Kalendarz tygodniowy 17.9. – 24.9.2012

Zamieszczony przez dnia wrz 16, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: punkt zwrotny i przejście do nowej fazy – kolejny akt; sprawdzenie rezultatów i rozważenie następnych kroków, które należy podjąć; walka na słowa, kluczowa rola wiedzy i informacji; przełom albo złamanie tabu.

W tym tygodniu rozpocznie się kolejny rozdział trwającego procesu zmian. Konstelacje astrologiczne w wielu dziedzinach zapowiadają wielkie poruszenie. Pod pewnymi względami nastąpi teraz swego rodzaju zmiana pływów (która zapoczątkuje przypływ lub odpływ). Różne, jednocześnie działające trendy i siły zrównoważą się w mniejszym lub większym stopniu. Wiele spraw w pierwszej chwili będzie wyglądało względnie spokojnie, jednak pamiętajmy, że nawet najdrobniejsze impulsy  mogą wywołać nadspodziewanie gwałtowny efekt! Niewykluczone, iż w tym czasie wydarzenia, słowa, gesty oraz czyny zainicjują nieprzewidywalny w skutkach proces i nadadzą  rzeczom nieoczekiwany obrót. A zatem mimo oddziaływania bardzo silnych energii trudno jednoznacznie wyznaczyć dominujący trend. O konkretnym przebiegu sprawy w znaczącej mierze zadecyduje indywidualny horoskop, a jeszcze bardziej zachowanie osób w niej uczestniczących.

W niektórych dziedzinach przede wszystkim w pierwszej połowie tygodnia powstanie sytuacja patowa, a nawet nastąpi tymczasowy zastój. W takim wypadku warto na chwilę zatrzymać się, sięgnąć pamięcią wstecz, do początku 2012 roku i zobaczyć, jak sytuacja zmieniła się od tamtej pory. Naszą uwagę znowu zwrócą na siebie wydarzenia minionego grudnia albo stycznia i będziemy musieli dokonać ich ponownej oceny; ewentualnie pojawią się informacje, które rzucą całkiem nowe światło na to, co wówczas zaszło, ukażą nam tamten okres z zupełnie nowej perspektywy albo prawdziwe, długofalowe konsekwencje podjętych wtedy decyzji. W najlepszym razie wykorzystamy pozyskane wiadomości do skorygowania obranej strategii lub – jeśli zaistnieje taka konieczność – dokonania reorientacji, czyli zmiany profilu bądź kierunek działania. Tam, gdzie taka sytuacja będzie miała miejsce, niebawem (najpóźniej w następnym tygodniu) może nastąpić bardzo istotny przełom. Jeśli jednak zabraknie gotowości do poważnej konfrontacji z tematem albo ze strachu przed ewentualnymi skutkami czy utratą władzy spróbujecie zahamować proces zmian czy podjęcie koniecznych działań, to pojawiają się problemy. W takim przypadku należy liczyć się z nieprzyjemną, potencjalnie destrukcyjną walką o władzę albo  nieoczekiwane, losowe zdarzenia spowodują nagły zwrot akcji.

W innych sprawach najpierw nastąpi swego rodzaju zagęszczenie, a wydarzenia oraz doświadczenia wymuszą świadomą koncentrację na jakimś temacie, zgłębienie jego tła oraz przyczyn i ostatecznie dotarcie do sedna lub początku problemu. Całkiem możliwe, że nieoczekiwane informacje skłonią nas do ponownej oceny sytuacji albo  uruchomią proces, który ostatecznie doprowadzi do przełomowych odkryć. Na poziomie osobistym konstelacje tego tygodnia  pozwolą tym, którzy dobrze wiedzą, czego chcą, i są gotowi w pełni skoncentrować się na swoim przedsięwzięciu, znaleźć odpowiedzi na istotne pytania, odkryć nowe drogi albo rozwinąć skrzydła. Powyższe szczególnie dotyczy następujących tematów: gospodarka i handel, dyplomacja, umowy, prawodawstwo oraz orzecznictwo, instytucje państwowe i wszelkiego rodzaju struktury władzy, jak również osób, które w swoich horoskopach urodzeniowych mają obsadę pierwszego dekanatu i /albo ostatnich 5 stopni znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, a także wszystkich zodiakalnych Skorpionów. Bądźcie gotowi dokonać szczerego bilansu swojej sytuacji osobistej i otwarci na wszelkie informacje, jakie ujrzą teraz światło dzienne, stawcie czoła także nieprzyjemnym prawdom i wyciągnijcie stosowne wnioski. Jeśli to zrobicie, to w kolejnym tygodniu (bądź kolejnych tygodniach) istnieją spore szanse na istotny postęp (milowy krok) albo osiągnięcie przełomu w ważnej sprawie.

Jednocześnie wraz z wyżej opisanymi, trudnymi konstelacjami, działać będą również inne siły i energie. Sprawią one, że w nadchodzących dniach wzrośnie potrzeba dialogu oraz dyskutowania na temat Boga i świata. Jeśli na pierwszy plan wysunie się przy tym aspekt radosny i zabawa, to możecie liczyć nie tylko na ekscytujące i ciekawe wglądy, ale też bardzo kreatywne osiągnięcia. Dlatego energie tego czasu sprzyjają również gromadzeniu pomysłów albo burzom mózgów. Dodatkowo należy oczekiwać  ostrych dyskusji. Jeśli przeprowadzicie je w sposób otwarty, uczciwy, nikogo przy tym nie obrażając, to wymiana poglądów przyniesie bardzo owocne rezultaty; w takim wypadku istnieje szansa na osiągnięcie konstruktywnego i akceptowanego przez wszystkie strony kompromisu. Nie próbujcie jednak manipulować innymi przy pomocy jawnych lub zakamuflowanych gróźb, szantażu czy odmawiając rozmowy. Pamiętajcie, że w tych dniach wyjdzie na jaw niejedna dobrze skrywana tajemnica albo zostanie złamane jakieś tabu. Szczególną ostrożność należy zachować na drodze oraz przy obsłudze sprzętu elektronicznego, gdyż może tutaj dochodzić do zakłóceń.

Opisane na wstępie tematy zaktywizują się już na początku tygodnia. W PONIEDZIAŁEK (17.9.) i we WTOREK (18.9) na pierwszy plan wysunie się kwestia wszelkiego rodzaju związków. Ogarnie nas przemożna potrzeba szukania kontaktu z innymi ludźmi i prowadzenia ożywionych rozmów. Poczujemy ogromną potrzebę dialogu i wymiany argumentów. Ponieważ jednocześnie Niebo zasili nas sporą dawką kreatywności i fantazji, to możliwe są pobudzające i inspirujące spotkania, jak również głęboko poruszające wglądy i zwroty akcji, które mogą ukazać nam jakąś kwestię z zupełnie nowej perspektywy. Wykorzystajcie okazję, aby porozmawiać z zaufaną osobą o temacie, który Was zajmuje. Niewykluczone, że dzięki temu zdołacie coś zrozumieć albo dotrzeć do nowego, głębszego poziomu sprawy. W każdym razie zachowujcie się uczciwie i unikajcie gierek o władzę, ponieważ wszelkie zagrywki nie fair mogą wrócić do Was jak bumerang. We WTOREK, patrząc z perspektywy Ziemi, Pluton zatrzyma się i dodatkowo uściśli drugą (z ogółem siedmiu) kwadraturę z Uranem. Energie WTORKU i ŚRODY zmuszą nas do zajęcia się sprawami zasadniczymi, zgłębienia kulisów jakiegoś tematu albo upartego podążania za jakąś kwestią aż do znalezienia jej sedna. Nie jest to zatem czas na luźne pogawędki czy zabawę. Energie sprzyjają dociekaniom i wszelkiego rodzaju pracom badawczym, jak również intensywnej pracy nad szczególnie dla nas ważną, osobistą sprawą. W najlepszym wypadku możemy uzyskać istotne informacje albo osiągnąć przełom. Liczcie się jednak z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i  mocno poruszającymi doświadczeniami.

W CZWARTEK (19.9.) wyraźnie wzrośnie nasza wrażliwość i wyczulenie na punkcie własnych słabości. Tego dnia poruszone zostaną również tematy, które wywołają nieoczekiwanie gwałtowne reakcje i mogą nas głęboko poruszyć. Bądźcie więc ostrożni w rozmowach z innymi. Pamiętajcie, że jedna nieopatrznie rzucona uwaga albo nierozważny gest mogą przynieść trudne do przewidzenia, nieodwracalne  skutki. Jeśli jednak nie obrazicie drugiej osoby, okażecie jej szacunek i współczucie, to tego dnia nawet początkowo bolesne prawdy i trudne do zrozumienia incydenty mogą zainicjować proces uzdrowienia, a poczynione wglądy – wprowadzić nas w nowe wymiary.

PIĄTEK (20.9) to dzień wszelkiego rodzaju badaczy i odkrywców! Zechcemy zgłębić jakiś temat, wysondować granice tego, co już zostało poznane, spenetrować nowe obszary, a także zająć się kwestiami dotyczącymi Boga oraz świata. Jakiś chochlik będzie nas również namawiał do sprowokowania innych i sprawdzenia, jak daleko możemy posunąć się w danej sprawie. Energie tego dnia sprzyjają burzom mózgów, badaniu tła lub szerszego kontekstu jakiegoś tematu. Uzyskane przy tym informacje oraz poczynione odkrycia, mogą przynieść przełom. Przeznaczcie dostatecznie dużo czasu na to, aby poradzić sobie z nieoczekiwanymi incydentami i zwrotami akcji.

W SOBOTĘ (21.9) przypada równonoc i o godzinie 16:49 rozpocznie się astronomiczna jesień. Znajdźcie chwilę na krótki bilans i określenie swojej pozycji w życiu. Spójrzcie wstecz na minione pół roku, podsumujcie dokonania i doświadczenia, jakie przyniósł ten czas. Zadajcie sobie pytanie, co z tego ma znaczenie i co chcecie zabrać ze sobą w dalszą podróż, co będzie Wam służyć jesienią i w zimie, a które rzeczy straciły już urok oraz znaczenie, zwiędły niczym letnie kwiaty. Po raczej refleksyjnym początku dnia, pod wieczór znowu przypomną o swoim istnieniu doniosłe kwestie.

W NIEDZIELĘ (21.9.) poczujemy potrzebę poważnego zastanowienia się nad tym, co dalej – jakie kroki należy wykonać w następnej kolejności. Wygospodarujcie czas na rzeczy, które są ważne dla Was i dla Waszego życia. Również ciało wymaga teraz szczególnej uwagi. Jeśli jakiś temat leży Wam na sercu, to nastał dobry dzień, żeby skoncentrować się na związanej z nim dalszej strategii działania. Jeżeli w głębi duszy wiecie, czego chcecie, to Niebo użyczy Wam potrzebnej siły i znacząco zbliżycie się do swojego celu.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »