Kalendarz tygodniowy 23.1. – 30.1.2012

Zamieszczony przez dnia Sty 22, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: poszukiwane wyczucie i zdrowy rozsądek; zwolnione tempo, zablokowana energia i spiętrzona agresja; przeszkody na starcie nowych projektów; tęsknoty i pragnienia wymuszają podjęcie decyzji

Konstelacje tego tygodnia przyniosą paradoksalne i sprzeczne doświadczenia. Właściwie panuje gorączkowy entuzjazm, nowe pomysły i impulsy chcą, aby je wypróbowano oraz wcielono w życie. Zarazem potrzeba jednak wiele cierpliwości, koncentracji, a także zdrowego rozsądku, żeby ruszyć z czymś do przodu. Dlatego ci, którzy lubią od razu zabrać się do rzeczy, działają przebojowo i z impetem, muszą liczyć się z frustracjami; energie sprzyjają natomiast osobom rozważnym, nieszczędzącym czasu na wnikliwe zbadanie tematu.
Ogólnie w nadchodzących dniach będzie dominować rzeczowe, obiektywne i trzeźwe podejście do życia. Na namiętności i zabawę nie ma wiele miejsca, raczej chodzi o to, aby znaleźć wewnętrzny dystans potrzebny do rozpatrzenia wybranej sprawy czy doświadczenia, a następnie wyciągnąć konieczne wnioski i przedsięwziąć stosowne środki.
Jeśli chcemy teraz osiągnąć sukces, trzeba być z jednej strony otwartym na nieoczekiwane informacje oraz kreatywne pomysły, z drugiej – sprawdzić je pod kątem praktycznej użyteczności.
Mars przebywa obecnie bardzo blisko Ziemi, a we wtorek (z naszego punktu widzenia) zatrzyma się, aby następnie przejść do ruchu wstecznego. W związku z powyższym uwagę przyciągną następujące tematy: siła przebicia, konkurencja, walka, osiągnięcia, wyczyny; na konkretnym poziomie także noże i broń, jak również wszelkie działania służące do osiągnięcia danego celu.
Należy liczyć się z tym, że sprawy dotyczące wymienionych zagadnień, przyjmą obrót inny od oczekiwanego. Utrudnienia czy zakłócenia mogą spowolnić, a nawet zablokować trwające procesy, zaś pozornie błahe okoliczności zostaną odebrane jako zagrożenie i wywołają duże lęki albo gwałtowną agresję. Takie sytuacje mają potencjalnie wybuchowy charakter, dlatego w najbliższych dniach zachowajcie szczególną ostrożność, uzbrójcie się w cierpliwość, zwłaszcza na drodze oraz w kwestiach związanych z realizacją przedsięwzięć.
Równolegle i częściowo w sprzeczności z wyżej opisanymi energiami pojawią się romantyczne pragnienia, tęsknoty,  a także skłonność do patrzenia na świat przez różowe okulary. Te konstelacje mogą dostarczyć zakochanym, artystom czy wizjonerom cudownych uniesień, jednak w życiu codziennym stwarzają niebezpieczeństwo nadmiernego koncentrowania się na idealnych wyobrażeniach (tym, co mogłoby być), przy jednoczesnym gubieniu z pola widzenia tego, co realne i możliwe.
Odróżniajcie też fałszywych przyjaciół od prawdziwych, szczerych towarzyszy Drogi.
W PONIEDZIAŁEK (23.01., godz. 8:39) nastąpi nów. To dobry czas, aby otworzyć się na inspirację i dzięki wymianie myśli pozyskać nowe impulsy do działania. Ogólnie rzecz biorąc, tego dnia będzie panować otwartość, a bardziej serdeczne i tolerancyjne podejście do innych da nam możliwość nawiązania owocnych kontaktów. Warto porozmawiać o własnych planach i zamiarach albo je spisać! Macie spore szanse na uzyskanie wsparcia albo dobrej rady. Trudności pojawią się tylko wtedy, jeżeli będziecie uparcie trwać przy swoim wyobrażeniu albo zechcecie pouczać innych. W takim przypadku istnieje ryzyko, że całkiem dobry pomysł nie znajdzie upragnionego oddźwięku.
We WTOREK (24.01.) Mars zatrzyma się (patrz: wyżej). Na ten dzień – w miarę możliwości – dobrze jest nie planować działań, które wymagają dużego zaangażowania, siły przebicia albo fizycznej energii. Zamiast tego warto skoncentrować się na sprawach prostych, zwykłych i codziennych, zrobić podsumowanie własnych planów czy zamiarów. Rozważcie w sposób trzeźwy i rzeczowy, które z nich są wykonalne, gdzie trzeba skorygować nadmierne oczekiwania, ewentualnie –  co w obecnych warunkach wymaga korekty albo tymczasowego zawieszenia. Tego dnia mogą też nastąpić nieoczekiwane  zmiany; niewykluczone, że jakiś autorytet zostanie zaatakowany i strącony z piedestału albo sam zdecyduje się odejść.
Przez cały okres retrogradacji Marsa (do 14 kwietnia) należy liczyć się z opóźnieniami i utrudnieniami w następujących dziedzinach: zadania organizacyjne, działania związane ze zdrowiem i środowiskiem naturalnym. Również w sprawach dotyczących projektów społecznych, a nawet podczas wykonywania codziennych czynności może dochodzić do nieprzewidzianych sytuacji albo awarii, które sprawią, że dana rzecz będzie wymagała więcej zachodu albo poprawek.
Ta faza nadaje się jednak doskonale do skorygowania już istniejących projektów oraz popełnionych w przeszłości błędów; ponadto sprzyja formułowaniu krytycznych myśli (które dotychczas nie zostały przez nas wyrażone) albo szukaniu możliwości wypowiedzenia się w sprawie trwającego od dawna konfliktu. Jeśli zadziałacie w sposób rzeczowy, to jest szansa na konkretny postęp. Jednak dopiero w maju i czerwcu przekonamy się, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

W ŚRODĘ (25.1.) i w CZWARTEK (26.1) wyraźnie wzrośnie poziom wrażliwości. Do głosu dojdzie przemożna potrzeba spokoju, piękna, ukryte pragnienia i tęsknoty; romantyczne doświadczenia czy wizje lepszego świata dodadzą nam skrzydeł, będzie jednak znacznie trudniej skoncentrować się na sprawach codziennych. Energie tych dni sprzyjają działaniom o charakterze kreatywnym oraz artystycznym. W miarę możliwości wygospodarujcie chwilkę na to, aby zająć się własnymi marzeniami i wizjami.
PIĄTEK (27.1.) przyniesie mieszany program. Tego dnia rozmaite przeszkody i awarie utrudnią nam komunikację. Jedynie osoby, które zdołają bardzo precyzyjnie sformułować swój problem, mogą liczyć, że zostaną wysłuchane i zrozumiane za pierwszym podejściem. Również na drodze potrzebna będzie cierpliwość i dyscyplina; uwaga na nieoczekiwane zakłócenia! Jednocześnie w ciągu dnia zaczną wzrastać niepokój, skłonność do irytacji oraz napięcie, dlatego nawet błahostki mogą wywołać gwałtowne reakcje. Bądźcie więc uważni i ostrożni. Kto jednak potrafi odróżnić rzeczy ważne od banalnych, całkowicie skoncentrować się na jakimś pomyśle, może tego dnia osiągnąć decydujący przełom w ważnej dla siebie sprawie. [Merkury w kwadraturze do Saturna]
WEEKEND również nie zapowiada się spokojnie. Poczujemy dużą potrzebę ruchu i aktywności. Do tego dojdzie tendencja, aby z wielkim entuzjazmem angażować się w realizację wspaniałych (na pierwszy rzut oka) pomysłów czy koncepcji.
A ponieważ będzie nam trudno wejść w coś nowego bez bagażu przeszłości, to istnieje niebezpieczeństwo podjęcia błędnych kroków. Zatem bądźcie ostrożni szczególnie wówczas, jeśli ogarnie Was pragnienie całkowitego oddania się jakiejś sprawie.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji, najlepiej na chwilę wyłączyć umysł i przespać się z takim „wielce obiecującym” projektem. Zadbajcie o odpowiednią ilość ruchu i poszukajcie świadomych wentyli, które pozwolą w zdrowy sposób dać upust wewnętrznym niepokojom. Doskonale nadają się do tego wszelkie formy aktywności fizycznej; możecie też zrobić coś szalonego albo otworzyć się na inspirację. Mimo wszystko zachowajcie jednak ostrożność – jeśli pozwolicie sobie na zbyt wiele, to grozi Wam upadek. [Księżyc w znaku Barana; Merkury w kwadraturze do Jowisza]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »