Kalendarz tygodniowy 30.7.- 6.8.2012

Zamieszczony przez dnia lip 29, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: stare i nowe, oczyszczanie i umacnianie związków, sondowanie nowych dróg, ufność czy fałszywe założenie?

Także w tym tygodniu z astrologicznego punktu widzenia panować będzie bardzo przyjemna atmosfera. Z łatwością nawiążemy nowe kontakty i zadbamy o utrzymanie tych, które już istnieją, ponadto chętnie zorganizujemy coś wspólnie z innymi, również w działaniach indywidualnych nie zabraknie nam kreatywnych pomysłów. Wspaniałomyślne i tolerancyjne nastawienie do życia sprawi, że będziemy bardziej otwarci na innych ludzi, a do niecodziennych albo mniej przyjemnych sytuacji podejdziemy ze spokojem i na luzie. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo przyjemny czas dla wszystkich, którzy mają teraz wakacje, lubią przygody i są zainteresowani tym, co świat ma im do zaoferowania. Z opisanych konstelacji możemy skorzystać też w życiu codziennym. Większość osób z łatwością potraktuje teraz swoje obowiązki, a także ewentualne nieprzyjemności czy niedogodności jak wyzwanie i okazję do wykazania się oraz znalezienia kreatywnych rozwiązań. Energie sprzyjają rozwijaniu kontaktów biznesowych, a także wszelkiego rodzaju twórczym i kreatywnym projektom. Tylko osoby szukające spokoju, wytchnienia i ciszy mogą narzekać na zmęczenie. Jak dla nich dzieje się po prostu za dużo, a energie są zbyt dynamicznie.

Wszystkich, którzy stwierdzili, że powyższe słowa brzmią zbyt pięknie, aby mogły być prawdziwe, informuję, iż najbliższy tydzień niesie ze sobą również pewne trudności i pułapki. Po pierwsze będzie nam teraz trudno skoordynować różnorodne impulsy oraz potrzeby; w efekcie istnieje niebezpieczeństwo zbytniego rozdrabniania się albo poświęcania uwagi wyłącznie jednej czynności i zaniedbywania innych, równie ważnych. Poza tym luźna atmosfera i skłonność do wspaniałomyślnych gestów sprzyjają zachowaniom, których możemy później żałować albo takim, które mogą okazać się nieprzyjemne w skutkach.  Cała sztuka polega więc na tym, aby z umiarem cieszyć się jasną stroną życia i nie tracić z oczu pełnego obrazu wizji lub sytuacji. Ponieważ Merkury wciąż retrograduje, to mimo napływu inspiracji i kreatywności, nie zaleca się inicjowania w tym czasie nowych projektów. Istnieje spore niebezpieczeństwo przeoczenia istotnych elementów! Dlatego wyłapujcie impulsy, jakie do Was docierają, bawcie się nowymi pomysłami, ale z podjęciem ostatecznych działań odczekajcie jeszcze jeden lub dwa tygodnie. Poza tym liczcie się z możliwością wystąpienia większej ilości błędów. Energie tych dni sprzyjają jednak korygowaniu już rozpoczętych projektów oraz wyjaśnianiu otwartych kwestii.

Ponadto należy pamiętać o tym, iż w tle nadal przebiegają duże, zasadnicze procesy [kwadratura Uran-Pluton] i raz po raz może dochodzić do sytuacji, w których związane z nimi wydarzenia i tendencje wysuną się na pierwszy plan.

Już na początku tygodnia wzrośnie prawdopodobieństwo wystąpienia wybuchowych sytuacji i nieoczekiwanych zmian. W PONIEDZIAŁEK (30.7.) i we WTOREK (31.7.) w powietrzu wyczuwalne będzie duże napięcie. Zechcemy wyjaśnić coś, uzyskać klarowny obraz sytuacji i osiągnąć przełom w ważnej dla nas sprawie. Możemy w sposób świadomy i celowy wykorzystać dostępne energie, aby wykonać jakiś od dawna planowany krok, uwolnić się od uciążliwej sytuacji albo pokonać przeszkodę. Jeśli zadziałacie w sposób uczciwy i konsekwentny, to macie spore szanse na sukces, a nawet iście nadludzkie wyczyny. Sytuacja zrobi się jednak problematyczna, jeśli spróbujecie manipulować kimś, kontrolować kogoś albo za wszelką cenę utrudnić czy uniemożliwić wykonanie działań, które od dawna czekają na swoją kolej. W takim przypadku należy wręcz liczyć się z gwałtownymi reakcjami. Astrologiczne konstelacje tych dni sprzyjają również porządkom.

W ŚRODĘ, 1 sierpnia (święto narodowe Szwajcarii, rocznica wybuchu powstania warszawskiego), zapanuje bardziej luźna i otwarta atmosfera, zapragniemy zorganizować coś wspólnie z innymi. Energie tego dnia sprzyjają również podtrzymywaniu istniejących kontaktów oraz przyjaźni, a także przedyskutowaniu kwestii, które od dawna pozostają nierozwiązane.

W CZWARTEK (2.8.) rano przypada pełnia. To dobry moment na spojrzenie wstecz, dokonanie podsumowania i analizy ostatnich dwóch tygodni oraz odpowiedź na pytanie, co udało się nam się w tym czasie osiągnąć. Konstelacje tego dnia sprzyjają również wszelkiego rodzaju rozmowom, przyniosą bowiem otwartość, która pozwoli poruszyć nawet najtrudniejsze tematy. Odważnie mówcie o tym, co Was absorbuje –  istnieją spore szanse, że zostaniecie wysłuchani i uzyskacie wsparcie.

Również w PIĄTEK (3.8.), SOBOTĘ (4.8.) i NIEDZIELĘ (5.8.) ogólnie panować będzie radosny nastrój. Od piątkowego popołudnia wzrośnie jednak wrażliwość. Pobudzona wyobraźnia sprawi, że zamarzymy o lepszym, a nawet idealnym świecie. Tego dnia do głosu dojdą jednak tęsknoty, a spore wyczulenie przyniesie głęboko poruszające przeżycia. Z tych wibracji skorzystają romantycy, artyści i twórcy; astrologiczne konstelacje pozwolą nam również całkowicie oddać się własnym wizjom. Bądźcie odważni, mówcie o swoich tęsknotach, pragnieniach i marzeniach, o tym, co Was porusza albo przejmuje  – naprawdę warto! Sytuacja zrobi się jednak drażliwa, jeśli nie wyrazicie swoich potrzeb w klarowny sposób, a Wasze wypowiedzi będą bazowały wyłącznie na oczekiwaniach i założeniach. W takim przypadku grożą nieporozumienia i rozczarowania. Energie tych dni nie sprzyjają zadaniom wymagającym wyjątkowej precyzji i koncentracji. Duża otwartość i skłonność do roztargnienia może zaowocować większą ilością błędów. W NIEDZIELĘ wieczorem nastrój powoli zacznie się zmieniać. Dominująca dotychczas tendencja do zajmowania się tym co jest, stopniowo ustąpi miejsca rosnącemu niepokojowi i potrzebie działania. Okres względnego spokoju dobiega końca.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »