Kalendarz tygodniowy 20.8. – 27.8.2012

Zamieszczony przez dnia sie 19, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana tendencji, wizje i tęsknoty, zakulisowość, powaga, roztropność i uważność, odrobina człowieczeństwa i empatii (nie zaszkodzi)

Pomimo rozmaitych turbulencji większość osób zajmowały ostatnio głównie przyjemne strony życia, np. sport, kultura oraz inne rzeczy sprawiające radość i frajdę, jednak nadchodzący tydzień to zmieni. Naszą uwagę zaabsorbują teraz nowe tematy. Emocjonalne zachowania wynikające z efekciarstwa czy alergii na krytykę zaczną schodzić na dalszy plan, ustępując miejsca zdrowemu rozsądkowi, dyscyplinie i samokontroli. Zamiast podziwiać teatralne sceny czy iście dramatyczne popisy od połowy tygodnia będziemy musieli zacząć czytać między wierszami, zająć się tłem sprawy, szczegółami oraz tym, co zakulisowe i na pierwszy rzut oka niewidoczne. Jak to często bywa w fazie przejściowej, do głosu dojdą teraz bardzo różne tendencje – zależnie od indywidualnych konstelacji horoskopowych możemy więc oczekiwać rozmaitych doświadczeń. Nadal odczuwalna będzie silna potrzeba przynależności i uwagi, a także radość płynąca z twórczego działania. Natomiast w innych sferach życia coraz wyraźniej zaznaczy się konieczność koncentracji na zadaniu i konkretnego rozważenia kolejnych kroków. Przy tym poruszone zostaną tematy, które dotychczas były wyparte, ukryte albo objęte tabu. Osoby, które wiedzą, czego chcą, i mają jasno określony cel, zdołają w tych dniach w sposób zdyscyplinowany i wytrwały poświęcić się wybranemu tematowi. Dodatkowo wysubtelnione postrzeganie pozwoli nam ujrzeć sprawy w szerszym kontekście i uwzględnić interes innych. To dobra pora na znalezienie sojuszników pomocnych w realizacji jakiegoś nadrzędnego zadania.

Jednocześnie w drugiej połowie tygodnia wzrośnie wrażliwość oraz świadomość problemów społecznych. Obudzą się tęsknoty za nowym, lepszym, piękniejszym światem, uwagę zwrócą na siebie wizje społeczeństwa kierowanego poczuciem wspólnoty i empatią. Zobaczymy, na ile wzory do naśladowania oraz wszelkiego rodzaju przywódcy potrafią sprostać głoszonym przez siebie ideałom, propagowanym hasłom i złożonym obietnicom; teraz wyjdą na jaw prawdziwe osiągnięcia liderów, ale również ich błędy i słabości. W najlepszym razie przyjdzie nam na nowo zdefiniować cele i zmienić dotychczasowy kurs. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to bądźcie gotowi podjąć konieczne decyzje. Te konstelacje akcentują znaczenie codziennych spraw, zdrowia, przyrody i środowiska naturalnego. Kto zachowa należytą ostrożność, może w tych dziedzinach wiele osiągnąć. Przystępując z zapałem i idealizmem do realizacji jakiejś wizji, nie ignorujcie jednak drobnostek i szczegółów, to zagwarantuje Waszemu przedsięwzięciu spore szanse powodzenia.

Początek tygodnia stoi pod znakiem tematów minionych dni. W PONIEDZIAŁEK (20.8.) i we WTOREK (21.8.) w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju związki i formy partnerstwa, jak również kwestie kulturalne i gospodarcze. W sprawach, w których w ubiegłym tygodniu zapadły zasadnicze decyzje, należy teraz omówić i uzgodnić z partnerem wspólną strategię. Uczciwość i otwartość pozwoli Wam osiągnąć sukces. Jeśli jednak wcześniej unikano konfrontacji, podjęcia decyzji czy wyciągnięcia wniosków, to istnieje spore niebezpieczeństwo, że bieg wypadków wymusi teraz wprowadzenie stosownych poprawek.

We WTOREK i w ŚRODĘ (22.8.) rano pobrzmiewać będą jeszcze echa poniedziałku. Przede wszystkim we wtorek istnieją spore szanse na przeprowadzenie owocnych rozmów. Będziemy gotowi na otwartą wymianę myśli i w przypadku uczciwych pertraktacji możemy osiągnąć porozumienie oraz znaleźć wspólne rozwiązania. W ŚRODĘ wyraźnie poczujemy wyżej opisaną zmianę trendu i energii, staniemy się bardziej poważni i rzeczowi. [22.8. o 19:07 Słońce wejdzie do znaku Panny]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK (23.8.) nie wystarczą otwartość ani gotowość do kompromisów, trzeba będzie wykazać się obowiązkowością, zająć również mniej przyjemnymi stronami życia, tym co zakulisowe i niewidoczne na pierwszy rzut oka. Bądźcie gotowi stawić czoła wyzwaniom oraz zadaniom, jakie przed Wami staną, wtedy możecie wykorzystać dostępne energie i bardzo dużo osiągnąć, niewykluczone, że znajdziecie też sojuszników. Sytuacja zaogni się, jeśli spróbujecie wykorzystać istniejące zależności albo manipulować innymi. [Mars i Księżyc w znaku Skorpiona]

W PIĄTEK (24.8.) i w SOBOTĘ  (25.8.) na pierwszy plan wysuną się ideały, wizje, nadzieje i wszelkiego rodzaju marzenia. Te dni zdominują dążenie do wzrostu i rozwoju, tęsknota za sensem i osiągnięciem całkowitości, jak również wrażliwość i wyczulenie na punkcie własnych słabości. W najlepszym razie zdołamy wykonać decydujący krok na drodze ku realizacji jakiegoś ideału, wizji albo ukrytego pragnienia, ale niewykluczone, że wyraźnie zobaczymy teraz, iż konkretna rzeczywistość nie pozwala nam w pełni wykorzystać istniejącego potencjału albo nasze założenia były zbyt idealistyczne.  Bądźcie uważni i pozostańcie wierni swoim zasadom, lecz nie ignorujcie też niuansów. Całkiem możliwe, że nawet mało budująca rzeczywistość skrywa w sobie na pierwszy rzut oka niewidoczny potencjał. NIEDZIELA (26.8.) jest dobrym dniem na określenie własnej pozycji. Zwolnijcie tempo albo zatrzymajcie się na chwilę i zadajcie sobie pytanie, co jest ważne dla Was i dla Waszego życia. Poświęćcie nieco czasu na to, aby zająć się tematami, które wymagają uwagi, a także własnym ciałem i zdrowiem. Ustalcie priorytety i nie pozwólcie, aby (w istocie) błahe rzeczy odciągały od nich Waszą uwagę. Jeśli tego dnia uzyskacie jasny obraz sytuacji, to w PONIEDZIAŁEK (27.8.) istnieje szansa na wykonanie ważnego kroku do przodu, a nawet osiągnięcie przełomu.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »