Kalendarz tygodniowy 26.11.-3.12.2012

Zamieszczony przez dnia Lis 25, 2012 | 0 komentarzy

Kalendarz tygodniowy 26.11.-3.12.2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana, przejście do kolejnego etapu, koniec i początek, rozstrzygające decyzje, koncentracja na kwestiach zasadniczych; konfrontacja ze słabościami oraz Cieniem, stare rany i nowe drogi.

W tym tygodniu w niejednej dziedzinie życia przyjdzie nam podjąć ważne działania oraz decyzje. Wiele konstelacji astrologicznych osiągnie punkt krytyczny, który będzie impulsem do zmiany, wyznaczy przełom albo przejście do nowego etapu. Jeśli idzie o chronologię zdarzeń, to wyraźnie wyodrębniają się dwie fazy. Na początku nastąpi przejściowy zastój. Pomimo intensywnych starań albo wewnętrznego czy zewnętrznego nacisku będzie nam trudno zainicjować bądź przeforsować jakieś działanie, osiągnąć i zrealizować coś konkretnego; dadzą o sobie znać stare rany, wątpliwości, a także bezradność. Przede wszystkim osoby na kierowniczych stanowiskach, takie, które powinny świecić przykładem, jak również te, które dążą do urzeczywistnienia ideału lub wizji, muszą liczyć się z przeszkodami, tzn. zarówno ich postawa, jak i zamiary mogą zostać zakwestionowane, okoliczności uniemożliwią im wykonanie sensowego kroku albo konieczna walka o jakąś sprawę pogorszy istniejącą sytuację. Jedne energie wyhamowują, dlatego musimy na moment przystanąć, odczekać i zaufać sobie oraz swojej wizji, nawet wówczas, kiedy świat zewnętrzny na pozór ją kwestionuje albo blokuje – po stagnacji karta odwróci się; z kolei inne, silne i intensywne szukają ujścia, chcą, aby je poczuć i spożytkować. Konkretne doświadczenia związane z takim układem planet mogą być bardzo różne. Tam, gdzie w ubiegłym tygodniu odrobiliśmy zadanie domowe, usuwając stare, niepotrzebne ciężary oraz przygotowując grunt do podjęcia następnych kroków, zdołamy niebawem (po krótkiej pauzie albo chwili stagnacji) osiągnąć istotny przełom, ewentualnie zaczniemy coś jeszcze raz od początku. Dotyczy to przede wszystkim projektów, w których nasze zamiary są zgodne z wewnętrzną postawą, energie, jakimi dysponujemy, zostały skoncentrowane na osiągnięciu celu, i gdzie już naprawdę bardzo dużo zrobiono. Jeśli natomiast górę weźmie lęk przed stratą (władzy, kontroli, miłości, posiadanych zasobów itp.), to dojdzie do dramatycznych scen i wydarzeń. W takim przypadku możliwe są gwałtowne walki, a kryzysy oraz załamania wymuszą korektę dotychczasowego kursu. Najtrudniejszy okres czeka jednak osoby, które spróbują stłumić silne energie, wyprzeć je albo za wszelką cenę uniemożliwić wykonanie następnego kroku. Takie zachowanie grozi całkowitą blokadą czy załamaniem, ewentualnie nagromadzone siły rozwiną istniejący potencjał w destrukcyjny sposób w formie losowych zdarzeń.

Summa summarum chodzi o to, aby w tym tygodniu jasno określić własne stanowisko i być gotowym na konfrontację z tym, co nas czeka. Wówczas istnieje możliwość wykorzystania dostępnych energii do zrobienia czegoś wielkiego. Warto również zainicjować coś, uczynić krok w nowym kierunku, podążyć za napierającymi energiami albo po prostu zaufać i popłynąć z nurtem rzeki życia. Najlepiej, jeśli będziecie przestrzegać następującej zasady: dokonajcie rozróżnienia pomiędzy tym, czego nie można zmienić, a tym, co wymaga zaangażowania, dyscypliny i siły woli. Bądźcie gotowi zaakceptować to pierwsze i wykorzystać daną sytuację w sposób najlepszy z możliwych, a wszystkie swoje siły zaangażujcie w doprowadzenie do przełomu w ważnej i słusznej sprawie.

Powyższe szczególnie dotyczy zodiakalnych Baranów, Byków, Wag, Koziorożców i Skorpionów, osób mających w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę tych znaków, jak również pierwszego dekanatu Raka, Lwa i Wodnika (czyli praktycznie większości z nas, przyp. tłum.). Będziecie musieli podjąć w tych dniach ważną decyzją, zdefiniować priorytety i wyznaczyć kierunek na przyszłość. Wykorzystajcie okazję, aby nieco bardziej zbliżyć się do samych siebie, swoich uczuć i wiedzy płynącej z głębi serca oraz znaleźć dla tego wszystkiego najlepszy środek wyrazu. Osoby wierne sobie poczują teraz siłę do wykonania decydujących kroków.

Na konkretnym poziomie na pierwszy plan wysuną się następujące zagadnienia: wszelkiego rodzaju wartości i zobowiązania, związki, formy partnerstwa, umowy, stosunki zależności, kwestie spadkowe, tematy tabu, tajemnice, ukryte skarby i zasoby, struktury władzy, struktury polityczne oraz instytucjonalne, osiągnięcia i konkurencyjność, wszelkiego rodzaju zasoby energetyczne, formy agresji i walki (o i za coś, w imię czegoś lub przeciwko czemuś). W tych sferach czekają nas ważne decyzje. Również pozornie błahe i drugorzędne fakty mogą okazać się bardzo długotrwałe i dalekosiężne w skutkach; ewentualnie zostaną teraz położone podwaliny pod nowe struktury i pozycje albo pojawią się impulsy, które przyniosą nowe spojrzenie na świat i zmianę podejścia do wartości (zarówno konkretnych jak i ideowych).

Jak już wspomniałam, astrologiczne konstelacje zgotują nam dość osobliwy początek tygodnia. W PONIEDZIAŁEK (26.11.) z jednej strony poczujemy przemożną potrzebę spokoju, zapragniemy przystanąć na chwilę i spauzować, z drugiej – w powietrzu wisieć będzie ogromne napięcie, a wewnętrzne parcie sprawi, że zechcemy zająć się nowymi tematami albo popchnąć jakąś sprawę do przodu. Te sprzeczne impulsy dodatkowo uzupełni podwyższony poziom wrażliwości oraz skłonność do ulegania niepewności, tzn. wystarczy niewiele abyśmy odnieśli wrażenie, że ktoś kwestionuje nasze racje albo poczuli się zdezorientowani i zbici z tropu. Jakby tego było mało, Merkury z punktu widzenia Ziemi „zatrzyma się”, aby po fazie stacjonarnej przejść do ruchu prostego. W związku z powyższym zwolni również nasza zdolność racjonalnego myślenia. To wszystko stworzy niełatwą kombinację. Tego dnia najlepiej wygospodarować nieco czasu na introspekcję albo dokonanie bardzo osobistej oceny sytuacji. Bądźcie gotowi zająć się swoimi ciemnymi stronami i wątpliwościami, świadomie zróbcie porządek albo oczyśćcie stare, niezałatwione historie. Ale pomyślcie też o wizjach na przyszłość, ideałach i posłuchajcie swojego wewnętrznego głosu. Jeśli to możliwe, spróbujcie tego dnia nie rozpoczynać niczego nowego i liczcie z nieoczekiwanymi incydentami.

WTOREK (27.11.) jest dniem przełomu i przejścia do nowego etapu! Niewykluczone, że początkowo sprawy będą przebiegały bardzo opornie i nie zdołamy niczego przeforsować. Wyraźnie poczujemy jednak, że coś się dzieje w nas samych. Zwróćcie baczną uwagę na impulsy, jakie docierają z Waszego wnętrza, oraz najbliższego otoczenia – to mogą być pierwsze sygnały nowego etapu. Kto wie, czego chce, ma teraz szansę uczynić pierwszy krok w obranym kierunku. Pamiętajcie jednak, że potrzeba nieco czasu i dużo wytrwałości, aby Nowe rozwinęło się i zakwitło. Bądźcie uważni w obchodzeniu się z pieniędzmi. [Mars w koniunkcji z Plutonem 8°09 Koziorożca; Wenus w koniunkcji z Saturnem 6°11 Skorpiona]

W ŚRODĘ (28.11.) i w CZWARTEK (29.11.) energia ulegnie wyraźnej zmianie. Z jednej strony wzrośnie ochota na kontakty, zainteresowanie nowymi wrażeniami i pomysłami, zarazem coraz silnej odczujemy ruch do przodu i będzie nam łatwiej w sposób zdyscyplinowany, skoncentrowany, całkowity zaangażować się w jakieś zadanie. W środę o 15:46 czasu środkowoeuropejskiego nastąpi pełnia (zaćmienie Księżyca). To dobry moment na zajęcie się własnymi wizjami i celami, przemyślenie drogi, jaką pokonaliśmy, i tego, co przed nami. Rano trzeba jeszcze liczyć się z niejasnościami i sprzecznymi impulsami. Nie pozwólcie jednak, aby zbiły Was z tropu, zdezorientowały czy skłoniły do nieprzemyślanych działań. Już wieczorem i w CZWARTEK dostaniemy zielone światło! Do głosu dojdzie wiara w pomyślny obrót zdarzeń, będzie nam łatwiej wyobrazić sobie dalszą drogę oraz podjąć stosowne działania.

W PIĄTEK (30.11.), SOBOTĘ (1.12.) i NIEDZIELĘ (2.12.) silne energie po raz kolejny osiągną swoje apogeum. W tych dniach dadzą o sobie znać wszelkiego rodzaju uczucia, zawładnie nami przemożna potrzeba bezpieczeństwa, domu i przynależności, ale poczujemy też równie silne parcie do uwolnienia się od starej struktury i rozpoczęcia czego nowego. Teraz może nastąpić przełom albo ważna zmiana. Bądźcie gotowi na konfrontację ze swoim wewnętrznym światem, głębią psyche, własnymi życzenia i potrzebami, zadajcie sobie pytanie, co możecie zrobić, aby je wyrazić albo zaspokoić. Powściągnijcie jednak skłonność do wdawania się w kłótnie z ludźmi, którzy nie postępują zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Pozostańcie wierni sobie i brońcie tego, co dla Was ważne. W miarę możliwości unikajcie jednak niepotrzebnych prowokacji i walki o władzę. Energie tych dni sprzyjają również dekorowaniu domu, zajmowaniu się jego wnętrzem oraz tematami rodziny. [Księżyc w znaku Raka]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »