Kalendarz tygodniowy 20.2.-26.2.2012

Zamieszczony przez dnia Lut 20, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zaufanie i wątpliwości, tajemnicze incydenty powodem dezorientacji; akceptacja tego co jest, nieoczekiwane rozwiązania, mniej znaczy więcej

W nadchodzącym tygodniu wiele spraw nie będzie przebiegało według logicznych i racjonalnych zasad. Kończy się karnawał, przed nami „śledzik” – z tym klimatem doskonale korespondują również układy astrologiczne: główną rolę odgrywają teraz fantazja i wyobraźnia, zdrowy rozsądek i racjonalne myślenie zostały natomiast częściowo wyłączone, a prawa codzienności uległy zawieszeniu. Te energie sprzyjają wielbicielom karnawału oraz ostatków, jednak w sferze życia powszedniego mogą przynieść raczej ambiwalentne skutki, spowodować dezorientację i zamieszanie.

Ogólnie należy oczekiwać wydarzeń tajemniczych i trudnych do wyjaśnienia. Możliwe, że mimo wielkiego nakładu sił i na pozór właściwego zachowania nie osiągniemy oczekiwanych rezultatów albo odwrotnie, praktycznie bez powodu, nagle staną przed nami otworem jakieś drzwi i jak na tacy zostaną podane gotowe rozwiązania.

To niełatwy czas przede wszystkim dla ludzi stanowczych, konkretnych, biorących sprawy w swoje ręce, oraz takich, którzy zwykli dokładnie analizować każdy pojawiający się problem, wyciągać precyzyjne wnioski, a następnie podejmować stosowne kroki. Wymienione osoby będą nieustająco konfrontowane z sytuacjami, których nie potrafią zrozumieć albo świadomie kontrolować. Tego rodzaju doświadczenia mogą wywołać w nich poczucie bezradności, niepewność oraz brak wiary we własne siły.

Zupełnie inaczej rzecz wygląda w przypadku tych, którzy w życiu kierują się intuicją oraz uczuciami, są zdolni i gotowi zaufać rozwojowi wypadków oraz zaakceptować rzeczy takimi, jakie są. Nadchodzące dni przyniosą im głęboko poruszające doświadczenia oraz kompleksowe wglądy.

Idealnym wyjście byłoby teraz nauczyć się płynąć z prądem życia i pozwolić prowadzić wewnętrznemu głosowi, nawet wtedy, kiedy intelekt podpowiada zupełnie inne rozwiązania. Wszyscy ci, którym to się uda, mogą liczyć na zdumiewające przeżycia i cudowne zrządzenia losu.

Równolegle do opisanych wcześniej tematów dadzą o sobie znać nieprzepracowane wcześniej problemy i stare historie. W związku z tym na pierwszy plan wysuną się postacie przywódców albo ojca (ojców); mogą zostać boleśnie obnażone słabości poważanej lub idealizowane postaci. W innym przypadku zawiodą dotychczas sprawdzone środki i metody albo jakaś sytuacja obudzi wspomnienie starych, bolesnych historii. Jeśli przytrafi się Wam coś takiego, to unikajcie przedwczesnych reakcji albo wyciągania pochopnych wniosków. Najlepiej dopuścić do siebie uczucia czy informacje, które wyjdą na jaw, i nieco odczekać. Odrobina cierpliwości pozwoli Wam ujrzeć zdarzenia w szerszym kontekście oraz dostrzec wcześniej niewidoczne powiązania między nimi. Dodatkowo istnieje szansa na uleczenie i zagojenie starych ran [Słońce w koniunkcji z Chironem]. W efekcie będziecie mogli ruszyć do przodu z nową odwagą oraz ufnością.

Wspomniana konstelacja ma również inny odpowiednik: w tym czasie jakaś osoba może nieoczekiwanie poradzić sobie z kryzysem i objawić dotychczas nieznane talenty oraz zdolności. Najlepiej postępować w myśl dewizy: Przyjdzie pora, znajdzie się rada albo: Co nagle, to po diable. Bądźcie gotowi stawić czoła zadaniom, które na Was spadną, i zrobić to, co konieczne; postępujcie w sposób uważny i dokładny, unikajcie nieprzemyślanych, impulsywnych działań.

Jeśli w głębi duszy jesteście świadomi tego, co sobą reprezentujecie, jakie są Wasze zamiary, wizje i tęsknoty, to w tym tygodniu możecie nie raz skorzystać ze szczęśliwych okoliczności oraz uzyskać wsparcie na drodze, którą podążacie.

Na konkretnym poziomie szczególne zainteresowanie wzbudzą następujące tematy: środowisko naturalne i przyroda, woda, zdrowie – tematy medyczne, kwestie społeczne i humanistyczne, religia oraz duchowość, wizjonerzy, idole, wszelkiego rodzaju wzory do naśladowania, sztuka. Wykorzystajcie swoją wyobraźnię oraz fantazję i wszędzie tam, gdzie to możliwe, spróbujcie rozpatrzyć daną kwestię z ogólnej, całościowej perspektywy. Opłaci się!

Niejako w przeciwieństwie do wyżej opisanych tematów w bieżącym tygodniu da o sobie również znać chęć twórczego i kreatywnego działania albo zorganizowania czegoś wspólnie z innymi. Wyjdźcie ludziom naprzeciw, otwarcie wyraźcie swoje pragnienia – na tym polu możemy oczekiwać nadspodziewanie dobrych doświadczeń!

W PONIEDZIAŁEK (20.02.) i we WTOREK (21.02.) nie zabraknie nam fantazji i inspiracji! Również ochota na kontakty i rozmowę z innymi ludźmi będzie sprzyjać wszelkiego rodzaju przedsięwzięciom o kreatywnym charakterze; z tych energii skorzystają również działania zespołowe i grupowe.

Najlepiej, jeśli pozwolicie zainspirować się, i spróbujecie dojść, w czym tkwi sedno albo potencjał danego tematu; marzenia na jawie, medytacje czy burza mózgów dostarczą Wam nowych pomysłów albo ciekawych wglądów. Konstelacje tych dni nie sprzyjają natomiast powszednim czynnościom ani działaniom o trzeźwym, konkretnym charakterze. Trudniej niż zwykle przyjdzie nam skoncentrować się na czymś. 21 lutego, krótko przed północą, przypada nów Księżyca. Noc z wtorku na środę ma zatem mityczną jakość – przyniesie głęboko poruszające doświadczenia i wglądy, jak również trudne do wyjaśnienia, osobliwe incydenty. Mogą pojawić się widma przeszłości, koncepcje i założenia, które dotychczas uchodziły za pewne, rozpłyną się w niebycie, a zarazem otworem staną przed nami nowe wymiary i doświadczenia wykraczające poza racjonalny świat.

Również ŚRODA (22.2.) i CZWARTEK (23.2.) stoją pod znakiem mitycznych i mało racjonalnych energii. Duża otwartość i wrażliwość pozwolą na doświadczanie piękna, miłości i współczucia w nieznanym dotychczas wymiarze, jak również na głęboko poruszające przeżycia duchowej pełni. Teraz brak fantazji i  inspiracji na pewno nam nie grozi! Te dni sprzyjają między innymi wszelkiego rodzaju działaniom o charakterze muzycznym i kreatywnym. Wspomniana wielka otwartość utrudni jednak oddzielenie się od rzeczy nieprzyjemnych i bolesnych; dodatkowo istnieje niebezpieczeństwo, że psyche zostanie zalana przez nadmiar wrażeń. Dlatego uważajcie szczególnie na to, z kim przebywacie i na co się narażacie! Dotyczy to nie tylko najbliższego otoczenia, ale również wszelkiego rodzaju używek.

W czwartek dodatkowo da o sobie znać podwyższone napięcie. Pozorne błahostki mogą otworzyć stare rany albo pobudzić istniejące od dawna frustracje, dając tym samym powód do konfliktu. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, okiełznajcie przemożną potrzebę natychmiastowego reagowania. W miarę możliwości odczekajcie nieco i poświęćcie chwilę na wyjaśnienie zachodzących zdarzeń. Dzięki temu zdołacie odróżnić to, co dzieje się teraz, od tego, co pochodzi z przeszłości. Wtedy będziecie mogli zareagować stosownie do sytuacji, a nawet oczyścić (wewnętrznie lub na zewnątrz) jakąś starą, niezałatwioną historię.

W PIĄTEK (24.2.) wydarzenia tygodnia osiągną punkt kulminacyjny. Konstelacje tego dnia zawierają niełatwą mieszankę niesłychanej wrażliwości i wielkiej impulsywności. Zatem wystarczy byle błahostka, aby wywołać dezorientację albo zwątpienie we własne siły. Dodatkowo – z bliżej niezrozumiałych powodów – wyraźnie trudniej przyjdzie nam wyjawienie własnych zamiarów i postawienie na swoim. Jednocześnie dadzą o sobie znać silny wewnętrzny niepokój oraz większa skłonność do irytacji; ogarnie nas przemożna ochota zrobienia czegoś inaczej niż zwykle, postawienia wszystkiego na głowie i zbuntowania się przeciwko wszelkim ograniczeniom. W efekcie powstanie swoiste pole napięcia, w którym wszystko jest możliwe, a splot szczęśliwych i nieszczęśliwych okoliczności uruchomi nieprzewidziany bieg zdarzeń. Możemy doświadczyć głębokiego poczucia szczęścia, duchowych wzlotów i przełomów, jak również być uczestnikami zdarzeń, które wywołają niepewność, bezradność, strach i wątpliwości.

Na konkretnym poziomie przykładowo nagle pojawi się rozwiązanie krytycznej sytuacji albo osiągnięty zostanie przełom. Z drugiej strony możliwe są również losowe zdarzenia mniej przyjemnej natury i mimo wielkiego zaangażowania nie powiedzie się próba urzeczywistnienia wizji.

Najlepiej, jeśli powstrzymacie się od podejmowania konkretnych działań i przygotujecie na niespodzianki; w swoich poczynaniach kierujcie się intuicją. Z tych konstelacji skorzystają projekty o kreatywnym i ogólnospołecznym charakterze, jak również wszystko to, co wykracza poza codzienność. [Słońce w koniunkcji z Chironem; Księżyc w znaku Barana tworzy kolejno koniunkcję z Uranem i kwadraturę z Plutonem]

Podczas weekendu będzie nam już znacznie łatwiej wykorzystać dostępne energie dla realizacji pomysłu albo skutecznego wcielenia w życie jakiegoś projektu. Zapałamy również chęcią życia i żądzą czynu oraz poczujemy większe zaufanie we własne siły. Wykorzystajcie okazję, aby zrobić coś, co sprawi Wam radość. Może spełnicie swoje pragnienie, pozwolicie rozpieścić się albo poświęcicie czas i energię na kreatywny projekt? Pamiętajcie jednak o zachowaniu umiaru, uszanujcie istniejące granice i zachowujcie się fair wobec partnera. Jeśli zastosujecie się do tych wskazówek, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie miłemu weekendowi.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »