Kalendarz tygodniowy 12.9. – 18.9.2011

Zamieszczony przez dnia Wrz 11, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana hierarchii wartości, punkt zwrotny, przestawienie zwrotnicy, związki w fazie przełomu, huśtawka uczuć

Okres względnego spokoju powoli dobiega końca, ustępując miejsca nowej fazie, która znowu stoi pod znakiem zmiany hierarchii wartości. Odczujemy znaczne przyspieszenie tempa oraz wzrost niepokoju. Należy liczyć się z nieoczekiwanymi przełomami i zwrotami akcji.

Te dni wyznaczają początek okresu (obejmie on kolejne trzy tygodnie), który pokaże, co się stało z impulsami, jakie przyniosła nam wiosna. Zainicjowane wówczas procesy mogą wejść w ważną fazę rozwoju. W końcu stanie się jasne, co jest możliwe i wykonalne, a co straciło już rację bytu. W niektórych przypadkach nastąpi przełom i nieoczekiwanie otworzą się przed nami nowe drogi; w innych kryzys wywoła duże poruszenie i zmusi do podjęcia kluczowych decyzji oraz przestawienia się na inny tor.

W tych dniach bynajmniej nie będziemy narzekać na brak kreatywnych pomysłów czy inspiracji; dobrze wykorzystane – umożliwią nam znalezienie niekonwencjonalnych rozwiązań.

Gotowość obrania nowej drogi, uwzględnienia reguł dyktowanych przez zdrowy rozsądek i w razie konieczności pójścia na kompromis, przy jednoczesnym zachowaniu uczciwej, rzeczowej i pragmatycznej postawy dają duże szanse na uzyskanie dobrych  rezultatów.

Jeśli jednak o Waszym zachowaniu zadecyduje wyłącznie osobisty interes, egoistyczne wymagania, ślepe rebelianctwo albo gierki o władzę, to należy liczyć się z przykrymi, niekontrolowanymi skutkami.

Przede wszystkim w drugiej połowie tygodnia mogą wystąpić turbulencje oraz nieoczekiwane zwroty akcji. Bądźcie elastyczni i otwarci na to co nowe, wtedy będziecie mogli zauważyć i wykorzystać nadarzające się okazje.

Na pierwszy plan wysuną się następujące tematy: związki i partnerstwo, umowy, kwestie finansowe, gospodarcze i prawne, ale również zasadnicze pytania dotyczące wartości. [15.9., Wenus w znaku Wagi]  Pora zweryfikować i zmienić swój dotychczasowy obraz świata. Dlatego bądźcie gotowi zbadać własne koncepcje i wyobrażenia o wymienionych zagadnieniach, a także wziąć pod uwagę niekonwencjonalne, nowe warianty rozwiązań.

Na płaszczyźnie osobistej konstelacje tych dni proponują szeroką gamę doświadczeń: tęsknotę i romantykę, pragnienie spokoju i ostrożności, większe zainteresowanie sprawami ciała oraz warunkami środowiska. W związku z tym należy dokładnie wyjaśnić, co jest wykonalne i co ma sens. Pora oddzielić ziarno od plew, rzeczy mniej ważne od bardziej ważnych, a także określić własne stanowisko.

Zrozumcie, że w pewnych sprawach nie można teraz wiele zdziałać ani niczego wymusić; jednocześnie świadomie zadbajcie o te rzeczy, które mogą zostać wykonane albo wymagają podjęcia konkretnych kroków. Możemy wykorzystać dostępną energię zwłaszcza w kwestiach zdrowia, najbliższego otoczenia i natury, jak również tam, gdzie istnieje konieczność zrobienia gruntownego porządku. Nie zaniedbujcie szczegółów i drobnostek – opłaci się!

W ciągu tygodnia powoli narastać będą podniecenie i rozgorączkowanie. Z jednej strony nowe pomysły i twórcze impulsy, z drugiej coraz większe wewnętrzne pobudzenie i podatność na irytację wywołają niespokojną atmosferę. Dla osób pozostających w związkach szampański nastrój może być źródłem ekscytujących i podniecających przeżyć. Artyści i ludzie pracujący twórczo skorzystają z wielu inspiracji dla swoich projektów. Rosnąca potrzeba zmian i odnowy prowadzi jednak do impulsywnych, nieprzemyślanych działań. Takie zachowanie może wprawdzie – koniec końców – otworzyć przed Wami nowe drogi, lecz istnieje niebezpieczeństwo, że przy okazji wylejecie dziecko z kąpielą!

Najlepiej jeśli poszukacie takich obszarów i tematów, które pozwolą na eksperymenty i wypróbowanie czegoś nowego. W ten sposób będzie Wam łatwiej opanować się, jeżeli pochopne i nierozważne działanie przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Już sam początek tygodnia oferuje bardzo różne doświadczenia. W PONIEDZIAŁEK (12.9.) rano (11:26) przypada pełnia. [Słońce 19º17 Panny opozycja Księżyc Ryby/ kwadratura węzły księżycowe 18º49 Bliźniąt/Strzelca] Wywoła ona – przy współudziale innych czynników – sprzeczne potrzeby i tendencje. Tego dnia dominować będzie wielka potrzeba spokoju, harmonii i zgody. Jednocześnie łatwiej niż zwykle skupimy się na wybranym temacie i dokonamy konkretnego postępu w określonej dziedzinie. Jeśli jakieś zadanie albo jakaś sprawa leżą Wam na sercu, to starajcie się nie płynąć z prądem, lecz wykorzystajcie okazję, żeby popchnąć je do przodu.

Już we WTOREK (13.9.) tempo  wyraźnie przyspieszy. Pojawi się niepokój, potrzeba aktywności, ale również radość z eksperymentowania i skłonność do odważnych działań. Impulsywność i ruchliwość będą kłócić się z  wrażliwością, dążeniem do precyzji i potrzebą spokojnego, uważnego podejścia do tematu. Zależnie od temperamentu górę weźmie jedna albo druga strona.

Najlepiej jeśli na WTOREK i ŚRODĘ (14.9.) świadomie zaplanujecie taki rodzaj aktywności, która wymaga fizycznego ruchu albo stanowi intelektualne wyzwanie, a zarazem zadbacie o odpowiednią ilość przerw na odpoczynek. Bądźcie gotowi spontanicznie decydować o następnym kroku i otwarci na niekonwencjonalne pomysły, ale w natłoku tych wszystkich podniecających i ekscytujących doświadczeń nie zapominajcie o codziennych obowiązkach. Nie dajcie się sprowokować do nieprzemyślanych działań, liczcie się z możliwością wystąpienia niespodziewanych zmian i zadbajcie o swoje zdrowie.

CZWARTEK (15.9.) to dobry dzień dla wszelkiego rodzaju działań o twórczym i kreatywnym charakterze. Nadal będziemy mieli do dyspozycji sporą dawkę energii oraz chęć do działania połączoną z dużym wyczuciem harmonii i równowagi. Jednocześnie do głosu dojdzie potrzeba wymiany myśli i kontaktów. Jeśli podejdziecie do ludzi w sposób otwarty i jasno, wyraźnie zakomunikujecie swoje potrzeby, ale będziecie również gotowi wysłuchać drugiej strony i uszanować jej punkt widzenia, to tego dnia możecie poruszyć kontrowersyjne kwestie i rozwiązać je w konstruktywny sposób. Wystrzegajcie się jednak dziecięcej przekorności i opanujcie przemożną chęć bicia głową w mur – takim zachowaniem ryzykujecie teraz więcej niż Wam się wydaje.

W PIĄTEK (16.9.) tempo wyraźnie zwolni. W PIĄTEK i SOBOTĘ (17.9.) chęć aktywnego działania będzie niewielka, za to dadzą o sobie znać potrzeba spokoju i bezpieczeństwa. Jednocześnie w powietrzu wyczuwalne będą napięcie i niepokój. Dlatego odpoczynek i spokojne wyczekiwanie na dalszy bieg rzeczy raczej nie przyjdą nam łatwo. Energie dostępne podczas tych dni najlepiej wykorzystać w twórczych, kreatywnych działaniach oraz projektach. Praca w ogródku albo na łonie natury będzie w tym przypadku równie dobra co działalność artystyczna.

Pora zająć się materialnymi (finansowymi) kwestiami oraz wyjaśnić  stosunki własnościowe! Również w związkach czekają nas ważne decyzje. W obu przypadkach obowiązuje ta sama reguła: nie dajcie się zmusić do czegoś, co Wam nie odpowiada, ale unikajcie także oślego uporu. Postawa odmowna nie będzie dobrym rozwiązaniem, podobnie jak zbyt szybkie dostosowanie się. Dajcie sobie trochę czasu na to, aby znaleźć własne stanowisko i bądźcie gotowi wziąć pod uwagę również niekonwencjonalne wyjście z sytuacji. Pozostańcie rzeczowi i pragmatyczni.

W NIEDZIELĘ (18.9.) nastrój znowu ulegnie zmianie. Teraz do głosu dojdzie potrzeba ożywionych kontaktów i wymiany myśli. To dobry czas na wyjaśnienie otwartych kwestii w związkach. Szczególnie jeśli jesteście gotowi mówić (albo pisać) bez ogródek o tym, co Was absorbuje i wysłuchać partnera, to tego dnia mogą zostać poruszone nawet bardzo drażliwe tematy. Ewentualnie uda się wyciągnąć na światło dzienne od dawna nabrzmiewający problem. Uwaga: stare historie i wzorce zachowań mogą uniemożliwiać realną ocenę sytuacji!

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »