Kalendarz tygodniowy 12.11. – 19.12.2011

Zamieszczony przez dnia gru 11, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: fazy przejściowe, zatrzymanie się; dostrzeżenie i przepracowanie własnych słabości oraz swojej ciemnej strony; oczyszczanie relacji, nowe mierniki wartości, decyzje dotyczące przyszłego kierunku (rozwoju)

Z astrologicznego punktu widzenia w porównaniu do poprzednich tygodni nastaną teraz nieco spokojniejsze dni. Wiele osób będzie musiało spauzować i poświęcić nieco czasu na określenie własnej pozycji.

Trzeba wziąć pod lupę ostatnie cztery tygodnie, tzn. informacje, jakie napłynęły w tym czasie, decyzje, jakie zostały podjęte oraz zgromadzone doświadczenia. Możliwe, że zrozumiemy przy okazji głębszy sens i szerszy kontekst zdarzeń, które miały wówczas miejsce, dostrzeżemy błędne interpretacje faktów, co w efekcie pozwoli nam dokonać stosownej reorientacji.

To samo dotyczy poczynionych w tym czasie nowych wglądów oraz planów na przyszłość. Je również należy sprawdzić pod kątem dalszej użyteczności, trwałości oraz możliwości realizacji i ewentualnie dopasować do istniejących realiów.

Wykorzystajcie okazję, żeby na spokojnie zająć się swoim przedsięwzięciem i rozważyć dalszą drogę. Uważajcie przy tym, aby nie rozdrabniać się w natłoku spraw, mnogości tematów czy możliwości; określcie priorytety i pozostańcie wierni swoim zasadom – opłaci się.

Względny spokój mogą jednak zakłócić wybuchy nagromadzonych, stłumionych uczuć albo nieoczekiwane pojawienie się pominiętych wcześniej tematów czy informacji. W niektórych przypadkach ujrzymy fakty lub liczby w zupełnie nowym kontekście i będziemy musieli skorygować dotychczasowe założenia. W przypadku znalezienia błędów, stwierdzenia niezgodności czy niedopatrzeń wystrzegajcie się jednak przyjmowania nadmiernie krytycznej albo mentorskiej postawy.

Niewiele wskóracie również zrzędzeniem i zrzucaniem na kogoś winy. Najlepiej, jeśli będziecie ostrożni, uważni i spróbujecie zobaczyć, co tak naprawdę nie pasuje albo nie gra, co należy zmienić albo skorygować, a potem podejmiecie konieczne kroki w celu naprawienia uchybień.

W drugiej połowie tygodnia naszą uwagę zaczną coraz mocniej absorbować związki. Pora wyjaśnić kwestie odpowiedzialności i kompetencji, ewentualnie ustanowić również nowe reguły współżycia i wyznaczyć jasne granice. Także w temacie wartości musimy zrobić kolejny krok. Trzeba dokonać ponownej oceny istniejących zasobów oraz stworzyć nowe mierniki wartości.

Ogólnie rzecz biorąc, wydarzenia nadchodzących dni pod pewnymi względami stanowią przygotowanie do ważnego etapu (albo radykalnego cięcia). Ewentualnie zaistnieje szansa zobaczenia, dokąd to wszystko zmierza. Warto jednak nieco poczekać z wyciąganiem wniosków i podejmowaniem działań, ponieważ będą one pochopne i przedwczesne.

Początek tygodnia zdominują uczucia. W PONIEDZIAŁEK (12.12.) i we WTOREK (13.12.) odczujemy silną potrzebę spokoju, bezpieczeństwa i przynależności, dodatkowo nadal będą pobrzmiewać echa wydarzeń oraz doświadczeń minionych dni. Jeśli to możliwe, pozwólcie sobie na małą ucieczkę przed panującą teraz nerwówką, zatroszczcie się o swoją emocjonalną równowagę i dobre samopoczucie.

Poszanowanie własnych i cudzych granic pozwoli Wam w tych dniach naładować wewnętrzne akumulatory. Trudności pojawią się jednak wtedy, jeśli górę wezmą nieokiełznane emocje. [Księżyc w Raku; 12.12. Mars 14°06 w kwadraturze do Głowy Smoka i półtorakwadraturze do Lilith 29°26 Barana]

W ŚRODĘ (14.12.) i w CZWARTEK (15.12.) do głosu dojdzie potrzeba kreatywności. Artyści, twórcy, osoby eksponujące siebie oraz skore do eksperymentowania nabiorą wiatru w żagle. Dlatego te dwa dni nadają się szczególnie dobrze do wszelkiego rodzaju działań o twórczym charakterze oraz obiecujących dobrą zabawę, znacznie mniej natomiast sprzyjają koncentracji, precyzji i wyczynom intelektualnym.

W środę (patrząc z perspektywy Ziemi) Merkury zatrzyma się (3°51 Strzelca), należy więc oczekiwać wyraźnego spowolnienia procesów myślowych. Niewykluczone, że w niektórych sprawach przepływ informacji utknie w martwym punkcie. Nie pozwólcie, aby zbiło Was to z tropu czy zdezorientowało, ale nie forsujcie również niczego za wszelką cenę., bo w ten sposób ryzykujecie tylko dodatkowe frustracje. Najlepiej po prostu poczekać. Już w CZWARTEK wiele rzeczy bez większych wysiłków wyjaśni się i da załatwić. [Księżyc w znaku Lwa]

W PIĄTEK (16.12.) nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Na pierwszy plan wysuną się: powaga, trzeźwa ocena sytuacji oraz potrzeba ładu i porządku. To dobry dzień na nadrobienie zaległości i wykonanie zadań, które w ciągu ostatnich dni odłożyliśmy na bok. Uważajcie jednak na nieco większą tendencję do krytycznego reagowania na błędy i słabości. Lepiej, jeśli powstrzymacie się od mentorstwa i krytykanctwa, zachowacie spokój i zadacie sobie pytanie, jak można najlepiej wykorzystać istniejącą sytuację.

WEEKEND przyniesie mieszany program. W SOBOTĘ (17.12.) znowu da o sobie znać potrzeba porządku i klarowności. To dobry dzień, aby zatroszczyć się o rozmaite drobnostki, na które zwykle nie mamy czasu. Również ciało będzie Wam wdzięczne, jeśli świadomie o nie zadbacie i potraktujecie poważnie jego potrzeby. [Księżyc w znaku Panny]

NIEDZIELĘ (18.12.) zdominują nowe tematy. Wzrośnie chęć kontaktów i wymiany myśli. Naszą uwagę skoncentrują na sobie różnego rodzaju związki. To korzystny dzień na dyskusje. Wyznajcie swoje potrzeby i pragnienia, bądźcie również gotowi wysłuchać, co w tej kwestii ma do powiedzenia Wasz partner. W idealnym przypadku znajdziecie bardzo kreatywne rozwiązanie jakiejś drażliwej kwestii. Trudności pojawią się jednak wówczas, jeśli zamiast partnerskiej, szczerej rozmowy zaczniecie uprawiać gierki, żeby zyskać przewagę i wywrzeć presję na drugiej stronie albo przekroczycie granice przyzwoitości. W takim przypadku należy się liczyć z nieprzyjemnymi scenami. Tego dnia bądźcie również ostrożni w wydawaniu pieniędzy. [Księżyc w Wadze; Lilith wejdzie do znaku Byka i uściśli koniunkcję z Plutonem ]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »