Kalendarz tygodniowy 17.12.-24.12.2012

Zamieszczony przez dnia Gru 16, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana hierarchii wartości (cd.): która droga oraz prawda jest słuszna i prowadzi do obranego celu? obfitość i radość albo przybytek, od którego głowa boli; ilość czy jakość, wzrost czy trwałość?

Konstelacje tego tygodnia, ogólnie rzecz biorąc, sprzyjają świątecznym nastrojom, pełnym radosnego wyczekiwania. W tych dość napiętych czasach wiele osób skorzysta z faktu, że przejściowo na pierwszy plan wysuną się zadowolenie, pogoda ducha i obfitość. Optymistyczne nastawienie do życia pozwoli nam dodatkowo dostrzec szanse oraz możliwości, jakie stwarza zachodzący proces zmian, i poczynić w związku z tym stosowne kroki. Minusem tej konstelacji będzie skłonność do przesady, wybryków i rozrzutności, która pozostawi… kaca. Dodatkowo subiektywne wrażenie, że los albo inni ludzie zaniedbali nas lub potraktowali nieuczciwie, może doprowadzić do gwałtownych reakcji. Wprawdzie dynamiczne i optymistyczne aspekty generalnie usuną trudne procesy na dalszy plan, to jednak trzeba pamiętać, że te ostatnie przebiegają dalej, równocześnie z bardziej przyjemnymi. W efekcie powracające chwile powagi i refleksji zmuszą nas do zajęcia się źródłem i kulisami jakiejś sprawy; dadzą o sobie znać również podświadome lęki albo niepokój. Osoby, które będą gotowe przyjąć takie impulsy oraz podążyć ich śladem, mogą teraz dokonać ważnych odkryć. Poza tym trzeba też liczyć się z faktem, że nie wszystko będzie przebiegać po naszej myśli i zgodnie z oczekiwaniami, zobaczymy, że pewnych rzeczy – mimo najlepszych chęci, woli oraz zaangażowania – nie sposób zmienić. W takim przypadku trzeba najpierw zaakceptować istniejący stan rzeczy, nie tracąc odwagi i zaufania do losu, oraz odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest możliwe, realne i sensowne w danej sytuacji. Kto posłucha tej rady, może za sprawą nagłego zwrotu akcji ujrzeć rzeczy z zupełnie innego punktu widzenia albo w późniejszym terminie dostrzec całkiem nową możliwość. Działające teraz energie zamanifestują się także w inny sposób: w jednych wzbudzą radość podróżowania i odkrywania świata, w innych potrzebę zgłębiania kwestii filozoficznych, moralnych i etycznych, a w trzeciej grupie – zajęcia się tematem wzrostu i rozwoju na wszystkich poziomach istnienia. Poza tym religijne i kulturowe obyczaje zaabsorbują naszą uwagę w tym samym stopniu, co przekonania polityczne. W najlepszym razie w trakcie dyskusji zdołamy uznać różne punkty widzenia i znaleźć dla nich wspólny mianownik. Kwestia wyboru jedynej słusznej drogi i powszechnie obowiązującej prawdy może jednak wywołać zażarty spór, a nawet doprowadzić do konfliktu. Suma summarum chodzi o sprawdzenie, czy wartości, jakie posiadamy i wyznajemy, są aktualne, czy też wymagają zmiany albo w oparciu o ostatnio pozyskane informacje lub zaistniałą, konkretną sytuację, muszą zostać na nowo zdefiniowane.

Początek tygodnia stoi pod znakiem zapału, energii i kreatywnych pomysłów. Przede wszystkim w PONIEDZIAŁEK (17.12.) poczujemy przemożną chęć porozmawiania o Bogu i świecie. Tego dnia nie zabraknie nam nowych idei ani wizji. Osoby kreatywne i lubiące eksperymenty mogą czerpać pełnymi garściami z przeobfitego źródła inspiracji. Wykorzystajcie okazję i napływające impulsy do realizacji innowacyjnych projektów albo zajęcia się kwestiami związanymi z dalszą drogą. Uwaga, ten dzień przyniesie również skłonność do fiksacji na jakiejś koncepcji, działania w sposób fanatyczny czy misjonarski (tzn. nawracania innych na „jedyną słuszną wiarę”) albo ulegania zaślepieniu, a tym samym niedostrzegania faktów. W takiej sytuacji należy liczyć się z nieprzyjemnymi konfrontacjami albo samo życie zadba o brutalną korektę czy twarde lądowanie na ziemi.

We WTOREK (18.12.) i w ŚRODĘ (19.12.) poczujemy tęsknotę za lepszym światem, a także potrzebę zajęcia się kwestiami natury filozoficznej lub duchowej. Naszą uwagę zaabsorbują również własna droga rozwoju, obraz świata lub dążenie do spełnienia czy wyzwolenia. Z uwagi na wyraźnie podwyższony poziom wrażliwości w tych dniach nawet drobnostki mogą poruszyć nas do żywego. Możemy doświadczyć miłości, więzi z innymi oraz uzdrowienia, ale również rozległych wglądów czy wizji. Osoby kreatywne i twórcze skorzystają z nieograniczonego dostępu do świata inspiracji i fantazji. Atmosfera zrobi się jednak na wskroś nieprzyjemna, jeśli wrażliwość przejdzie w niepewność, a wyczulenie w podatność na zranienie. To samo dotyczy sytuacji, w której powodowani osobistym zaangażowaniem albo poczuciem misji zechcemy wszelkimi możliwymi środkami sprowadzić innych na „słuszną” drogę. Nie próbujcie również nieproszeni „pomagać” ludziom albo spieszyć z „pomocą”. Istnieje spore niebezpieczeństwo, że Wasze dobre zamiary nie przyniosą oczekiwanych skutków oraz reakcji. Jeśli poczujecie taki impuls, to poświęćcie chwilę, aby przyjrzeć się własnej motywacji. Tylko osoby, których postawa jest jednoznaczna od środka, a działanie nie wypływa z egoistycznych pobudek czy emocji, mogą teraz liczyć na sukces.

CZWARTEK (20.12.) będzie pod względem energetycznym najtrudniejszym dniem tego tygodnia. Do głosu w najrozmaitszych wariantach dojdą procesy związane ze zmianą hierarchii wartości. Z jednej strony odczujemy wielką potrzebę działania, wyrwania się ze skostniałych struktur albo buntu przeciwko wszelkim ograniczeniom. Do tego dojdą wyraźna żądza przygód oraz skłonność do spontanicznego, impulsywnego działania. Z drugiej strony pojawi się jednak tendencja do szybkiego ulegania niepewności, czucia się niekochanym albo niewłaściwie ocenionym. Taka kombinacja kryje w sobie niebezpieczeństwo irracjonalnych reakcji oraz nagłych zmian. W najlepszym razie może ona przynieść istotny przełom, pozwoli nam lepiej zrozumieć jakąś sytuację albo zmieni ją na lepsze. W związkach i wszelkich formach partnerstwa istnieje szansa na poruszenie problemów oraz ich ocenę z innej perspektywy. Warunkiem powodzenia jest jednak otwarcie na innych i brak uprzedzeń w podejściu do ludzi. Sytuacja ulegnie komplikacji, jeżeli górę wezmą lęki, niepewność i brak wiary we własne możliwości albo jeśli spróbujemy zatuszować poczucie zranienia jakimś wyjątkowo dziwacznym i brawurowym wyczynem [Księżyc w koniunkcji z Uranem w znaku Barana].

W PIĄTEK (21.12.) o godzinie 12:12 nastąpi przesilenie zimowe. Konstelacje tego dnia, w przeciwieństwie do wielu rozpowszechnianych przez media przepowiedni, nie wyglądają zbyt spektakularnie, wyjąwszy wspomniane już przesilenie i związane z nim ponowne narodziny Światła. Wejście Słońca do znaku Koziorożca podkreśli dużą powagę, wzmocni potrzebę prawdziwości i autentyczności, jednocześnie inne układy planetarne wskazują na pewien kontrast między istniejącym obrazami świata i związanymi z nim dogmatami oraz wartościowaniem z jednej strony, a konkretnymi realiami, prawami życia i natury oraz cyklami z drugiej. Prawdopodobnie okaże się, że zbliżając ze sobą różne punkty widzenia, często nie zdołamy uniknąć jednostronności czy wypaczeń. Najlepiej, jeśli zaakceptujecie fakt, że dany czas, proces czy wydarzenie w zależności od perspektywy może zupełnie inaczej wyglądać i być odmiennie interpretowane. Dotyczy to nie tylko dotyczących tego dnia przepowiedni i oczekiwań, ale również ogólnie procesów związanych z trwającą zmianą hierarchii wartości. Na poziomie jednostkowym w PIĄTEK i w SOBOTĘ będziemy mieli do dyspozycji mnóstwo energii idącej w parze z potrzebą aktywnego działania i koncentracji na jakiejś kwestii lub temacie. Jeśli konkretne przedsięwzięcie, intencja albo cel szczególnie leżą Wam na sercu i w głębi duszy wiecie, co jest dla Was ważne, to energie tego dnia dostarczą ważnych impulsów w tym zakresie; ewentualnie stworzone teraz zostaną podstawy, który w przyszłym tygodniu pozwolą zainicjować coś nowego.

W SOBOTĘ wieczorem do głosu dojdzie wyraźna potrzeba bezpieczeństwa i stabilności, coraz silniej wyczuwalna będzie też radość ze świętowania, ochota na rozkosze i uciechy. W NIEDZIELĘ (23.12.) ogarną nas bardziej optymistyczne nastroje. Jednocześnie pojawi się tendencja do przesady, zwłaszcza w kwestiach dotyczących pieniędzy i wszelkiego rodzaju używek. Cieszcie się wszystkim tym, co macie! Powściągnijcie jednak przemożną skłonność do nadmiernych oczekiwań albo bycia zbyt szczodrym wobec siebie i innych. Zanim przecenicie swoje lub cudze możliwości, zastanówcie się, czy Wasze życzenia albo zamiary faktycznie są sensowne i zgodne z prawdziwym ja. Wasze finanse, zdrowie i związki na pewno na tym skorzystają.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

3 komentarze

  1. Bardzo lubię czytać Pani tygodniowy astro kalendarz, czy roczne też Pani pisze?
    Pozdrawiam, życzę zdrowych i Spokojnych Świąt.

    • Bardzo mi miło, nie jestem jednak autorką AstroKalendarza, lecz tłumaczką. Oryginały ukazują się na stronie Astrologie Heute. Ze względu na ilość pracy musiałam w drugiej połowie roku zrezygnować z publikowania własnych tekstów. Prognozy roczne bazują głównie na tranzytach planet do Słońca w horoskopie urodzeniowym, a jeśli w radixie nastąpi nacisk na sygnifikację posadowioną w innym znaku, np. tak ważny dla kobiet Księżyc czy planetę osobistą, to już nas o tym nie poinformują. Niemniej jednak ich lektura zawsze jest pasjonująca:) Pozdrawiam serdecznie, również życzę spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślnych konstelacji w Nowym Roku.

  2. Bardzo Pani dziękuję za tak obszerne wyjaśnienie.

Wyślij komentarz

Translate »