Kalendarz tygodniowy 21. – 27.11.2011

Zamieszczony przez dnia Lis 20, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zatrzymanie się, spojrzenie wstecz i do przodu, dostrzeżenie słabości i silnych stron, ocena potencjalnych perspektyw, skorygowanie popełnionych błędów

Konstelacje nadchodzącego tygodnia zapowiadają napływ ważnych doświadczeń i impulsów o częściowo sprzecznym charakterze. Z jednej strony energie będą nas mocno popychały do przodu, poczujemy przemożne pragnienie dotarcia do nowych obszarów i rozważania perspektyw na przyszłość. Zwłaszcza, patrząc długoterminowo, wydarzenia i informacje, jakie przyniesie ten tydzień, mogą mieć bardzo istotne znaczenie. Dlatego opłaci się poświęcić im szczególną uwagę.

Z drugiej strony inne czynniki wskazują na to, że przynajmniej w dziedzinach, w których chodzi o rzeczy codzienne i sprawy krótkoterminowe, nie warto na hura wdawać się w ryzykowne przedsięwzięcia.

Nie wszystko będzie przebiegało tak lekko i prosto, jakby się wydawało, a w pewnych kwestiach należy wręcz oczekiwać tymczasowego zastoju.

Jeśli w takim przypadku spróbujecie za wszelką cenę osiągnąć upragniony cel (poprzez nadmierne starania czy sprytne posunięcia), to potem będzie konieczny dodatkowy wysiłek w celu skorygowania popełnionych błędów, a nawet Wasze przedsięwzięcie może zakończyć się frustrującą klapą.

Cała sztuka w podejściu do tych konstelacji polega teraz na odróżnieniu spraw, które wymagają zatrzymania się albo wytrwania, od tych, które dojrzały do podjęcia odważnych kroków i chwycenia byka za rogi.

W każdym razie, zanim przystąpicie do działania, zatrzymajcie się na chwilę i przed wcieleniem w życie jakichkolwiek pomysłów czy wglądów dokładnie zbadajcie całą sytuację. Jednocześnie słuchajcie swoich uczuć, one podpowiedzą Wam, co jest słuszne i właściwe; jeśli zachowacie przy tym należytą ostrożność, to istnieją duże szanse, że w końcu – choćby okrężną drogą – dojdziecie do celu. Niektórzy niczym Krzysztof Kolumb odkryją nawet nowy świat, jednak inny od tego, który spodziewali się zobaczyć.

Poza tym najbliższy czas sprzyja dokonaniu trzeźwej oceny aktualnego położenia, retrospekcji i dostrzeżeniu dobrych oraz złych stron podjętych decyzji czy rozwoju wydarzeń.

W niektórych przypadkach wnioski mogą być bardzo bolesne, a zwątpienie w słuszność obranego kursu, w osoby uchodzące za wzorce do naśladowania czy w samych siebie wywoła kryzys. Jednak sytuacja stanie się problematyczna tylko wówczas, kiedy w efekcie ogarnie Was rezygnacja lub rozpacz, ewentualnie zechcecie przy pomocy wszelkich możliwych środków walczyć z nieprzyjemnymi faktami.

Jeśli jednak będziecie gotowi spojrzeć prawdzie prosto w oczy, bez upiększania jej, dokonać pragmatycznego oglądu sytuacji oraz rozważyć podjęcie następnych, możliwych do wykonania kroków, wtedy wydarzą się cuda! Również w sytuacjach, które z pozoru wyglądają na niezbyt przyjemne, niespodziewanie otworzą się przed Wami dotychczas zamknięte drzwi albo odsłonią nowe perspektywy i drogi.

Uwaga: zaskakujące informacje mogą jednak spowodować nieoczekiwane zmiany i zwroty akcji. Dlatego nie zniechęcajcie się nagłymi trudnościami i wątpliwościami, ale zachowajcie spokój i utrzymajcie obrany kurs. Wtedy poczujecie się jak Krzysztof Kolumb, który – kiedy już wszystko wskazywało na to, że jego misja zakończy się niepowodzeniem – nagle na horyzoncie dostrzegł ląd; z nieoczekiwanej strony może nadejść pomoc, na końcu tunelu rozbłyśnie światełko, niemożliwe stanie się możliwe i spełnią się nadzieje oraz pragnienia, które zostały już porzucone.

Na całkiem konkretnym poziomie ten tydzień doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju prac porządkowych. Wyjaśnijcie otwarte kwestie, zaprowadźcie ład w swoim biurze, domu, życiu lub komputerze. Dokładnie przyjrzyjcie się własnemu obrazowi świata, swoim zasadom i poglądom. W razie potrzeby bądźcie gotowi skorygować swoje wyobrażenie o wartościach (co rozumiecie pod tym pojęciem). Szczególnie dotyczy to następujących dziedzin: gospodarka i handel, polityka i moralność, kultura i religia, środowisko naturalne, nauka i oświata. W tych obszarach mogą nastąpić nieoczekiwane zmiany, dziwne incydenty i ważne wglądy. Wiele aktualnych zdarzeń odnosi się do tematów i procesów trwających od wiosny (albo – w specyficznym przypadku – ostatnich trzech tygodni), daje jednak impulsy, których prawdziwy efekt stanie się widoczny dopiero w drugim kwartale przyszłego roku.

Tydzień rozpocznie się dosyć niespokojnie. W powietrzu wisi niepewność, jednocześnie będziemy odczuwać pragnienie ruchu oraz zmian, a także wyraźną potrzebę harmonii, wymiany myśli oraz chęć wspólnej pracy z innymi nad urzeczywistnieniem ideału.

Zależnie od horoskopu czy też osobistych preferencji u każdego na pierwszy plan wysuną się inne składniki tej „kolorowej mieszanki energetycznej”. Konstelacje sprzyjają pracy nad nowymi pomysłami i projektami albo działaniom o kreatywnym i twórczym charakterze.

Sytuacja stanie się jednak drażliwa, jeśli spróbujecie narzucić innym własne zdanie albo uskuteczniać gierki o władzę. W taki przypadku istnieje niebezpieczeństwo, że zdarzenia przyjmą nieoczekiwany obrót lub nastąpi niezamierzona eskalacja konfliktu [21.11., 12:04 Księżyc w znaku Wagi w kwadraturze do Plutona].

Również WTOREK (22.11.) i ŚRODĘ (23.11.) zdominują sprzeczne energie oraz potrzeby. Z jednej strony ogarnie nas gorączkowy entuzjazm, ogromna chęć eksperymentowania i penetracji nowych dróg; jeśli kierunek i zamiary zostały jasno określone, jesteście gotowi zabrać się do pracy i nie zrażą Was porażki ani trudności, to możecie teraz wiele osiągnąć. Najlepiej, jeśli spróbujecie wyrazić w słowach to, co leży Wam na sercu, nawet jeśli nie macie pewności, że zostaniecie właściwie zrozumiani. Fakt, iż inni mogą widzieć sprawy zupełnie inaczej, nie oznacza, że Wasz punkt widzenia jest błędny [22.11., 17:06 Słońce chodzi do znaku Strzelca; 23.11., Mars 06°00 Panny w trygonie do Plutona].

W środę, miarę zbliżania się dnia ku końcowi, a potem w CZWARTEK (24.11.) da o sobie znać podwyższona wrażliwość. Do głosu dojdzie zwątpienie albo nieoczekiwane okoliczności spowodują utrudnienia i opóźnienia. W takiej sytuacji wystarczą błahostki, aby zapał, zachwyt i zaangażowanie w mgnieniu oka zamieniły się w dezorientację, niepewność, a nawet rozpacz.

Jednak zamiast popadać w rezygnację albo przy pomocy wszelkich możliwych środków walczyć z tym, co w danej chwili wygląda na trudne i bolesne, spróbujcie zostawić rzeczy takimi, jakie są. Wtedy zobaczycie, że sytuacja wcale nie jest taka beznadziejna, jakby się wydawało. Jeśli będziecie postępować spokojnie, uważnie i ostrożnie, to osiągnięcie w tych dniach nieoczekiwanie dużo, mając do dyspozycji znacznie więcej siły niż sądzicie [Słońce w kwadraturze do Chirona].

W czwartek, patrząc z perspektywy Ziemi, MERKURY zmieni kierunek swojego ruchu i przejdzie do retrogradacji. Nie planujcie na ten dzień zbyt wiele, ponieważ procesy myślowe wyraźnie zwolnią i może dochodzić do utrudnień oraz przestojów (zwłaszcza w komunikacji i ruchu drogowym). Do 14 grudnia istnieje większa tendencja do nieporozumień, pomyłek i błędnych posunięć (w wyżej wymienionych dziedzinach, jak również na polu badań, gospodarki oraz handlu). Dlatego – jeśli to możliwe – przez najbliższe tygodnie wstrzymajcie się z rozpoczynaniem  nowych projektów związanych z tymi sektorami.

Z drugiej strony czas sprzyja przerabianiu istniejących umów oraz planów, wyjaśnianiu nieporozumień oraz korygowaniu błędów.

W PIĄTEK rano (25.11. o godzinie 6:09) nastąpi niewidoczne u nas, częściowe zaćmienie Słońca. To najlepsza pora, aby zatrzymać się i przyjrzeć poczynionym postępom oraz przebytej drodze, a także rozważyć perspektywy na przyszłość. Niewykluczone, że otrzymacie wskazówki dotyczące podjęcia kolejnych kroków, ujrzycie nowe drogi i perspektywy. Zaufajcie pomysłom i wizjom, które pojawią się teraz, nawet jeśli nie ma możliwości ich bezpośredniej realizacji.

Podczas WEEKENDU nastrój ulegnie wyraźnej zmianie, wzrośnie potrzeba posiadania jasnego, sprecyzowanego stanowiska, stabilności oraz pewnych struktur, jednocześnie wyraźnie zobaczymy, w jakich sprawach czekają nas przemiany i przełomy. W tych dniach świadomie zajmijcie się rzeczami, które dają Wam oparcie. Zadajcie sobie jednak pytanie, gdzie w Waszym życiu albo w Was samych potrzebne są zmiany oraz obranie nowego kursu i bądźcie gotowi eksperymentować z tym co nowe. [26.11., 13:36 Wenus wchodzi do znaku Koziorożca; Wenus w kwadraturze do Urana; 27.11., 04:04 Księżyc wchodzi do znaku Koziorożca]

Najlepiej, jeśli uda się Wam tak podzielić czas, abyście znaleźli własny rytm aktywności i odpoczynku. W ten sposób najlepiej wykorzystacie dostępne energie.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »