Kalendarz tygodniowy 24.12.-31.12.2012

Zamieszczony przez dnia Gru 23, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiany na świecie, przebudzenie, zryw i przełom, stare i nowe drogi, siła woli; prawda i sprawiedliwość kwestią perspektywy; przywódcy obiektem ostrej krytyki.

Konstelacje ostatniego tygodnia 2012 roku wskazują na intensywne procesy. Po raz kolejny zaktywizowane zostaną potężne energie zmian i będziemy musieli zająć się tym wszystkim, co przyniosły minione miesiące, szczególnie w kontekście trwającego procesu transformacji. Czas na bilans – z jednej strony zobaczymy, gdzie podjęte zostały istotne działania, a może nawet odnieśliśmy sukces i widać już pierwsze zalążki nowego, z drugiej – w jakich dziedzinach konserwatyzm, lęki, potrzeba sprawowania władzy i kontroli utrudniały lub blokowały zmiany. Największą uwagę zwrócą na siebie przywódcy społeczni, gospodarczy i polityczni, osoby, które odgrywają ważną rolę w dziedzinie religii, kultury czy nauki, a także kaznodzieje i prorocy głoszący najrozmaitsze „prawdy”. Jedni z nich zostaną utwierdzeni w przekonaniu co do słuszności obranego kursu, a nawet osiągną spory przełom, inni będą musieli odejść, ponieważ stanie się jasne, że ich czas już minął. Niewykluczone, że kryzysy, jakie nastąpią w ostatnich dniach 2012 roku, uruchomią ważny proces związany ze zmianą kierunku działania. Jednocześnie inne wydarzenia, odkrycia albo ujawnienie pewnych informacji dostarczy nam ważnych impulsów bądź pozwoli na podjęcie pierwszych kroków w zupełnie nowym kierunku i wywrze decydujący wpływ na dalszy rozwój wypadków. Skutki i rezultaty doświadczeń tego tygodnia mogą jednak sięgać marca.

Również w życiu osobistym będziemy musieli najpierw spojrzeć wstecz, przemyśleć pewne decyzje i doświadczenia. Zadajcie sobie pytanie, czy zainicjowane przed rokiem projekty zostały zrealizowane, a wyznaczone cele – osiągnięte. W wielu przypadkach chodzi również o to, aby zająć się istniejącymi obciążeniami. Bądźcie gotowi wyciągnąć na światło dzienne przedmioty, tematy oraz doświadczenia z przeszłości, sprawy zapomniane czy wyparte, dokonać ich selekcji i oddzielić rzeczy zbędne od niezbędnych, które trzeba zabrać ze sobą w dalszą drogę. Powinniśmy również uświadomić sobie, gdzie tkwią nasze ukryte skarby i niewykorzystane wcześniej zasoby oraz zaktywizować je. Przede wszystkim w drugiej połowie tygodnia poświęćcie nieco czasu na dokładne poznanie swoich zamiarów i celów na nadchodzący rok. Silne energie, jakie mamy teraz do dyspozycji, dają spore szanse na realizację przynajmniej części z nich. Zamiast jednak – jak zwykle – szybko podejmować dobre postanowienia, o których równie szybko się zapomina, spiszcie swoje najgłębsze pragnienia oraz intencje i potraktujcie je poważnie, pozwoli to na optymalne wykorzystanie działających w tym tygodniu potężnych sił. Kto wie, kim jest i czego chce, jest gotowy konsekwentnie podążać swoją drogą, ten skorzysta z silnej siły woli, dyscypliny i wytrwałości, a dodatkowo otrzyma wsparcie z nieoczekiwanej strony. Nie zabraknie nam również kreatywnych pomysłów ani inspiracji. Wykorzystajcie okazję, aby stworzyć bazę pod kolejne działania.

Konstelacje PONIEDZIAŁKU (24.12.) akcentują refleksyjność i pewną roztropność. Nawet jeśli tego dnia doskwierać nam będzie przedświąteczna gorączka oraz wewnętrzne napięcie, to jednak, ogólnie rzecz biorąc, odczujemy wyraźne spowolnienie tempa, które podkreśli potrzebę spokoju i kontemplacji. Wigilia upłynie w refleksyjnej atmosferze, budząc w nas wspomnienia minionych czasów. Stare tradycje znowu ożyją, często w nowej formie. Ewentualnie tego dnia dojdą również do głosu nieprzepracowane doświadczenia z dzieciństwa. Jeśli będziecie gotowi je dostrzec, to teraz nadarzy się okazja przerobienia paru spraw i zawarcia rozejmu z przeszłością.

We WTOREK (25.12.), czyli w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, klimat ulegnie zmianie. Z jednej strony nabierzemy ochoty na kontakty i rozmowy z ludźmi, z drugiej staniemy się bardziej wrażliwi i podatni na zranienie. W najlepszym razie energie, tworząc otwartą, serdeczną, a nawet romantyczną atmosferę, będą zachęcać do świątecznych spotkań, a także wspólnego spędzania czasu. Skłonność do nadmiernych oczekiwań i ukształtowanych przez przeszłość wyobrażeń, może jednak doprowadzić do gorzkich rozczarowań i wywołać gwałtowne dyskusje na temat odmiennych dogmatów, obyczajów i nawyków.

W ŚRODĘ (26.12.) wieczorem wzrośnie napięcie. Rebelianckie zapędy, parcie do niezależności i wolności, które coraz bardziej zaczną dochodzić do głosu, mogą wyładować się w sposób nieoczekiwany oraz gwałtowny. Najlepiej jeśli tego dnia zadbacie o czas i przestrzeń, które pozwolą na swobodne działanie i oddanie się inspirującym tematom. Konstelacje sprzyjają ożywionym dyskusjom. Z tych energii skorzystają również twórcze, niezwykłe projekty, eksperymenty oraz działania. Powściągnijcie jednak niecierpliwość i skłonność do irytacji; uważajcie na nieoczekiwane reakcje i nieprzewidziane zwroty akcji. [Słońce w kwadraturze do Urana 4°40 Barana]

CZWARTEK (27.12.) jest dniem fazy przejściowej. Z jednej strony nadal będziemy odczuwać potrzebę kontaktu i wymiany myśli, nie zmaleje również poziom wrażliwości; z drugiej coraz wyraźniej zacznie rosnąć napięcie. W efekcie wytworzy się atmosfera, która może być bardzo różnie przez nas odbierana: jako spokój przed burzą, zatrzymanie przed wykonaniem decydującego kroku albo przygotowanie na nadejście czegoś nowego; na poziomie życia codziennego może to być dzień wypełniony zwyczajną krzątaniną. W PIĄTEK (28.12.) o godzinie 11:21 nastąpi pełnia, a wraz z nią energetyczne apogeum. Silnie energie pozwolą nam ciałem i duszą zaangażować się w jakąś sprawę i wiele osiągnąć. Tego dnia istotną rolę odgrywać będą również uczucia,  a nagromadzone emocje mogą wyładować się w gwałtowny sposób. Zadajcie sobie pytanie, co tak naprawdę Wami kieruje. Poza tym poszukajcie czegoś, na czym możecie się skoncentrować i co pozwoli Wam wykorzystać albo przynajmniej konstruktywnie skanalizować silne uczucia (do tego celu doskonale nadają się porządki i prace domowe).

Podczas WEEKENDU może nastąpić decydujący przełom. W SOBOTĘ przyjdzie pora na rozliczenie z własnymi pragnieniami, nadziejami, dogmatami i wyobrażeniami. Zastanówcie się, co najbardziej cenicie w życiu, czego oczekujecie od siebie i od innych, ale również w co pragniecie się zaangażować. Jeśli wiecie, czego chcecie i jesteście gotowi poświęcić się tej sprawie bez reszty, to możecie w NIEDZIELĘ zdziałać istne cuda, przenieść góry i odważyć się na nowy początek. Poszukajcie okazji pozwalających wykorzystać albo przynajmniej skanalizować potężne energie. [Słońce w koniunkcji z Plutonem 9°16 Koziorożca]

Wydarzenia i doświadczenia tych dni mogą generalnie dostarczyć nam ważnych impulsów do działania, które będzie długofalowe w skutkach. W Sylwestra nastroje ulegną pewnemu uspokojeniu. Wskazówki dotyczące Nowego Roku znajdziecie w następnym Kalendarzu.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »