Kalendarz tygodniowy 15.8. – 22.8.2011

Zamieszczony przez dnia Sie 14, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: radość życia, ale z umiarem, wyczerpanie istniejących możliwości i wykorzystanie dostępnych środków; odróżnić fantazję od rzeczywistości i roszczenia od realiów; siła wizji albo uleganie iluzji

Również w tym tygodniu nie wszystko pójdzie spokojnym, uporządkowanym torem. Wprawdzie fale, które dotychczas były spiętrzone, teraz nieco opadną, podobnie jak odczuwalne wcześniej napięcie, za to trzeba będzie skonfrontować się z rzeczywistością, przygotować na ewentualne konsekwencje wydarzeń oraz doświadczeń minionych tygodni. Jednak zajęcie rzeczowego i trzeźwego stanowiska niekoniecznie przyjdzie nam łatwo. Konstelacje akcentują chęć zabawy, lansowania siebie oraz zdobycia uznania. Wyraźna tendencja do szerokich gestów, jak również działań zabarwionych teatralnością i emocjonalnością sprzyja projektom o charakterze kreatywnym i artystycznym. Ponadto będziemy chętnie oddawać się grom i uciechom, a listę aktualnych priorytetów zamykają radość życia i rozkosz. Dlatego wszystko, co nie obiecuje natychmiastowego sukcesu albo przynajmniej dobrej zabawy, zacznie nam ciążyć. Frustracja będzie więc tym większa, że w bieżącym tygodniu sprawy często przyjmą obrót inny od oczekiwanego i upragnionego. Zwłaszcza tam, gdzie nie uda się zatuszować nieprzyjemności albo uciążliwych zakłóceń dowcipem czy śmiechem, ewentualnie odwrócić uwagi od nieprzyjemnych faktów, pojawi się skłonność do dąsów, dziecinnej przekory albo oskarżania innych. W ten sposób nie osiągnięcie jednak upragnionego celu, a dodatkowo zmarnujecie twórczą energię i przeoczycie rozmaite ciekawe okazje. W efekcie pogrążycie się tylko we frustracji! Lepiej korzystać z życia, ale mieć oczy otwarte i liczyć się z nieporozumieniami oraz błędami.

Zatroszczcie się również o rzeczy, które są do zrobienia, nawet jeśli nie macie na to wielkiej ochoty (jeśli spróbujecie odsunąć je na potem, to wiedzcie, że Wasze zaniedbania przyniosą nieprzyjemne skutki, najpóźniej już w przyszłym tygodniu). W nagrodę dajcie jakiś prezent Waszemu wewnętrznemu dziecku, zróbcie coś, co ono lubi, pozwólcie mu na zabawę albo twórcze działanie. Z tych „niebiańskich” energii skorzystają również flirty czy przygody erotyczne.

Jeśli idzie o szeroko pojmowane wartości, bądźcie przygotowani na różny rozwój wypadków: z jednej strony istnieją duże szanse na sensowne i owocne wykorzystanie środków, zwłaszcza tam, gdzie uda się zachować pragmatyczną postawę i pilnować zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie nie zapominajcie o większej niż zwykle tendencji do działania zgodnie z zasadą: „wszystko, co mi od razu pomaga, jest dobre.” Na dodatek obietnice czy idealistyczne idee mogą nas skłonić do zrobienia czegoś, czego potem pożałujemy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasza wizja zostanie spełniona, ale równie dobrze marzenie czy nadzieja mogą okazać się zwykłą iluzją.

Również w związkach spodziewajmy się mieszanego programu: czekają nas romantyczne momenty, spełnienie od dawna skrywanego pragnienia, jak również gorzkie rozczarowania. Nie podejmujcie w tym zakresie żadnych ważnych decyzji, odczekajcie jeszcze parę dni, zanim zobowiążecie do czegoś. Za tydzień ujrzycie rzeczy w jaśniejszym, bardziej wyrazistym świetle.

Tydzień rozpocznie się bardzo mile. W PONIEDZIAŁEK (15.8.) i we WTOREK (16.8.) niebo pozwoli nam czerpać z nieprzebranego źródła fantazji i inspiracji. Poza tym dzięki dużej wrażliwości łatwiej wczujemy się w położenie innych i dopasujemy do nich własne zachowanie. Wykorzystajcie okazję, aby poświęcić się tematom, które wymagają empatii oraz kreatywności. [Księżyc w znaku Ryb]
Układy planet sprzyjają również romantycznym uniesieniom, rozkoszowaniu się chwilą oraz urzeczywistnieniu skrytych marzeń. [Słońce koniunkcja Wenus/Merkury w znaku Lwa] Zachowajcie jednak ostrożność: w tych dniach istnieje duża skłonność do rozczarowań, zwłaszcza wtedy, jeśli sprawy nie potoczą się zgodnie z Waszym życzeniem.
ŚRODA (17.8.), CZWARTEK (18.8.) i PIĄTEK (19.8.) wzbudzą w nas większą chęć do działania. [Księżyc w Baranie] Projekty, nad którymi pracujecie od pewnego czasu, zostaną zasilone dodatkowym zastrzykiem energii. W przypadku przedsięwzięcia kreatywnej czy twórczej natury albo dokonania ważnego kroku w nowym kierunku, gwarantem sukcesu będzie klarowność intencji. Jeżeli dodatkowo macie dobrą intuicję, to możecie w tych dniach osiągnąć przełom w istotnej dla Was sprawie. Jednak układy planet wskazują również na podwyższoną drażliwość i niecierpliwość, które nasilają tendencję do impulsywnego, nieprzemyślanego albo rebelianckiego zachowania oraz gierek o władzę. Nie dajcie się sprowokować, nie pędźcie gwałtownie do przodu, jeśli nie macie pewności, czy dysponujecie odpowiednimi kompetencjami, środkami i siłami, aby podołać wszystkim wyzwaniom. Generalnie w tych dniach mogą wystąpić nieprzewidziane zwroty akcji.

Od PIĄTKU popołudnia wyraźnie osłabnie chęć do działania i podejmowania ryzyka; da o sobie znać potrzeba bezpieczeństwa, na znaczeniu zyska wszystko to, co obiecuje piękno i rozkosz. [Księżyc w znaku Byka] Dodatkowo zatęsknimy za wspaniałym, bezpiecznym światem. Dlatego SOBOTA (20.8.) i NIEDZIELA (21.8.) doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju działań związanych z przyjemnymi stronami życia, dekorowaniem otoczenia, pielęgnacją ciała, przyrodą albo kwestiami duchowymi. Świadomie pozwólcie sobie na to, co Wam służy i sprawia frajdę. Ale ostrożnie z finansami! Nie dajcie wciągnąć się w coś, co na dłuższą metę może Wam przynieść kłopoty. W tych dniach trudno będzie odróżnić rojenia od rzeczywistości.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »