Kalendarz tygodniowy 2.4.-10.4.2012 (+ poniedziałek wielkanocny)

Zamieszczony przez dnia kw. 1, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ambiwalencja, niepewność, spauzowanie; co lepsze: działać czy nie działać?; kreatywne podejście do kwestii kryzysu, straty i bólu

Konstelacje nadchodzących dni wyznaczają przejście do następnej fazy. Potrwa ono mniej więcej przez dwa kolejne tygodnie. Ten czas można porównać do zmiany pływów. Nasza postawa w stosunku do wielu spraw nabierze ambiwalentnego charakteru, ogarną nas mieszane uczucia i pojawi się problem z wyznaczeniem konkretnego kierunku działania, w niektórych dziedzinach życia może nawet nastąpić chwilowy zastój albo powstaną sytuacje tymczasowo nierozstrzygalne i niejednoznaczne.

Próby osiągnięcia czegoś przy pomocy wszelkich dostępnych środków doprowadzą do sytuacji patowych albo rozwiązań, które wprawdzie na razie nas zadowolą, lecz za chwilę okażą się zupełnie nieprzydatne. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość, nawet wówczas, jeśli wytrwanie w danej sytuacji nie przyjdzie nam łatwo. Dotyczy to zwłaszcza następujących tematów: siła przebicia i konkurencja, komunikacja, media, podróże, transport, umowy, wartości  oraz związki. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że  decyzje podjęte w ww. zakresie albo zawarte umowy w dalszej perspektywie będą bezużyteczne. Również jeśli idzie o kwestie organizacyjne, nie poleca się inwestowania zbyt dużej energii w plany dotyczące przyszłości, ponieważ w tej chwili nie można właściwie ocenić dalszego rozwoju wypadków.

Najlepiej wykorzystać nadchodzący czas na zajęcie się tematami przeszłości. Jeśli jesteście gotowi stawić czoła także nieprzyjemnym, przykrym albo bolesnym doświadczeniom, nie odwrócicie głowy na widok tego, co w efekcie zobaczycie czy zrozumiecie, oraz powstrzymacie się od wydawania przedwczesnych sądów i szukania doraźnych rozwiązań, to macie szansę wyrobić sobie całościowy obraz sytuacji i znaleźć jej głębsze przyczyny.

Ostrożne, uważne postępowanie, a także dbałość o pozorne drobnostki mogą przynieść nieoczekiwane rozwiązanie spraw, które od dawna Was absorbują; niewykluczone, że dostrzeżecie jakąś wcześniej przeoczoną drogę, a początkowo trudne i bolesne doświadczenie koniec końców uwolni Was od ciążącego balastu albo okaże się wybawieniem.
Możecie również wykorzystać ten czas na kuracje przeprowadzenie swojego ciała i psyche albo zrobienie porządków w domu, ogrodzie oraz… własnym życiu. Ogólnie obowiązują następujące zasady: cierpliwość popłaca, mniej znaczy więcej oraz na ostrożności nikt nigdy nie stracił.

Pamiętajcie, aby w nadchodzących dniach od czasu do czasu spauzować i zadać sobie pytanie, co w głębi serca jest dla mnie ważne; bądźcie też gotowi sprawdzić, na ile Wasza aktualna sytuacja życiowa odpowiada tym wewnętrznym ideałom i wizjom. Zaakceptujcie wątpliwości oraz niepewność, jakie się przy okazji pojawią, ale nie pozwólcie, aby odwiodły Was od tego, co uznajecie za słuszne. Zaufajcie swojemu wewnętrznemu głosowi! Na konkretnym poziomie w tym tygodniu musimy liczyć się z niejasnymi, częściowo również chaotycznymi sytuacjami oraz tajemniczymi incydentami. Wiele spraw przyjmie obrót inny od zaplanowanego i nie raz przyjdzie nam wybrać okrężną drogę. Zdarzenia, które początkowo sprawią wrażenie problematycznych, na dłuższą metę mogą jednak okazać się szczęśliwym przypadkiem! Od połowy kwietnia rzeczy zaczną się wyjaśniać i znowu będziemy mogli planować na przyszłość.

Tydzień rozpocznie się raczej miło i przyjemnie. PONIEDZIAŁEK (2.4.) stoi pod znakiem radości życia i zapału do działania. Klimat tego dnia pobudzi również ducha przygody oraz kreatywność. Dlatego energie poniedziałku szczególnie sprzyjają przedsięwzięciom o charakterze twórczym i artystycznym oraz działaniom sprawiającym frajdę, zaś w mniejszym stopniu nadają do zadań wymagających koncentracji oraz precyzji. Cieszcie się wszelkimi przyjemnościami, jakie spotkają Was tego dnia, ale nie przeciągajcie struny i unikajcie nadmiernego ryzyka. [Księżyc w znaku Lwa w kwadraturze do Lilith 11°25, Jowisza 13°36; 3.4. Księżyc w kwadraturze do Wenus 29°56 Byka].

We WTOREK (3.4.) nastrój zacznie stopniowo ulegać zmianie i do głosu dojdą opisane na wstępie tematy. Wtorek i ŚRODĘ (4.4.) zdominują różne i częściowo sprzeczne doświadczenia. Z jednej strony ogarnie nas ogromna potrzeba posprzątania, zapragniemy też zająć się sprawami, które wymagają załatwienia, z drugiej pojawi się skłonność do bujania w obłokach i odbiegania od tematu. Znacznie większych trudności niż zwykle przysporzy nam również jasne i logiczne myślenie. Dlatego uważajcie na błędy i nieporozumienia! W trakcie rozmowy upewniajcie się, że druga strona faktycznie zrozumiała to, co mieliście na myśli. Energie sprzyjają również wszelkim pracom mającym na celu uporządkowanie chaosu, ponadto skorzystają z nich kuracje oczyszczające  i wszelkie formy aktywności służące zdrowiu. Liczcie się z możliwością wystąpienia osobliwych incydentów i bądźcie cierpliwi. [3.4. Wenus wchodzi do znaku Bliźniąt; Księżyc w Pannie w koniunkcji z Marsem 4°20 Panny, w opozycji do Chirona 7°39; Merkury w stacji]

CZWARTEK (5.4.) i PIĄTEK (6.4.) stoją pod znakiem kontaktów oraz wymiany myśli. Kusić będą nas również uroki życia. Najlepiej, jeśli w tych dniach zadbacie o swoje przyjaźnie, spotkacie się z ludźmi, których lubicie, albo zajmiecie sztuką i kulturą. Jakość czasu sprzyja rozmowom o skrywanych tęsknotach i wizjach albo zadawaniu sobie pytań, które od dawna za nami chodzą. Wzrośnie chęć do flirtów, a zakochani mogą się cieszyć nie tylko na romantyczne uniesienia.  Uwaga, pojawi się jednak tendencja do ulegania iluzjom i patrzenia na związek przez pryzmat skrytych nadziei lub lęków. Pamiętajcie, że w tym czasie grozi nam również zamieszanie i niebezpieczeństwo wydawania błędnych osądów. Szczególną ostrożność zaleca się w sprawach dotyczących wszelkiego rodzaju wartości. Nie dajcie nakłonić się do wyciągania pochopnych wniosków [Wenus w kwadraturze do Neptuna 2°13; Księżyc w Wadze; Węzły księżycowe w kwadraturze do Chirona]. W Wielki PIĄTEK (7.4.) przypada pełnia – to wspaniała okazja do romantycznych przeżyć, ale w takiej chwili mogą też ożyć niesnaski w związkach.

Wielkanocny WEEKEND (włącznie z PONIEDZIAŁKIEM) przyniesie ze sobą całą gamę rozmaitych doświadczeń. Z jednej strony do głosu dojdą namiętności: szał cudownych uniesień, erotyczne iskrzenie, poczucie spełnienia z drugiej rozczarowanie, zazdrość, żądza zemsty – a często będzie je dzielić od siebie cienka, wręcz niewidzialna granica. Osoby potrafiące sprawnie poruszać się po falach emocji, czeka ekscytujący czas, który ostatecznie przyniesie sporą satysfakcję. Jednak w tych dniach możemy również oczekiwać wybuchów namiętności i gwałtownych scen o mało budującym charakterze. W wielu przypadkach do głosu dojdą od dawna nagromadzone frustracje i dotychczas tłumione lęki oraz wątpliwości. W takich chwilach bądźcie gotowi uważnie obserwować i słuchać. Nie dajcie się jednak nakłonić do zbyt pochopnego wyciągania wniosków. Proces, który obecnie zachodzi, jest znacznie bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W większości przypadków istotną rolę odgrywają treści i wydarzenia z przeszłości. Wykorzystajcie okazję, aby uświadomić sobie, jakie niezałatwione historie ciągną się za Wami niczym ogon. [Księżyc w Skorpionie]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »