Kalendarz tygodniowy 5.11.-12.11.2012

Zamieszczony przez dnia Lis 4, 2012 | 0 komentarzy

Kalendarz tygodniowy 5.11.-12.11.2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przeszłość i przyszłość; przekonania, nadzieje oraz lęki zabarwiają postrzeganie rzeczywistości i mącą wizję przyszłości; wielkie obietnice i zawiedzione nadzieje; zrewidowanie wizjonerskich planów i projektów.

W nadchodzącym tygodniu czeka nas cała seria dziwnych wydarzeń. Wiele spraw przyjmie obrót inny od oczekiwanego, często nie będzie wiadomo, co jest prawdą, a co kłamstwem, co jest faktem, a co wytworem wyobraźni. Astrologiczne konstelacje zaserwują nam bardzo urozmaicony program. Zależnie od indywidualnego horoskopu przyniosą rozmaite doświadczenia, ale ogólnie rzecz biorąc, będzie trudno uzyskać jasny obraz sytuacji. Z jednej strony pojawi się silne pragnienie pokoju, harmonii, wzajemnego zrozumienia i tolerancji. Inspirujące rozmowy i szerokie gesty mogą otworzyć niejedne drzwi, wzbudzić zaufanie i nadzieję na pomyślny przebieg wypadków, a w niektórych przypadkach odsłonią przed nami dotychczas nierozpoznany potencjał. Jednocześnie istnieje jednak silna tendencja do postrzegania rzeczywistości przez okulary własnych przekonań i osądzania bądź potępiania wszystkiego, co od odbiega od wykreowanego obrazu albo dokonywania oceny na podstawie przestarzałego modelu świata. W takim przypadku miejsce tolerancji i otwartości zajmą utarte wyobrażenia, uprzedzenia oraz fanatyzm. Dlatego chociaż konstelacje akcentują współczucie, zrozumienie i gotowość do współpracy, to nastrój może błyskawicznie zmienić się o 180 stopni, tak iż w efekcie górę wezmą rozczarowania, zgorzknienie i zaczniemy szukać kozła ofiarnego.

Unikajcie teraz ferowania pochopnych wyroków. Bądźcie otwarci na odmienne punkty widzenia i gotowi rozważyć zarówno inne oferty, jak i ostrzeżenia. Zanim zobowiążecie się do czegoś, poświęćcie dostatecznie wiele czasu na to, aby spokojnie wyrobić sobie własne zdanie na dany temat. Poza tym postarajcie się pochopnie nie skreślać ani nie wykorzystywać kogoś lub czegoś tylko dlatego, że jego wady bądź słabości zaczynają Was kłuć w oczy. Pamiętajcie: sowy nie są tym, czym się wydają, to znaczy wiele spraw de facto wygląda inaczej niż sądzimy. Dopiero przyszłość pokaże, czy to, co teraz wydaje się nam dobre, prawdziwe i słuszne, faktycznie takie jest. Niewykluczone, że pewne czynniki, których dotychczas nie braliśmy pod uwagę, uzupełnią aktualny obraz rzeczywistości i zmuszą nas do zmiany sposobu myślenia.

W nocy z 6 na 7 listopada Merkury z punktu widzenia Ziemi przejdzie do ruchu wstecznego i pozostanie w nim do 27 listopada. W tym okresie wiele sprawy może przebiegać wbrew prawom logiki i często będzie nam trudno stwierdzić, dlaczego coś dzieje się w taki a nie w inny sposób. Wyraźnie wzrośnie również niebezpieczeństwo nieporozumień, jednostronnych informacji albo dziwnych błędów. Dlatego zwłaszcza w przypadku nowych projektów, planów i kontaktów zaleca się szczególną ostrożność oraz przełożenie związanych z nimi rozmów czy pertraktacji na późniejszy termin. Paradoksalnie – przede wszystkim jeśli idzie o aktualne już od dłuższego czasu historie i projekty – mogą niespodziewanie otworzyć się przed nami jakieś drzwi, znajdziemy rozwiązania problemów, które dotychczas wydawały nierozwiązywalne albo odkryjemy ukrytą prawdę i dzięki temu ujrzymy jakąś sprawę w szerszym kontekście. Dlatego czas sprzyja wszelkim projektom badawczym, ale również zrewidowaniu porozumień, umów oraz planów na przyszłość. Szczególnie dotyczy to następujących tematów: gospodarka i handel, podróże i komunikacja, polityka i orzecznictwo sądowe, kwestie religijne oraz kulturowe, gospodarka i badania.

Najlepiej zrobicie, zdając się na własną intuicję, podszepty wewnętrznego głosu oraz odczucia, a mniej polegając na zdrowym rozsądku. Bądźcie gotowi zobaczyć i potraktować poważnie istniejący stan rzeczy, nawet jeśli nie do końca go rozumiecie. Bądźcie wierni sobie i swoim zasadom, poczekajcie jednak jeszcze trochę z podjęciem decyzji i ferowaniem wyroków. Niewykluczone, że informacje, jakie później napłyną, wymuszą korektę obecnej postawy.

Początek tygodnia – ogólnie rzecz biorąc – zapowiada się dość przyjemnie. W PONIEDZIAŁEK (5.10.) na pierwszy plan najpierw wysunie się potrzeba spokoju. To dobry dzień na załatwienie spraw domowych i rodzinnych albo kwestii, które osobiście nas poruszają. Wieczorem nastrój powoli ulegnie zmianie, ustępując miejsca radości życia i żądzy przygód. We WTOREK (6.11.) i ŚRODĘ (7.11.) nie zabraknie nam już odwagi, kreatywności i spontanicznych pomysłów. Jednocześnie będzie wyraźnie trudniej skoncentrować się na zadaniach wymagających cierpliwości i dyscypliny, spowolni też umysł oraz zdolność racjonalnego myślenia. Dodatkowo pojawi się ukryta gotowość do ulegania niepewności i zwątpieniu. To wszystko w połączeniu z istniejącą tendencją do zbyt wysokich oczekiwań albo stawiania nadmiernych wymagań stworzy mieszankę, która może przynieść nad wyraz nieprzyjemne bądź frustrujące doświadczenia. Energie tych dni sprzyjają wszelkiego rodzaju projektom o twórczym lub kreatywnym charakterze, przedsięwzięciom wymagającym pewnej  odwagi i wiary w siebie oraz wszystkiemu, co ma radosny charakter i sprawia frajdę, natomiast mniej nadają się do działań wymagających precyzji, rzeczowości, pragmatycznego podejścia czy dokładności. Potraktujcie poważnie własne ograniczenia oraz słabostki, nie przeceniajcie swoich możliwości, a unikniecie nieprzyjemnych doświadczeń.

W ŚRODĘ rano Merkury wejdzie w retrogradację. Tego oraz następnego dnia istnieje większa niż zwykle możliwość popełnienia błędów oraz opóźnień w dziedzinie mediów, komunikacji i ruchu drogowego. Upewnijcie się, ze zostaliście właściwie zrozumiani, a jeśli macie do wykonania jakieś ważne zadanie, to przeznaczcie na nie odpowiednio dużo czasu.

Od CZWARTKU (8.11.) wyraźnie wzrośnie wrażliwość, a zarazem potrzeba klarowności i porządku. Nawet zwykłe drobnostki, które nie będą przebiegały zgodnie z oczekiwaniami, mogą nas strasznie irytować i dezorientować. W takich momentach starajcie się nie krytykować ani nie oceniać siebie ani innych. Najlepiej generalnie zachować uważność. Zadbajcie o swoje ciało i dobre samopoczucie. Energie czwartku najbardziej nadają się na przeprowadzenie wszelkiego rodzaju prac porządkowych oraz działań służących zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Wysoki poziom wrażliwości utrzyma się również w PIĄTEK (9.11.). Konstelacje tego dnia sprzyjają wyjaśnianiu istniejących problemów oraz nierozwiązanych kwestii. Porozmawiajcie otwarcie o tym, co Was absorbuje, stawiajcie pytania  i uważnie słuchajcie tego, co inni mają do powiedzenia. Rzeczowa, bezstronna postawa pozwoli nam znaleźć konstruktywne rozwiązania nawet w przypadku bardzo drażliwych tematów albo przynajmniej zwiększyć wzajemne zrozumienie i uzyskać akceptację.

Weekend przyniesie mieszany program. Z jednej strony wzrośnie potrzeba kontaktów, wymiany myśli, jak również radość ze wspólnych przedsięwzięć. Poza tym nie zabraknie nam wyobraźni i inspiracji. Energie tych dni nadają się najbardziej do podtrzymywania istniejących kontaktów, jak również wszelkich działań o charakterze kulturalnym i duchowym, skorzystają z nich także osoby działające kreatywnie. Jednak większa niż zwykle niecierpliwość, drażliwość, skłonność do irytacji, ukryta tendencja do czucia się sprowokowanym przez  innych lub próby manipulowania ludźmi poprzez groźby lub obietnice, spotęgują niepokój i napięcie. Dlatego rzecz, która miała miły początek, może przybrać nieoczekiwany obrót i zakończyć się prawdziwą eksplozją albo destrukcją. W takich momentach tylko spokój nas uratuje. Pozostańcie wierni pieśni, która Wam w duszy gra, i zaakceptujcie stanowisko innych. Unikajcie też niepotrzebnego demonstrowania władzy.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »