Kalendarz tygodniowy 19.9. – 25.9.2011

Zamieszczony przez dnia Wrz 18, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wybory oraz ich konsekwencje, zerwanie związku i wzięcie pod uwagę wejścia w następny, szukanie nowej równowagi, prawo i sprawiedliwość w centrum zainteresowania

 

Ten tydzień będzie przypominał pokaz fajerwerków albo kapelusz magika, z którego nie wiadomo, co wyskoczy. Nie czas na odpoczynek i relaks. Osoby szukające spokoju czeka trudny okres. Wieją wiatry zmian, teraz duch odnowy i przełomu decyduje o przebiegu zdarzeń.

Zatem oczekujcie nieoczekiwanego, bądźcie przygotowani na napływ nowych informacji i zaskakujące zmiany! Wszystko jest możliwe, tylko nie to, co sobie wyobrażacie.

Konstelacje tego tygodnia niosą wielki kreatywny potencjał – dostaniemy do dyspozycji sporą ilość twórczych impulsów, wzmocniona zostaną nasze moce twórcze i siła naszej woli. Z przebogatego źródła inspiracji skorzystają przede wszystkim osoby wykonujące kreatywną pracę oraz artyści, ale te energie będą mogli wykorzystać także filozofowie, twórcy kultury i wszelkiego rodzaju naprawiacze świata. Osoby żądne przygód mogą się cieszyć: nuda nikomu nie grozi, ba, co więcej – czekają ich ekscytujące i arcyciekawe doświadczenia.

Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu procesy będą na wielu polach kontynuowane i częściowo osiągną swoje apogeum oraz punkt zwrotny, w innych obszarach nastąpi to dopiero za tydzień. Ogólnie rzecz biorąc, coraz bardziej widać konsekwencje zdarzeń, decyzji i kluczowych zmian przeprowadzonych wiosną. Teraz przyszła pora na bilans; okaże się, które z przedsięwzięć mają potencjał dający możliwość dalszych działań, gdzie opłaca się angażować swoją energię, a gdzie trzeba gwałtownie skręcić i wybrać nową drogę.

W każdym razie odczekajcie jeszcze tydzień albo dwa, zanim wydacie ostateczną opinię – jeszcze nie padło ostatnie słowo!
Poruszenia i zmian należy oczekiwać przede wszystkim na polu związków, partnerstwa, dyplomacji, gospodarki, finansów, sztuki, jak również w kwestiach prawnych. Jeśli jesteście gotowi zmienić istniejące struktury i pójść niekonwencjonalnymi, nowymi drogami, jeśli zechcecie rozmawiać i pertraktować ze swoim partnerem jak równy z równym, wtedy możliwy będzie przełom i istnieje szansa na wypracowanie nowych, kreatywnych rozwiązań.

Jeżeli jednak na pierwszy plan wysuną się stare roszczenia, zależności, kwestie władzy i kontroli, to niewykluczone, że nadeszła pora rozstania, a nawet załamania.

Szczególnie dotyczy to wszystkich WAG, jak również osób, które mają w swoich horoskopach obsadę pierwszego dekanatu znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. Wykorzystajcie dostępne energie do tego, aby obrać nową drogę, dać nowe impulsy trwającym projektom albo przerobić istniejące umowy w celu dopasowania ich do nowych okoliczności.
Jeśli wykażecie się uczciwością i gotowością do współpracy, zadbacie o równowagę między dawaniem a braniem, to istnieją duże szanse na sukces; ewentualnie uda się Wam osiągnąć znaczący przełom w sprawie. Jeżeli jednak dla osiągnięcia osobistych korzyści posłużycie się pogróżkami, szantażem, manipulacją albo trikami, to najprawdopodobniej takie zagranie ostatecznie wróci do Was jak bumerang.

Na poziomie życia codziennego nadszedł dobry czas na to, aby zająć się szeroko pojmowaną kwestią stylu, bądź to w dziedzinie mody, bądź też designu, aranżacji wnętrz czy wprowadzenia zmian w najbliższym otoczeniu (celem dopasowania go do nowych wymogów).

Na początku tygodnia ogarnie nas przemożna potrzeba kontaktów oraz wymiany myśli; nie będziemy jednak skorzy do składania deklaracji, aby nie zamykać sobie nowych dróg i opcji. Jednocześnie w PONIEDZIAŁEK (19.9.) da nam się we znaki duże napięcie; w niektórych kwestiach chodzi teraz o to, aby jasno wyrazić własne zdanie, nie wycofywać się z podjętych zobowiązań albo wyciągnąć stosowne wnioski. Bądźcie jednak gotowi przyjąć jednoznaczną postawę, nawet jeśli niezbyt Wam to odpowiada. [Wenus kwadratura Pluton; Merkury kwadratura węzły księżycowe; Mars ingres do znaku Lwa]

Jeżeli rzeczowo i uczciwie zakomunikujecie swoje życzenia oraz pragnienia, wówczas istnieje duża szansa na to, że zostaniecie wysłuchani i zrozumiani. Trudności pojawią się jednak wtedy, jeśli spróbujecie zaryzykować, stawiając wszystko na jedną kartę. To nie pora na gry! [Księżyc w znaku Bliźniąt w kwadraturze z Merkurym]

Również we WTOREK (20.9.) dominować będzie potrzeba kontaktów z innymi ludźmi, ale pęd do podejmowania decyzji już wyraźnie osłabnie. Energie tego dnia nadają się doskonale na opracowanie kwestii organizacyjnych, prowadzenie poszukiwań, kwerendy na jakiś temat albo wyjaśnienie otwartych kwestii. Generalnie przyjemna atmosfera pozwoli na rzeczowe podejście do sprawy. Bądźcie jednak uważni, nie pozwólcie, aby niezałatwione historie z przeszłości, niezamknięte rozdziały albo nawyki kierowały Waszym działaniem. Świadomie skupcie się na tym, co jest! [Księżyc w znaku Raka]

W ŚRODĘ (21.9.) i w CZWARTEK (22.9.) o wszystkim decydować będą emocję. Pojawi się przemożna potrzeba spokoju, bezpieczeństwa i przynależenia do kogoś; na pierwszy plan wysuną się następujące tematy: rodzina, ojczyzna i mieszkanie.
Jednocześnie w powietrzu wyczuwalne będą napięcie i niepokój. Da nam się we znaki również pewna nadwrażliwość. Dlatego nawet pozorne drobnostki mogą wprowadzać dużą dezorientację i skutkować gwałtownymi, nieoczekiwanymi reakcjami.

Liczcie się z nieoczekiwanym obrotem zdarzeń. Bądźcie elastyczni, nie dajcie się wyprowadzić z równowagi i sprowokować do nieprzemyślanych działań pod wpływem chwilowego impulsu.

W tych dniach trudno będzie nam rozeznać się, co dalej. W związku z tym odczekajcie nieco, zanim wyciągniecie definitywne wnioski i zadbajcie o właściwy wentyl dla skanalizowania niespokojnej energii. Jakieś małe wariactwo, ekscentryczne dziwactwo albo realizacja kreatywnego pomysłu mogą zdziałać istne cuda. Bądźcie jednak uważni i nie dajcie się nakłonić do działań, które mogą być zbyt brzemienne w skutki. [Księżyc w znaku Raka]

W PIĄTEK (23.9.) rozpoczyna się astronomiczna jesień, dzień zrówna się z nocą. Konstelacje piątku i SOBOTY (24.9.) mają nader przyjemny charakter. W tym czasie do głosu dojdą radość życia i żądza przygód. Pojawi się dużą potrzeba twórczych działań albo zorganizowania czegoś wspólnie z innymi. Najlepiej, jeśli zaplanujecie coś, co sprawia Wam radość i frajdę; w jakość tego czasu doskonale wpisuje się realizacja jakiegoś szalonego pomysłu! Cieszcie się tym, co podsuwa Wam życie! [Księżyc w znaku Lwa]

Ponieważ już w NIEDZIELĘ (25.9.) nastrój ulegnie zmianie. Dadzą o sobie znać niepewność, irytacja i niepokój. Do tego wzrośnie wrażliwość oraz potrzeba zajęcia się własnym ciałem. Najlepiej, jeśli znajdziecie tego dnia czas na zrobienie porządków – w domu, w życiu albo we własnej duszy, bo przed nami kolejny tydzień pełen turbulencji! [Księżyc w znaku Panny]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »