Kalendarz tygodniowy 14.11. – 20.11.2011

Zamieszczony przez dnia Lis 13, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ostrożne postępowanie przynosi korzyści; małe gesty wywołują wielki efekt; penetrowanie nowych dróg; święci i męczennicy, kłamcy, oszuści i zwodziciele; idealiści i ideologowie wystawieni na próbę

Wszyscy ci, którym w ostatnim czasie dała się we znaki huśtawka uczuć albo karuzela zdarzeń (niekiedy irracjonalnych i trudnych do wytłumaczenia), mogą teraz odetchnąć z ulgą. W tym tygodniu dopuszczenie do głosu zdrowego rozsądku i zaplanowanie konkretnych działań przyjdzie nam znacznie łatwiej, na dodatek nie musimy obawiać się, że za chwilę sytuacja ulegnie diametralnej zmianie i świat stanie na głowie.

Nadeszła pora, aby zabrać się za sprawy, które od dłuższego czasu czekają na swoją kolej, zrobić porządki i uzyskać jasny obraz sytuacji. Rzeczowe i trzeźwe podejście do życia pozwoli nam zobaczyć, co jest możliwe i wykonalne. Nie zabraknie nam również precyzji, wytrwałości i siły przebicia.

Na sukces mogą liczyć ci wszyscy, którzy z jednej strony nie stracą z pola widzenia szerszego kontekstu, długofalowych perspektyw i celów, z drugiej zaś będą gotowi poświęcić uwagę konkretnym szczegółom swojego planu, zająć się żmudną i drobiazgową robotą.

Kto zastosuje się do tych zasad, zyska wsparcie i może zdobyć dodatkowe środki.  Nie oczekujcie jednak, że bieżące sukcesy i postępy zaprowadzą Was prosto do celu. Wiele przedsięwzięć i decyzji podjętych w tym tygodniu stanowi pierwszy rozdział dłuższego procesu [Merkury i Mars znajdują się w obszarze przyszłej retrogradacji].

Aby w pełni zrealizować swój plan trzeba będzie poczynić kolejne kroki i uzyskać pewne wyjaśnienia. Dlatego uzbrójcie się w cierpliwość i weźcie pod uwagę fakt, iż w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy wyjdą na jaw jeszcze inne, wymagające uwzględnienia czynniki.

Panujący teraz dość radosny nastrój zacznie się psuć pod koniec tygodnia. Podczas weekendu mogą napłynąć nowe wiadomości, wprowadzające zamęt i dezorientację. Okaże się, iż nie wszystkie rzeczy są takie, jakimi na początku się wydawały. Trzeba będzie spojrzeć na świat krytycznym okiem i zakwestionować obraz, który nam zaprezentowano.

W niektórych przypadkach bieg zdarzeń jako żywo może przypominać historię o nowych szatach cesarza. (Ludziom oraz władcy wmówiono w tej baśni, że mają do czynienia z najpiękniejszą tkaniną i tylko głupiec jej nie widzi. Dopiero małe, niewinne dziecko swoim pytaniem obnażyło nagą prawdę). Ujawnienie faktów sprawi, że idole spadną z piedestałów albo zobaczymy, iż droga, którą od dawna podążaliśmy, nie prowadzi do wyznaczonego celu. W takim przypadku warto zachować ostrożność i powściągliwość, a także powstrzymać się od ferowania pochopnych wyroków. Dodatkowo istnieje duże niebezpieczeństwo wylania dziecka z kąpielą albo – pod wpływem doznanego rozczarowania czy frustracji – przeoczenia, a nawet zniszczenia dotychczasowych owoców swojej pracy.

Nie dajcie się również zbić z tropu, jeśli sprawy przybiorą obrót inny od oczekiwanego. Zachowajcie szczególną czujność i bądźcie gotowi spojrzeć prawdzie prosto w oczy oraz wyciągnąć stosowne wnioski. Jednocześnie zaufajcie swojemu wewnętrznemu głosowi, swojej intuicji, jeśli wskażą Wam na istniejący potencjał i doradzą cierpliwość. Całkiem możliwe, że nieoczekiwany przełom odsłoni nowe perspektywy.

Na początku tygodnia odczujemy ogromną potrzebę spokoju, przynależności do grupy bądź rodziny oraz więzi z ojczyzną, do tego dojdzie pragnienie porządku, klarowności i  bezpieczeństwa.

W PONIEDZIAŁEK (14.11.) i we WTOREK (15.11.) z jednej strony będziemy skłonni do gwałtownych reakcji emocjonalnych, z drugiej odezwie się w nas głos rozsądku nawołujący do umiarkowania. Silne, odczuwalne w ciągu tych dni energie sprawią, że wiele będzie możliwe, zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym tego słowa znaczeniu. Dlatego niewykluczone, iż przede wszystkim w poniedziałek, ale częściowo również we wtorek z całą siłą eksplodują z nagromadzone frustracje i lęki.

Jednocześnie będziemy mieli potrzebną siłę, aby doprowadzić do decydującego przełomu w jakieś sprawie i zakończyć ją sukcesem.

Tam, gdzie jesteście szczerzy i autentyczni wobec siebie oraz innych, istnieją duże szanse, że Wasze potrzeby zostaną spełnione, a życzenia wysłuchane. Tak więc nie wypierajcie się swoich uczuć, stawcie czoła własnym lękom i głośno wyraźcie swoje pragnienia – opłaci się! Doceńcie również pozorne błahostki, ponieważ zawierają one większy potencjał, niż mogłoby się wydawać.

Jeśli jednak postanowicie teraz szukać kozła ofiarnego albo winnych za własne niepowodzenia, frustracje czy lęki, to napytacie sobie biedy. Dlatego powściągnijcie takie zapędy i zapanujcie nad emocjami. Inaczej tylko sobie zaszkodzicie.

Istniejący potencjał energetyczny najlepiej wykorzystać do zajęcia się pilnymi sprawami oraz zrobienia porządków. [Mars w znaku Panny; Księżyc w znaku Raka w kwadraturze do Urana 14.11., 10:06; Księżyc w opozycji do Plutona 14.11., 19:26]

W ŚRODĘ (16.11.) oraz w CZWARTEK (17.11.) nikomu nie zabraknie kreatywności. Optymistyczny nastrój wzbudzi w nas radość i chęć życia, a także potrzebę zorganizowania czegoś. Wprawdzie energie sprzyjają twórczym działaniom, ale możemy zabrać się też za mniej rozrywkowe zadania.  Odczuwalny w tym czasie zapał i większa ufność we własne siły  sprawią, że wszystko przyjdzie nam łatwiej.  Trudności pojawią się tylko wtedy, jeśli przesadzimy z czymś i przez ignorancję czy lekkomyślność przekroczymy własne albo cudze granice. [16.11. Mars 2’50 Panny w trygonie do Jowisza w Byku; Księżyc 2’50 Lwa w kwadraturze do Jowisza]

W PIĄTEK (17.11.) nadal zapał nas nie opuści, jednak będzie nam coraz trudniej odróżnić pobożne życzenia od rzeczywistości. Tego dnia warto porozmawiać o swoich celach, pragnieniach, nadziejach i wizjach; szanse, że zostaniemy wysłuchani, a nawet otrzymamy wsparcie w ich realizacji, są bardzo duże. Zbyt idealistyczne wyobrażenia albo skrywane, niewysłowione tęsknoty mogą jednak prowadzić do rozczarowań. Ponieważ nie zabraknie nam fantazji ani inspiracji, ten dzień nadaje się również wyśmienicie do wszelkiego rodzaju działań o charakterze kreatywnym i artystycznym.

Podczas WEEKENDU nastroje nieco opadną, miejsce zapału i zachwytu zajmą zdrowy rozsądek, ostrożność, trzeźwość i rzeczowość. Nieustająco będzie nasuwać się pytanie: Co w danej sytuacji jest możliwe i realnie wykonalne?

Najlepiej, jeśli wykorzystacie dostępne energie do zrobienia porządków w swoim domu albo życiu. Warto również zająć się własnym ciałem i jego potrzebami. [Księżyc w Pannie]

Uwaga, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia frustrujących lub dezorientujących zdarzeń [20.11. Słońce 28’10 Skorpiona w kwadraturze do Neptuna w Wodniku]. W  takiej sytuacji zastanówcie się, jak najlepiej wykorzystać dostępne, rzeczywiste zasoby. Zobaczycie, że wyjdziecie na tym całkiem dobrze, a na pewno lepiej niż na negowaniu rzeczywistości, walce z rzeczami, które Wam nie odpowiadają, czy popadaniu w rezygnację. Unikajcie nadmiernej (samo)krytyki oraz zrzucania winy na innych. Najlepiej zachować zimną krew i uzbroić się w cierpliwość, wtedy niektóre z istniejących problemów po prostu rozwiążą się same.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »