Kalendarz tygodniowy 2.7.-9.7.2012

Zamieszczony przez dnia Lip 1, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: związki, wartości, życzenia i prawdy – co ma sens? na czym można polegać?

Po intensywnym i częściowo burzliwym okresie nadchodzi – wprawdzie dość krótka, ale jednak – faza, która pozwoli nam uzyskać jasny obraz sytuacji i dokonać jej oceny. Aktualny układ astrologiczny najlepiej porównać do przebudowy domu: po wykonaniu pierwszego etapu prac nowe struktury nabierają coraz wyraźniejszych kształtów. Pora przyjrzeć się uzyskanym rezultatom i zależnie od wniosków rozważyć podjęcie kolejnych kroków. Zgodnie z tym, co mówią konstelacje, wynik bilansu może być ambiwalentny. Niektórzy mogą już świętować sukces. Kreatywne pomysły i twórcze impulsy uzyskają poklask oraz wsparcie – pracujcie dalej, nie tracąc optymistycznego nastroju. Zwłaszcza jeśli macie jasno określony cel i jesteście gotowi spróbować czegoś nowego, to szybko zarazicie innych entuzjazmem dla swojego projektu. W pozostałych kwestiach przyjdzie nam zaakceptować fakt, że pomimo silnej motywacji, dobrej woli i zaangażowania nie wszystko przebiega tak, jakbyśmy sobie tego życzyli – okoliczności oraz warunki zmuszą nas do zatrzymania się. W takich momentach należy przede wszystkim zachować spokój, zaakceptować i wykorzystać daną sytuację w możliwie najlepszy sposób.  Jeśli pomimo utrudnień nie stracicie wiary, to istnieją spore szanse, że w nadchodzących dniach nagle otworzą się przed Wami jakieś drzwi i pojawią nieoczekiwane rozwiązania. Dotyczy to szczególnie kwestii prawnych, związków oraz wartości.

W przypadku trzeciej grupy spraw przekonamy się, że do osiągnięcia faktycznego przełomu i rozpoczęcia czegoś nowego konieczne są dalsze wysiłki oraz restrukturyzacja. Tutaj trzeba będzie zebrać siły, na nowo się skoncentrować i poszukać sojuszników. Bądźcie gotowi otwarcie mówić o swoich wizjach, a także podjąć dotychczas ignorowane pomysły i impulsy. W miarę możliwości pozwólcie sobie również na odmianę, oderwanie od powszednich spraw, nieco rozrywki i zabawy. To najlepszy sposób, aby przygotować się na następną fazę przebudowy. Jeśli idzie o konkretny poziom życia codziennego, to dobry czas, aby zadbać o kontakty i przyjaźnie, zająć się tematami i rzeczami, które sprawiają frajdę albo inspirują, ewentualnie poświęcić działaniom o charakterze twórczo-kreatywnym.  W tych dniach jak bumerang powracać będzie i przykuwać powszechną uwagę temat prawa, sprawiedliwości i prawdy; przy czym nie raz przekonamy się, że te pojęcia są bardzo względne i dana rzecz lub sprawa zależnie od punktu widzenia może być różnie postrzegana oraz oceniana. Wystrzegajcie się uprzedzeń, władczości i mentorstwa, jak również ślepego ufania komukolwiek, choćby taka osoba wydawała się nie wiem jak bardzo przekonująco i pewna. Poświęćcie nieco czasu na to, aby wyrobić sobie własne zdanie na dany temat i dajcie innym prawo do tego samego.

Tydzień rozpocznie się z impetem, będziemy pełni zapału i chęci życia. Nie zabraknie nam też ufności i wiary w siebie. PONIEDZIAŁEK (2.7.) to doskonały dzień na zajęcie się zadaniami, które mamy do wykonania, albo zaangażowanie w realizację leżących nam na sercu projektów. Jeśli zachowacie należytą uwagę, to macie szanse dużo osiągnąć i załatwić.

We WTOREK (3.7.) i w ŚRODĘ (4.7.) pora przejść do rzeczy. Tego dnia nie zbraknie nam powagi, siły woli, dyscypliny i kreatywności. Osoby, które mają jasno określony cel i są gotowe w pełni zaangażować się w jego realizację, mogą teraz dokonać niemożliwego; energie sprzyjają również działaniom twórczym albo poważnym dyskusjom na temat nowych pomysłów i koncepcji. Jeśli jednak spróbujecie manipulować drugą osobą, przekroczycie granice przyzwoitości albo złamiecie dotychczasowe umowy, to sytuacja zrobi się bardzo nieprzyjemna [Księżyc w znaku Koziorożca w koniunkcji z Plutonem i kwadraturze z Uranem]. Wtorkowa pełnia (o godzinie 20.51) pozwoli nam wyraźnie zobaczyć trendy i procesy ostatnich dwóch tygodni oraz ich konsekwencje. W związku z tym do głosu dojdą silne uczucia niechęci, niezadowolenia albo rozczarowania. Jeśli zauważycie je u siebie, to wykorzystajcie okazję, aby dokładnie przemyśleć następny krok, ale nie pozwólcie, aby frustracja popchnęła Was do czynów, które ostatecznie przyniosą więcej złego niż dobrego.

W CZWARTEK (5.7.) i w PIĄTEK (6.7.) przyjdzie rozpogodzenie. To dwa dobre dni na wszelkiego rodzaju pertraktacje, spotkania z przyjaciółmi i poświęcenie się własnemu hobby. Wykorzystajcie okazję, aby popracować nad projektem, który jest dla Was ważny, albo znajdźcie czas na lekkość bytu i przyjemne strony życia. Jedno i drugie przyniesie Wam sporą satysfakcję.

W czasie weekendu wzrośnie wrażliwość, do głosu dojdą wszelkiego rodzaju tęsknoty oraz chęć, aby pomarzyć sobie albo zwyczajnie pobyć – tu i teraz. To dobra okazja, żeby świadomie zająć się kwestiami duchowymi i intelektualnymi, stawić czoła własnym pragnieniom oraz lękom dotyczącym związku, a przy tym zadbać o stare rany i urazy. Jeśli zrobicie to uważnie i ostrożnie, wówczas macie szansę na głęboko poruszające doznania i wglądy, którym mogą towarzyszyć ważne procesy ozdrowieńcze. Uwaga, duża wrażliwość sprawi, że pozorne błahostki wywołają nadspodziewanie gwałtowne reakcje.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »