Kalendarz tygodniowy 12.3.-19.3.2012

Zamieszczony przez dnia Mar 11, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: turbulencje, up’s and down’s, czyli wzloty i upadki; wszystko tylko nie to, czego się spodziewaliśmy; sprawdzenie i skorygowanie pomysłów; błędy i freudowskie pomyłki: szczęście czy katastrofa? dziwaczne pomysły: szalone czy wykonalne?

To dopiero będzie tydzień! Teraz wszystko może się zdarzyć, za wyjątkiem… tego, czego oczekiwaliśmy. Niejedna osoba stwierdzi, że świat przypomina kalejdoskop: ledwo ujrzymy jakiś obraz, kombinację czy kolor, a już zostanie on poruszony i po chwili wszystko zacznie wyglądać zupełnie inaczej. W natłoku rozmaitych zdarzeń i związanych z nimi, częściowo inspirujących i satysfakcjonujących, częściowo zwariowanych i zaskakujących, a niekiedy również poruszających i przerażających doświadczeń, dominować będą szczególnie dwa różne procesy i zakresy tematyczne: konfrontacja z przeszłością oraz kwestie wartości lub posiadania.

W tym tygodniu przyjdzie nam zająć się informacjami, działaniami i decyzjami dotyczącymi spraw przeszłych. Nadeszła pora, aby uważnie i krytycznie przyjrzeć się pomysłom oraz odkryciom ostatnich tygodni, a także zadać sobie pytanie, które z nich są właściwe, pożyteczne i możliwe do realizacji, a które wymagają sprawdzenia, dalszych testów czy dodatkowego rozpoznania. Informacje, jakie nagle wyjdą na jaw, albo nieoczekiwane zwroty akcji mogą nam zafundować niezłą nerwówkę i ostatecznie wymusić ponowną ocenę jakiegoś pomysłu, rozwiązania  czy historii.

Chodzi również o to, aby jeszcze raz dokładnie zbadać decyzje oraz działania podjęte pod koniec ubiegłego roku i zastanowić się, czy ich skutki i rezultaty są zgodne z naszymi oczekiwaniami, a jeśli nie, to dokonać stosownej korekty. Planujcie dokładnie wszelkie kroki i przedsięwzięcia. To co teraz zrobicie i postanowicie pod pewnym względem będzie decydowało o przyszłości. W takich dziedzinach jak komunikacja, przekazywanie wiedzy, transport i organizacja należy liczyć się z nieoczekiwanymi incydentami, zakłóceniami i błędami.Również sprzęt elektroniczny może nam spłatać niejednego psikusa i powodować dziwne sytuacje.

Najlepiej wykorzystać ten tydzień do pozbycia się bagażu przeszłości i wyjaśnienia otwartych kwestii. Pohamujcie skłonność do wypowiadania nieprzemyślanych słów albo podejmowania pochopnych działań, ponieważ istnieje duże niebezpieczeństwo, że w przeciwnym razie wmanewrujecie się w sytuację, z której wyjście będzie potem kosztowało Was wiele czasu i wysiłku.

Poza tym nadchodzący tydzień przyniesie ważny przełom w związku z trwającą zmianą hierarchii wartości. Aktualny cykl dobiega końca. Okaże się, że dotychczas obowiązujące wartości, dogmaty i obraz świata straciły rację bytu i nie są już użyteczne. Także w sferze własności oraz wartości materialnych czekają nas zmiany i konieczność dokonania powtórnej wy-/o-ceny. Jednocześnie otworzą się nowe perspektywy i pojawią impulsy o długofalowym skutkowaniu. Doświadczenia oraz wydarzenia nadchodzących dni mogą uruchomić nowe procesy wzrostu i rozwoju przede wszystkim w takich dziedzinach jak posiadanie, bezpieczeństwo, przyroda, sztuka, związki. Ten tydzień przyniesie też istotne doświadczenia w zakresie kobiecości, erotyki oraz zmysłowego doświadczania życia.

Kto stoi obiema nogami na ziemi, wie, co dla niego jest ważne i znaczące, kto zdoła w sposób pragmatyczny podejść do tematów, z jakimi teraz przyjdzie mu się zmierzyć, ten ma teraz spore szanse na wzbogacające przeżycia. Może nawet zdarzyć się, że bez najmniejszego wysiłku, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki spełnieniu ulegną nasze najskrytsze marzenia. Ze wspomnianych aspektów planetarnych skorzystają również zakochani – już teraz cieszcie się na cudowne zmysłowe, erotyczne doznania.

W PONIEDZIAŁEK (12.3.) Merkury z perspektywy Ziemi zatrzyma się (i do 4 kwietnia będzie retrogradował). Tego dnia nie należy brać na siebie zbyt wielu zadań wymagających szybkiej zdolności pojmowania i kompleksowych, precyzyjnych metod pracy. Procesy myślowe ulegną wyraźnemu spowolnieniu, jednocześnie wewnętrzne rozdrażnienie i napięcie sprawią, że trudno będzie nam zdobyć się na potrzebną cierpliwość i ze spokojem przyjąć zakłócenia w komunikacji.Dodatkowo do głosu dojdą silne, głębokie emocje. Dlatego  istnieje wyraźnie większe niebezpieczeństwo niekontrolowanych działań pod wpływem impulsu. W miarę możliwości zadbajcie o to, aby móc poświęcić się tematom, które ujrzą teraz światło dzienne, przeznaczcie też więcej czasu niż zwykle na wykonanie zaplanowanego przedsięwzięcia; liczcie się z zakłóceniami, błędami, awariami.

Również we WTOREK (13.3.) i w ŚRODĘ  (14.3.) zachowanie spokoju i zimnej krwi oraz wykazanie się cierpliwością nie przyjdzie nam łatwo. Ogarnie nas przemożna potrzeba aktywności i ruchu, zapragniemy wybadać nowe możliwości i wizjonerskie pomysły. Jednocześnie na głębszym poziomie zostanie uruchomiony bardzo ważny proces związany z określeniem naszego stanowiska względem wartości oraz sprecyzowaniem, co daje stabilność, zaufanie oraz bezpieczeństwo. W przełożeniu na konkret ten układ przyniesie całą gamę doświadczeń, głównie dotyczących spraw materialnych lub związków, jakąś rolę odegra w nich również przyroda. Mniejsze lub większe wydarzenia mogą skłonić nas do zmiany sposobu myślenia, poniesiemy stratę albo jakieś spotkanie głęboko nas poruszy, otwierając dostęp do nowych zasobów. Na poziomie osobistym tego dnia możemy doświadczyć głębokiej ufności do losu i poczucia, że żadna siła nie jest w stanie naruszyć stabilności naszej egzystencji; niektórzy zobaczą jednak, że coś w ich życiu dobiegło końca.

Poświęćcie trochę czasu na to, aby zająć się swoimi planami, pragnieniami i nadziejami. Spróbujcie uświadomić sobie, co naprawdę ma dla Was znaczenie, w co chcecie się zaangażować. Zwróćcie przy tym uwagę na impulsy napływające ze świata wewnętrznego i zewnętrznego, ponieważ mogą one dostarczyć wskazówek odnośnie do dalszej drogi rozwoju.

W CZWARTEK (15.3.) nastrój znowu ulegnie zmianie: będziemy musieli poważnie i konkretnie zająć się pytaniami i zadaniami, jakie przed nami stoją, doprowadzić sprawy do końca, ba, załatwić je tak, że mucha nie siada. Czwartek i PIĄTEK (16.3.) mogą przynieść przełom w dotychczas zablokowanych procesach – teraz pokonamy istniejące przeszkody, ale pod warunkiem, że przyjmiemy jednoznaczną, konkretną postawę i będziemy gotowi wziąć odpowiedzialność za własne czyny oraz ponieść ich konsekwencje. Z uwagi na utrzymującą się tendencję do działania pod wpływem impulsu czy nagłego pomysłu albo sprzeciwiania wszelkim ograniczeniom, w tych dniach może jednak dochodzić do wybuchów złości albo nieoczekiwanych reakcji. Bądźcie przygotowani na zaskakujący obrót zdarzeń i nie dajcie się sprowokować do nieprzemyślanych słów albo czynów.

W weekend do głosu dojdzie potrzeba kontaktów i inspiracji. SOBOTA i NIEDZIELA to dwa dobre dni, aby wspólnie z innymi poświęcić się hobby lub zająć tematem, który już od dawna nas interesował. W trakcie dyskusji nad pomysłami i otwartymi kwestiami mogą pojawić się nieoczekiwane wglądy. Nowe informacje pozwolą nam ujrzeć dany temat w zupełnie innym świetle. Najbardziej skorzystacie z potencjału tych dni, jeśli przyjmiecie wobec partnerów (rozmówców) otwartą i tolerancyjną postawę oraz będziecie gotowi spojrzeć na coś z innej niż zwykle perspektywy. Z kolei uparte obstawanie przy swojej koncepcji i własnych wyobrażeniach oraz walka o to, kto ma rację zaogni sytuację.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

5 komentarzy

 1. Witam,
  dziękuję za cotygodniowy kalendarz,
  czy może Pani podawać, tak jak wcześniej, aspekty i położenie planet.
  Czy zapis „Aktualny cykl dobiega końca” dotyczy Słońca wchodzącego w znak barana?
  pozdrawiam JD

  • Aspekty pochodzą ode mnie, nie ma ich w wersji oryginalnej. Odniosłam wrażenie, że mogą nieco utrudniać lekturę AstroKalendarza, ale jeśli tak nie jest, to oczywiście będę je podawać (dziękuję za informację:). Co do cyklu – chodzi o koniunkcję Wenus/Jowisz; kończy się poprzedni, zainicjowany 11.5.2011 roku w 24°46 Barana i rozpoczyna kolejny w 9°33 znaku Byka (stąd takie tematy jak: wartości, związki, posiadanie, bezpieczeństwo, sztuka, kobiecość, zmysłowość, erotyka). Wymienionym planetom będzie tym razem towarzyszyła Lilith, warto więc zachować czujność i nie dać się zwieść na pokuszenie:)
   Życzę udanego tygodnia, pozdrawiam
   MJD

 2. Hej:-)
  Jestem sceptyczny w stosunku do Astrologii ale po lekturze tego wpisu wpadłem w konsternację. Ten tydzień przebiega mi zgodnie z tym co zostało napisane:-) a to dopiero wtorek… .
  Uściski
  W

  Ps: za 40 minut zbliżenie Wenus i Jowisza a tu chmury i chmury… .

 3. Witaj!
  Ten kalendarz opisuje tzw. jakość czasu w oparciu o aktualne konfiguracje astrologiczne. Jego „sprawdzalność” na poziomie wydarzeniowym zależy od tego, czy mamy w swoim horoskopie zaakcentowany obszar lub stopień, który w danym tygodniu jest szczególnie wrażliwy; na poziomie emocjonalnym powinna być bardzo duża, ponieważ zależy on od bieżącej pozycji Księżyca (nadającego zabarwienie sprawom codziennym).
  Wprawdzie ścisła koniunkcja już za nami, ale Wenus i Jowisz jeszcze do końca miesiąca będą towarzyszyć sobie na niebie. 26 marca dołączy do nich Księżyc.
  Pozdrawiam serdecznie,
  MJD

Wyślij komentarz

Translate »