Kalendarz tygodniowy 16.5 – 22.5.2011

Zamieszczony przez dnia Maj 15, 2011 | 0 komentarzy

Kalendarz tygodniowy 16.5 – 22.5.2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: Zmysłowość i rozkosz, wizja i rzeczywistość, siła do urzeczywistnienia pragnień oraz marzeń, nadawanie kształtu temu co piękne

Nadchodzi kolejny dobrze zapowiadający się tydzień. W jego trakcie tempo ulegnie wyraźnemu spowolnieniu, potrzeba aktywności i ruchu będzie coraz bardziej umiarkowana. Zwłaszcza sprawy wymagające fizycznego wysiłku albo otwartej konfrontacji i aktywnego zaangażowania w miarę upływu czasu będą napotykać na coraz większą niechęć, a nawet sprzeciw. Za to na znaczeniu zyska wszystko, co jest związane z rozkoszą, co obiecuje przyjemne doznania lub pobudza zmysły.
U osób, dla których ostatnie tygodnie były szczególnie nerwowe i wymagające, mogą teraz wystąpić objawy zmęczenia. Jednak także ci, którzy napędzają swój silnik bieżącą energią, mogą odczuć, że jest jej mniej. Zatem to dobry czas, aby nieco ograniczyć prędkość, wypocząć i nabrać sił, najlepiej w otoczeniu, które przemawia do zmysłów, umożliwia kontakty i konstruktywne rozmowy z innymi, ale również pobudza i inspiruje.
W dalszym ciągu pożądane są bowiem – zwłaszcza pod względem duchowym – otwarcie i odnowa. W odniesieniu do społecznych, kulturalnych i etycznych wartości panuje gorączkowy entuzjazm, a także chęć ciągłego eksperymentowania z nowymi modelami oraz ideami. W żadnym wypadku nie chodzi więc o to, aby przejść w stan spoczynku albo wracać do starych przyzwyczajeń. Raczej, biorąc pod uwagę fakt, iż pobudzenie i nerwowość nieco opadną, trzeba będzie odebrać liczne impulsy, które pojawiły się w ciągu ostatnich miesięcy, i zadbać o realizację wszystkich naszych wspaniałych planów oraz idei. W tych dniach istnieją duże szanse na sukces wszędzie tam, gdzie rzecz ma przysłowiowe ręce i nogi, czyli występuje autentyczne zainteresowanie i dostatecznie dużo substancji. Nie zabraknie ani wytrwałości, ani uporu, na dodatek będzie można skorzystać z leżących głębiej rezerw energii. W niektórych przypadkach uda się nawet pozyskać dla projektu wsparcie ze strony wpływowych albo ważnych osób i instytucji. Należy wykorzystać nadarzające się okazje.

W tym czasie przyjdzie nam również łatwiej niż zwykle nazywać rzeczy po imieniu i formułować myśli tak, żeby dotarły do drugiej osoby, ba – co jeszcze ważniejsze – spotkały się ze zrozumieniem. Jeśli więc jest coś, co od dawna mieliście powiedzieć, lecz brakowało wam śmiałości, zaufania albo słów, to najwyższa pora zdobyć się na odwagę i zakomunikować światu, co was porusza, czego pragniecie albo życzycie sobie. I odwrotnie – bądźcie również gotowi przyjąć takie sygnały od innych. Ewentualnie pojawią się też odpowiedzi na dręczące was od dawna pytania. Niektórzy mogą liczyć na uznanie oraz poważanie z najmniej oczekiwanej strony albo impuls, który poruszy ich i zachęci do działania. Wszystkie te możliwości przyniosą największy pożytek wtedy, kiedy podarujecie sobie dostatecznie dużo czasu i spokoju, aby zobaczyć i zintegrować to, co jest.
Pod koniec tygodnia atmosfera zrobi się nieco lżejsza, będziemy czerpać więcej radości z nowych kontaktów i swobodnej wymiany oraz bardziej skorzy do flirtów. Jednocześnie grozi nam niebezpieczeństwo zbytniego rozdrabniania się na sprawy bieżące i w efekcie stracenia z oczu pierwotnych zamiarów. Ponadto może stać się jasne, że urzeczywistnienie wizji nie jest takie łatwe, jak początkowo zakładaliśmy. Potraktujcie ewentualne porażki i rozczarowania jako okazję do ponownej weryfikacji planów pod kątem ich realności.

Początek tygodnia zdominuje przemożna potrzeba dogłębnego zajęcia się jakąś sprawą. Wytrwałość i upór pozwolą wytrwać przy temacie nawet wówczas, jeśli nie od razu będzie jasne w czym rzecz. Do tego dojdzie większa zdolność dostrzegania zagadnień, które zwykle pozostają ukryte (leżą pod powierzchnią). Przede wszystkim w PONIEDZIAŁEK wykorzystajcie okazję, aby zająć się zasadniczymi kwestiami albo projektami, które wymagają cierpliwości i wytrwałości. Jest to również dobry dzień na wyrażanie pragnień oraz nadziei. Jeśli dacie sobie dostatecznie dużo czasu, żeby znaleźć właściwe słowa, wówczas możecie osiągnąć zdumiewająco dużo.
We WTOREK przypada pełnia. Chociaż zasadniczo nadal panować będzie pokojowa atmosfera, to tego dnia wzrośnie nieco poziom napięcia. Mnogość rozmaitych opinii i postaw może sprawić, że będzie nam trudno zachować własny punkt widzenia bez popadania w nadmierny upór czy zawziętość. Nie pozwólcie, aby różnorakie idee czy możliwości zbiły was z tropu albo wyprowadziły z równowagi. Zachowajcie spokój i wykażcie się tolerancją wobec odmiennych poglądów. ŚRODA i CZWARTEK to dobre dni na porozmawianie o tematach, które leżą wam na sercu. Szczególnie jeśli dana sprawa ma dla was znaczenie lub w grę wchodzą kwestie przyszłościowe czy nowe możliwości, które rozważacie od dłuższego czasu, to dobra pora na poinformowanie o tym innych. Wasz entuzjazm jest zaraźliwy, dlatego niewykluczone, że znajdziecie współtowarzyszy i sojuszników. Od czwartku wieczorem wymagana będzie większa powaga oraz zadbanie o konkretne umowy.

PIĄTEK doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju aktywności, które służą realizacji przedsięwzięcia. Tego dnia mogą zostać zawiązane ważne sojusze, zwłaszcza, jeśli będziemy gotowi traktować innych w sposób uczciwy i z szacunkiem. Opłacą się powaga i poczucie odpowiedzialności.
Podczas WEEKENDU pojawi się większe zainteresowanie kontaktami i nowymi ideami, wzrośnie ochota do flirtów oraz ożywionych dyskusji. To idealne konstelacje dla tych wszystkich, którzy mają czas i ochotę na kreatywne, beztroskie działanie, nacechowane radością oraz zmysłowym podejściem do życia. Jeśli wykażecie gotowość do respektowania cudzego punktu widzenia, możecie otwarcie przedyskutować kontrowersyjne tematy i kwestie sporne (z dużą szansą na owocne rozwiązanie). Jeśli jednak strony będą uparcie obstawały przy swoim i zawzięcie trzymały się dotychczasowych zasad albo „tradycyjnych” praw, to trzeba liczyć się z trudnościami. Tego dnia może również wyjść na jaw, iż wcześniej idealizowana postać nie sprostała pokładanym w niej oczekiwaniom.

Tłum.: MJD
Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

Wyślij komentarz

Translate »