Kalendarz tygodniowy 23.5. – 29.5.2011

Zamieszczony przez dnia Maj 22, 2011 | 0 komentarzy

Kalendarz tygodniowy  23.5. – 29.5.2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zredefiniowanie znaczenia wartości i związków oraz nadanie im nowego kształtu; urzeczywistnienie wizji albo pożegnanie się z nimi; bezpieczeństwo i zaufanie zostaną wystawione na próbę

Nadchodzący tydzień przygotował dla nas mieszany program. Nadal istotną rolę odgrywać będzie wszystko to, co cieszy zmysły. Chęć dynamicznego i aktywnego działania pozostanie umiarkowana, w miarę możliwości postaramy się również unikać konfrontacji. Na pierwszy plan wysuną się za to: rozkosz, erotyka, twórcze, kreatywne działanie, przyroda oraz jej dary, jak również sprawy związane z radością, harmonią i pięknem. W związkach zapanuje prawdziwa wiosna. Zakochani mogą cieszyć się swoim szczęściem, natomiast małżeństwa (relacje) z długoletnim stażem doświadczą przypływu nowej energii. Poświęćcie czas na to, aby rozkoszować się okazjami, które akurat podsunie wam życie. Poza tym z dostępnego w tych dniach kreatywnego potencjału profitować będą najróżniejsze projekty o twórczym i artystycznym charakterze. Jeśli planujecie upiększanie mieszkania, balkonu albo ogrodu, to nadeszła odpowiednia pora, żeby wprowadzić swoje zamiary w czyn.

Naszą uwagę przykują również wszelkiego rodzaju wartości. Usiłując zaspokoić potrzebę bezpieczeństwa, nie raz zadamy sobie pytanie, co warto zbierać i gromadzić. Wzięciem będzie cieszyć się tylko to, co konkretne, prawdziwe i dobre jakościowo, natomiast obietnice albo bezpodstawne oczekiwania wzbudzą nieufność. Na pierwszy plan wysuną się wszystkie rzeczy, które obiecują zyski lub przyjemne przeżycia, ewentualnie w inny sposób radują serce.

Osoby coś posiadające generalnie nie zechcą podzielić się swoją własnością. Jedynie dobre, solidne podstawy wyzwolą w innych gotowość do angażowania się w przedsięwzięcie. Po drugiej stronie staną ci, którzy dążą do nabycia albo uzyskania czegoś. Użyją oni całego swojego sprytu, uroku i wszystkich sił, aby dostać to, czego pragną; mogą przy tym wykazać się wielką wytrwałością. Sukces odniosą te osoby, które konkretnie wiedzą, czego chcą i są gotowe zrobić (dać) coś w zamian.
Zgodnie ze znaczeniem innego układu planet w tych dniach przekonamy się również, czy faktycznie dysponujemy odpowiednim zapleczem i jesteśmy dostatecznie wytrwali, aby urzeczywistnić naszą wizję. W najgorszym wypadku okaże się, że nie starcza nam sił, woli albo środków potrzebnych do jej ziszczenia.
Świadomość, iż mimo wszelkich wysiłków nie uda się osiągnąć wymarzonego celu, że błędne kalkulacje, własne słabości lub niekorzystne okoliczności utrudniają sukces czy spełnienie, może przynieść gorzkie rozczarowanie. Jednak nie rezygnujcie! Dajcie sobie trochę czasu i na spokojnie rozważcie całą sytuację. Spróbujcie dokładnie oddzielić ziarno od plew, czyli to, co nie ma przed sobą przyszłości albo gdzie jest zbyt mało energii, od rzeczy, w których – mimo wszelkich perturbacji i problemów – należy wytrwać. Jeśli dany projekt bazuje na stabilnym fundamencie i jesteście w głębi duszy do niego przekonani, to w nadchodzących tygodniach chmury rozproszą się, a nawet znajdziecie sprzymierzeńców, którzy wesprą wasze poczynania.
Będzie to również czas próby dla osób zajmujących czołowe pozycje lub piastujących  kierownicze stanowiska. Niektóre z nich muszą pogodzić się z faktem, że nie wszystko pójdzie tak, jakby chciały.
Niewykluczone, że przy okazji jakiś idol spadnie z piedestału albo nie zdoła sprostać pokładanym w nim nadziejom. W takich przypadkach nie należy ferować pospiesznych wyroków. Postarajcie się nie obarczać nikogo winą za zaistniałą sytuację, nawet jeśli to trudne. Spróbujcie wytrzymać ból i rozczarowanie, bez popadania w rezygnację albo rzucania się w wir gorączkowej aktywności. Nie chowajcie głowy w piasek, ale też nie poddawajcie się łatwo. Czas pokaże, o co naprawdę chodzi. W pewnych sytuacjach, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie beznadziejnych, ni stąd, ni zowąd pojawi się cudowne rozwiązanie.
Na początku tygodnia w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju związki. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK atmosfera przesycona będzie erotyką. Sprawy, które zostaną wtedy zainicjowane, mają dobre widoki na trwałość i długofalowy sukces, pod warunkiem, że wszystkie strony są gotowe poważnie zaangażować się oraz traktować siebie jako równoprawnych partnerów. Sytuacja nieco się skomplikuje, jeśli jedna ze stron zacznie rościć sobie prawo do własności, spróbuje uzależnić od siebie drugą albo będzie przejawiać nadmierne oczekiwania, ewentualnie – jeśli zabraknie szacunku i odpowiedzialności. W takich przypadkach po wielce obiecującym starcie przyjdzie bolesne otrzeźwienie.
W związkach czas na określenie własnej pozycji. To dobra okazja, żeby zacząć wszystko od początku albo zmienić kurs. W tych dniach należy odpowiedzieć sobie na pytanie, z kim chcecie coś stworzyć i zrealizować lub, jakie projekty są bliskie waszemu sercu. Wykorzystajcie sposobność, aby dać sprawie pierwszy impuls i położyć podwaliny pod wasze przedsięwzięcie.
W ŚRODĘ i w CZWARTEK niepodzielnie zawładną nami sny, tęsknoty oraz ukryte pragnienia. To dobre dni, żeby niektórym z nich nadać realny wymiar. Poświęćcie trochę czasu na znalezienie własnej wizji i zastanówcie się, czego tak naprawdę pragniecie oraz na co w głębi duszy liczycie. Sprawdźcie, czy środki, którymi dysponujecie, pozwolą wam urzeczywistnić wasze marzenia. Prawdopodobnie możliwe jest znacznie więcej, niż sądzicie. Nic jednak nie spadnie wam z nieba, musicie sami przyłożyć rękę do urzeczywistnienia pragnień. Poza tym energie będą sprzyjać różnego rodzaju twórczym i kreatywnym projektom. W tych dniach inspiracja idzie w parze z fachową wiedzą, co pozwoli na wcielenie w życie najbardziej niekonwencjonalnych idei. Dlatego odważnie wyrażajcie swoje pomysły i życzenia, nawet te najbardziej zwariowane, gdyż w ten sposób stworzycie dobre przesłanki do ich spełnienia.
Od PIĄTKU wyraźnie wzrośnie zapał oraz potrzeba aktywnego działania. Żądza przygód i silnych wrażeń w połączeniu z dziwacznymi, a nawet nieco zwariowanymi pomysłami oraz odrobiną rebelianckiego ducha stworzy iście wybuchową mieszankę. Jednocześnie wzrośnie drażliwość, dlatego wystarczą drobnostki, żeby wywołać irytację, wzbudzić niepewność czy wątpliwości. Jeśli z poziomu takiego subiektywnego doznania zadziałacie w sposób niekontrolowany i gwałtowny, to sytuacja może stać się problematyczna. Dlatego zachowajcie ostrożność, zwłaszcza jeśli poczujecie się niewłaściwie zrozumiani, urażeni albo zlekceważeni. Zapanujcie nad swoimi odruchami i odczekajcie chwilę, zanim zareagujecie. Jeśli jednak będziecie gotowi wykazać się otwartością, nie zamkniecie się lub nie zaczniecie walczyć, to jest szansa na nieoczekiwany zwrot akcji; może uda się nawet doprowadzić do przełomu w drażliwej sprawie albo znaleźć rozwiązanie od dawna dręczącego was problemu.
Jeżeli skomplikowane energie piątku i soboty uda się wyrazić w sposób względnie umiarkowany i rozsądny, to możecie liczyć na intensywne, wręcz ekstatyczne przeżycie; ewentualnie przy okazji uleczone zostaną również stare rany. Sytuacja stanie się jednak problematyczna, jeżeli do głosu dojdą urazy, buta albo rebelianctwo. Równie nieprzyjemne skutki wywoła naruszenie granic przyzwoitości albo próby sprowokowania innych czy zniszczenia czegoś, podejmowane li tylko dla zwykłej przyjemności. W takich przypadkach należy liczyć się z niemiłymi scenami.
Dlatego zaplanujcie na PIĄTEK i SOBOTĘ działania, które pozwolą wam konstruktywnie skanalizować i wykorzystać dostępną energię. Weźcie jednak pod uwagę ewentualne niespodzianki i możliwość nieoczekiwanych zwrotów akcji. W żadnym razie nie dajcie się nakłonić do zrobienia czegoś, za co nie możecie ręczyć.
W NIEDZIELĘ emocje nieco opadną. Wprawdzie wciąż jeszcze będzie do dyspozycji wiele energii, jednak wykorzystanie jej w sposób sensowny i konstruktywny nie nastręczy już tylu trudności. Od niedzieli popołudnia zapanuje większa inercja, nastąpi wyraźne spowolnienie tempa. Tego dnia poświęćcie trochę czasu na działania, które uradują ciało oraz zmysły.

Tłum.: MJD
Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

Wyślij komentarz

Translate »