Kalendarz tygodniowy 31.1.–5.2.2012

Zamieszczony przez dnia Sty 29, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana punktu widzenia; czym jest miłość? wizja albo iluzja, współczucie albo rozproszenie; tęsknota za idealnym światem

Tematy najbliższych dni w znacznej mierze będą naznaczone wpływem wyjątkowego i rzadkiego wydarzenia. Otóż jedna z tzw. powolnych planet, czyli Neptun, przejdzie w piątek do znaku Ryb, w którym pozostanie przez następnych 14 lat.

W związku z tym w niektórych dziedzinach należy oczekiwać istotnej zmiany punktu widzenia. Na znaczeniu zyska wszystko co tajemnicze, niepojęte dla rozumu, świat obrazów, baśni, mitów, fantazji i marzeń. Ogólnie z jednej strony większe zainteresowanie wzbudzą sprawy związane z alternatywną rzeczywistością, zaświatami, religią, duchowością albo doświadczaniem Boga, z drugiej romantyczne ideały, tęsknoty oraz wizje.

Na poziomie zbiorowym naszą uwagę zaabsorbuje temat wody pod każdą postacią, zwłaszcza morza (zanieczyszczenie, żegluga, itp.), a także chemii i narkotyków. Ponieważ sam moment przejścia jest znamienny pod względem symbolicznym i energetycznym dla dalszego rozwoju wypadków związanych z pobytem planety w danym znaku, toteż warto w nadchodzącym tygodniu uważnie śledzić wszystkie zjawiska oraz doświadczenia dotyczące wymienionych zagadnień. Mogą one stanowić zapowiedź tego, co nas czeka w przyszłości.

Na poziomie indywidualnym wpływ Neptuna odczują przede wszystkim osoby, które mają w swoich horoskopach sygnifikacje w pierwszych stopniach znaków Bliźniąt, Panny, Strzelca oraz Ryb. Dla nich rozpocznie się wyjątkowy czas obfitujący w poruszające, cudowne przeżycia, ale również fazy braku energii i podatności na zranienie; z jednej strony uzyskają wgląd w światy i wymiary, które dotychczas pozostawały przed nimi ukryte, z drugiej zaczną reagować w sposób bardziej wrażliwy na otoczenie i wszystko, czym się zajmują.
Dlatego bądźcie uważni i nauczcie się odróżniać iluzję od wizji; świadomie wygospodarujcie też więcej czasu dla siebie i swoich przedsięwzięć.

Ogólnie wydarzenia nadchodzących dni mogą w nas wzbudzić albo spotęgować świadomość, że wszyscy jesteśmy ze sobą powiązani i tworzymy jedną całość. W tym kontekście trudniej będzie dostrzec jasne granice, a łatwiej zatracić się w czymś. W sprawach przyjemnych, takich jak miłość, piękno, sztuka czy kontemplowanie uroków przyrody, czekają nas cudowne i wielce inspirujące przeżycia; przede wszystkim zakochani mogą oczekiwać fantastycznych i bardzo romantycznych doświadczeń. Natomiast w kwestiach konkretnych, wymagających koncentracji na ziemskich realiach wspomniane energie zadziałają w sposób problematyczny.
W nadchodzącym czasie najlepiej odnajdą się osoby, które mają dobre wyczucie siebie oraz potrafią dostrzec i cieszyć się tym co niepojęte, mityczne i numinotyczne, a jednocześnie stoją twardo obiema nogami na ziemi.

Pomyślcie, że wiele rzeczy potencjalnie jest możliwych, ale de facto nie każdą z nich można zrealizować. Jeśli zatem coś wyda się Wam szczególnie kuszące, cudowne i idealne, to na moment przystopujcie i – zanim przystąpicie do działania – dokładnie przyjrzyjcie się sprawie. Nie pora na pochopne decyzje, ponieważ istnieje duże niebezpieczeństwo oszustwa czy błędnej interpretacji faktów.
Oprócz tematyki, która poruszy nas emocjonalnie, konstelacje tego tygodnia akcentują też wszelkiego rodzaju działania intelektualne i duchowe. Aktualnej jakości czasu odpowiadają ponadto dyskusje, kontakty, pielęgnowanie więzi towarzyskich oraz inspirujące pomysły. Szczególnie sprzyja ona osobom aktywnym twórczo, projektom związanym z duchowymi koncepcjami albo treściami humanistycznymi.
Uważajcie jednak, aby i tutaj nie stracić z pola widzenia wymogów rzeczywistości! Liczcie się z możliwością wystąpienia osobliwych reakcji oraz błędnych posunięć. Nie dajcie się nakłonić do wyciągnięcia przedwczesnych wniosków czy podjęcia impulsywnych działań, lecz świadomie zostawcie sobie czas na przemyślenie danego przedsięwzięcia i przedyskutowanie go z innymi.
Tydzień rozpocznie się raczej spokojnie i (w przeciwieństwie do tego co zostało wyżej napisane) początkowo dominować będą typowo ziemskie tematy.

W PONIEDZIAŁEK (30.1.) i we WTOREK (31.1.) zawładnie nami duża potrzeba bezpieczeństwa i stabilności. Nieustająco nasuwać będzie się pytanie: jakich wartości – konkretnych, etycznych czy ideowych – warto bronić, co powinno zostać zachowane i chronione? W związku z tym niebagatelną rolę odegrają takie pojęcia jak prawdziwość, trwałość, wiarygodność, niezawodność i lojalność. Jeśli te cechy dojdą do głosu, wówczas istnieją spore szanse na sukces. W tych dniach nie zabraknie również erotyki, rozkoszy i zmysłowości. Z dostępnych energii skorzystają także wszelkiego rodzaju prace manualne oraz wszystko, co dotyczy kwestii materialnych w szerokim tego słowa znaczeniu. Najlepiej jeśli teraz zrobicie dla siebie coś dobrego albo pozwolicie się rozpieścić. [Księżyc w koniunkcji z Jowiszem i Lilith w znaku Byka]

W ŚRODĘ (1.2.) nastrój stopniowo zacznie ulegać zmianie. Tego dnia i w CZWARTEK (2.2.) nasza uwaga będzie coraz bardziej przesuwać się ku związkom i wszelkiego rodzaju kontaktom, wzrośnie też chęć wymiany myśli; w ŚRODĘ wieczorem odczujemy napływ inspiracji oraz zechcemy pobujać na skrzydłach fantazji. Z tych energii skorzystają głównie osoby aktywne twórczo, artyści oraz zakochani. Nieco trudniej będzie nam podejmować decyzje dotyczące spraw konkretnych i materialnych. Na tym polu okaże się, że życzenia dzieli od realiów prawdziwa przepaść, że możemy tylko w części zrealizować naszą wizę albo jest ona w ogóle czystą iluzją. Nie działajcie pochopnie pod wpływem frustracji i rozczarowania. W niektórych przypadkach warto nieco poczekać. Wiele rzeczy, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie pogmatwanych, wyjaśni się nieco później. Przede wszystkim w czwartek poszukajcie okazji do rozmowy, sformułujcie swoje pomysły i obawy – opłaci się!

PIĄTEK (3.2.) przyniesie nam mieszany program. Tego dnia Neptun wejdzie do znaku Ryb i niebagatelną rolę odegrają opisane na wstępie tematy. Jednocześnie będzie utrzymywać się tendencja do pojmowania i wyjaśniania wszystkiego w sposób intelektualny. Dlatego istnieje duże niebezpieczeństwo, że po prostu przegadamy jakieś poruszające doświadczenie, rozłożymy je na czynniki pierwsze albo zaczniemy ścierać się w jałowych, burzliwych dyskusjach.

W WEEKEND (4. i 5.2.) w centrum zainteresowania znajdą się uczucia. Ogarnie nas przemożna potrzeba bezpieczeństwa, miłości i przynależności. Te dwa dni sprzyjają spotkaniom z przyjaciółmi, dbałości o sprawy rodzinne albo własne przytulne gniazdko.

Uwaga: właśnie teraz może jednak dojść do wyładowania nagromadzonych wcześniej frustracji. Nie dajcie się sprowokować i w miarę możliwości unikajcie nieprzemyślanych, przedwczesnych działań. W chwilach wewnętrznego napięcia i niepokoju zadbajcie o odpowiedni wentyl dla gwałtownych energii, na przykład zróbcie porządek albo usuńcie zbędne graty i to nie tylko w świecie materialnym, ale również na poziomie psychiczno-emocjonalnym. Opłaci się! Sprawdźcie, czy Wasze wzorce i koncepcje nadal odpowiadają wymogom rzeczywistości.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »