Kalendarz tygodniowy 14.5.-21.5.2012

Zamieszczony przez dnia Maj 13, 2012 | 0 komentarzy

Kalendarz tygodniowy 14.5.-21.5.2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przeszłość i przyszłość, stare rany i nowe wizje, wyjaśnienie otwartych kwestii w związku

Nadchodzący tydzień niesie ze sobą mieszany program. Odczuwalne w minionych dniach spowolnienie tempa zaznaczy się jeszcze wyraźniej. Nasze nastawienie do życia cechować będą pragmatyzm, spokój i rzeczowość. Z łatwością skoncentrujemy się na wybranym temacie i poświęcimy szczegółom należytą uwagę. Nie zabraknie nam też siły ani wytrwałości, aby podołać nawet najbardziej wymagającym zadaniom. Bez stymulacji z zewnątrz trudno będzie nam jednak wykrzesać z siebie odrobinę zapału i entuzjazmu. Ogólnie panuje bowiem inercja, energie nie sprzyjają podejmowaniu inicjatyw i aktywności. Najchętniej posiedzielibyśmy sobie, odpoczęli nieco i poczekali na to, co może nadejść. Zatem to dobry czas na kontynuację podjętych projektów, zajęcie się sprawami organizacyjnymi albo zadaniami, które wymagają dużej koncentracji, precyzji i wytrwałości. Astrologiczne konfiguracje nie sprzyjają natomiast przedsięwzięciom o charakterze pionierskim ani rozpoczynaniu czegoś zupełnie nowego. Startując z takim projektem, narazimy się na ryzyko opóźnień, poza tym może być nam trudno wykrzesać z siebie zapał i energię potrzebną do pokonania zwykłych, codziennych trudności.

Jednocześnie da o sobie znać przeszłość, odżyją stare zadry i rany. Wydarzenia i doświadczenia nadchodzących dni sprawią, że będziemy raz po raz popadać w zwątpienie albo ogarnie nas poczucie porażki i bezradność. Jeśli zdołacie w takiej chwili zachować spokój, to możecie wykorzystać trudną sytuację do szerszego i głębszego zrozumienia kontekstu zdarzeń, istnieją też spore szanse, że znajdziecie nieoczekiwane rozwiązanie od dawna dręczącego Was problemu. Warunkiem zainicjowania procesu uzdrowienia jest gotowość konfrontacji z tematami, które wypłyną teraz na powierzchnię, i dopuszczenia do siebie trudnych uczuć; w niektórych przypadkach może temu towarzyszyć cudowny przełom oraz głęboko poruszające doświadczenia. Jeśli jednak spróbujemy uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń, rzucając się w wir pracy, poprzez racjonalizowanie czy szukanie logicznych wyjaśnień, to w efekcie zamiast oczekiwanej poprawy nastąpi tylko pogorszenie sytuacji. Szczególnie dotyczy to osób urodzonych w pierwszej dekadzie Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb, a także następujących tematów: zdrowie, przyroda i środowisko naturalne, kwestie społeczne, planowanie, organizacja, jak również kwestii duchowych.

Zarazem pod wpływem spotkań i informacji mogą odżyć stare romanse. Przeszłość nie pozostanie też bez wpływu na aktualne związki i relacje partnerskie: tematy, których wcześniej unikano  i nie poruszano, zaczną teraz docierać do świadomości i domagać się uwagi. Wykorzystajcie okazję, aby dokładnie przyjrzeć się umowom oraz wypowiedzieć na ich temat. Tutaj na pierwszy plan wysuną się następujące zagadnienia: nasze podejście do wartości (materialnych i etycznych), wszelkiego rodzaju związki i partnerstwa, rodzeństwo, sąsiedzi, społeczności internetowe, media, gospodarka oraz handel. W tych dziedzinach stare, niezałatwione sprawy mogą wymagać naszej uwagi. Jeśli potraktujecie drugą stronę z pełnym szacunkiem, będziecie gotowi na otwarte i rzeczowe spotkanie, to macie spore szanse położyć teraz fundament pod zdrowy, stabilny i trwały związek.

W PONIEDZIAŁEK (14.5.) będzie trudno obrać jasny i jednoznaczny kurs działania. Duża wrażliwość z jednej strony umożliwi nam wyczuwanie bardzo subtelnych trendów i nastrojów, z drugiej sprawi, że szybko poczujemy się dotknięci,  zaatakowani albo urażeni. Dlatego bądźcie ostrożni! Jeśli zachowacie należytą uwagę i w obliczu nieoczekiwanych reakcji zdołacie najpierw przystanąć na moment, to możecie poruszyć nawet bardzo drażliwe tematy i uzyskać ważne wglądy. Z energii tego dnia skorzystają również projekty o charakterze muzycznym lub duchowym. Konfiguracje astrologiczne mniej sprzyjają natomiast zadaniom wymagającym energicznego działania i zapału.

W WTOREK (15.5.) Wenus pozornie zatrzyma się, a następnie przejdzie do tzw. ruchu wstecznego (retrogradacja), w którym pozostanie do 27 czerwca. W tym czasie – zwłaszcza w temacie związków i kwestii wartości – na pierwszy plan wysunie się przeszłość. To doskonała pora na wyjaśnienie otwartych spraw i przeredagowanie umów. Niezałatwione historie mogą teraz zostać oczyszczone i zamknięte. W przypadku nowych projektów i ustaleń istnieje jednak niebezpieczeństwo, że wpadniemy w sidła nieświadomych pragnień i oczekiwań albo starych wzorców, które znacząco wpłyną na to, co zamierzamy stworzyć, a także na zachowanie wszystkich uczestniczących w przedsięwzięciu osób. Poza tym energie wtorku doskonale nadają się do działań twórczych i kreatywnych, jak również  podtrzymywania kontaktów, nie są natomiast korzystne dla projektów wymagających umiejętności postawienia na swoim, siły przebicia albo precyzji.

W ŚRODĘ (16.5.) i w CZWARTEK (17.5.) nastrój ulegnie zmianie, powróci potrzeba ruchu i działania. Zechcemy być aktywni i coś zorganizować; częściowo do głosu dojdą rebelianckie zapędy, wzrośnie też chęć prowokowania innych. Jednak ze względu na przewrażliwienie, a co za tym idzie skłonność do nadmiernie emocjonalnych reakcji, będzie nam trudno we właściwy sposób zareagować na takie prowokacje. Jeśli wykorzystamy te energie z rozwagą i respektem, to istnieje szansa na osiągnięcie istotnego przełomu. Ewentualnie zdołamy przezwyciężyć przeszkody i znaleźć słabe punkty w projektach, które od dłuższego czasu tkwiły w stagnacji. Poza tym energie sprzyjają wszelkiego rodzaju działaniom wymagającym uwagi i koncentracji, jak również pracom porządkowym i sprzątaniu.

W PIĄTEK (18.5.) i w SOBOTĘ (19.5.) emocje nieco opadną. Chęć bycia aktywnym i osiągnięcia czegoś ustąpi miejsca potrzebie spokoju, bezpieczeństwa oraz stabilizacji. Astrologiczne konfiguracje sprzyjają zajmowaniu się kwestiami wartości, wyjaśnieniu zastrzeżeń i nieporozumień dotyczących stanu posiadania, ale także zaangażowaniu w projekty o twórczym charakterze. Warto teraz nieco podelektować się życiem, rozpieścić siebie i innych albo zrobić coś dobrego dla ciała.

Ochota na rozkosze nie opuści nas również w NIEDZIELĘ (20.5.). Tego dnia zaczniemy patrzeć w przyszłość z coraz większą ufnością albo poczujemy, które z danych nam przez życie możliwości są sensowne i właściwe. Poświęćcie nieco czasu na przemyślenie następnych kroków i zadajcie sobie pytanie, co jest ważne dla Was i Waszego  dalszego rozwoju. Nawet jeśli nie znajdziecie tego dnia definitywnych odpowiedzi, to całkiem możliwe, że poczynione teraz wglądy i otrzymane impulsy zaowocują w przyszłości.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »