Kalendarz tygodniowy 15.10.-22.10.2012

Zamieszczony przez dnia Paź 14, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: stare i nowe drogi; przerobienie tego co jest, wybadanie nowych możliwości; nawiązanie nowych kontaktów i podtrzymywanie starych znajomości

Ogólnie rzecz biorąc czeka nas dość spokojny tydzień. To dobry czas, aby zająć się tymi wszystkimi sprawami, które z uwagi na ostatnie turbulencje zostały potraktowane po macoszemu i zepchnięte na dalszy plan. Zależnie od tematu oraz indywidualnego horoskopu należy więc oczekiwać różnych doświadczeń. Przede wszystkim warto teraz wziąć pod lupę związki i umowy. Sprawdźcie swoje kontrakty, układy, porozumienia – zarówno pisemne, ustne, jak i te niezwerbalizowane, a także prawa zwyczajowe, oczekiwania i obawy, a potem zadajcie sobie pytanie, czy to, co zobaczyliście, jest w  stanie sprostać wymogom dnia dzisiejszego. Niewykluczone, że uznacie, iż budowaliście na czymś, co w przeszłości wydawało się słuszne i właściwe, ale obecnie przestało być wiarygodne; ewentualnie uświadomicie sobie, iż jakiś związek był postrzegany przez okulary uprzedzeń, wyobrażeń czy oczekiwań (pozytywnych bądź negatywnych) i teraz zostanie on ujrzany w zupełnie nowym świetle. To dobra okazja, aby dokonać na tym polu aktualizacji,w  szczerej rozmowie wyjaśnić sprzeczności oraz niezwiązane kwestie. W efekcie niektóre związki ulegną zacieśnieniu, a nawet nabiorą wiążącego charakteru, inne będą wymagały zawarcia nowych układów, zaś dla trzeciej grupy nadchodzi pora rozstania.

Analogiczne procesy dotyczą wartości. W przypadku wartości materialnych pora na sporządzenie trzeźwego bilansu. Sprawdźcie, czy nie obiecywaliście sobie zbyt wiele i nie zagraliście o zbyt wysoką stawkę albo nie zabrakło Wam odwagi bądź zaufania, aby podjąć konkretne działanie – jeśli tak, to trzeba dokonać stosownej korekty i zająć nową pozycję; jeśli nie, ujrzycie pierwsze owoce  obranej strategii i przekonacie się, że jesteście na właściwej drodze. Nie pozwólcie jednak, aby zarówno rozczarowania, jak i sukcesy skłoniły Was do nieprzemyślanych działań! Rozważcie krytycznie i uczciwie wszystkie okoliczności, a przede wszystkim własne środki i możliwości, bądźcie też gotowi wziąć pod uwagę rzeczy, na które normalnie przymykacie oko. Również wartości oraz zasady moralno-etyczne będą wymagały sprawdzenia pod kątem swojej zasadności. Przy tym nasuną się następujące pytania: Co jest słuszne, a co nie, co dobre, a co złe, co uczciwe i sprawiedliwe? Czy zachowujemy się właściwie? W razie potrzeby bądźcie gotowi dokonać stosownych modyfikacji.

Inna konstelacja astrologiczna przyniesie w tych dniach silną potrzebę zajrzenia za kulisy, zbadania tła jakiegoś tematu i wytropienia tego co ukryte. Te energie można wykorzystać do wszelkiego rodzaju poszukiwań i zbierania informacji. Zadajcie sobie teraz pytania, które od dawna Was nurtują, ale których wcześniej nie mieliście odwagi postawić. Unikajcie jednak przyjmowania prowokacyjnej postawy, bądźcie rzeczowi i uprzejmi. Wtedy istnieją spore szanse, że uzyskacie odpowiedzi, które są istotne do podjęcia dalszych działań.

Trzecia konstelacja podkreśla natomiast żądzę przygód, pragnienie odkrywania czegoś nowego i penetrowania dotychczas nieznanych obszarów. Dotyczy ona przede wszystkim zodiakalnych Baranów i Strzelców, jak również wszystkich osób, które mają w swoich horoskopach obsadę drugiego dekanatu Bliźniąt, Panny i Ryb. Cieszcie się ciekawymi doświadczeniami i możliwościami, unikajcie jednak zbyt ryzykownych przedsięwzięć.

PONIEDZIAŁEK (15.10.) jest dniem przejściowym. Będziemy musieli przetrawić i przepracować doświadczenia weekendu, jednocześnie po południu naszą uwagę zaabsorbują działania, jakie w najbliższym czasie trzeba wykonać. O godzinie 14:03 nastąpi nów. Poświęćcie nieco czasu na to, aby zająć się swoimi życzeniami, wartościami i tematem związków. Zadajcie sobie pytanie, na czym chcecie się teraz skoncentrować. Energie tego dnia sprzyjają również prowadzeniu wszelkiego rodzaju pertraktacji oraz rozmów. Jeśli przyjmiecie szczerą, uczciwą i otwartą postawę, to istnieją spore szanse na osiągnięcie porozumienia albo znalezienie rozwiązania.

We WTOREK (16.10.) i w ŚRODĘ (17.10.) przejdziemy do konkretu! W tych dniach zechcemy poważnie i gruntownie zająć się jakąś kwestią, a intensywność procesów emocjonalnych sięgnie zenitu. To nie czas na pogaduszki czy uniki. Spotkania, doświadczenia oraz pozyskane w tych dniach informacje mogą okazać się bardzo istotne dla dalszego biegu wypadków. Śmiało wyjdźcie im naprzeciw, pozwólcie, aby Was wzruszyły i poruszyły! Bądźcie jednak gotowi zobaczyć nie tylko piękno, ale również  nieprzyjemne prawdy, stawić czoło tematom dotychczas unikanym albo wypieranym. Niewykluczone, że trzeba będzie z czymś się pożegnać, porzucić jakieś wyobrażenie albo koncepcję. Szczerość wobec siebie i innych może zaowocować istotnym przełomem.

W CZWARTEK (18.10.) i PIĄTEK (19.10.) karta się odwróci. Z jednej strony będzie łatwiej zachwycić się czymś, nie zabraknie nam również inspiracji i zapału. Zapragniemy przeżyć przygodę i poszukać czegoś nowego. Dość wysoki poziom wrażliwości i podatność na rozczarowania stwarzają jednak zagrożenie, że zechcemy wziąć na siebie więcej niż możemy udźwignąć albo w obliczu wynikłych trudności szybko poczujemy się rozczarowani i damy za wygraną. Energie tego dnia nadają się najlepiej do wszelkiego rodzaju kreatywnych, twórczych projektów, ale również działań podejmowanych wspólnie z kolegami, mniej sprzyjają natomiast przedsięwzięciom wymagającym koncentracji i cierpliwości. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu!

Z kolei podczas WEEKENDU będziemy bardziej poważny i skoncentrowani. Zechcemy zająć się kwestiami zasadniczymi i zrobić coś konkretnego. Świadomie poszukajcie tego dnia takich zadań, w które możecie zaangażować się całym sobą. Niezależnie od tego, czy wybierzecie porządki, aktywność fizyczną (np. wyzwanie sportowe), czy też zajmiecie się badaniem kwestii duchowych lub filozoficznych – ważne jest, aby ta rzecz dla Was osobiście miała duże znaczenie.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »