Kalendarz tygodniowy 4.6. – 11.6.2012

Zamieszczony przez dnia Cze 3, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wartości, umowy i związki w centrum uwagi, rola i znaczenie sieci społecznościowych, wątki z przeszłości wplatają się w teraźniejszość.

O tematach tego tygodnia zadecydują przede wszystkim dwa ciekawe pod względem astronomicznym i astrologicznym zjawiska: 4 czerwca nastąpi (niewidoczne u nas) częściowe zaćmienie Księżyca, a 6 czerwca przejście Wenus na tle tarczy słonecznej (przy dobrej pogodzie będziemy mogli je podziwiać wczesnym rankiem). Wydarzenia oraz doświadczenia, jakie przyniosą nadchodzące dni, nabiorą dlatego szczególnej rangi: dostarczą ważnych impulsów do działania, ukażą nam konsekwencje zmian, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę, i wytyczą kierunek na przyszłość.

Na pierwszym planie nadal stoją kwestie wszelkiego rodzaju związków i wartości. Przelotne kontakty i spotkania mogą okazać się zaskakująco ważne, stare znajomości zostaną odkurzone i ujrzane w nowym świetle, zaś w stałych związkach nadchodzi czas na podsumowanie. Pora sprawdzić, czy nasze przyzwyczajenia i założenia odpowiadają aktualnej sytuacji. Na tapecie znajdą się również wcześniej ignorowane albo pomijane tematy. Warto teraz zająć się starymi historiami miłosnymi i nieprzepracowanymi doświadczeniami w naszym aktualnym związku oraz porozmawiać o sprawach i pragnieniach, które do tej pory pozostawały niewypowiedziane. Dokładnie przyjrzymy się również wszelkim uzgodnieniom i umowom; sprawdzimy, czy są a) sprawiedliwe, b) pożyteczne dla wszystkich stron. Jeśli okoliczności uległy zmianie, to dobra pora, aby dostosować poczynione uzgodnienia do obecnych realiów.

Równocześnie należy oczekiwać ważnych wydarzeń związanych z podejściem do kwestii wartości: przede wszystkim w gospodarce i handlu dominować będzie temat wartości informacji, roli sieci społecznościowych oraz sojuszy. Pewną rolę odegrają tutaj także media, pogłoski i plotki. Na poziomie osobistym zadamy sobie pytanie, czy faktycznie warto wszędzie być obecnym? Ewentualnie zobaczymy, że nie zaszkodzi nam większa wybredność. Zgodnie z innym odpowiednikiem tej konstelacji zastanowimy się, jak w natłoku informacji znaleźć te, które są naprawdę istotne. Nie dajcie teraz skusić się do czegoś, co z pozoru wygląda na ciekawe i nęcące. Zbadajcie taką sprawę ze wszystkich stron i sprawdźcie, w czym rzecz. Jeśli idzie o decyzje większego kalibru (wydatki i zobowiązania), to warto jeszcze nieco poczekać. Całkiem możliwe, że w międzyczasie pojawią się kolejne informacje, które zmienią obraz sytuacji wyjściowej.

Inna konstelacja zapowiada w tych dniach nasilenie konkurencji i rywalizacji. Osoby posiadające władzę staną przed nie lada wyzwaniem, a styl ich rządzenia zostanie zakwestionowany. W niektórych przypadkach należy liczyć się z próbą strącenia z piedestału uznanych autorytetów.

Na poziomie jednostkowym zadamy sobie teraz pytanie, czy zdołaliśmy zrealizować zamierzenia powzięte w lutym 2011 roku i osiągnąć wyznaczone wówczas cele? Szczególnie dotyczy to osób, które w swoich horoskopach mają obsadzony znak Bliźniąt i Panny, jak również drugi dekanat Strzelca i Ryb, a także urodzonych w drugiej dekadzie Wodnika, Byka, Lwa i Skorpiona. Poświęćcie szczególną uwagę doświadczeniom i informacjom, jakie przyniesie ten tydzień. Spotkania, do których teraz dojdzie, oraz decyzje, jakie teraz zapadną, często będą miały dalekosiężne skutki.

W życiu codziennym zechcemy spotkać się z ludźmi i porozmawiać o Bogu oraz świecie. Taka dyskusja poprowadzona w swobodny i ciekawy sposób może dostarczyć wielu inspirujących impulsów oraz pozwolić na wyrobienie sobie bardziej całościowego obrazu jakiejś sprawy. Jednak sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli górę wezmą zazdrość i poczucie krzywdy albo zaczniemy rozpowszechniać niesprawdzone informacje (rozpuszczać plotki).

To doskonały czas na wszelkiego rodzaju dociekania oraz odświeżenie starych znajomości!

W PONIEDZIAŁEK (4.6.) rano – jak już zostało wspomniane powyżej – nastąpi zaćmienie Księżyca (widoczne na Pacyfiku). Tego samego dnia Neptun, patrząc z perspektywy Ziemi, zatrzyma się. W związku z powyższym będziemy bardziej wrażliwi i skłonni do dekoncentracji. Jednocześnie duża potrzeba ruchu i większa gotowość do brania wielu rzeczy do siebie wywoła dodatkowy niepokój i drażliwość. W poniedziałek i we WTOREK (5.6.) warto jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu, aby wyładować nadmiar energii. Poświęćcie nieco czasu na analizę swoich  myśli i uczuć, a niewykluczone, że dowiecie się czegoś ciekawego. Unikajcie jednak pochopnych wniosków i reakcji, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo podjęcia niewłaściwej decyzji. Konstelacje tych dni sprzyjają działaniom o charakterze kreatywnym i muzycznym. Pary i świeżo zakochani skorzystają z romantycznego nastroju, powietrze przesycone będzie erotyką. Zwróćcie też baczną uwagę na sny i podszepty intuicji.

W ŚRODĘ (6.6.) nastąpi przejście Wenus przez tarczę Słońca. Tego dnia będzie odczujemy spore napięcie. W jakiejś trwającej od dłuższego czasu historii pozorne błahostki mogą wywołać reakcję łańcuchową. Jeśli jednak dokładnie wiecie, czego chcecie, i jesteście gotowi wziąć odpowiedzialność za swoje postępowanie, to silne energie środy nadają się doskonale do realizacji przedsięwzięć wymagających dyscypliny oraz siły woli. W najlepszym razie zdołacie teraz osiągnąć pierwszy przełom w ważnej dla siebie sprawie. Jeżeli jednak zabraknie konkretnego celu czy kompetencji albo na ślepo zbuntujecie się przeciwko czemuś, to sytuacja stanie się nie do pozazdroszczenia.

W CZWARTEK (7.6.) pobrzmiewać będą jeszcze echa poprzedniego dnia i przyjdzie nam stawić czoła jego wydarzeniom. Jeśli będziecie gotowi na rozważną i szczerą konfrontację z tematami, które wyjdą teraz na światło dzienne, to istnieją spore szanse na przezwyciężenie przeszkód i trudności.

W PIĄTEK (8.6.) i w SOBOTĘ (9.6.) chodzi o sprawdzenie własnej pozycji – czy na pewno jesteście w miejscu, w którym pragniecie być? Czy osiągnęliście to, co chcieliście osiągnąć, ewentualnie jesteście gotowi dostrzec i skorygować popełnione błędy? W najlepszym razie zbierzecie teraz owoce wykonanej pracy. Całkiem możliwe, że w tych dniach przyjdzie nam również bronić się przed atakiem albo poczujemy ochotę sprowokowania innych. Na poziomie życia codziennego energie sprzyjają wszelkiego rodzaju działaniom wymagającym zaangażowania woli oraz ducha zespołowego. Kto jest gotowy podzielić się z innymi swoimi ideałami i ideami, znajdzie teraz wsparcie dla własnych zamiarów.

W NIEDZIELĘ (10.6.) do głosu dojdzie tęsknota za tym wszystkim, co porusza serce i czyni życie piękniejszym. Ten dzień warto spędzić na łonie natury, oddając się fantazjom oraz marzeniom. Konstelacje sprzyjają również podejmowaniu wspólnych działań z ludźmi, których darzymy sympatią. Pozwólcie sobie na chwilę przerwy od codziennej bieganiny i poszukajcie inspiracji.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »