Prognoza tygodniowa 13. – 20.2.2012

Zamieszczony przez dnia Lut 12, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: znaki czasu, walka o ideały, prawo i sprawiedliwość; siła miłości, stare rany i nowe wizje; pozory mylą, nic nie jest takie, jakie się wydaje…

Również w tym tygodniu działają dwie diametralnie różne siły, jednak w miarę upływu czasu jedna z nich wyraźnie zacznie dominować. Początkowo na pierwszy plan wysunie się potrzeba osiągnięcia czegoś, której będą towarzyszyć bardzo intensywne emocje. Przyjdzie nam zmierzyć się z czekającymi na załatwienie lub odkładanymi na później zadaniami i wyzwaniami oraz podjąć kluczowe decyzje.

Silne energie nie pozwolą na pasywność. Jeśli ktoś nie zechce lub nie zdoła samodzielnie dokonać wyboru, to narazi się na niebezpieczeństwo, że inni albo wydarzenia wybiorą za niego. Przede wszystkim projekty i procesy zainicjowane w ubiegłym tygodniu mogą teraz osiągnąć istotny punkt zwrotny. Tam, gdzie istnieje gotowość, aby zaangażować się w daną sprawę całym sercem, może dojść do przełomu. Dotyczy to przede wszystkim tematów, które już od dawna opracowujemy. Jednak w związku z tym będzie również obowiązywać stare powiedzenie: diabeł tkwi w szczegółach. Niewykluczone, że w niektórych sprawach na pierwszy rzut oka uda się teraz osiągnąć wielki sukces i wszystko będzie wskazywało na to, iż znaleźliśmy perfekcyjne rozwiązanie.

Lepiej jednak nie spoczywać na laurach, gdyż wkrótce może okazać się, że przeoczyliśmy jakieś istotne szczegóły. Dlatego bądźcie czujni, uważni i gotowi wychwycić,  a następnie skorygować ewentualne błędy. Na pierwszy plan wysuną się następujące tematy: walka o porządek i sprawiedliwość (przy czym należy pamiętać, że wyobrażenia o tym, co jest słuszne i sprawiedliwe, bardzo często mają subiektywny charakter), humanistyczne idee i ideały, podejście do wszelkiego rodzaju zasobów, związki, miłość i seksualność.

Jedni będą w związku z tym urzeczywistniać idealistyczne cele, natomiast inni skoncentrują się na kwestii władzy. Sytuacja ulegnie jednak zaognieniu, jeśli nie bacząc na realne okoliczności, zechcemy wcielić w życie jakąś idée fixe, ewentualnie spróbujemy szantażem lub manipulacją wymusić konkretne rozwiązanie.

Powyższe dotyczy szczególnie osób, które mają w swoich horoskopach sygnifikacje w pierwszym dekanacie znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. W trwającym od dawna procesie zostanie osiągnięty kolejny, ważny etap. Bądźcie gotowi dokonać wyboru i świadomi jego konsekwencji. Pośrednio ten układ oddziałuje również na Bliźnięta, Panny, Strzelce, a także Ryby z drugiej dekady znaków.

Jakaś sprawa, która po raz pierwszy wypłynęła w grudniu, znowu zyska na aktualności i upomni się o naszą uwagę. Poza tym niewykluczone, że na nowo podjęte zostaną tematy oraz wydarzenia z połowy lat 60. i teraz ujrzymy je z nowej perspektywy. Już od wtorku da o sobie znać zupełnie inna tematyka i w ciągu tygodnia to właśnie ona zacznie dominować. Niespełna dwa tygodnie temu po raz pierwszy mogliśmy odczuć, że wszystko stanowi jedną wielką całość i istnieją rzeczy oraz doświadczenia, których nie sposób logicznie wytłumaczyć; ta świadomość zacznie przybierać na sile, zaś wydarzenia, jakie teraz nastąpią, dostarczą konkretnych dowodów potwierdzających ten fakt. Przy okazji wyraźnie wzrośnie wrażliwość i podatność na zranienie.

Większą uwagę wzbudzą takie kwestie jak empatia, świadomość społeczna oraz tęsknota za nowym, wspaniałym światem. Osoby, które chętnie ulegają ogólnemu nastrojowi, przebywają na łonie natury, lubią marzyć, medytować albo po prostu być – tu i teraz – mogą z radością wyczekiwać nadchodzących dni. Nadchodzący tydzień sprzyja wizjom albo głęboko poruszającym doświadczeniom, który uruchomią długofalowy proces otwierający przed nami nowe przestrzenie i światy. Osoby zorientowane duchowo albo religijnie mogą teraz doświadczyć prawdziwego zjednoczenia z boskim pierwiastkiem, inni będą po prostu cieszyć się swoim istnieniem. Z tych energii skorzystają również artyści i kreatywni twórcy; na brak inspiracji nie można będzie narzekać!

Omawiana konstelacja nastręczy jednak nie lada problemów tym wszystkim, którzy lubią aktywność, są niezależni i zdecydowani, trzymają się rzeczy konkretnych i logicznie wytłumaczalnych. Najbliższe dni przyniosą im wiele niepojętych wydarzeń, na które nie będą mieli wpływu. Tajemnicze incydenty mogą powodować dezorientację, sprawy, które początkowo sprawiały wrażenie oczywistych, okażą się iluzją, zaś to, co dotychczas wyglądało na niewyobrażalne i mocno naciągane, teraz okaże się prawdą.

W takich chwilach spróbujcie porzucić logikę, bo nic tu po niej! W przeciwnym razie grozi Wam totalny zamęt albo wyciągnięcie fałszywych wniosków. Najlepiej przyjąć rzeczy takimi, jakie są, i nieco odczekać; stopniowo wiele się wyjaśni, mgła opadnie i niewykluczone, że będziecie mogli lepiej zrozumieć siebie oraz swoje otoczenie.

W każdym razie warto poświęcić nieco czasu na rzeczy, które uchodzą za nieproduktywne, i zwrócić uwagę na swoje sny! Ogólnie bądźcie uważni i selektywni w podejściu do rzeczywistości, ponieważ niełatwo teraz odróżnić iluzję od prawdy. W przełożeniu na konkret szczególne zainteresowanie wzbudzą następujące tematy: przyroda i środowisko naturalne, woda w każdej postaci, chemia i farmacja, narkotyki, sztuka, religie, wizjonerzy oraz wszelkiego rodzaju idole. Grozi nam również zalew nieporozumień i  niejasności.

Początek tygodnia stoi pod znakiem intensywnych uczuć oraz namiętności. W PONIEDZIAŁEK (13.2.) i we WTOREK (14.2.) wszystko jest możliwe i to w ekstremalnym wydaniu, zarówno emocjonalne wzloty, szczytowe przeżycia, głęboko poruszające doświadczenia lub wizje, jak również lęki, zazdrość, żądza zemsty czy spotkanie z własnymi demonami. Ponadto mogą zostać ujawnione  dotychczas dobrze strzeżone tajemnice albo złamane jakieś tabu. Jeśli zdołacie dopuścić do głosu silne uczucia, a jednocześnie nie pozwolicie, aby wzięły one nad Wami górę, to doświadczenia tych dni przyniosą dogłębną przemianę i odnowę. Otwarta, szczera konfrontacja z  wydarzeniami poniedziałku oraz wtorku może zdziałać istne cuda.

Energie tych dni będą jednak problematyczne, jeżeli próba zapanowania nad poruszającymi, intensywnymi i bulwersującymi doświadczeniami nie powiedzie się, nasze zachowanie zdeterminują instynkty lub lęki, wykorzystamy czyjąś zależność od nas, ewentualnie spróbujemy coś osiągnąć przy pomocy innych środków (groźbą, szantażem, uwiedzeniem, odmową). Nie wdawajcie się niepotrzebnie w gierki o władzę i prowokacje, pozostańcie wierni sobie i temu, co Wam w sercu gra – warto! W tym czasie spodziewajmy się większej niż zwykle liczby nieoczekiwanych reakcji. [13.2. Księżyc w Skorpionie w opozycji do Jowisza i Lilith w Byku; 14.2. Księżyc w kwadraturze do Słońca]

ŚRODA (15.2.) i CZWARTEK (16.2) są dniami decyzji. Poczujemy ogromną potrzebę aktywnego działania i podejmowania jednoznacznych kroków.  Pora wyrazić własne zdanie! Nadszedł czas próby dla wszelkiego rodzaju związków i wartości (osobistych, gospodarczych i politycznych). Teraz okaże się, na kim lub na czym możemy polegać, i gdzie jest dość wiele treści oraz siły, aby można było przeprowadzić zmianę czy  osiągnąć przełom.

Jeśli wcześniej graliśmy nie fair albo próbowaliśmy zaprzeczyć nieprzyjemnym faktom, to teraz może dojść do nieprzyjemnych scen; niewykluczone, że nastąpi też załamanie jakiejś konstrukcji, która do tej pory podtrzymywana była wielkim nakładem sił. Skoncentrujcie się na tym, co leży Wam na sercu i nie pozwólcie, aby wydarzenia zbytnio Was zdezorientowały czy zbiły z tropu.  Konstelacje wzmocnią i popchną do przodu wszystko to, co jest prawdziwe i zgodne z Waszym wewnętrznym przekonaniem. [Księżyc w Strzelcu w trygonie do Urana i kwadraturze do Merkurego, 15.2. Wenus w kwadraturze do Plutona]

W PIĄTEK (17.2.) i w SOBOTĘ (18.2.) przyjdzie nam wyciągnąć wnioski z wydarzeń i doświadczeń poprzednich dni. Pojawi się silna potrzeba bezpieczeństwa i stabilności. W najlepszym razie zdołamy umocnić nową pozycję albo zbudować nową bazę. Dotyczy to szczególnie tych obszarów, w których zostały podjęte konieczne działania oraz istnieje gotowość, aby w sposób jasny, cierpliwy i zdyscyplinowany podążać obranym kursem. Jeśli jednak wcześniej używano całej siły na powstrzymanie nieodzownych zmian, to teraz pojawią się trudności. W takim przypadku do głosu dojdą dotychczas tłumione siły. Na poziomie życia codziennego energie tych dni sprzyjają działaniom wymagającym uwagi i koncentracji, a także zadaniom o charakterze organizacyjnym oraz pracom porządkowym.

W NIEDZIELĘ (19.2.) nastrój ulegnie zmianie. Ogarnie nas potrzeba kontaktu z przyjaciółmi, da również o sobie znać głęboka tęsknota za więzią z całym istnieniem oraz pięknym, lepszym światem. Energie tego dnia doskonale nadają się do wszelkich przedsięwzięć o charakterze muzycznym, kreatywnym, humanistycznym i duchowym. Naszą na uwagę zaabsorbuje również ktoś, kto swoim postępowaniem albo postawą ucieleśnia(ła) ideał. Jeśli to możliwe, poświęćcie nieco czasu na to, aby zająć się własnymi ideami oraz wizjami. [19.2. o 7:17 Słońce wejdzie do znaku Ryb, o 21:41 utworzy koniunkcję z Neptunem]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

2 komentarze

 1. Witam,
  wspaniała strona, jestem tu częstym gościem.

  Mam pytanie dotyczące słów w Kalendarzu:
  „Poza tym niewykluczone, że na nowo podjęte zostaną tematy oraz wydarzenia z połowy lat 60. i teraz ujrzymy je z nowej perspektywy”
  na położenie jakich planet i jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę?
  Pozdrawiam JD

 2. Witam,
  zacytowany fragment odnosi się do ostatniej koniunkcji Urana z Plutonem, która uściśliła się w połowie lat 60. (dokładnie: 10.10.1965, 05.04.1966, 30.06.1966). Obecnie w tych stopniach (17-18 Panny) przebywa Mars (orba 1-2) i aktywizuje tematy związane z ww. koniunkcją. W czerwcu czeka nas pierwsza kwadratura tego cyklu, ale planety wolne (obecnie Wenus)już poruszają jej działanie. Najbliższy tydzień na pewno przyniesie intensywne wyładowania.
  Serdecznie pozdrawiam, życzę ciekawych obserwacji:)
  MJD

Wyślij komentarz

Translate »