Kalendarz tygodniowy 12.11.-19.11.2012

Zamieszczony przez dnia Lis 11, 2012 | 0 komentarzy

Kalendarz tygodniowy 12.11.-19.11.2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wizjonerskie wglądy, tajemnice i obietnice, fałszywe nadzieje i zaślepienie, „nowe szaty cesarza”, konfrontacja z cieniami przeszłości, odważne kroki w przyszłość.

Również w tym tygodniu do głosu dojdą jednocześnie bardzo różne i częściowo sprzeczne tematy. Dlatego o charakterze najbliższych wydarzeń oraz doświadczeń zadecyduje horoskop indywidualny i nie sposób dokonać ogólnej prognozy dla wszystkich. Powyższe ma związek z niezwykłym zjawiskiem o charakterze astronomicznym oraz astrologicznym. Otóż w nocy z 13. na 14. listopada (o 23:12 czasu środkowoeuropejskiego) nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. Będzie je można obserwować w Australii, na południowym Pacyfiku i w Ameryce Południowej. Z tego powodu procesy mające teraz miejsce oraz impulsy, jakie napłyną w tych dniach, zyskają szczególne znaczenie i stanowią zapowiedź istotnych wydarzeń o charakterze zbiorowym. W związku z powyższym istnieje duże prawdopodobieństwo, że incydenty, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie wręcz banalnych, przyniosą przeobrażenia o długofalowych, doniosłych skutkach albo spowodują istotną zmianę w trwającym procesie. Wielką sensację mogą wzbudzić historie z życia znanych osób, ewentualnie zostaną ujawnione jakieś tajemnice i złamane tabu. Wszystko, co się teraz wydarzy, możemy – ogólnie rzecz biorąc – potraktować jako metaforę (obraz) zmian, które czekają nas w nadchodzących miesiącach. Na poziomie jednostkowym powyższe dotyczy szczególnie zodiakalnych Byków i Skorpionów oraz osób mających w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę tych znaków, poza tym zodiakalnych Lwów i Wodników z trzeciej dekady. W tych dniach najprawdopodobniej zapadną decyzje, które nadadzą Waszemu życiu zupełnie nowy kierunek. Najlepiej, jeśli śmiało stawicie czoła wszelkim wyzwaniom! Odważnie idźcie za głosem serca, nawet jeśli w tym momencie jeszcze niezbyt dokładnie wiecie, dokąd wiedzie podróż. W pewnych przypadkach nastąpi konfrontacja z tematami, które dotychczas uchodziły za tabu, były wyparte lub stłumione. Również w takiej sytuacji bądźcie gotowi spojrzeć prawdzie prosto w oczy. Całkiem możliwe, że coś, co dotychczas wzbudzało Wasz lęk albo wydawało się potworem, po bliższej analizie ukaże bardzo przyjazną twarz i pomoże Wam w dalszej wędrówce.

Druga ważna konstelacja tych dni przyniesie z jednej strony ogromny idealizm oraz wizje, pobudzi wyobraźnię i imaginację, otworzy zmysły na wszystko to, co trudno wyrazić w słowach albo co zapisano między wierszami, z drugiej – utrudni jednak chłodny intelektualizm, myślenie analityczne i racjonalne, jak również zdolność obiektywnego, rzeczowego postrzegania informacji albo zdarzeń. Na rzeczywistość oraz innych ludzi spojrzymy przez okulary ugruntowanych wcześniej opinii, założeń czy uprzedzeń, a zarazem osobistych tęsknot, pragnień czy lęków. Często będzie nam trudno jednoznacznie stwierdzić, co jest wytworem fantazji, idealnym wyobrażeniem, a co iluzją, co jest realne na subtelnym, energetycznym poziomie, a co w konkretnej rzeczywistości. Dlatego w tych dniach bardziej niż zwykle grożą nam uprzedzenia, pomyłki i oszustwa. W celu uniknięcia nieporozumień zaleca się dokładne i wielokrotne sprawdzenie informacji, wrażeń czy planów oraz przesunięcie w czasie istotnych decyzji dotyczących nowych projektów, a przynajmniej „przespanie się” z nimi. Jednocześnie astrologiczne konstelacje sprzyjają przedyskutowaniu z innymi oraz zrewidowaniu (przerobieniu) istniejących już planów na przyszłość lub wizjonerskich projektów. Z jakości czasu skorzystają również działania oraz przedsięwzięcia wymagające empatii, wyobraźni czy inspiracji . Szczególne dotyczy to wszystkich osób urodzonych na początku znaków Ryb, Bliźniąt, Panny i Strzelca, mających w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę pierwszych stopni wymienionych znaków, a także następujących tematów: podróże, ruch drogowy, komunikacja, społeczne media, kształcenie i nauka. Liczcie się z możliwością wystąpienia tajemniczych incydentów oraz niejasności.

Pozostałe układy planetarne wskazują na luźne, przyjemne doświadczenia, wspierają dbałość o związki i kontakty, umożliwiają też ciekawe i ekscytujące dyskusje o Bogu oraz świecie. Cieszcie się tym, co przyniesie Wam życie!

Tematy wtorkowego zaćmienia (13.11. o godz. 23:12) dadzą o sobie znać już w PONIEDZIAŁEK wieczorem (12.11.). Czas od poniedziałku do ŚRODY ogólnie rzecz biorąc zdominują głębokie, gruntowe, kompleksowe i intensywne przeżycia. Do tego dojdzie wyraźna potrzeba zgłębiania wszystkiego, szukania źródeł i powodów oraz dotarcia do prawdy. Silne uczucia i namiętności, jak również wysoka wrażliwość wywołają intensywne doświadczenia oraz częściowo gwałtowne reakcje, nawet w kwestii pozornych błahostek. W tych dniach nie wszystko będzie takie, jakim się wydaje, a o tym, co jest prawdą a co nie, zadecyduje indywidualna perspektywa. Możemy odnieść wrażenie, że życie przypomina kalejdoskop – każdy ruch zmieni jego obraz. Wykorzystajcie ducha badawczego, którego wzbudzą konstelacje, aby spenetrować swój wewnętrzny świat, zebrać informacje na jakiś bardzo ważny dla Was temat albo poświęćcie się projektowi, który wymaga zarówno wyobraźni, głębi, zaangażowania, jak i wytrwałości. Całkiem możliwe, że jeśli będziecie drążyć dostatecznie głęboko, to natraficie na ważne wglądy i informacje. Powściągnijcie jednak skłonność do upartego zadręczania innych pytaniami lub zachowaniem, które naruszają granice prywatności, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że w ten sposób uruchomicie reakcję łańcuchową. Tak więc zanim przystąpicie do działania, zadajcie sobie pytanie, czy jesteście gotowi ponieść związane z nim konsekwencje. Jednocześnie bądźcie jednak gotowi bronić sprawy, która faktycznie leży Wam na sercu.

W ŚRODĘ (14.11.) po południu nastrój nieco się zmieni. Zawładnie nami duch inicjatywy i poczujemy żądzę przygód. Ufność oraz siła przekonywania pozwolą nam aktywnie zwrócić się do kogoś z jakąś sprawą, odważnie i otwarcie poruszyć nawet najbardziej drażliwe tematy. Jeśli przy okazji nie zechcecie udowodnić rozmówcy, że „wiecie lepiej”, Wasze żądania nie będą zbyt wyśrubowane i uszanujecie zdanie oraz postawę drugiej strony, to w tych dniach istnieje szansa na przeprowadzenie bardzo owocnych dyskusji. Konstelacje od środy do PIĄTKU rano nadają się również do wspólnych przedsięwzięć z przyjaciółmi i kolegami.

Od PIĄTKU (16.11.) atmosfera znowu zrobi się bardziej poważna. Tego dnia oraz podczas WEEKENDU czekają nas ważne decyzje i kroki. Poczujemy przemożną potrzebę podjęcia konkretnych działań w związku z uzyskanymi w poprzednich dniach informacjami. Jednocześnie zapragniemy jasności, klarowności, prawdziwości i autentyczności. Jeśli wcześniej odrobiliście zadanie domowe, stawiliście czoła obrazom oraz wyzwaniom, jakie się pojawiły, to teraz możecie rozważyć podjęcie kolejnego kroku. Kto dokładnie wie, czego chce, jest gotowy zaangażować się w coś całym ciałem i duszą, może w tych dniach mieć siłę do wielkich czynów, ewentualnie osiągnie znaczący przełom. Jednak tam, gdzie droga i cel nie są jasno określone albo na pierwszym planie stoją historie z przeszłości bądź dominują lęk i niepewność, zaleca się nieco poczekać z podjęciem decyzji, gdyż będzie ona pochopna. W takim przypadku możecie wykorzystać energie tych dni na zrobienie porządków, uprzątnięcie swojej piwnicy (tej prawdziwej i psychicznej) oraz usunięcie starych szpargałów. Również ciało będzie Wam wdzięczne za intensywne zajęcie się jego potrzebami i sygnałami, jakie wysyła. Liczcie z możliwością wystąpienia nieoczekiwanych zmian, przedsięwzięcia drastycznych środków i częściowo dramatycznych rozwojem akcji.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »