Kalendarz tygodniowy 30.5. – 5.6.2011

Zamieszczony przez dnia Maj 29, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: prawda ma niejedno oblicze, poczucie ulgi albo totalny zamęt, stara wiedza, stare schematy myślowe, tęsknota za zrozumieniem, treści nieświadomości, świadome oszustwo albo nieporozumienie

Konstelacje nadchodzącego tygodnia przyniosą nam swoistą mieszankę ciekawości świata, otwartości, zainteresowania kontaktami oraz wymianą myśli, a także niejasnych tęsknot, trudnych do wyjaśnienia spostrzeżeń oraz idealistycznych wizji.
Priorytet mają: rzeczowość, obiektywność, jasność i logika; dlatego będzie chodziło o to, aby dokładnie przeanalizować stan rzeczy, zrozumieć albo wyjaśnić jakieś zachowanie czy proces. Jakość czasu bynajmniej nie ułatwi nam zadania, ponieważ niejasne odczucia, tajemnicze zdarzenia oraz niezrozumiałe doznania spowodują ogólne zamieszanie, a nawet chaos. Sensowne połączenie tych dwóch rodzajów przeżyć i procesów, które przebiegają według diametralnie różnych reguł, w wielu przypadkach po prostu nie będzie możliwe.
Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest uważne słuchanie innych, baczne obserwowanie zdarzeń, gotowość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Jeśli dodatkowo zaakceptujecie i weźmiecie pod uwagę fakt, że istnieją rzeczy, których umysł nie potrafi pojąć ani uporządkować, to możecie dokonać bardzo istotnych wglądów. W idealnym przypadku dostępne energie wesprą kreatywne i twórcze procesy, pozwolą na szerokie i pełne zrozumienie jakiegoś skomplikowanego zdarzenia albo umożliwią znalezienie obrazów i słów, które wyrażą to, czego nie sposób opisać.
Sytuacja zrobi się jednak problematyczna, jeśli sprawy lub osoby nie wpasowujące się w schemat, zostaną wykluczone poza nawias, a nieprzyjemne czy drażliwe prawdy zatuszowane. Wówczas należy liczyć się z tym, że pominięte kwestie oraz uczucia chyłkiem znowu wślizgną się do waszego życia i to w dość przykry sposób.
W centrum uwagi znajdą się najróżniejsze informacje. Jak bumerang powracać będzie pytanie, co jest wiarygodne i prawdziwe, a co stanowi wytwór czystej fantazji albo zwykłe kłamstwo. Szukając rozwiązania tej zagadki, nie polegajcie jednak za bardzo na rozumie, nie sądźcie, iż rzeczy na pozór prawdopodobne i logiczne, są słuszne, a to, co brzmi dziwnie i niewiarygodnie, od razu musi być fałszywe. Uzyskanie jasnej, konkretnej odpowiedzi przy pomocy tradycyjnych środków często po prostu nie będzie możliwe, toteż wielu osobom nie pozostanie nic innego, jak zaakceptować istniejące sprzeczności.
W każdym razie poświęćcie dostatecznie dużo czasu na to, aby przyjrzeć się biegowi zdarzeń, zebrać dostępne fakty i rozważyć wszystkie aspekty danej sprawy, dopiero na tej podstawie wyróbcie sobie własne zdanie. Posłuchajcie również swojego wewnętrznego głosu i nie wierzcie we wszystko, co mówią wam inni, choćby nie wiem jak wiarygodnie to brzmiało.
Na poziomie konkretu szczególnie poruszone zostaną następujące tematy oraz zagadnienia: komunikacja, public relations, media, plotki, handel, przemieszczanie się. Związane z nimi wydarzenia mogą uskrzydlać i inspirować, ale również wprowadzać niepokój i zamęt. Tak czy inaczej trzeba liczyć się z niejasnymi sytuacjami oraz większą niż zwykle ilością nieporozumień. Jeśli coś planujecie, zarezerwujcie sobie na to dostatecznie dużo czasu.
Jednocześnie nadarzy się korzystna okazja do przedyskutowania istniejących już niejasności oraz uzyskania wsparcia dla realizacji swojej wizji. Otwartość, szczerość, autentyczność i rzeczowość sprzyjają powodzeniu. Nowe informacje odegrają niebagatelną rolę w sprawach dotyczących wartości oraz finansów.
Ewentualnie trzeba będzie dokonać ponownej oceny jakiegoś zagadnienia, przyjęte założenia okażą się fałszywe albo naszą uwagę zaabsorbują dotychczas zaniedbywane kwestie i tematy. Bądźcie gotowi przemyśleć swoją postawę i jeśli to konieczne, dostosować ją do nowych realiów.
Tydzień rozpocznie się dosyć spokojnie. Nadal dominować będą zmysłowość, urokliwość  i rozkosz. Chęć działania pozostanie umiarkowana. Dajcie sobie trochę czasu na to, aby po prostu być Tu i Teraz, zastanowić się nad sobą, wybadać własne pragnienia, tęsknoty i ideały, w spokoju zadbać o rzeczy, które mają dla was duże znaczenie.
PONIEDZIAŁEK i WTOREK sprzyjają również aktywnemu spędzaniu czasu na łonie natury, twórczym projektom oraz rozpieszczaniu własnego ciała. W tych dniach energie mniej nadają się do przedsięwzięć wymagających dynamiki, intensywnego zaangażowania i szybkości.
W ŚRODĘ klimat ulegnie zmianie. Tego i następnego dnia (tzn. w CZWARTEK) dadzą o sobie znać: silna potrzeba kontaktów oraz wymiany myśli, wrażliwość i przeczulenie, jak również tendencja do rozdrabniania się. O ile zachowamy odpowiednią uważność, możemy również pozwolić sobie na dotknięcie drażliwych tematów. Porozmawiajcie o sprawach, które poruszają was w głębi serca, o swoich tęsknotach i wizjach. Istnieją duże szanse na to, że spotkacie się ze zrozumieniem, a nawet uzyskacie wsparcie, zwłaszcza wtedy, jeśli nie będziecie próbować niczego wyjaśniać, a po prostu opiszecie, w czym rzecz.
Z drugiej strony podwyższona wrażliwość może wywołać nieoczekiwane, gwałtowne reakcje lub nieporozumienia.
W środę wieczorem (o godzinie 23:02) nastąpi nów, a zarazem częściowe zaćmienie Słońca (widoczne na podbiegunowych obszarach Azji Wschodniej). Poświęćcie trochę czasu na to, aby zajrzeć do własnego wnętrza, niewykluczone, że dowiecie się czegoś, co dotychczas było dla was ukryte, albo dokonacie ważnego wglądu.
W PIĄTEK wrażliwość emocjonalna wzrośnie jeszcze bardziej. Szczególnie wyraźnie dadzą o sobie znać pragnienie „stopienia się” z drugą osobą, tęsknota za połączeniem się z kimś i osiągnięciem pełni. Na dodatek niełatwo będzie nam odróżnić poszczególne poziomy rzeczywistości, fakty od fantazji, wizje od iluzji, olśnienie od zamieszania.
Z inspirującej energii mogą profitować artyści i wizjonerzy, wszyscy pozostali powinni natomiast zachować OSTROŻNOŚĆ!  W tych dniach bowiem obowiązywać będzie motto „Miasteczka Twin Peaks”: Sowy nie są tym, czym się wydają. Istnieje dużo prawdopodobieństwo wystąpienia rozmaitych niejasności i tajemniczych zdarzeń. Bądźcie przygotowani na konieczność przetrzymania jakiejś sytuacji oraz zaakceptowania faktu, że na pewne pytania czy kwestie po prostu nie ma wyjaśnienia albo jednoznacznej odpowiedzi.
Ci, którzy wyjdą z tej próby zwycięsko, przetrzymają niepewność i zamieszanie, mogą liczyć na to, iż wiele niejasności rozwikła się, a nawet pozyskają zupełnie nowe informacje. Sytuacja stanie się jednak wielce problematyczna, jeśli będziemy ślepo we wszystko wierzyć albo spróbujemy zatuszować własne słabości i niepewność zbyt aroganckim, prowokacyjnym zachowaniem. Tego dnia na ważne projekty trzeba zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu i uwzględnić ewentualne problemy lub objazdy (dosłownie oraz w przenośni).
W WEEKEND da o sobie znać silna potrzeba spokoju, czułości i bezpieczeństwa. Znaczenia nabiorą dla nas siedlisko, dom i ogród, rodzina i przyjaciele. Jednocześnie w powietrzu wyczuwalna będzie niepewność i drażliwość. Pozorne drobnostki i głupstwa  mogą wzburzyć morze i wywołać prawdziwy sztorm. Świadomie zadbajcie o wszystko to, co przysłuży się waszej duszy, a także o kontakty z ludźmi, którzy mają dla was znaczenie. Zachowajcie jednak ostrożność wobec pozyskanych informacji (donosów) i nie wyciągajcie zbyt pochopnych wniosków.  W tych dniach prawda jest znacznie bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać.

Tłum.: MJD
Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

Wyślij komentarz

Translate »