Kalendarz tygodniowy 21.5.-28.5.2012

Zamieszczony przez dnia Maj 20, 2012 | 0 komentarzy

Kalendarz tygodniowy 21.5.-28.5.2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: Rendez-vous z przeszłością, nowe spojrzenie na starą wiedzę, system wartości – zmiana perspektywy, wglądy bodźcem do rozwoju, inspiracja i wizje, chaos i zamieszanie

W tym tygodniu kluczową rolę odegrają informacje, komunikacja, kontakty i wymiana we wszelkich możliwych wariantach. Spore zainteresowanie mogą wzbudzić przede wszystkim nowoczesne środki przekazu, ale także nieoczekiwane spotkania, codzienne rozmowy oraz treści rozpowszechniane w mediach. W tych dziedzinach oczekujmy ważnych wydarzeń. Będziemy chętnie komunikować się i przekazywać sobie najróżniejsze informacje, zarówno błahe, wyssane z palca, jak i naprawdę istotne. Wrócimy do historii i zdarzeń z przeszłości, ciekawskie pytania otworzą nam drzwi do wcześniej zignorowanych albo niewidocznych faktów, a nieprzemyślane wypowiedzi lub komentarze wywołają zamieszanie i niepewność.

Nadchodzące dni przyniosą z jednej strony wizjonerskie wglądy, z drugiej kłamstwa i oszustwa. W natłoku informacji odróżnienie prawdy od fantazji, pobożnego życzenia od faktów, lęków wynikających z nieprzepracowanych doświadczeń od istniejących zagrożeń nie przyjdzie nam jednak łatwo. W większości przypadków na początku nie będziemy w stanie stwierdzić, co jest realne, a co nie, i gdzie nastąpiło celowe przeinaczenie prawdy. Niektóre informacje mogą sprawiać wrażenie zbyt fantastycznych i mocno naciąganych, jednak część z nich okaże się potem prawdziwa; ewentualnie jakaś osoba przedstawi Wam w bardzo wiarygodny sposób (bo sama będzie o tym głęboko przekonana) coś, co ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dlatego najlepiej, jeśli podejdziecie teraz do ludzi oraz informacji z zainteresowaniem i otwartością, aczkolwiek bez zobowiązań i wyciągania pochopnych wniosków. Przyjmijcie do wiadomości to, co Wam zakomunikują, a następnie poświęćcie odpowiednio dużo czasu na dokładne przeanalizowanie danej kwestii i wyrobienie sobie własnego zdania na jej temat. Dzięki temu macie szansę znaleźć prawdziwe perełki, dostrzec to, co już wcześniej wiedzieliście, w nowym, szerszym kontekście  albo zweryfikować swoje wizjonerskie pomysły. Jeżeli przejmiecie coś na słowo, zdecydujecie się kontynuować jakąś sprawę bez przemyślenia jej albo górę wezmą stare niesnaski, zazdrość czy nieżyczliwość, to sytuacja zrobi się – oględnie mówiąc – delikatna.

Poza tym w centrum uwagi znajdą się także przywódcy oraz idole. Teraz ujrzymy ich albo ich zachowanie w nowym świetle: jednych będziemy idealizować, podziwiać i wynosić na piedestał, natomiast inni zostaną osądzeni, odrzuceni albo strąceni ze szczytów władzy. Szczególnie dotyczy to wszystkich osób urodzonych pod znakiem Bliźniąt, a także w pierwszej dekadzie Panny, Strzelca, Ryb lub mających w swoich horoskopach obsadzone pierwsze stopnie wymienionych znaków, oraz następujących dziedzin: nauka, wychowanie, media, gospodarka, handel i komunikacja, umowy, kontakty społeczne i sieci społecznościowe. Wykorzystajcie okazję, aby wyjaśnić nierozwiązane kwestie i uprzątnąć balast przeszłości.

Poza tym konfiguracje astrologiczne sprzyjają wszelkiego rodzaju kreatywnym działaniom i imprezowaniu, ponieważ ogólnie będziemy skorzy do flirtów i  dość wyluzowani. Ale uwaga: jeśli poznacie teraz kogoś, to odczekajcie nieco, zanim wyrobicie sobie zdanie na jego temat, ponieważ całkiem możliwe, że pierwsze wrażenie będzie mylne, w dobrym lub złym tego słowa znaczeniu.

W PONIEDZIAŁEK (21.5.) nastąpi obrączkowe zaćmienie Słońca (1:47 naszego czasu), będzie ono widoczne w Azji i w południowo-zachodniej części Ameryki Północnej. Tradycyjnie w tym czasie (jak również w dniach poprzedzających go i po nim następujących) należy oczekiwać ważnych wydarzeń na arenie światowej. Na pierwszy plan wysuną się tutaj wcześniej opisane zagadnienia. Na poziomie indywidualnym konstelacje wydobędą na światło dzienne tematy z przeszłości. Stare historie ożyją pod wpływem spotkań i informacji. Ogólnie w poniedziałek i we WTOREK (22.5.) pojawi się wyraźna potrzeba kontaktu oraz wymiany myśli. Wykorzystajcie okazję, aby spotkać się z ludźmi, których od dawna nie widzieliście, albo porozmawiać na absorbujący Was od dłuższego czasu temat. Jeśli będziecie otwarci, zaniechacie porównań albo pochopnych osądów, to istnieją spore szanse na zobaczenie jakiejś sprawy w zupełnie nowym świetle, a także – dzięki uzyskanym w informacjom oraz nowym perspektywom – rozwiązanie od dawna istniejącego problemu. Spotkania, do których dojdzie w tych dniach, mogą mieć przeznaczeniowy charakter.

W ŚRODĘ (23.5.) i w CZWARTEK (24.5.) na pierwszy plan wysuną się kwestie związane z domem, rodziną, przynależnością do grupy i ojczyzną. W tych dniach poczujemy dużą potrzebę wspólnoty, zażyłości i ciepła, jak również tęsknotę za wspaniałym, idealnym światem. Uwagę zwrócą na siebie osoby z wizją przyszłości albo ci, którzy obiecują bezpieczeństwo przez odwołanie do tradycji. Jednocześnie do głosu dojdą stare wzorce i schematy. Najlepiej, jeśli w tych dniach spotkacie się z  ludźmi, których lubicie i którym ufacie, takie spotkanie przyniesie inspirujące i do głębi poruszające przeżycia. Porozmawiajcie o swoich marzeniach i fantazjach; pytajcie i bądźcie gotowi wysłuchać odpowiedzi, dzięki temu uzyskacie ważne wglądy, a nawet rozwiążecie jakąś starą historię. Sytuacja zrobi się jednak problematyczna, jeśli górę wezmą nagromadzone emocje albo rozczarowania doprowadzą do nieprzemyślanych reakcji. Przekora, dąsy czy wyrzuty przyniosą skutek przeciwny do zamierzonego. Jeśli idzie o kwestie zasadnicze, należy zachować daleko idącą ostrożność, ponieważ wiele rzeczy wygląda inaczej, niż na początku mogłoby się wydawać. Odczekajcie kilka dni, zanim podejmiecie ostateczną decyzję.

W PIĄTEK (25.5.) w centrum uwagi znajdą się kontakty, związki oraz informacje. Pojawi się przemożna potrzeba wymiany i poczucia więzi z innymi. Tęsknoty, fantazje i marzenia zawładną czasem oraz przestrzenią. W efekcie będziemy skłonni do zbaczania z drogi, błądzenia myślami i zatracania się w marzeniach na jawie albo pozwolimy, żeby ciekawe pomysły odciągały nas od codziennych zadań. Taka tendencja zrodzi niebezpieczeństwo uchybień, błędnych posunięć i freudowskich pomyłek – przede wszystkim w działaniach wymagających uwagi i precyzji. Najlepiej jeśli znajdziecie czas i przestrzeń, aby zająć się własnymi fantazjami, wizjami albo muzyką. W miarę możliwości przesuńcie na następny tydzień projekty i zadania wymagające dużej koncentracji. Energie tego dnia doskonale nadają się na poszukiwanie inspiracji albo zwerbalizowanie marzenia, które od dawna nosimy w sercu.

Podczas WEEKENDU zapragniemy cieszyć się lekkością bytu. Z dostępnych energii skorzystają kreatywne działania, imprezy, wszelkie przyjemności i to, co pozwala nam wyrażać chęć do życia. Nawet jeśli pierwszy plan zdominują radość i wesołość, to jednak nie wszystko będzie pustą rozrywką, w tle pojawi się bowiem bliżej nieokreślona ambiwalencja i niepewność. Wysoki poziom wrażliwości spowoduje, że wystarczą błahostki, aby zepsuć nastrój. Dlatego cieszcie się wszystkim, co Was spotka, ale nie dajcie się skłonić do przesady.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »