Kalendarz tygodniowy 20.6. – 26.6. 2011

Zamieszczony przez dnia Cze 19, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: świat w fazie zmian, reformacja albo rewolucja, wizja albo manipulacja, wszystko jest możliwe, nie ma nic pewnego

W tym, jak również w następnym tygodniu panować będzie iście przedburzowa aura. Szereg ważnych pod względem astrologicznym układów sprawi, że klimat stanie się energetycznie podminowany i niestabilny. Podobnie jak w przypadku pogody nie wiadomo jednak, kiedy i gdzie nastąpi najgwałtowniejsze wyładowanie, a należy liczyć się z naprawdę wielkimi i spektakularnymi wydarzeniami. Nawet jeśli obejmą one swoim zasięgiem niewielkie obszary lub garstkę osób, to jednak wszyscy powinni być przygotowani na turbulencje.

Aby pozostać przy metaforze burzy i złej pogody: schowajcie delikatne przedmioty, zamknijcie okna i jeśli zaistnieje taka konieczność, bądźcie gotowi szukać schronienia w domu.

W przeciwieństwie do anomalii pogodowych najbliższe aspekty przyniosą ze sobą nie tylko nieprzyjemności i niebezpieczeństwa, ale również ogromny potencjał i tym, którzy potrafią umiejętnie się z nim obchodzić, zaoferują rozmaite możliwości.

Otóż zarówno w tym, jak i w następnym tygodniu istnieją spore szanse na osiągnięcie decydującego przełomu w ważnej dla was sprawie. Przy okazji energie tego tygodnia można wykorzystać do usunięcia nieprzydatnych już rzeczy, przezwyciężenia istniejących przeszkód, przeprowadzenia od dawna koniecznych zmian i stworzenia zdrowych podstaw pod budowę konstrukcji, która podoła wyzwaniom nadchodzącego czasu.

Najwięcej zyskacie, jeśli poddacie się bieżącym zmianom, zweryfikujecie swoje dotychczasowe zasady, dogmaty oraz system wartości i w razie potrzeby zmienicie je. Jednocześnie pamiętajcie, co tak naprawdę jest dla was ważne, i ręczcie za to. Wtedy możliwe będą prawdziwe cuda!

Trendy, które zarysowały się już w ubiegłym tygodniu, teraz przybiorą jeszcze bardziej na sile. Przy tym do głosu dojdą dwa przeciwstawne procesy:

  • z jednej strony struktury, ale również instytucje i systemy, które w przeszłości dbały o stabilność i bezpieczeństwo, mogą nie sprostać wymaganiom doby obecnej, pojawią się na nich wyraźne rysy, w najgorszym razie nastąpi kompletne załamanie;
  • z drugiej strony zobaczymy pierwsze efekty przeprowadzanych reform, wizjonerskie idee dostaną wsparcie, ukażą się nowe metody pozwalające wyczerpać istniejący potencjał.

Jeśli zdołacie pochwycić nowe impulsy i kreatywnie, ale także pragmatycznie wcielić je w czyn, to istnieje szansa na dokonanie czegoś naprawdę wielkiego. Przy tym jest bardzo ważne, aby wyczuć stosowny moment. Jeżeli sprawa dojrzała i dysponuje dostateczną ilością „substancji” (treści), to nadarzą się niespodziewane okazje, które warto pochwycić. Trudności pojawią się jednak wtedy, kiedy za wszelką cenę będziecie chcieli trzymać się starego (zachować status quo) lub podejmiecie próbę wymuszenia czegoś, do czego czas jeszcze nie dojrzał.

W pierwszym przypadku grozi wam załamanie, w drugim zaś coś, co posiada potencjał, może na skutek przedwczesnego działania zostać uszkodzone albo wręcz zupełnie zniszczone. Dlatego wybierając czas na podjęcie konkretnych kroków, kierujcie się intuicją oraz wyczuciem.

Duże wyzwanie czeka osoby na kierowniczych stanowiskach oraz rozmaite autorytety. Staną one przed niełatwym zadaniem znalezienia równowagi między innowacją a stabilnością i muszą przygotować się na podjęcie (w nadchodzących tygodniach) zasadniczych decyzji.

Wspomniane procesy szczególnie dotyczą osób urodzonych w pierwszym dekanacie znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca oraz mających w swoim horoskopie sygnifikacje w tym obszarze, a także: struktur państwowych, politycznych i społecznych, wartości, finansów, rodziny, ojczyzny, kwestii mieszkaniowych, nauki, edukacji, handlu oraz nowoczesnych technologii. We wszystkich tych dziedzinach możliwe są spektakularne wydarzenia i przełomy. Również pogoda i przyroda mogą nas zaskoczyć niezwykłymi zjawiskami oraz anomaliami.

Dodatkowo powrócą tematy, które były aktualne w pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku.

Niektóre wydarzenia tego i następnego tygodnia mogą też stanowić zapowiedź trendów i głównych wątków przyszłego roku. Dlatego warto szczególnie uważnie obserwować, co przyniosą nam najbliższe dni.

PONIEDZIAŁEK stanowi fazę przejściową. Z jednej strony tego dnia wybrzmiewać będą jeszcze echa ubiegłego tygodnia, z drugiej będziemy mieli czas na zaczerpnięcie oddechu. Energie sprzyjają opracowaniu uzyskanych informacji oraz pielęgnowaniu kontaktów. Jeśli zamierzaliście spędzić jeden dzień na luzie, to właśnie nadarza się po temu doskonała okazja.

Jednak już wieczorem wzrośnie napięcie, pojawią się skłonność do irytacji oraz dziwne przewrażliwienie. W efekcie nietrudno będzie o przysłowiową burzę w szklance wody. [Księżyc Wodnik kwadratura Mars 29’48 Byka, 22:22]

WTOREK jest najdłuższym dniem w roku, Słońce będzie górować w zenicie nad Zwrotnikiem Raka, po czym znowu „wyruszy” na południe, ku Zwrotnikowi Koziorożca. Również pod względem innych aspektów ten dzień wyznacza swoisty punkt zwrotny. Początkowo na pierwszy plan wysuną się sensytywność i wrażliwość.  Będzie nam trudno wytyczyć jasne granice, oddzielić się od innych, nawet błahostki mogą wprowadzać dezorientację i zamieszanie. Kreatywne osoby i projekty mają natomiast szansę skorzystać z inspiracji, jaka popłynie z subtelnego świata.
To dobry dzień na przedyskutowanie nowych idei i wizji. Bądźcie jednak świadomi, że cokolwiek się wtedy narodzi i tak będzie musiało nieco dojrzeć, zanim zostanie konstruktywnie wcielone w życie.
Pod wieczór napięcie wyraźnie wzrośnie. Zwłaszcza w kwestiach dotyczących komunikacji oraz ruchu należy liczyć się z utrudnieniami i przerwami. Mogą wystąpić dziwne, trudne do wytłumaczenia incydenty. [Merkury 10’06 Raka kwadratura Saturn Waga/Lilith Baran]
, [Mars 00’49 Bliźniąt kwadratura Neptun]

Również w ŚRODĘ będzie trudno podejść do zdań w sposób celowy, zdecydowany i skoncentrowany. Wielość spraw rozproszy naszą uwagę, w konsekwencji grożą pomyłki i błędne posunięcia.

Energie wspierają jednak wszelkie przedsięwzięcia muzyczne, jak również tematy i projekty, które wymagają wyczucia oraz wrażliwości.

Ewentualnie tego dnia nastąpi przełom, uzyskacie wsparcie w urzeczywistnieniu swojej wizji lub skrytego marzenia. W niektórych przypadkach okaże się, że ideał, do którego dążono, jest nieosiągalny i człowiek po prostu uległ iluzji. Zatem poczekajcie trochę, zanim zdecydujecie się urzeczywistnić ideę, która was uskrzydliła, albo zanim przyjmiecie jakąś kuszącą ofertę.

Na ten moment uzyskanie jasnego obrazu nie jest bowiem możliwe. przed ostatecznym wyjaśnieniem sytuacji jeszcze wiele wymogów i założeń ulegnie zmianie.[Słońce trygon Neptun 00’49 Ryb]

CZWARTEK, PIĄTEK i w SOBOTĘ energia wyraźnie się zmieni. Dadzą o sobie znać zapał, żądza przygód i gorączkowy entuzjazm, ale również niecierpliwość i rebelianctwo. Wspomniane na początku „burze” mogą przybrać wyjątkowo gwałtowną postać. Należy liczyć się z ostrymi reakcjami, zwłaszcza wtedy, jeśli coś nie pójdzie po waszej myśli.

Jednocześnie niebo „da” nam do dyspozycji siłę, która pozwoli doprowadzić do przełomu w jakimś ważnym przedsięwzięciu. Warunkiem powodzenia jest jasny cel, kompetencje i dobre wyczucie właściwego momentu. W każdym razie zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu, stwórzcie sobie przestrzeń i znajdźcie takie formy aktywności, które pozwolą na wykorzystanie i przetworzenie silnych energii.

W sobotę napięcie stopniowo będzie ustępować, na pierwszy plan wysuną się radość życia i kreatywność. To dobry dzień na spotkanie ze znajomymi, możecie nawet pokusić się o zorganizowanie czegoś ekscentrycznego i szalonego.[23.6. Księżyc koniunkcja Uran 4’27 Barana],[25.6. Słońce sekstyl Jowisz 4’04 Byka]

NIEDZIELA przyniesie mieszany program. Z jednej strony pojawi się przemożna potrzeba delektowania się tym, co oferuje nam życie, z drugiej zaś  – ucieczki od codziennej rutyny, zrobienia czegoś zwariowanego i niezwykłego. Energie tego dnia sprzyjają eksperymentom oraz wszelkim przedsięwzięciom o twórczym i kreatywnym charakterze. Wykorzystajcie okazję, aby zrealizować jakiś pomysł, który od dawna za wami chodzi, albo po prostu cieszcie się chwilą. Należy się jednak liczyć z nieprzewidzianymi zmianami. [Saturn opozycja Lilith 10’35 Barana], [Księżyc koniunkcja Jowisz 4’12 Byka],[Słońce kwadratura Uran 4’29 Barana]

 

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »