Kalendarz tygodniowy 13.6. – 19.6.2011

Zamieszczony przez dnia Cze 12, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: świat w procesie zmian, stare i nowe, „the Winds of Change“, wiedza i „wiedza“, informacje przyczyną zdenerwowania, jasno zdefiniowane umowy i układy mogą stabilizować sytuację

W tym tygodniu wiele spraw będzie przebiegać inaczej niż zwykle. W powietrzu wiszą zmiany, zanosi się na przełom. Osoby, które kochają urozmaicenie, czują się ożywione, podekscytowane i zainspirowane, kiedy cały świat wokół jest w ruchu, mogą się cieszyć, ponieważ trudno będzie narzekać na nudę. Jednak pod wieloma względami wciąż jeszcze nie wiadomo, dokąd to wszystko zmierza, należy więc zachować przynajmniej minimum roztropności. Nie rzucajcie się zbyt pochopnie w wir przygód, bądźcie ostrożni i uważni.

Nadchodzące konstelacje okażą się nieco mniej przyjemne dla tych, którzy preferują spokój, wygodę, to co znane i swojskie, natomiast w obliczu zmian czują się nieswojo. Okoliczności zmuszą ich do szukania środków i dróg pozwalających odnaleźć bezpieczeństwo w małym, prywatnym wymiarze, albo – dokładnie rzecz biorąc – stworzyć wewnętrzną stabilność, kiedy zabraknie jej w otaczającym świecie.

Najlepiej po prostu zapiąć wewnętrzne pasy, ruszyć w podróż w nieznane i otworzyć się na nowe doświadczenia.

W tych dniach przeszłość spotka się z przyszłością. Powrócą zmory minionych czasów, to na co dawno nie zwracaliśmy uwagi  i o czym zdążyliśmy już zapomnieć, znowu będzie aktualne; uzyskamy również dostęp do starej wiedzy.

Jednocześnie odkrycia, wglądy i swoiste objawienia uruchomią proces mentalnego przestawienia się na nowe tory; dostrzeżemy nowe, dotychczas nieodkryte drogi.

W niektórych sprawach przyjdzie nam pożegnać się z tym co stare i dobrze znane; okaże się, że schematy myślowe oraz wzorce zachowań, które do tej pory były pożyteczne, nie są w stanie sprostać bieżącym wyzwaniom. Jednocześnie ciekawe nowinki oraz nieoczekiwane spotkania będą nas nieustająco inspirować i pobudzać, a niekiedy również denerwować. Osoby, które zdołają pozostać Tu i Teraz oraz będą gotowe do konfrontacji z tym, co „wypłynie na powierzchnię”, mogą liczyć na inspirujący i interesujący tydzień. Jeśli jednak zechcecie za wszelką cenę trzymać się przeszłości albo jakiejś idée fixe, jeśli zabraknie wam elastyczności i otwartości na nowe rzeczy, to sytuacja stanie się nieciekawa. Nieoczekiwane zdarzenia niczym gwałtowna wichura mogą wywrócić wasz świat do góry nogami.

Aspekty nadchodzącego tygodnia będą równie problematyczne dla tych, którzy nie lubią rozstrzygać i podejmować decyzji albo są labilni wewnętrznie. Na skutek biegu wypadków takie osoby mogą znaleźć się w miejscu, które de facto nie przypadnie im do gustu.

Najlepiej postąpią ci, którzy połączą ciekawość z ostrożnością, zdrowy rozsądek z intuicją oraz otwartość ze stanowczością.

Stabilność, ciągłość i bezpieczeństwo odnajdziecie w związkach oraz wszelkich formach partnerstwa. Jeśli osoby będą gotowe porozmawiać ze sobą jak równy z równym, posłuchać o pomysłach i zainteresowaniach drugiej strony oraz je respektować, to w tych dniach mogą liczyć na stworzenie solidnych i wytrzymałych struktur na przyszłość. Ewentualnie wyjdzie też na jaw, na kim możecie polegać w trudnych chwilach i które istniejące związki są trwałe. Mówcie o swoich pragnieniach, wartościach i potrzebach – istnieją duże szanse na to, że zostaniecie wysłuchani i potraktowani poważni.

Na pierwszy plan wysuną się następujące tematy: handel, komunikacja i podróże, nauka, kształcenie i wychowanie, wszelkie środki informacji i transportu, jak również media. W tych dziedzinach należy oczekiwać turbulencji. Weźcie pod uwagę, że wiele spraw przyjmie obrót niezgodny z waszymi oczekiwaniami. Z drugiej strony mogą zostać położone podwaliny pod owocną współpracę.

13.06.2011. PONIEDZIAŁEK nie będzie należał do najłatwiejszych dni. Atmosfera zrobi się ciężka, wiele spraw pójdzie wolniej niż zwykle, a w niektórych przypadkach należy nawet liczyć się z poważniejszymi blokadami i utrudnieniami. [Saturn w stacji, 10’26 Wagi]

Jednocześnie coraz większe uwrażliwienie i narastające napięcie sprawią, że będziemy bardziej drażliwi. Dlatego uzbrójcie się w cierpliwość i postępujcie ostrożnie w kontaktach z ludźmi oraz samym sobą. Jeśli zdołacie zachować wewnętrzny spokój, możecie liczyć na nieoczekiwane wglądy, dokładnie wtedy, kiedy sprawy z pozoru będą wyglądały na szczególnie uciążliwe i skomplikowane. Powściągnijcie swoją kłótliwość, ponieważ prowokacjami zaszkodzicie jedynie sobie. Konstelacje tego dnia najlepiej nadają się do określenia własnego stanowiska. [Merkury koniunkcja Ogon Smoka 23’39 Bliźniąt; Księżyc 24’29 Skorpiona opozycja Mars 24’29 Byka; Wenus 04’24 Bliźniąt kwadratura Chiron 05’28 Ryb]

14-15.05.2011. Również WTOREK i ŚRODA proponują mieszany program. Z jednej strony dostarczą nam inspiracji, a także wzbudzą żądzę przygód i chęć nawiązywania kontaktów, z drugiej zaś będziemy odczuwać większą drażliwość oraz skłonność do obsesyjnego koncentrowania się na ideach czy wyobrażeniach, a tym samym lekceważenia innych kwestii. Konstelacje sprzyjają wyklarowaniu sytuacji w związku, pod warunkiem, że partnerzy wykażą gotowość do rozmowy i powściągną (przemożną) skłonność do narzucania drugiej osobie swojego punktu widzenia. W środę wieczorem  (o godzinie 22:13) nastąpi widoczne u nas zaćmienie Księżyca. O ile to możliwe wygospodarujcie trochę czasu na przemyślenie spraw, które was absorbują. Kontakt z innymi ludźmi pozwoli uzyskać odpowiedzi na ważne pytania. [Księżyc 06’00 Strzelca opozycja Wenus 06’00 Bliźniąt/ sekstyl Saturn 10’26 Wagi; Słońce 24’23 Bliźniąt opozycja Księżyc 24’23 Strzelca]

16-17.06.2011. CZWARTEK i PIĄTEK przyniosą skumulowaną dawkę energii. Pojawi się przemożna potrzeba posiadania jasnego obrazu sytuacji oraz podjęcia konkretnych kroków. Jeśli wiecie, czego chcecie, i jesteście gotowi ponieść konsekwencje swoich czynów, to nastały dobre dni, aby zabrać się do dzieła albo zająć jakimś trudnym zadaniem. Należy jednak liczyć się z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Zachowajcie spokój i nie przekraczajcie granic przyzwoitości. Sytuacja zrobi się mało przyjemna, jeśli górę wezmą prowokanctwo albo potrzeba niszczenia skostniałych struktur (bez względu na straty). W takich przypadkach dojdzie do przykrych, a nawet niebezpiecznych scen. [Księżyc w Koziorożcu: trygon z Jowiszem/ koniunkcja z Plutonem/ kwadratura z Uranem w Baranie i Saturnem w Wadze]

18-19.06.2011. Podczas weekendu w centrum zainteresowania znajdą się komunikacja oraz wymiana myśli. SOBOTA i NIEDZIELA to dobre dni na spotkanie z przyjaciółmi oraz pielęgnowanie więzi społecznych. Energie sprzyjać będą również różnego rodzaju kwerendom i poszukiwaniom. W sobotę da jednak o sobie znać rosnący niepokój. Zaskakujące informacje oraz nieoczekiwane zwroty akcji mogą wywołać nerwowość. Należy zwrócić szczególną uwagę na incydenty, do których wtedy dojdzie, oraz dominujące w tych dniach tematy. Niewykluczone, że stanowią one zwiastun bardzo ważnych zdarzeń. Bądźcie szczególnie ostrożni przy korzystaniu ze środków transportu oraz na drodze. [Merkury kwadratura Uran 04’23 Barana/ opozycja Pluton 06’23 Koziorożca]

 

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »