Kalendarz tygodniowy 24.10. – 30.10.2011

Zamieszczony przez dnia Paź 23, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: fantazja i kreatywność, pożądanie i namiętność, wzloty i upadki, charyzmatyczne postacie i piewcy słusznej drogi – co jest prawdziwe, komu/czemu można dać wiarę?


Również w tym tygodniu granica między Światłem a Cieniem będzie bardzo cienka. Układy planet przyniosą intensywne stany emocjonalne, skutkiem czego do głosu dojdzie cała paleta skrajnych uczuć: miłość, pożądanie i namiętność, ale również nienawiść, zazdrość, żądza zemsty, wściekłość i strach. Będzie nam niezmiernie trudno zachować dystans albo dokonać obiektywnej i rzeczowej oceny sytuacji.
Osoby, które w tych dniach zaangażują się w jakiś projekt, uczynią to całym sobą i zainwestują wszystkie posiadane środki, aby osiągnąć cel czy urzeczywistnić własną wizję.

Siła  przekonywania oraz wytrwałość, jakich teraz użycza Niebo, pozwolą nam wiele zdziałać, a nawet doprowadzić do przełomu w ważnej sprawie.

Tam, gdzie nie ma rozdźwięku między gestem (zachowaniem) a wewnętrzną motywacją, która skłania nas do czynu, gdzie idzie o sprawy zasadnicze i istotne, a przy tym uwzględniony jest nie tylko osobisty interes, można liczyć na sukces!

Natomiast powierzchowne zaangażowanie, miałkość i letniość, działania czysto teoretyczne albo uzasadnione intelektualnie są raczej skazane na niepowodzenie.

Trudności pojawią się również wtedy, jeśli będziemy mieli na uwadze wyłącznie własną korzyść albo władzę, jeśli nasze zachowanie zdominują lęki, perfidnie wykorzystamy czyjąś zależność, spróbujemy osiągnąć cel groźbą czy szantażem.

Postawa „wszystko albo nic”, która bierze teraz górę, może doprowadzić do tego, że każda sprawa, która nie przebiegnie po naszej myśli, wywoła gwałtowne reakcje i frustrację. Z tej perspektywy nawet połowiczne sukcesy będą wyglądały jak niepowodzenia.

Sytuacja zrobi się naprawdę drażliwa, jeśli w takim przypadku będziemy zawzięcie, bez względu na konsekwencje próbowali „zgarnąć pełną pulę” albo – odwrotnie – rzucimy wszystko w diabli, rezygnując przy tym z dotychczasowych rezultatów pracy lub niszcząc je.

Wykorzystajcie okazję, aby teraz poświęcić się tematowi, który rzeczywiście leży Wam na sercu. Bądźcie gotowi bez reszty zaangażować się w coś, zachowajcie jednak szacunek i zrozumienie dla drugiej strony i pomimo przemożnej pokusy unikajcie manipulacji czy stosowania nieetycznych środków.

W tym tygodniu w centrum jupiterów staną przywódcy, bohaterowie i osoby powszechnie uznawane za wzorce do naśladowania. Charyzma niektórych z nich, przekonujące wystąpienia oraz wielkie gesty wywrą na nas wielkie wrażenie, inni będą usiłowali za wszelką cenę przykuć naszą uwagę, a co do reszty, to wyjdzie na jaw, że więcej obiecuje, niż jest w stanie spełnić. Dlatego zadajcie sobie pytanie, czy osoba, którą naśladujecie i której wierzycie, jest w pełni autentyczna i wiarygodna.

Ogólnie w tych dniach da o sobie znać również skłonność do przecenienia własnych możliwości, nadmiernego ryzyka oraz stawiania wszystkiego na jedną kartę. Kto zagra o zbyt wysoką stawkę, może wiele stracić, a tym, którzy zechcą wspiąć się za wysoko, grozi bolesny upadek.

Szczególnie dotyczy to następujących tematów: media i komunikacja, związki, umowy i rozmaite formy partnerstwa, seksualność, sądownictwo i polityka, filozofia, kultura i kwestie wiary, jak również wszelkiego rodzaju tajemnice oraz tabu.

W tych dziedzinach należy oczekiwać dyskusji i sporów dotyczących słusznego obrazu świata oraz „jedynie obowiązującej prawdy”. Dostępny w tym tygodniu kreatywny i twórczy potencjał można jak najbardziej wykorzystać do realizacji artystycznych projektów.

PONIEDZIAŁEK (24.10.) rozpocznie sie raczej powściągliwie. Rano panować będzie trzeźwy i refleksyjny nastrój. Jednak w ciągu dnia klimat ulegnie wyraźnej zmianie. Z jednej strony do głosu dojdzie potrzeba wymiany myśli z innymi, z drugiej dadzą o sobie znać rosnące napięcie i niepokój.

W PONIEDZIAŁEK oraz we WTOREK (25.10.) jeszcze raz przyjdzie nam zmierzyć się i rozliczyć z doświadczeniami minionego miesiąca. W centrum uwagi znajdą się rebelianckie impulsy, dążenie do zmian i reform, a także dotychczasowe i zmieniające się układy sił. Przy tym od czasu do czasu może dochodzić do nieoczekiwanych reakcji.

Wykorzystajcie dostępne energie, żeby w pełni uświadomić sobie własne pomysły, motywacje i swoją drogę rozwoju. Jeśli uda się Wam uniknąć gierek o władzę, to w rozmowach z innymi możecie pozyskać nieoczekiwane, istotne informacje.

W ŚRODĘ (26.10. o godzinie 21:55) nastąpi nów. Energie tego dnia sprzyjają sprecyzowaniu własnego stanowiska. Wykorzystajcie okazję, aby zająć się sobą i przemyśleć własne postępowanie. Bądźcie gotowi dostrzec prawdziwe zamiary i motywy, jakie Wami kierują, a przy tym dopuścić do siebie również treści, które dotychczas były nieświadome i wyparte. Jeśli jesteście uważni i wiecie, czego tak naprawdę pragniecie w głębi serca, to tego dnia możecie połączyć się z siłą, która mocno popchnie Was do przodu.

Sytuacja zrobi się jednak drażliwa i przykra, jeśli ulegniecie pokusie i spróbujecie coś wmówić sobie albo drugiej stronie, żeby w ten sposób zataić przykrą prawdę.

W CZWARTEK (27.10.), PIĄTEK (28.10.) i SOBOTĘ (29.10.) będziemy mieli do dyspozycji ogromną ilość twórczych mocy. Ten fakt znajdzie swój wyraz także w miłości i seksualności. W najlepszym razie można przygotować się na dwa ekscytujące dni, pełne ekstatycznych doznań i rozkoszy.

Wszystkie osoby pracujące nad jakimś projektem, który odpowiada im w głębi duszy, zostaną zasilone sporą dawką energii; możecie zaangażować tę moc do urzeczywistnienia swojej wewnętrznej wizji albo dokonania przełomu w ważnej sprawie.

W tych dniach istnieje szansa na dokonanie wielkiego kroku do przodu. Trudności pojawią się jednak wtedy jeśli Wasza wewnętrzna postawa nie będzie jednoznaczna albo spróbujecie przy pomocy wszelkich – również nieuczciwych – środków przekonać innych do własnego obrazu świata.

W takim przypadku przede wszystkim w PIĄTEK należy oczekiwać nieprzyjemnych i częściowo bardzo gwałtownych sporów. Zaakceptujcie fakt, że istnieją różne prawdy oraz sposoby na życie i potraktujcie poważnie zarówno te własne, jak i cudze. Wtedy nawet burzliwe, niemiłe dyskusje mogą przynieść owocne rezultaty.

W SOBOTĘ pamiętajcie o zachowaniu umiaru! Pojawi się bowiem silna skłonność do przesady, przeciągania struny i tego, aby chcieć za dużo.

W NIEDZIELĘ (30.10.) na pierwszy plan wysunie się kwestia przepracowania doświadczeń minionych dni, wyciągnięcia koniecznych wniosków i rozważenia dalszych kroków. Nasze pragnienia, wizje i oczekiwania zostaną skonfrontowane z rzeczywistością. Część osób stwierdzi, że nie wszystko układa się po ich myśli i popadną we frustrację. Inni zapragną zrzucić krępujące więzy, zaś trzecia grupa zatęskni po prostu za spokojem i stabilnością.

Tego dnia zwróćcie szczególną uwagę na to, aby nie przeceniać swoich możliwości i nie robić czegoś, za co nie możecie ręczyć.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »