Kalendarz tygodniowy 19.12. – 27.12.2011

Zamieszczony przez dnia gru 18, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana systemu wartości, zmiana kierunku, stare i nowe wartości, krytyczny bilans zysków i strat, siła życzeń i moc wiary, wielkie oczekiwania, wspaniałomyślne gesty, zawiedzione nadzieje

W ciągu najbliższych siedmiu dni trwający proces zmian w wielu obszarach życia wkroczy w następną fazę. Decyzje, które teraz zapadną, dostarczą ważnych bodźców do działania, a ich skutki będą miały długofalowy charakter. Pierwszą połowę tygodnia zdominuje nerwówka, niepokój i nieoczekiwane zmiany, w drugiej zrobi się już nieco bardziej spokojnie i refleksyjnie. Naszą uwagę w coraz większym stopniu zaczną absorbować podstawowe aspekty życia, na znaczeniu zyskają stabilność, bezpieczeństwo, zaufanie i wiarygodność, dodatkowo wzrośnie potrzeba przyjacielskich rozmów oraz wspólnych działań.

Zanim jednak nastaną wyczekiwane przez wielu święta, z którymi zwykle wiążemy nadzieje na pokój i radość, z astrologicznego punktu widzenia czeka nas dość burzliwy czas.

Znowu da o sobie znać gorączkowy entuzjazm, zechcemy uwolnić się od starych struktur i podążyć za nowymi ideałami. Zwłaszcza tam, gdzie aktualna sytuacja przestała odpowiadać naszej prawdziwej naturze albo naturalny bieg rzeczy napotyka na przeszkody, należy liczyć się z częściowo gwałtownymi i skrajnymi reakcjami. W takich momentach pojawi się wyraźna tendencja do radykalnych rozwiązań, co może doprowadzić nawet do wylania dziecka z kąpielą, zniszczenia rzeczy ważnych, pożytecznych oraz wartych zachowania.

Jednak próby lawirowania, unikania decyzji bądź zwlekania z ich podjęciem też nie przyniosą nic dobrego. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że w takim przypadku inni przejmą stery albo wydarzenia nabiorą przeznaczeniowego charakteru oraz własnej, niemożliwej do skontrolowania dynamiki. Dlatego lepiej, jeśli sami ostrożnie przeprowadzicie konieczne zmiany i odnowicie to, co należy.

Bądźcie w tej kwestii jednoznaczni od środka i bardzo stanowczy, jasno zakomunikujcie swoje zamiary, otwarcie przedstawcie własne stanowisko, przystąpcie do realizacji przedsięwzięcia w sposób kreatywny, aczkolwiek z pełnym poszanowaniem drugiej strony. Jeśli zastosujecie się do tej rady, to efekt będzie zdumiewający i mogą zostać uczynione decydujące kroki na drodze ku nowemu.

Ogólnie w tych dniach potrzebna jest zdrowa równowaga pomiędzy zdecydowanym działaniem a wolą odnowy, jak również tolerancją i zrozumieniem dla innych. Ważne jest, aby pozostać wiernym własnym zasadom, a przy tym nie obstawać uparcie przy konkretnych formach i surowych wymaganiach. Tematycznie dominować będą wszelkiego rodzaju wartości. W odniesieniu do materialnych środków oraz dóbr mogą nasunąć się dwa zasadnicze pytania:

1. Co warto zachować i chronić, a co straciło już sens, a nawet zaczęło ciążyć, dlatego powinno zostać porzucone, przekazane komuś albo sprzedane?

2. Gdzie albo na jakich warunkach jestem gotowy dzielić się tym, to cenię, co wiele dla mnie znaczy i oddać innym do dyspozycji moje zdolności?

O ile odpowiedź na pierwsze pytanie i podjęcie stosownych działań może wielu osobom przysporzyć nie lada trudności, o tyle drugie z nich doskonale wpisuje się w  klimat Bożego Narodzenia – święta miłości, wspólnoty oraz spotkań z najbliższymi.

Astrologiczne konstelacje skrywają dla nas jeszcze jedną niespodziankę, która pasuje do nadchodzących świąt. Podobnie jak w bajkach i mitach w tych dniach życzenia będą miały wyjątkową moc! Pozwoli ona spełnić wszelkiego rodzaju gorące pragnienia, dlatego znajdźcie trochę czasu na to, aby sprecyzować, co jest dla Was szczególnie ważne, czego życzycie sobie z całego serca. Uwaga na pewien istotny haczyk: otóż tak jak w bajkach mogą spełnić się również nierozsądne albo wręcz szkodliwe życzenia. Dlatego uważajcie, o co prosicie, i zadajcie sobie pytanie, czy jesteście gotowi żyć ze skutkami swojego chciejstwa.

W tych dniach w centrum uwagi znajdą się również etyczne i moralne zasady, założenia oraz dogmaty mówiące o tym, jak powinien wyglądać świat, jakie zachowanie jest słuszne, a jakie niewłaściwe albo co jest dobre, a co złe; omawiane będą stereotypowe wyobrażenia dotyczące roli kobiet i mężczyzn w społeczeństwie, wartości religijne i społeczne obowiązujące w różnych czasach i kulturach. Również w tym przypadku przyjdzie nam sprawdzić, które z nich zachowują absolutną ważność i za wszelką cenę powinny być zachowane i przestrzegane, a które nie odpowiadają obecnym realiom i wymagają zrewidowania. Jeśli zostaną podjęte stosowne działania i decyzje, to w drugiej połowie tygodnia nastąpi wyraźne wyciszenie i uspokojenie nastrojów – możemy wówczas liczyć, że Boże Narodzenie przebiegnie w spokojnej i nastrojowej atmosferze, nie zabraknie  nam radości czy dobrego humoru.

Trudności pojawią się jednak wtedy, gdy górę wezmą zadufanie, przesada albo nieumiarkowanie. Zatem pozostańcie skromni i z umiarem rozkoszujcie się tym co jest, wtedy otworzy się przed Wami perspektywa wspaniałych, spokojnych świąt. Jeżeli natomiast w pierwszej połowie tygodnia będziecie unikać konfrontacji i nie wyciągniecie nieprzyjemnych wniosków, to sytuacja zrobi się drażliwa, napięcie zacznie rosnąć i wyładuje się w najbardziej nieoczekiwanych momentach.

Początek tygodnia zdominuje potrzeba harmonii i wymiany myśli. PONIEDZIAŁEK (19.12.) rozpocznie się raczej spokojnie. Dzięki temu będziemy mieli doskonałą okazję do pielęgnowania kontaktów towarzyskich i przyjaźni oraz spotkań z ludźmi, którzy wiele dla nas znaczą. Energie tego dnia nadają się również do realizacji projektów związanych ze sztuką czy kulturą. [Księżyc w znaku Wagi]

Od WTORKU (20.12.) nastrój ulegnie zmianie. WTOREK i ŚRODA (21.12.) stoją pod znakiem wyżej opisanych tematów: do głosu dojdą wszelkiego rodzaju intensywne, namiętne uczucia. Również z pozoru banalne incydenty i powody, którym nie poświęcimy zbytniej uwagi, mogą wyzwolić ważne w skutkach procesy.

Te dni nadają się szczególnie do oczyszczenia relacji. Teraz możecie przekonać się, kto jest dla Was ważny – to dobra okazja, aby oddzielić grubą kreską dotychczasowe nieporozumienia i konflikty albo (jeśli w związku panuje zgoda) poczuć nową formę zobowiązania, która położy podwaliny pod wspólny projekt. Jednocześnie wyjadą na jaw role, schematy oraz zależności, w jakich tkwicie, lub fakt, że próbujecie podążać za obrazem czy wartością, które w głębi duszy wcale Wam nie odpowiadają. W takim przypadku wyciągnijcie stosowne wnioski albo zadziałajcie w sposób jednoznaczny i radykalny. Dzięki temu wyzwolone zostaną dotychczas skrępowane siły, które będzie można wykorzystać w czymś nowym. [20.12., 12:14 Księżyc 00°25 Skorpiona w opozycji do Lilith i Jowisza w Byku] Zakochani, zależnie od stanu związku, mogą teraz doświadczać wzlotów albo przeżywać bolesne upadki.

W innych dziedzinach (gospodarka, finanse, polityka) wydarzenia tych dni przyniosą nieoczekiwaną zmianę i zdemaskują lub zakończą istniejący układ zależności. Noc ze ŚRODY na CZWARTEK (22.12.) będzie najdłuższa w roku. Rankiem, o godzinie 6:30 Słońce osiągnie wysunięty najdalej na południe punkt przesilenia, wyznaczając początek astronomicznej zimy.

W CZWARTEK i PIĄTEK (23.12.) będą oddziaływały różne energie. Do głosu dojdzie wspomniany wcześniej niepokój i chęć uwolnienia się od ograniczeń. Z jednej strony wszelkiego rodzaju rebelianckie impulsy połączone z potrzebą prowokacji i frustracjami, a z drugiej zawiedzione oczekiwania stworzą iście wybuchową mieszankę.

Jednocześnie nie zabraknie nam dobrej woli i – przede wszystkim w PIĄTEK – wzrośnie gotowość do prowadzenia tolerancyjnych dyskusji na temat obrazu świata, perspektyw na przyszłość oraz otwartych kwestii. Jeśli zdołacie z szacunkiem i uwagą poruszyć krytyczne i drażliwe zagadnienia, to możecie uzyskać głębokie wglądy; w takim przypadku istnieje szansa znalezienia nowego rozwiązania od dawna absorbującego Was problemu.

SOBOTA (24.12., przede wszystkim wieczór i Wigilia) przyniosą mieszany program. Ogarnie nas ogromna potrzeba refleksji, powagi i zobowiązań, będziemy gotowi przyjąć wobec innych bardziej akceptującą i otwartą postawę; wszystko to może zapewnić wspaniały, spokojny wieczór.

Jednocześnie w powietrzu będzie wyczuwalny ukryty niepokój i napięcie, a także da o sobie znać podwyższona skłonność do irytacji. Jeśli w poprzednich dniach problematyczne kwestie nie zostały przepracowane, to związane z nimi energie mogą teraz eksplodować w najmniej oczekiwanym momencie. W każdym razie bądźcie przygotowani na niespodzianki! [24.12., 19:06 nów w znaku Koziorożca w kwadraturze do Urana]

NIEDZIELA (25.12.) oraz drugi dzień świąt (PONIEDZIAŁEK, 26.12.) upłyną już w znacznie spokojniejszej atmosferze. Te dni sprzyjają refleksji nad wartościami, jakie wyznajemy, nad tym, w co wierzymy, oraz ogólnie pojmowanym sensem życia. W poniedziałek wzrośnie ochota na kontakty, rozmowy z przyjaciółmi albo wspólne przedsięwzięcia.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

2 komentarze

  1. bardzo fajny kalendarz!

  2. Dziękuję w imieniu Autorki!:) Zawsze z niecierpliwością czekałam na jego publikację i cieszę się, że Verena wyraziła zgodę na tłumaczenie.

Wyślij komentarz

Translate »