Kalendarz tygodniowy 17.10. – 23.10.2011

Zamieszczony przez dnia Paź 16, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana perspektywy, światło i cień, spełnione życzenia i zawiedzione nadzieje, moc słowa


Po niemal burzliwym początku zapowiada się ogólnie dość przyjemny tydzień. Jednak zważywszy fakt, że światło i cień stoją teraz tuż obok siebie, powinniśmy być przygotowani również na mało budujące doświadczenia. Nastrój może zmieniać się jak w kalejdoskopie, radość i uciechy będą błyskawicznie ustępować miejsca frustracji i cierpieniu, co spowoduje znaczne wahania emocjonalne.
Ogólnie rzecz biorąc w końcu zamanifestują się owoce działań podjętych w ciągu ostatnich miesięcy. Zobaczymy, która droga, która prawda, jaka postawa oraz jakie wartości gwarantują rozwój i spełnienie, a gdzie budowaliśmy na fałszywych założeniach i wyobrażeniach. W pierwszym przypadku możemy świętować sukces, w drugim należy liczyć się z frustracjami i gorzkimi rozczarowaniami.
Większość z nas będzie musiała spojrzeć na jakiś temat albo jakąś kwestię z zupełnie nowej perspektywy. Pozwoli ona dostrzec szerszy kontekst biegu zdarzeń albo jego (dotychczas) ukrytą przyczynę.
Kto jest gotowy zdjąć okulary starych wyobrażeń oraz przekonań i zobaczyć fakty, ten może wyciągnąć wielce pouczającą lekcję z błędów i niepowodzeń, a także wykorzystać zdobyte teraz informacje do dokonania reorientacji.
Jeśli wyciągniecie stosowne wnioski i pożegnacie się z przestarzałymi pomysłami oraz koncepcjami na życie, to nawet nieprzyjemne doświadczenia mogą na dłuższą metę przynieść pozytywne skutki.
Szczególnie dotyczy to następujących tematów i dziedzin: polityka, gospodarka i finanse, surowce naturalne, związki i formy partnerstwa, badania i nauka, komunikacja i media. We wszystkich tych obszarach chodzi teraz o oddzielenie iluzji od rzeczywistości, tego co słuszne od tego co błędne, a także znalezienie właściwej miary.

Na poziomie indywidualnym można oczekiwać bardzo rożnych doświadczeń: dla wielu osób nadchodzące dni przygotowały ekscytujące doświadczenia, ważne informacje, inspirujące i wzbogacające spotkania. Możecie przygotować się na intensywny i ciekawy czas. Niektórzy z Was dostaną kuszące propozycje albo wspaniałomyślne prezenty. Korzystajcie z okazji, które podsunie Wam życie, uważajcie jednak, żeby nie przegiąć struny. Nieumiarkowanie – w każdej postaci –zemści się potem okrutnie i odbije czkawką.
Pozostała grupa powinna wziąć pod uwagę, że jej nadzieje nie spełnią się; zobaczycie, iż graliście o zbyt dużą stawkę albo Wasze obietnice czy oczekiwania były za wysokie. Poczujecie się rozczarowani, zdradzeni albo oszukani. W takich momentach istnieje duża pokusa szukania kozła ofiarnego, obmyślania zemsty albo snucia planów odwetu, lecz postępując w ten sposób, ryzykujecie, że zniszczycie więcej niż Wam się wydaje.
Osoby kreatywne bardzo skorzystają w tych dniach z ogromnej inspiracji i zasilenia mocy twórczych.
Również w związkach przyszła pora na wyjaśnienie stanowiska. Dotychczasowy podział ról zostanie poddany próbie, ewentualnie będziemy musieli omówić go, a także uświadomić sobie i wyrazić nasze oczekiwania wobec partnera. Jeśli uczynimy to w sposób otwarty i z szacunkiem, to nasz związek pogłębi się i wzmocni. Unikajcie jednak manipulacji, gróźb czy obietnic, których nie jesteście w stanie dotrzymać. W ten sposób wywołacie tylko gwałtowne reakcje i osiągniecie efekt odwrotny do zamierzonego.


Jak już wspomniałam, w PONIEDZIAŁEK (17.10.) czekają nas pewne turbulencje. Tego dnia przemożnej potrzebie kontaktu i wymiany myśli towarzyszyć będzie równie silna pokusa do popadania w przesadę albo koloryzowania czy naginania prawdy w celu uzyskania oczekiwanego rezultatu. Dlatego może dochodzić do iście teatralnych scen. Nie bierzcie wszystkiego dosłownie i odczekajcie nieco, zanim wydacie osąd w jakiejś sprawie – inaczej zapewne wyciągniecie fałszywe wnioski. [Merkury 6°47 Skorpion opozycja Jowisz; Księżyc w Bliźniętach]


We WTOREK (18.10.) i w ŚRODĘ (19.10.) na pierwszy plan wysuną się uczucia. Naszą uwagę przykują następujące tematy: rodzina, ojczyzna, bezpieczeństwo i spokój. Zawładnie nami przemożna potrzeba stałości i przynależności (do kogoś lub czegoś), a wszelkie zmiany mogą wywoływać gwałtowne reakcje. Te konstelacje nadają się jednak doskonale do tego, abyśmy uświadomili sobie własne potrzeby i wzorce zachowań w wyżej wymienionym zakresie, badali tematy rodzinne albo ogólnie zajęli się wszystkim tym, co daje nam stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Rozmawiajcie o rzeczach, które Was poruszają i zgłaszajcie swoje potrzeby; istnieje duża szansa, że zostaniecie wysłuchani i zrozumiani, przede wszystkim wówczas, jeśli unikniecie dąsów, przekory albo prowokacji. Taki zachowaniem ryzykujecie reakcję, która wprawdzie potwierdzi Wasze skryte obawy, lecz na pewno nie przyniesie upragnionego sukcesu. [Księżyc w Raku]


W CZWARTEK (20.10.) i w PIĄTEK (21.10.) do głosu dojdzie radość życia, potrzeba aktywności i organizowania czegoś. Wykorzystajcie okazję, żeby poświęcić się tym wszystkim tematom, które mają dla Was jakieś znaczenie i sprawiają Wam radość. Energie tych dni sprzyjają wszelkiego rodzaju twórczym i kreatywnym przedsięwzięciom. Problemy pojawią się tylko wtedy, jeśli Wasze oczekiwania będą zbyt wysokie albo jeśli swoim zachowaniem dacie innym do zrozumienia, że nimi pogardzacie. Wtedy radość i rozkosz błyskawicznie zamienią się we frustrację, a wesołe przekomarzanie w gwałtowną kłótnię. [Księżyc w znaku Lwa]


Również w SOBOTA (22.10.) stoi w znacznej mierze pod znakiem radości życia, zabawy i uciech. Dodatkowo tego dnia pobudzona będzie fantazja i nie zabraknie nam inspiracji do działania. Takie energie doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju przedsięwzięć o kreatywnym i twórczym charakterze.


Pod wieczór jednak nastrój ulegnie zmianie, da o sobie znać podwyższona wrażliwość, skutkiem czego nawet pozorne błahostki mogą nas niepokoić i dezorientować [Księżyc utworzy opozycję z Neptunem, a potem – już ze znaku Panny – z Chironem]. W NIEDZIELĘ (23.10.) pora stawić czoło trzeźwej rzeczywistości. Nie bierzecie na siebie zbyt wiele, najlepiej zadbajcie o rzeczy, którym przez ostatnie dni poświęcaliście niewiele uwagi. To dobry dzień na zrobienie porządków i zajęcie się własnym ciałem oraz jego potrzebami.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »