Kalendarz tygodniowy 25.7. – 1.8. 2011

Zamieszczony przez dnia Lip 24, 2011

autorka: Verena Bachmann


Hasła tygodnia:
letni sen, inspiracja i wysokie loty, wielkie idee i wizje, ale również: brak umiaru, zawiedzione oczekiwania, otrzeźwienie

Aspekty tego tygodnia ponownie obiecują mieszany program z szerokim wachlarzem doświadczeń. Po pierwsze również astrologicznie czeka nas lato, niepodzielnie dominować będą: słońce, gry i zabawy, żądza przygód oraz skłonność do flirtów. Zasadniczo gwiazdy sprzyjają wszystkim tym, którzy mają teraz beztroskie ferie i chcą poświęcić się temu, co raduje serce. Układy na niebie dają inspirację, kreatywność, wspierają autoekspresję i generalnie stwarzają swobodną, pobudzającą atmosferę.

Z kolei nieco mniej zachwyceni będą ci, którzy szukają spokoju i kontemplacji, a nie przepadają za wielkimi gestami i huczną zabawą. Chociaż od czasu do czasu da o sobie znać potrzeba bezpieczeństwa i wycofania się, aspekty znacznie mniej sprzyjają sprawom wymagającym ciszy, dyscypliny i koncentracji. Na dodatek zabraknie teraz umiaru i ostrożności, a górę weźmie skłonność do przesady. [Jowisz w znaku Byka kwadratura nów w znaku Lwa] Ekstatyczne działania i formy samorealizacji mogą zatem łatwo przechodzić w czysty egoizm i nieumiarkowanie, ufność we własne siły w poczucie omnipotencji i przecenienie swoich możliwości (co niesie ze sobą niebezpieczeństwo upadku i katastrof), natomiast zbyt optymistyczne i bezkrytyczne podejście do sprawy raptownie zamieni się w gorycz i szukanie winnego.

Zatem cieszcie się tym, co oferuje wam sprzyjająca chwila, czerpcie z życia pełnymi garściami, świadomie unikajcie jednak aktywności, które przekraczają Wasze kompetencje oraz środki. Nie dajcie się wciągnąć w coś, co może sprowadzić Wam na głowę niepotrzebne problemy. Jeśli należycie do osób, którym imprezowanie, popisy na scenie i zbyt egocentryczne zachowanie nie sprawiają frajdy, świadomie znajdźcie sobie nisze, w których będziecie mogli robić to, co odpowiada Waszej naturze. Nie pozwólcie się sprowokować do reakcji, których później możecie żałować.

Wpływ innego ważnego zjawiska zostanie nieco zagłuszony przez wcześniej opisane energie, lecz nie należy go lekceważyć, ponieważ będzie ono miało długofalowe skutkowanie. Chodzi o kwestie komunikacji, handlu i transportu, kształcenia i wychowania, jak również tematy społeczne, zwłaszcza związane z młodzieżą, środowiskiem, zdrowiem. Te zagadnienia powracać będą przez cały tydzień; z jednej strony w postaci dyskusji nad nowymi ideami, ewentualnie prezentacji nowych wizji (w tym momencie trudno jednak dostrzec albo wcielić w życie ich pełen potencjał, dopiero we wrześniu okaże się, które z poruszonych teraz pomysłów mogą liczyć na kontynuację i urzeczywistnienie [retrogradacja Merkurego]), z drugiej strony, przede wszystkim w drugiej połowie tygodnia należy liczyć się z rozczarowaniami. Całkiem możliwe, że pielęgnowane i podtrzymywane od lutego wizje, nadzieje i ideały, okażą się teraz zbyt idealistyczne. Dlatego w niektórych przypadkach będzie trzeba przerobić projekty i dopasować je do realiów, w innych zaś zaakceptować fakt, że między życzeniami a rzeczywistością istnieje zbyt wielki rozziew.
Ze względu na ogólnie dominującą skłonność do przesadnych oczekiwań wspomniane rozczarowania mogą doprowadzić nawet do wybuchu gniewu.

Szczególnie w drugiej połowie tygodnia zachowajcie ostrożność w podejściu do informacji! Trudno będzie odróżnić rzeczy zrodzone z ukrytych pragnień, tęsknot i lęków od tego, co jest prawdziwą wizją albo wytworem kreatywnej wyobraźni. Na dodatek należy mieć na uwadze, że pomiędzy ideałem a rzeczywistością często istnieje wielka różnica i potrzeba dużo mrówczej pracy, aby w konkretnej rzeczywistości nadać idei formę.

Początek tygodnia zaprezentuje się z bardzo słonecznej strony. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK będziemy cieszyć się rozkoszami, które życie ma nam do zaoferowania, na pierwszy plan wysunie się chęć kontaktów i wymiany myśli. Ogólnie rzecz biorąc te dni sprzyjają spotkaniom z przyjaciółmi, podtrzymywaniu starych znajomości, wymianie niezwykłych pomysłów i nowym, radosnym eksperymentom. Z uwagi na podwyższoną wrażliwość i dużą sensytywność nie trzeba jednak wiele, aby dobry nastrój opadł, a jego miejsce zajęły ból i rozczarowanie, wynikające z niespełnienia ukrytych pragnień. Dlatego zachowajcie ostrożność w podejściu do siebie i innych!

Również ŚRODĘ zdominują chęć kontaktów i wymiany myśli oraz radość z eksperymentowania. Jednak na zachowanie coraz bardziej wpływać będą stare, nieprzepracowane tematy. Dlatego nawet pozorne błahostki mogą wywoływać nadspodziewanie gwałtowne reakcje. Ból, nagromadzone frustracje i złość mogą doprowadzić do eksplozji. Jeśli jednak zachowacie ostrożność, możecie przepracować stare problemy, zrzucić bagaż przeszłości albo w szczerej rozmowie wyjaśnić wciąż otwarte kwestie, ponieważ energie tego dnia doskonale nadają się do tego.
W CZWARTEK i w PIĄTEK wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, czułości oraz przynależności, ale również poziom napięcia. Znaczenia nabiorą różnego rodzaju uczucia, będziemy też przejawiać pewną nadwrażliwość. Ponieważ wciąż silna jest chęć cieszenia się życiem, w efekcie powstanie iście wybuchowa mieszanka, nad którą trudno będzie zapanować. W idealnym przypadku znajdziecie okazję, żeby poświęcić się tym wszystkim zagadnieniom. Uwagi będą domagały się szczególnie kwestie rodzinne, sprawy dotyczące domu, emocjonalne wdrukowania, jak również zagadnienia związane z przyrodą, środowiskiem i zdrowiem. Niewykluczone, że ponownie przypomną o sobie sprawy, który były aktualne na początku miesiąca – pora uświadomić sobie, jak daleko zaszły.

Okaże się również, że nie możemy dłużej zachować czegoś, co było dla nas drogie i cenne, trzeba będzie to zmienić albo pożegnać się z tym.

W SOBOTĘ nastrój ulegnie wyraźnej zmianie, znowu dojdzie do głosu radość życia. 30 lipca wieczorem przypada nów. To dobry moment na wypróbowanie nowych pomysłów i spontanicznych impulsów. Podczas WEEKENDU na pierwszy plan wysuną się FUN & SUN (zabawa i słońce). Z tych energii skorzystają szczególnie różnego rodzaju imprezy, spotkania towarzyskie, a także działania o charakterze kreatywnym. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby nie przesadzić. Cieszcie się życiem, nie zaniedbujcie jednak potrzeb własnego ciała, ani spraw i życzeń swojego najbliższego otoczenia. Uważność zostanie nagrodzona.

W PONIEDZIAŁEK (1 sierpnia) Szwajcaria obchodzi swoje święto. Tego dnia wyraźnie zamanifestują się wszelkie istniejące kontrasty. Dominować będą chęć życia i dążenie do autoekspresji, a z drugiej strony wielka wrażliwość. Na dodatek konfrontacja postawy roszczeniowej z trzeźwą rzeczywistością może doprowadzić do nieprzyjemnych rozczarowań. Ponieważ jednocześnie trudno będzie zachować jasność myśli, należy tego dnia liczyć się z gwałtownymi zachowaniami i reakcjami. Dlatego mimo wielkiej chęci do zabawy i radości życia, bądźcie uważni i ostrożni – opłaci się.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »