Kalendarz tygodniowy 22.8. – 29.8.2011

Zamieszczony przez dnia Sie 21, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zdefiniować własną pozycję, rozpoznać i zaakceptować rzeczywistość, przejąć odpowiedzialność, poszanować granice, wyciągnąć wnioski, wykorzystać w optymalny sposób to co jest, oszczędność i praca popłaca

Z astrologicznego punktu widzenia lato ze wszystkimi jego turbulencjami, wzlotami i upadkami, wielkimi przełomami i teatralnymi gestami właściwie już minęło. Dla osób temperamentnych będzie to raczej uciążliwy i mało inspirujący czas, natomiast wszyscy ci, którzy cenią sobie powolne tempo, w końcu odetchną z ulgą. Spiętrzone fale emocji uspokoją się, wróci proza życia. Na wydarzenia i zachowania  ostatnich tygodni z jednej strony znacząco wpływało nasze widzimisię, z drugiej zaś subiektywne wrażenia, oczekiwania oraz emocje, teraz najważniejsze będzie dokonanie możliwie jak najbardziej pragmatycznego i obiektywnego bilansu oraz oglądu sytuacji. To nie jest czas na spontaniczne impulsy i spektakularne, szybkie sukcesy. Osoby niecierpliwe, które sądzą, że dla osiągnięcia upragnionego celu wystarczy kreatywny pomysł albo jednoznaczna deklaracja woli, muszą liczyć się z frustracjami. Wielkie czyny zastąpią teraz małe kroki. Urzeczywistnienie wizji będzie możliwe tylko wówczas, jeżeli oprócz woli i zaangażowania pojawi się również wytrwałość, a co ważniejsze – gotowość poświęcenia należytej uwagi detalom.

Kto jednak przystąpi do działania w sposób ostrożny i skrupulatny, zajmie się rozmaitymi, częściowo uciążliwymi szczegółami, powściągnie swoją niecierpliwość i da sobie czas, ten może oczekiwać miłych niespodzianek. Najdalej zajdą ci, którzy nie pozwolą się zwieść ani poganiać. Pamiętajcie o następujących przysłowiach: Cierpliwość popłaca, Nie od razu Rzym zbudowano i Czasami mniej znaczy więcej. Kto weźmie sobie te zasady do serca, może liczyć na dobry, a w ostatecznym rozrachunku nawet bardzo owocny czas.

W wielu dziedzinach przyjdzie pora na określenie własnej pozycji. Chodzi o to, aby jeszcze raz zająć się doświadczeniami, zdarzeniami i procesami, które miały miejsce podczas minionych tygodni. Wygospodarujcie trochę czasu na to, aby zobaczyć ich skutki. Bądźcie też gotowi wyciągnąć stosowne wnioski. Niewykluczone, że zaistnieje konieczność pożegnania się z czymś, co w istniejącej formie straciło rację bytu. Z drugiej strony będziemy jednak mogli zobaczyć, czym owocują nasze starania.

Układy na niebie sprzyjają wszelkim działaniom służącym sortowaniu, oddzielaniu ziarna od plew, rozróżnianiu, opracowywaniu i przerabianiu. Na pierwszy plan wysuną się następujące zagadnienia: praca, zdrowie, kwestie socjalne, środowisko naturalne i przyroda, kwestie wartości. Jeśli wykażecie się wytrwałością, szacunkiem, uważnością, gotowością wzięcia odpowiedzialności oraz dobrą wolą, to bez wielkiego wysiłku możecie wiele osiągnąć. Trudności pojawią się jednak wtedy, jeżeli nie poszanujecie granic, powodowani dziecinną przekorą uderzycie w autorytet i struktury [Mars kwadratura Saturn], ideały, iluzje oraz lęki przesłonią Wam klarowne spojrzenie na rzeczywistość. [Słońce/Wenus opozycja Neptun]

Jeżeli zamierzacie rozpocząć jakiś nowy projekt, to zaleca się odczekać jeszcze tydzień, wtedy szanse na powodzenie będą znacznie większe.

Początek tygodnia zdominują różne trendy. Z jednej strony do głosu dojdzie duża potrzeba kontaktów z innymi oraz wymiany myśli, z drugiej – podwyższona wrażliwość; należy też liczyć się z niejasnościami, zamieszaniem oraz nieporozumieniami. [Słońce/Wenus opozycja Neptun] Dlatego w PONIEDZIAŁEK (22.8.) i we WTOREK (23.8.) nawet błahostki mogą przynieść nieoczekiwanie duży skutek, wzbudzić fałszywe nadzieje, spowodować rozczarowania, frustracje albo wrażenie bycia traktowanym niepoważnie. Uwaga: istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia dziwnych, trudnych do wyjaśnienia incydentów!

Jeśli natomiast będziecie uważni i upewnicie się, że widzicie rzeczy takimi, jakie one są, w razie potrzeby jeszcze raz zapytacie o to, co dla Was ważne i sprawdzicie przebieg sprawy, to możecie wykorzystać energię tych dni na wyjaśnienie otwartych kwestii, skorygowanie istniejących błędów albo wprowadzenie przeróbek w projekcie. Przede wszystkim osoby, które dotychczas były idealizowane, muszą liczyć się z tym, że nie zdołają spełnić pokładanych w nich nadziei, a nawet spadną z piedestału. W każdym razie unikajcie pochopnych osądów, bo dzisiaj rzeczy niekoniecznie są takie, jak się wydają. [Słońce opozycja Neptun]

W ŚRODĘ (24.8.), CZWARTEK (25.8.) i PIĄTEK (26.8.) w centrum zainteresowania znajdą się uczucia, wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, bliskości i przynależności. [Księżyc w Raku] Jednak podwyższona wrażliwość, wewnętrzne wątpliwości  i niepewność sprawią, że drobnostki zakłócą wewnętrzną równowagę i będzie ciężko zapanować nad silnymi, emocjonalnymi reakcjami. [Księżyc koniunkcja Mars/kwadratura Saturn]

Ponadto przeszkody i awarie mogą postawić ważne przedsięwzięcie pod znakiem zapytania albo spowodować znaczące opóźnienia. Wiele spraw nie pójdzie po naszej myśli czy według planu! Dlatego bądźcie przygotowani na frustracje i nieobliczalne, irracjonalne zachowania. Nie dajcie się sprowokować i nie szukajcie kozła ofiarnego. W miarę możliwości uzbrójcie się w cierpliwość i zachowajcie spokój. Nie wyładowujcie też na innych swoich zranionych uczuć, frustracji i przekory, bo możecie więcej zniszczyć niż sądzicie. Świadomie i celowo zajmijcie się własnym życiem wewnętrznym – to najlepsza strategia przetrwania tych dni. Zatroszczcie się o swoje wewnętrzne dziecko, zadbajcie o potrzeby ciała i wykorzystajcie dostępne energie, aby poświęcić się domowym zadaniom oraz porządkom.

W nocy z piątku na SOBOTĘ (27.8.) Merkury z perspektywy Ziemi zmieni kierunek ruchu. Początkowo odczujemy pewne spowolnienie, potem jednak będzie nam znacznie łatwiej informować innych w sposób zrozumiały i skuteczny, co zamierzamy i planujemy. Jednocześnie zapragniemy jakiejś odmiany, wróci potrzeba radości i zabawy. [Księżyc w znaku Lwa] Dlatego energie WEEKENDU nadają się wyśmienicie do uczestnictwa w uroczystościach, imprezach, prywatkach oraz działań o kreatywnym i twórczym charakterze. Należy jednak pamiętać o istniejących ograniczeniach i uważać, aby nie przebrać miary. Spotkajcie się z przyjaciółmi, poświęćcie się tematom, które sprawiają Wam radość i służą Waszemu dobremu samopoczuciu, zarówno psychicznemu, jak i fizycznemu!

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »