Kalendarz tygodniowy 16.7.-23.7.2012

Zamieszczony przez dnia Lip 15, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiany, zmiany zmiany! – kolejna odsłona; spojrzenie wstecz i w przyszłość; rozważenie tego co zaszło dotychczas; zrozumienie sensu i celu; dostrzeżenie potencjału przyszłościowego i błędów w prognozowaniu; wykonanie następnych kroków; decyzja i zadziałanie; zaskakujące zwroty akcji

Nadchodzący tydzień stoi pod znakiem ważnych decyzji. Jednocześnie uaktywnią się różnorodne i po części sprzeczne trendy. Z jednej strony silne energie będą dążyć do przełomu i wymuszać zmiany, z drugiej bardziej subtelne wpływy skłonią nas do spojrzenia wstecz, wyciągnięcia wniosków oraz zajęcia się konsekwencjami powziętych postanowień. Jeszcze inna astrologiczna konstelacja dostarczy natomiast inspirujących i radosnych chwil. Tak więc zależnie od obszaru tematycznego, indywidualnego horoskopu oraz dotychczasowego rozwoju wypadków będziemy musieli podjąć zupełnie różne działania.

W centrum zainteresowania znajdzie się trwający proces transformacji. Pora na bilans w polityce, gospodarce, życiu społecznym i osobistym. Teraz okaże się, które wysiłki podjęte w ciągu ostatnich dwóch lat były sensowne oraz celowe, i co tak naprawdę przyniosły ubiegłoroczne impulsy do zmiany. W niektórych przypadkach ten tydzień pozwoli na wykonanie kolejnego, decydującego kroku, przyniesie uwolnienie albo przełom. Dotyczy to przede wszystkim tych sfer życia, w których z jednej strony wykazujemy wysiłek woli i zaangażowanie, z drugiej gotowość do uczciwego zachowania. Uwaga, jeśli dotychczas za wszelką cenę walczyliśmy ze zmianą, to teraz nieoczekiwany incydent może wywołać zasadniczy zwrot akcji. Wszelkie próby udaremnienia odnowy albo  – wręcz przeciwnie – wymuszanie jej bez względu na straty spowodują zaognienie sytuacji, eksplodująca energia doprowadzi do nieprzyjemnych scen o gwałtownym, destrukcyjnym potencjale. Szczególnie dotyczy to wszystkich urodzonych pod koniec marca, czerwca, września i grudnia, również osób, które mają w swoich horoskopach obsadę pierwszego dekanatu znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, a także: rewolucyjnych ruchów, struktur instytucjonalnych oraz stosunków międzynarodowych. Na poziomie osobistym chodzi o to, aby odważnie ruszyć do przodu, porzucić to co stare, nieprzystające do współczesnych realiów i śmiało wejść w nowe.

Na innej scenie zagrają w tym tygodniu Wcześniejsze Idee i Pomysły. Warto do nich powrócić, jeszcze raz bliżej przyjrzeć się wszystkiemu, co opracowaliśmy w minionych tygodniach, ocenić to pod kątem możliwości realizacji i szans na sukces. Prawdopodobnie pod wpływem kontaktów i rozmów z innymi ludźmi przyjdą nam do głowy rozwiązania, których dotychczas nie braliśmy pod uwagę. W tym kontekście omawiana konstelacja zapowiada bardzo owocne, kreatywne porozumienia. Niewykluczone, że znajdziecie sojuszników, pojawią się pomocnicy i protektorzy albo wielce obiecujące możliwości. Najbardziej skorzystają na tym jednak projekty i tematy, które zostały już zainicjowane. Jeśli Wasz  pomysł jest zupełnie nowy, to wprawdzie twórcza energia zasili go, ale z konkretną realizacją warto jeszcze nieco poczekać, istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że z czasem napłyną kolejne informacje, które zmienią obraz sytuacji i wymuszą jej ponowną ocenę. Poza tym omawiany układ astrologiczny wspiera również rzeczy radosne i przyjemne, zadba o wakacyjny klimat, ekscytujące spotkania albo flirty. Z uwagi na retrogradację Merkurego sprawy raz po raz mogą jednak wymykać się spod kontroli i przyjmować obrót inny od zaplanowanego. Nie traćcie wtedy dobrego humoru i potraktujcie taki incydent jak sportowe wyzwanie, a nawet najbardziej uciążliwe zakłócenia ostatecznie przyniosą pozytywny efekt.

Początek tygodnia proponuje mieszany program. Z jednej strony PONIEDZIAŁEK (16.7.) wprawi nas w radosny nastrój, będziemy bardzo kontaktowi i rozmowni, z drugiej skłonni do refleksji; pewna wyraźnie odczuwalna powaga stłumi chęć do pogawędek, a niedawno rozpoczęta retrogradacja Merkurego sprawi, że proces myślenia i komunikowania się będzie przebiegał w sposób co najmniej osobliwy. Ten dzień warto wykorzystać na pielęgnowania istniejących kontaktów i podjęcie otwartych kwestii.

We WTOREK (17.7.) klimat ulegnie zmianie. Do głosu dojdą wszelkiego rodzaju uczucia oraz namiętności, atmosfera będzie burzliwa i napięta. We wtorek, w ŚRODĘ (18.7.) i w CZWARTEK (19.7.) uaktywnią się bardzo silne energie – jak świadomie wykorzystać je albo skanalizować? Możemy w tym czasie osiągnąć decydujący przełom w jakiejś sprawie, dokonać nadludzkich wyczynów albo wielkich osiągnięć. Warunkiem sukcesu jest jednak jasno określony zamiar, gotowość celowego, świadomego zaangażowania oraz odwaga, aby spróbować czegoś nowego. Cokolwiek by się nie działo, bądźcie fair! Jeśli górę wezmą nagromadzona złość czy strach albo spróbujecie manipulować innymi, szantażować ich lub kontrolować, to sytuacja zrobi się bardzo nieprzyjemna; to samo dotyczy tematów i spraw, w których od dłuższego czasu unikaliśmy podjęcia koniecznych działań lub tłumiliśmy silny impuls do zmiany. W takim przypadku pozorne drobnostki mogą posłużyć za iskrę zapalną i spowodować nieprzewidywalny w skutkach wybuch. Jeśli nie macie konkretnych projektów, w które moglibyście zaangażować wspomniane silne energie, to zadbajcie przynajmniej o odpowiednią dawkę ruchu. Ogólnie rzecz biorąc, warto w tym czasie przygotować się na nieoczekiwane zwroty akcji.

W CZWARTEK rano (godz. 6.24) przypada nów. To wyjątkowo dobry moment na zajęcie się nowymi pomysłami albo wyznaczenie sobie nowego celu. Wygospodarujcie chwilę, aby posłuchać wewnętrznego głosu, wybadać napływające impulsy i zobaczyć co Was inspiruje. Dzięki temu pozyskacie ważne na przyszłość informacje, nawet jeśli w danej chwili wydaje się, że nie sposób ich od razu zrealizować.

Od PIĄTKU (21.7.) burzowe chmury powoli zaczną zanikać, a atmosfera ulegnie wyraźnej poprawie; powrócą ufność i radość życia, będzie nam też łatwiej wzbudzić w sobie entuzjazm.  Piątek i  SOBOTA (22.7.) to dwa dobre dni na kreatywne zajęcia. Energie sprzyjają również rozmowom na temat potrzeb i uczuć w związku albo wyjaśnianiu nieporozumień.

WEEKEND przyniesie mieszany program. Z jednej strony w SOBOTĘ wzrośnie wrażliwość, po turbulencjach minionych dni ciało i umysł będą domagać się większej uwagi i czujności. Dlatego warto zredukować bieg, pozwolić sobie na wyciszenie oraz refleksję. Możemy spędzić ten czas na łonie natury albo wykorzystać go na porządki i uzyskanie jasnego obrazu sytuacji. Już w NIEDZIELĘ po południu nastrój znowu się poprawi. Zechcemy zorganizować coś wspólnie z innymi. Warto jednak zachować czujność, nawet jeśli wszystko na pozór będzie przebiegało jak z płatka.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »