Kalendarz tygodniowy 29.10.-5.11.2012

Zamieszczony przez dnia Paź 28, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana hierarchii wartości (następny rozdział), wglądy, ideały, ideologie i „prawdy” – wizja przyszłości, kłamstwo, oszustwo, iluzja a może pomyłka? prawo i sprawiedliwość wystawione na próbę.

Wiele trwających od dawna procesów związanych ze zmianą hierarchii wartości wkroczy w tym tygodniu w kolejną „gorącą” fazę. Przekonamy się, że wcale nie tak łatwo zająć jednoznaczne stanowisko i znaleźć uniwersalną prawdę. Silnie zaznaczy się dążenie do postępu, odnowy, wolności i sprawiedliwości, jak również tęsknota za bardziej empatycznym i harmonijnym światem. Zdamy sobie też sprawę z nieuchronności czekających nas zmian. Na poziomie konkretu konstelacje astrologiczne znajdą odzwierciedlenie w bardzo różnych sytuacjach. Jednym pozwolą zdobyć istotne informacje, dostrzec nowe drogi i możliwości rozwoju, ewentualnie osiągnąć znaczący przełom lub uwolnić się od jakiegoś ciężaru. Inni uzyskają teraz dostęp do potencjału, który wcześniej pozostawał niespożytkowany albo niedostępny, dostąpią wizji lepszego świata lub ujrzą jakąś sprawę czy proces w szerszym kontekście. Jednocześnie w wielu sferach życia coraz wyraźniej zobaczymy, że wszystko jest kwestią perspektywy, czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia: to co jedni uważają za postęp i wybawienie, dla innych może być zagrożeniem i destrukcją; co dla jednych jest koniecznym i nieuniknionym krokiem, inni mogą zwalczać jako niemile widziane doświadczenie.

Barwny kalejdoskop potencjalnych ekwiwalencji dodatkowo poszerzą świetliste postacie, wzniosłe ideały i wielkie nadzieje, jak również bohaterska walka z niesprawiedliwością, fałszywi prorocy, rebelie, rewolucje oraz próby puczu. Wszystkie te doświadczenia i procesy łączy jednak wspólny mianownik: po pierwsze – oj, będzie się działo! I w natłoku zdarzeń nie zdołamy utrzymać starego porządku, przeczekać sytuacji ani zachować status quo, do którego przywykliśmy. Po drugie, nie jesteśmy teraz w stanie podjąć konkretnych decyzji ani stwierdzić, jak dana sprawa dokładnie będzie wyglądać. W przypadku większości aktualnych obecnie kwestii dopiero grudzień przyniesie rozstrzygnięcia i pozwoli uzyskać nieco jaśniejszy obraz sytuacji. Zatem cała sztuka polega na tym, aby z jednej strony wykazać się gotowością do zmian i nowych wglądów (nie tracąc z oczu swoich zasad i celów), z drugiej wytrzymać niepewność oraz fakt, że wiele spraw pozostanie otwartych i niewyjaśnionych.

Jeśli idzie o konkret, to na pierwszy plan wysuną się następujące zagadnienia: prawo, sprawiedliwość, umowy, sojusze, wszelkie formy partnerstwa, kwestie wiary, sztuka, działalność humanitarna, jak również podejście do dostępnych zasobów i wyznawanych wartości. W tych dziedzinach będziemy musieli dokładnie przyjrzeć się istniejącemu stanowi rzeczy, zobaczyć, co posiada dostatecznie silne podstawy, aby przetrwać, a co nie odpowiada już aktualnym wymogom i dlatego musi ulec transformacji, zostać dopasowane do nowych warunków albo nawet zakończone i usunięte. W niektórych przypadkach potrzebna będzie odwaga do tego, aby wykonać krok w nieznane lub spojrzeć w oczy nieprzyjemnym faktom; w innych chodzi o to, aby wyciągnąć wnioski i wziąć na siebie odpowiedzialność.

Konstelacje PONIEDZIAŁKU (29.10.) i WTORKU (30.10.) zaserwują nam wielowarstwową mieszankę, którą niełatwo konstruktywnie wykorzystać. Ogromna potrzeba bezpieczeństwa i spokoju, tęsknota za zrozumieniem i miłością będzie silnie kontrastować z tendencją do angażowania się w temat całym sobą, szukania intensywnych doznań i łatwego wpadania w złość. Pełnia o godzinie 20:49 naświetli nam wydarzenia i procesy ostatnich dwóch tygodni, ale dodatkowo wywoła silne wewnętrzne albo zewnętrzne napięcie. Jak bumerang powracać będzie pytanie, co jest wiarygodne i słuszne. W wielu przypadkach wielką trudność sprawi nam oddzielenie prawdy lub autentycznej wizji od kłamstwa czy iluzji. Niewykluczone, że coś, co wygląda bardzo przekonująco, de facto okaże się pomyłką lub błędną informacją, z kolei wiadomości z pozoru nierealne lub wydumane, mogą zawierać w sobie głęboką prawdę lub dalekosiężny wgląd. Ponieważ dodatkowo – zależnie od punktu widzenia oraz indywidualnych zapatrywań – będziemy różnie postrzegać i interpretować rozmaite kwestie, tego dnia może częściej niż zwykle dochodzić do nieporozumień lub napięć. Dlatego – zanim zawyrokujecie – starajcie się dokładnie wyjaśnić, co druga strona ma na myśli. Ogólnie liczcie się z dziwnymi incydentami oraz irracjonalnym zachowaniem. [Merkury 00°24 Strzelca w kwadraturze do Neptuna] We wtorek część spraw powoli zacznie się wyjaśniać. Osoby, które w głębi duszy wiedzą, czego chcą, mogą tego dnia skorzystać z ogromnej inspiracji i pozyskać ważne wglądy dotyczące dalszego biegu zdarzeń.

W ŚRODĘ (31.10.), CZWARTEK (1.11.) i w PIĄTEK (2.11.) wyraźnie wzrośnie potrzeba kontaktu oraz wymiany myśli. Energie tych dni zachęcą nas do porozmawiania o Bogu oraz świecie, a także poświęcenia się najdziwniejszym pomysłom. Te dni mogą jednak przynieść bardzo różne doświadczenia. W związkach nastąpi sprecyzowanie stanowisk i ponowne rozdanie kart. Badacze, idealiści, osoby kreatywne i artyści uzyskają dostęp do przebogatego źródła inspiracji, możemy też liczyć na zaskakujące informacje dotyczące nierozstrzygniętych kwestii, z drugiej strony wyraźnie wzrośnie skłonność do irytacji. W związku z powyższym nawet pozorne błahostki mogą wywołać nieobliczalne i gwałtowne reakcje. Wiele spraw przyjmie obrót inny od oczekiwanego, tak więc zaplanujcie dostatecznie dużo czasu na wykonanie poszczególnych zadań, bądźcie elastyczni i uzbrójcie się w cierpliwość. Unikajcie niepotrzebnych kłótni i poszukajcie takiej formy aktywności, która będzie konstruktywnym wentylem dla niepokoju i rozdrażnienia. Koncentracja nie przyjdzie nam teraz łatwo, dlatego lepiej przesunąć na inny czas projekty wymagające skupienia, cierpliwości oraz precyzji.

Podczas weekendu w centrum zainteresowania znajdą się wszelkiego rodzaju uczucia. Poczujemy silną potrzebę przynależności, bezpieczeństwa i zobowiązań. Nie raz – zwłaszcza w kontekście rodziny, przyjaciół czy partnera – padnie pytanie dotyczące lojalności, wierności i możliwości polegania na sobie. Okaże się, komu możemy zaufać i gdzie głęboka więź pozwala podołać nawet najcięższej próbie. Jeśli jednak związek bazuje na lękach i nieufności, a górę wezmą zazdrość, lęk przed stratą, stare urazy albo zranione uczucia, to sytuacja zrobi się nad wyraz nieprzyjemna i może dojść do eksplozji! W takim przypadku trzeba stawić czoła wyzwaniu, podejść do sprawy w sposób otwarty i rzeczowy, wówczas zachodzące procesy nabiorą charakteru oczyszczającej burzy i w efekcie stworzą nowe podstawy na przyszłość. Jeśli stwierdzicie, że nie ma już takiej możliwości, to istnieje przynajmniej szansa na pomyślne zakończenie sprawy. Sytuacja zrobi się jednak niebezpieczna, jeżeli żądza zemsty, dążenie do władzy albo ślepa namiętność utrudnią szczerą konfrontację. Wtedy grozi eskalacja konfliktu, a jej skutki będą bardzo destrukcyjne. Energie tych dni sprzyjają introspekcji albo badaniu rodzinnych tajemnic, mogą również zostać wykorzystane do zrobienia porządków oraz pozbycia się starych, niepotrzebnych szpargałów. [Księżyc w Raku, Wenus 7°30 Wagi w kwadraturze do Plutona]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »