Kalendarz tygodniowy 11.7. – 17.7. 2011

Zamieszczony przez dnia Lip 10, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: określenie własnej pozycji, uzyskanie jasnego obrazu sytuacji, opracowanie pozostałości, znalezienie nowych dróg


Aspekty nadchodzącego tygodnia zapowiadają mieszany program o rozmaitych odcieniach. Ogólnie panuje nieco przytłumiony, ale raczej radosny nastrój – to dobry czas, aby opamiętać się i określić własną pozycję. Zależnie od horoskopu te dni przyniosą nam jednak różne doświadczenia. Większość osób może oczekiwać pobudzających i ekscytujących przeżyć albo po prostu przyjemnego czasu; inni muszą jednak liczyć się z oporem, trudnościami i przeszkodami.

Ogólnie aspekty wspierają wszystko, co jest związane z rozkoszą, przyjemnością, inspirującymi kontaktami, zabawą i radosnymi przedsięwzięciami, natomiast intensywna praca, wysiłek i dyscyplina będą nam ciążyć. Wszyscy ci, którzy mają wakacje, mogą profitować z planetarnych układów, również pozostałym wyjdzie na dobre, jeśli zwolnią tempo i nie wezmą na siebie za dużo. Trzymajcie w ryzach swoją ambicję i wykorzystajcie swobodną przestrzeń, wtedy będziecie mogli spędzić dość przyjemny tydzień. Ponieważ astrologiczne niebo od czasu do czasu przesłonią chmury, trzeba również liczyć się z nieoczekiwanymi zdarzeniami i przełomami, które sprowadzą nas na ziemię.


Dlatego świadomie cieszcie się tym, co życie ma wam do zaoferowania, i zachowajcie możliwie jak największy spokój, jeśli sprawy nie pójdą po waszej myśli. Procesy, które teraz zachodzą, służą skorygowaniu istniejącej nierównowagi albo wszelkich wynaturzeń. Trudności, problemy i przeszkody będą zmuszały do tego, aby dokładnie przyjrzeć się sytuacji i wyciągnąć stosowne wnioski.
W centrum zainteresowania nadal stoją różnego rodzaju wartości oraz związki. Trwający od kilku tygodni, związany z tymi zagadnieniami proces może w najbliższych dniach wkroczyć w następną fazę i wkrótce tymczasowo zejdzie na dalszy plan. Zanim to nastąpi, konieczne będzie jednak ponowne określenie swojej pozycji. Teraz chodzi o uzyskanie jasnego obrazu aktualnej sytuacji oraz wyciągnięcie koniecznych wniosków. Wyraźnie zobaczymy, co jest pożyteczne i warte zachowania, co należy pielęgnować i kultywować; jednocześnie wyjdzie na jaw, co nie jest w stanie sprostać wymogom czasu, wymaga skorygowania albo nawet odrzucenia. Określcie swoje potrzeby w tym zakresie! Bądźcie gotowi całym sercem zaangażować się w to, na czym wam zależy, i powiedzieć żegnaj temu, co straciło już rację bytu.


Przede wszystkim w związkach i relacjach partnerskich powracać będzie pytanie, jak najlepiej pogodzić (połączyć) osobistą wolność i rozwój z wiernością i zobowiązaniem wobec partnera. Należy znaleźć zdrową równowagę pomiędzy bliskością a dystansem, przystosowaniem a samodzielnością. Najlepiej znaleźć rozwiązanie, które sprosta potrzebom wszystkich zainteresowanych. Brońcie tego, co dla was ważne i bądźcie gotowi pójść na kompromis w sprawach, na których mniej wam zależy! Unikajcie walki o władzę i wpływy oraz doktrynerstwa, ale także dystansowania się czy nadmiernego przystosowania – w przeciwnym razie możecie utracić, a nawet zniszczyć coś naprawdę cennego.


Na początku tygodnia poczujemy optymizm, żądzę czynu i ducha przygody! Ale da o sobie znać również pewna nadwrażliwość, dlatego nawet pozorne błahostki mogą nas zirytować i wytrącić z równowagi. Aspekty sprzyjają wypróbowaniu czegoś nowego, a także aktywności fizycznej, uprawianiu sportów i twórczym projektom.
Ewentualne problemy pojawią się tylko wtedy, jeśli w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK nie będziecie respektować własnych i cudzych granic. Poza tym mogą jeszcze pobrzmiewać echa minionych dni i dopiero teraz okaże się, jakie są (mogły być) skutki ostatnich wydarzeń.

W ŚRODĘ i w CZWARTEK napięcie znowu wzrośnie; czekają nas ważne decyzje. Teraz trzeba zobaczyć konsekwencje tego, co się wydarzyło, i podjąć nieodzowne kroki. Zadanie ułatwi nam rzeczowa i pragmatyczna postawa. Skoncentrujcie się na tym, co naprawdę ważne i w razie potrzeby bądźcie gotowi z czegoś zrezygnować – wtedy będziecie mieli do dyspozycji potrzebną siłę i środki, których potrzebujecie, aby utorować drogę swojemu przedsięwzięciu.

Jeśli w tych dniach unikniecie niepotrzebnego demonstrowania władzy i uszanujecie własne oraz cudze granice, to nawet trudne procesy mają szansę na udany przebieg.


W PIĄTEK przypada pełnia – to dobry moment, aby spojrzeć wstecz i podsumować ostatnie dwa tygodnie. Przeanalizujcie, co w tym czasie stało się z waszymi pomysłami, czy wykorzystaliście sprzyjające okazje i wyciągnęliście wnioski, które były konieczne dla utrzymania kursu. Poza tym nie dajcie wytrącić się z równowagi i unikajcie gwałtownych, przedwczesnych posunięć!


Ogólnie WEEKEND zapowiada się spokojnie. Radość z kontaktów i wymiany myśli stworzy przyjemną atmosferę. To dwa dobre dni, aby zorganizować coś wspólnie z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi. Rozkoszujcie się tym, co życie ma wam do zaoferowania!

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »