Kalendarz tygodniowy 5.3.-11.3.2012

Zamieszczony przez dnia Mar 4, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wte i wewte; kreatywne pomysły, niespodziewane ujawnienie informacji; rebelianckie impulsy – początkowo bez konkretnego celu; prawda ma niejedno oblicze, znalezienie własnego stanowiska

W nadchodzącym tygodniu wiele spraw może przybrać obrót inny od oczekiwanego. Astrologiczne układy przyniosą duży niepokój, jak również trudne do zrozumienia napięcie. Z jednej strony pojawi się cała masa nowych informacji i spostrzeżeń, będzie nam jednak trudno wykorzystać istniejące impulsy w sposób celowy, sensowny oraz konstruktywny. Na dodatek nieoczekiwane problemy i zaskakujące zwroty akcji sprawią, że zdołamy dojść do wyznaczonego celu jedynie okrężną drogą. Tego rodzaju doświadczenia wzmogą niecierpliwość oraz skłonność do irytacji, co w efekcie doprowadzi do impulsywnych, niekontrolowanych wybuchów złości. Nieprzemyślane słowa i gesty albo zaskakujące informacje będą iskrą, która uruchomi reakcję łańcuchową. [Merkury w koniunkcji z Uranem]

Jednocześnie inny układ zaktywizuje chęć zabezpieczenia siebie, zapragniemy wrócić do dawnych tradycji i podjąć działania służące osiągnięciu minimum stabilizacji. Naszą uwagę przyciągną wszelkiego rodzaju wartości. Na znaczeniu zyskają rozmaite zasoby, bezpieczeństwo materialne, niezawodność, wierność i lojalność. W związku z tym pojawi się również skłonność do zbierania, gromadzenia i przechowywania rzeczy [Wenus i Jowisz w znaku Byka]. Jeżeli zachowacie umiar oraz zdrowy rozsądek, postawicie na prawdziwe, realnie istniejące wartości i w sposób pragmatyczny zajmiecie się następnym krokiem, jaki w danym wypadku należy wykonać, to w tych dniach jest szansa na stworzenie solidnej podstawy, która zaowocuje w późniejszym czasie. Sytuacja zrobi się jednak drażliwa, jeśli górę wezmą chciwość, skąpstwo i strach przed stratą. Dlatego nie pozwólcie, aby wyprowadzono Was z równowagi, zachowajcie rzeczową postawę i trzymajcie się tego, co uważacie za ważne.

Dwie opisane wyżej tendencje mocno ze sobą kontrastują, dlatego będą nieustająco powodować konflikt interesów. W większości przypadków jedna z nich przeważy kosztem drugiej, która – zależy od układu horoskopowego. Ogólnie chodzi teraz o to, aby w centrum turbulencji znaleźć własne, jednoznaczne stanowisko i obrać tymczasową strategię zachowania. Wspomniane energie umożliwią nam również niezwykłe wglądy i spostrzeżenia, ewentualnie pozwolą osiągnąć nieoczekiwany przełom w kwestii, którą od dawna opracowujemy.

Nadchodzące dni sprzyjają też burzom mózgów oraz wszelkiego rodzaju eksperymentom, pod warunkiem, że zachowacie konieczne środki ostrożności i uznacie tymczasowość uzyskanych rezultatów. Z tych układów skorzystają ponadto projekty o kreatywnym i twórczym charakterze. Nie zalecam jednak wyciągania definitywnych wniosków na podstawie aktualnych doświadczeń i wydarzeń, gdyż byłyby one dalece przedwczesne. Klamka w wielu dziedzinach jeszcze nie zapadła, następne tygodnie przyniosą kolejne impulsy, skłaniające nas do zajęcia się zignorowanymi lub nierozwiązanymi tematami z przeszłości. Dopiero w pierwszych tygodniach kwietnia wyjdzie na jaw, które z podjętych teraz inicjatyw będą kontynuowane, czy powzięte w tych dniach decyzje, pomysły albo działania mogą stanowić podstawę do budowania solidnej konstrukcji na przyszłość, czy też prowadzą w niewłaściwym kierunku i wymagają korekty.

Bądźcie uważni, elastyczni i gotowi dopasować się do zaskakującego biegu wypadków. W miarę możliwości zachowajcie jednak spokój, panujcie nad emocjami i nie dajcie się sprowokować do nieprzemyślanych posunięć.

Na pierwszy plan wysuną się następujące tematy: planowanie i organizacja, nowoczesna technologia, przyrodoznawstwo i zagadnienia z pogranicza nauki, wszelkiego rodzaju informacje, komunikacja, media, środki transportu i podróże, zdrowie, struktury socjalne, przyroda i środowisko naturalne.

Tydzień rozpocznie się z rozmachem! W PONIEDZIAŁEK (5.3.) i we WTOREK (6.3.) będziemy odczuwać przemożną ochotę dokonania czegoś niezwykłego, nie zabraknie nam również inspiracji i kreatywnych pomysłów. Zaskakujące spotkania i ciekawe informacje znacząco podgrzeją atmosferę. Niewykluczone, że jakaś niespodziewana wiadomość wywoła niemałe poruszenie. Te energie nadają się doskonale do działań o charakterze twórczym i kreatywnym. Wykorzystajcie okazję, aby zrobić coś, co sprawia Wam radość i frajdę albo wcielić w życie jakiś ciekawy pomysł. Nie traćcie jednak z oczu realiów oraz własnych zasobów, pohamujcie też wszelkie impulsy, które mogłyby godzić w Waszą potrzebę bezpieczeństwa.

W ŚRODĘ (7.3.) i w CZWARTEK (8.3.) nastrój ulegnie zmianie – naszą uwagę przykują rzeczy wymagające załatwienia. Do głosu dojdzie trzeźwa rzeczywistość, pojawi się ogromna potrzeba porządku i przejrzystości, jednocześnie znacząco wzrośnie wrażliwość, do tego stopnia, iż nawet pozorne błahostki będą w stanie wywołać szybkie i gwałtowne reakcje. W środę możemy też ponownie, na spokojnie przemyśleć wydarzenia oraz działania dnia poprzedniego, posprzątać, sprawdzić uzyskane informacje oraz poczynione spostrzeżenia pod kątem ich konkretności albo poświęcić się sprawom lub potrzebom ciała.

W czwartek rano (o godzinie 10.39) przypada pełnia; teraz wyjdzie na jaw, w co tak naprawdę rozwinęły się impulsy, wizje oraz wydarzenia, jakie przyniósł nów z 21 lutego. Może zobaczymy, że stara rana uległa oczyszczeniu i uzdrowieniu albo nastąpił przełom w kryzysie; ewentualnie znowu powrócą na scenę bohaterowie sprzed dwóch tygodni lub boleśnie uświadomimy sobie własne słabości, błędy czy niepowodzenia. W tym ostatnim przypadku postarajcie się nie podchodzić zbyt krytycznie do siebie i innych, pohamujcie również skłonność do skarżenia się albo agresywnych zachowań. Korzenie tego, co wyszło na jaw, tkwią głęboko w przeszłości, dlatego nie ma sensu szukać winnych tu i teraz. Gotowość dostrzeżenia faktycznego stanu rzeczy pozwoli Wam natomiast zainicjować przemianę i skorygować popełnione błędy.

W PIĄTEK (9.3.) i w SOBOTĘ (10.3.) częściowo powróci lekkość bytu, wzrośnie ochota na cieszenie się przyjemnymi stronami życia, a także organizowanie wspólnych przedsięwzięć. Te dwa dni nadają się doskonale do przeprowadzenia wszelkiego rodzaju pertraktacji. Zwerbalizujcie własne życzenia i potrzeby, mówicie o swoich pomysłach i spostrzeżeniach, bądźcie też gotowi możliwie jak najbardziej otworzyć się na zwierzenia drugiej strony i bez uprzedzeń wysłuchać rozmówcy.  Jeśli zdołacie to uczynić, wówczas istnieją spore szanse na osiągnięcie owocnych rezultatów. Jednak wszelkie próby grania nie fair, manipulowania innymi  albo wykiwania kogoś sprawią, że sytuacja zrobi się nieprzyjemna. W takim przypadku musicie wcześniej czy później liczyć się z tym, że zapłata wróci do Was jak bumerang.

NIEDZIELA (11.3.) stoi pod znakiem sprzecznych uczuć oraz energii. Z jednej strony ogarnie nas potrzeba wnikliwego zbadania jakiejś sprawy, a przy tym  zrozumienia kulisów oraz korzeni związanego z nią zdarzenia. Jednocześnie w powietrzu wyczuwalne będzie spore napięcie i niecierpliwość, jak również tendencja do namiętnych reakcji oraz zajmowania radykalnych stanowisk. Ponieważ w PONIEDZIAŁEK Merkury z perspektywy Ziemi zatrzyma się, podążanie zwyczajowym tokiem myślenia przyjdzie nam wyraźnie trudniej. Najlepiej jeśli tego dnia świadomie skonfrontujecie się ze sprawami, które są głęboko ukryte i wzbudzają w Was intensywne emocje, albo spróbujecie odpowiedzieć sobie na od dawna nurtujące Was pytanie. Pamiętajcie jednak, że nie wszystko będzie przebiegało według zaplanowanego scenariusza.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »