Kalendarz tygodniowy 13.8.-19.8.2012

Zamieszczony przez dnia sie 12, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana hierarchii wartości, uwolnienie od niewłaściwych związków; moc potrzebna do transformacji i odnowy, nowe bodźce, koncentracja na rzeczach najważniejszych, odważne decyzje

Wakacje (przynajmniej te astrologiczne) już minęły. W nadchodzącym tygodniu powróci wiele tematów i procesów, które ostatnio przejściowo zeszły na drugi plan. O naszą uwagę upomną się odstawione na bok zadania, w końcu będziemy też musieli podjąć od dawna odkładane decyzje. Pora uzyskać jasny obraz sytuacji, określić własne stanowisko i wyciągnąć wnioski. Szereg astrologicznych konstelacji wskazuje na to, że w najbliższym czasie musimy spojrzeć w przyszłość i w niektórych obszarach życia porzucić stare schematy, a spróbować czegoś nowego. Wiele doświadczeń i procesów tego tygodnia okaże się bardzo istotnych w długoterminowej perspektywie. Osoby, które będą gotowe bez żadnego ale stawić czoła stojącym przed nimi wyzwaniom, mogą wykorzystać dostępne energie do podjęcia decydujących działań i wytyczenia swojego kierunku na przyszłość. Natomiast za wszystkich niezdecydowanych, którzy najchętniej cofnęliby koło czasu albo po prostu schowali głowę w piasek, zadecyduje los, wymuszając nieuniknione zmiany –  jeśli nie od razu, to najpóźniej w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

Na poziomie indywidualnym możemy oczekiwać różnych procesów, zależnie od horoskopu urodzeniowego. Na pierwszy plan wysuną się: trwający proces zmiany hierarchii wartości, związki i wszelkiego rodzaju umowy. W tych dziedzinach życie dopisze następny rozdział. Teraz wyjdą na jaw owoce dotychczasowych starań, niektórzy będą musieli dostrzec i skorygować popełnione w przeszłości błędy oraz uwolnić się od tego, co przestało im odpowiadać czy uległo wypaczeniu. W innych przypadkach uda się osiągnąć upragniony przełom (przy czym wyraźnie zobaczymy, co ma solidne podstawy i dalszy potencjał rozwoju). Sytuacja zrobi się jednak mocno nieprzyjemna, jeśli spróbujemy wykorzystać istniejące zależności i słabostki albo zabraknie nam gotowości zajęcia się jakimś tematem w sposób poważny i wiążący, nie okażemy drugiej stronie należytego szacunku albo postąpimy nieuczciwie. Zazdrość, zraniona duma, strach i złość są teraz złymi doradcami. Jeśli nie zdołamy ich okiełznać, konflikt ulegnie eskalacji. Równie problematyczne w skutkach będzie też wymuszanie zmian. W takim przypadku istnieje niebezpieczeństwo uruchomienia destrukcyjnej spirali zdarzeń, która zniszczy również to co cenne. Dlatego bądźcie uczciwi, uważni i potraktujcie sprawy innych z wyrozumiałością i empatią, ale w sposób zdecydowany i jednoznaczny brońcie swoich interesów, a wtedy poradzicie sobie nawet w krytycznej sytuacji. Szczególnie dotyczy to wszystkich osób, które mają w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę znaków Byka i Wagi, a także pierwszego dekanatu Barana, Raka i Koziorożca.

Inna konstelacja zapowiada w tym tygodniu napływ ważnych impulsów dotyczących struktur społecznych i gospodarczych, a także orzecznictwa sądowego. Bardzo wyraźnie zobaczymy, że jakaś era dobiega końca i trzeba znaleźć nowe drogi, prawa oraz wytyczne. Wydarzenia i doświadczenia nadchodzących dni dostarczą nam istotnych wskazówek, w czym rzecz. Również na poziomie indywidualnym będziemy musieli jasno określić swoje stanowisko, a przede wszystkim sprecyzować, co jest dla nas ważne, w co warto angażować siły i czas, jakie są nasze priorytety. Jeśli dokładnie wiecie, co tak naprawdę ma dla Was znaczenie, to koncentracja na celu, a następnie zmierzanie do niego w sposób zdyscyplinowany przyjdzie Wam stosunkowo łatwo. Szczególnie dotyczy to wszystkich Koziorożców oraz osób, które mają w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę ostatniego dekanatu Barana, Raka oraz Wagi. Bądźcie gotowi zadziałać w sposób klarowny i konsekwentny, skoncentrujcie się na rzeczach zasadniczych i nie traćcie energii na sprawy drugorzędne!

Początek tygodnia zaserwuje nam sporą dawkę silnych emocji. W PONIEDZIAŁEK (13.8.) i we WTOREK (14.8.) na pierwszy plan wysunie się temat domu, potrzeba bezpieczeństwa, bliskości i przynależności (do rodziny lub grupy funkcjonującej na jej zasadach). Jednocześnie wyraźnie zauważymy, że wiele się zmienia i nadchodzą istotne transformacje. W związkach pora odpowiedzieć sobie na pytanie, komu można ufać i gdzie czujemy się akceptowani tacy, jacy jesteśmy. Wymienione miejsca i osoby dostarczą nam teraz głęboko poruszających przeżyć. Jeśli zabraknie zaufania czy otwartości, a górę wezmą uzależnienie, lęk przed stratą albo manipulacja, to może dojść do naprawdę nieprzyjemnych scen. Nieoczekiwane incydenty i gwałtowne namiętności do tego stopnia podniosą wewnętrzne i zewnętrzne napięcie, że trzeba będzie podjąć jakąś decyzję. Energie tych dni nadają się najlepiej do wyjaśnienia historii rodzinnych, a także zadbania o sprawy związane z domem.

W ŚRODĘ (15.8.) wydarzenia tego tygodnia osiągną swoje apogeum i będzie nam bardzo trudno uniknąć wpływu silnych energii. Nagromadzone uczucia mogą wyładować się w gwałtownej formie, a wydarzenia skłonią nas do realnej oceny sytuacji  – zobaczymy, w czym tak naprawdę rzecz. Ponadto trzeba będzie otwarcie przyznać się do czegoś i wyciągnąć konieczne wnioski. W najlepszym razie odważnie stawimy czoła ujawnionym informacjom, okażemy gotowość zaangażowania się i wzięcia na siebie odpowiedzialności. Wszelkie próby leserowania, lekceważenia istniejących granic albo ignorowania znaczenia danej osoby czy sprawy, zaognią sytuację. W takim przypadku okoliczności zewnętrzne albo los zadecydują za nas. [Mars w koniunkcji z Saturnem 24°49 Wagi w kwadraturze do Księżyca w Raku; Wenus w opozycji do Plutona 7°13 Koziorożca]

Również w CZWARTEK (16.8.) dominować będą tematy poruszone poprzedniego dnia, nastrój ulegnie jednak wyraźnej zmianie. Poczujemy przemożną chęć uwolnienia się od sytuacji, która przestała nam już odpowiadać. W najlepszym razie wykonamy teraz jakiś odważny krok, zaeksperymentujemy albo znajdziemy nieoczekiwane, kreatywne rozwiązanie uciążliwego problemu. Jeśli jednak zabraknie nam odwagi lub należymy do osób pasywnych, które wolą czekać niż działać, to doświadczenia i wydarzenia tych dni mogą spowodować w naszym życiu zmiany oraz gwałtowne poruszenie. Osoby twórcze, pracujące kreatywnie i zajmujące się projektami o charakterze przyszłościowym skorzystają teraz ze szczególnie obfitego źródła inspiracji. Uwaga: wszyscy powinni liczyć się z możliwością wystąpienia nieoczekiwanych zwrotów akcji. [Wenus 8°05 Raka w kwadraturze do Urana]

W PIĄTEK o godzinie 17.54 przypada nów. To dobry dzień na zdefiniowanie własnego stanowiska. Poświęćcie nieco czasu i miejsca na to, aby świadomie określić swoje cele i zamiary. Zadajcie sobie następujące pytanie: Kim jestem? Czego chcę? Co jest dla mnie ważne? Odpowiedzi na wymienione pytania mogą stać się motywem przewodnim następnego miesiąca. Energie tego dnia szczególnie sprzyjają działaniom o charakterze twórczym i kreatywnym, łatwo skoncentrujemy się na celu i bez trudu wiele osiągniemy.

W czasie WEEKENDU energie ulegną zmianie. Naszą uwagę zaabsorbują sprawy prozaiczne, o swoje upomni się również ciało. SOBOTA i NIEDZIELA to dwa dobre dni na zrobienie porządków w domu lub życiu i zadbanie o te wszystkie rzeczy, które w ciągu minionych tygodni zostały zepchnięte na drugi plan [Księżyc w znaku Panny]. Świadomie zredukujcie bieg i zatroszczcie się o to, co jest dla Was naprawdę ważne.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »