Kalendarz tygodniowy 11.6.-18.6.2012

Zamieszczony przez dnia Cze 10, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ekscytujące i wstrząsające wiadomości, informacje kluczem do przełomu, prawda ma wiele twarzy, zmiana punktu widzenia, bolesne i uzdrawiające wglądy

Również konstelacje tego tygodnia nie należą do łatwych. Czekają nas zupełnie niespodziewane zmiany i dużo ruchu. Na pewno nie będziemy narzekać na nudę. Doświadczenia oraz wydarzenia nadchodzących dni stanowią część większej całości, początek ważnego procesu, który wytyczy kierunek na przyszłość, a do końca czerwca jeszcze kilkakrotnie osiągnie swoje apogeum i punkt zwrotny. Teraz pierwsze skrzypce grać będzie komunikacja. O rozwoju wypadków – zarówno na poziomie globalnym, jak i życia codziennego – zadecydują wszelkiego rodzaju informacje. Spektrum ekwiwalencji jest w tym przypadku bardzo szerokie, od ciekawych spotkań, poprzez ekscytujące, inspirujące rozmowy, po wiadomości, które wstrząsną całym światem, wzbudzając spore emocje [Merkury w kwadraturze do Urana i opozycji do Plutona]. W natłoku poruszonych tematów często nie będzie nam łatwo odróżnić spraw banalnych od naprawdę istotnych, a także oddzielić licznych wątków z przeszłości, które wplotą się w teraźniejszość. Dlatego z jednej strony nie wyciągajmy zbyt pochopnych wniosków ani nie podejmujmy przedwczesnych kroków, z drugiej bądźmy czujni i uważni. Warto dokładnie obserwować rzeczywistość i w razie konieczności odpowiednio reagować na bieg zdarzeń. Nie dajmy się jednak do niczego nakłonić! Wykorzystajmy okazję do nauki i pozyskania nowych informacji, bądźmy również gotowi dostrzec rzeczy, których nie jesteśmy teraz w stanie do niczego przyporządkować ani zrozumieć. Gromadźmy informacje, a następnie znajdźmy czas, aby w spokoju przesortować je i przestudiować. Najlepiej traktować wszystko, co się dzieje, jak fragment większej układanki. Niektóre przeżycia i doświadczenia wkomponują się od razu w całość, inne mogą sprawiać wrażenie mało sensownych. W ciągu następnego tygodnia pojawią się kolejne, które pozwolą wyraźniej dostrzec powiązania między poszczególnymi puzzlami.

Spośród całej gamy różnorodnych tematów kilka zasługuje na szczególną uwagę. Przede wszystkim wcześniej uzyskane informacje czy nabyta w przeszłości wiedza mogą teraz pojawić się w zupełnie innym kontekście, a zarazem nowe ustalenia pozwolą na osiągnięcie przełomu; ewentualnie zostaną zakwestionowane dotychczasowe wyobrażenia i koncepcje, ujawnione pilnie strzeżone tajemnice i postawione prowokacyjne tezy. Niewykluczone, że ktoś spróbuje też zasiać zamęt, celowo rozpowszechniając zmanipulowane albo ocenzurowane informacje. Na pierwszy rzut oka trudno będzie odróżnić prawdę od fikcji, tym bardziej, jeśli sprawy wyglądają różnie w zależności od punktu widzenia. Niektóre wydarzenia mogą obnażyć słabe punkty i rozjątrzyć stare rany. Również w takiej sytuacji nie spieszcie się z działaniem czy wydawaniem pochopnych osądów. Jeśli Wasze oczy oraz serce pozostaną szeroko otwarte i zdołacie spojrzeć na rzeczywistość obiektywnie, to istnieje szansa, że nawet trudne i bolesne okoliczności zmienią się na lepsze. Wiele zachodzących teraz wydarzeń jest częścią znacznie szerszego procesu i dlatego nie powinno być mierzonych utartą, powszechnie obowiązującą miarą. Najlepiej przyjąć postawę dziecka, które dopiero poznaje świat, jest ciekawe wszystkiego, skore do zabawy, otwarte i kreatywne. Jeżeli dodatkowo zdołacie rozpoznać i uszanować istniejące granice (również własne) oraz potencjalne niebezpieczeństwa, to czeka Was niezwykle ekscytujący i pouczający tydzień!

Powyższe uwagi szczególnie dotyczą następujących tematów: nauka, badania i nauczanie, wychowanie, gospodarka i handel, transport, media i komunikacja, związki oraz wszelkiego rodzaju umowy. Ważną rolę w tym czasie odegra również młodzież. Na poziomie życia codziennego zechcemy rozmawiać i kontaktować się z innymi. Przed nami luźne spotkania, ekscytujące rozmowy o nowoczesnych mediach, ale również poważne i głębokie dyskusje. Uwaga, często jedno słowo albo gest może wywołać nieoczekiwany skutek.

W związkach czas na konfrontację z przeszłością; mogą odżyć dawne historie, dotychczas nieporuszane sprawy oraz stare rany. Jeśli zdołacie stawić czoła temu, co było, w sposób szczery, delikatny i ostrożny, to istnieje szansa na stworzenie nowej, solidnej bazy. Sytuacja zrobi się jednak nieprzyjemna, jeżeli do głosu dojdą stare urazy, skłonność do prowokacji albo po prostu odmówimy udziału w rozmowie. W takim przypadku nastąpi destrukcyjna w skutkach eskalacja problemu.

Już w PONIEDZIAŁEK (11.6.) sprawy nie będą przebiegały zwyczajowym torem. Z jednej strony podwyższony poziom wrażliwości sprawi, że doświadczenia i wydarzenia, jakie teraz nastąpią, mogą nas głęboko poruszyć i wprawić w konsternację, z drugiej w ciągu dnia wzrośnie napięcie oraz niecierpliwość, a tym samym również skłonność do irytacji, dlatego nawet błahostki wywołają nadspodziewanie gwałtowne reakcje. Jakby tego było mało, wieczorem da o sobie znać potrzeba większej swobody i przestrzeni. W efekcie będzie nam bardzo trudno wykazać się cierpliwością i zaakceptować rzeczy takimi, jakie są. Jeśli jednak zdołacie zachować całkowity spokój i płynąć z prądem zdarzeń, to istnieją spore szanse na dokonanie ważnych wglądów i pozyskanie istotnych informacji. Energie tego dnia sprzyjają także kreatywnym projektom. [19:21 ingres Jowisza do znaku Bliźniąt; kwadratura Merkury-Uran 8°08 Raka/Barana; opozycja Merkury-Pluton 8°41 Raka/Koziorożca; kwadratura Księżyc-Słońce 20°54]

Niewykluczone, że już w poniedziałek napływ wiadomości wywoła wielkie poruszenie. We WTOREK (12.6.) poziom napięcia wyraźnie wzrośnie. W powietrzu wyczuwalny będzie gorączkowy entuzjazm. Ogarnie nas przemożna chęć działania i zorganizowania czegoś, dodatkowo do głosu dojdzie skłonność do prowokowania i buntowania się. W przypadku takiej wybuchowej mieszanki wystarczą drobnostki, aby wywołać reakcję łańcuchową. [koniunkcja Księżyc-Uran, kwadratura Księżyc-Pluton].

Jeśli zdołacie skoncentrować potężne energie na jednym temacie i wykorzystać je dla realizacji konkretnego celu, to we wtorek i w ŚRODĘ (13.6.) może nastąpić przełom w ważnej sprawie. Uważajcie jednak, aby nie przeholować albo nie zatracić się w jakiejś idée fixe, bo grozi to zniszczeniem dobrych zaczątków i czyjejś gotowości do współpracy. Dlatego świadomie poszukajcie takiej formy działania, która pozwoli Wam konstruktywnie spożytkować silne energie. Oprócz aktywności fizycznej w grę wchodzi również aktywność mentalna i duchowa. Owocne rezultaty przyniosą teraz projekty badawcze, wszelkiego rodzaju dociekania, ale również kontrowersyjne dyskusje albo pertraktacje na jakiś temat, wszystko pod warunkiem, że pozostaniecie otwarci i zachowacie się fair. Natomiast energie niezbyt sprzyjają zadaniom wymagającym cierpliwości i opanowania.

W CZWARTEK (14.6.) i w PIĄTEK (15.6.) nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Gorączkowy entuzjazm, radość życia czy rebelianckie zapędy zastąpi potrzeba bezpieczeństwa i spokoju. To dobry czas na podsumowanie wydarzeń mijającego tygodnia i ponowne zdefiniowanie własnej pozycji. Zajmijcie się tym co ładne i przyjemne, umówcie się z ludźmi, których lubicie, albo korzystajcie z piękna przyrody.

WEEKEND stoi pod znakiem kontaktów i dyskusji. Poczujemy przemożną potrzebę spotkania z innymi ludźmi, rozmawiania o Bogu i świecie. Jednak nie każdemu uda się doświadczyć upragnionej lekkości bytu. Do głosu znowu dojdą historie z przeszłości, dadzą o sobie znać ukryte tęsknoty, niespełnione pragnienia i stare rany. W takich momentach należy zachować szczególną ostrożność. Najlepiej wysłuchać, co druga strona ma do powiedzenia, ale nie domagać się wyjaśnień, nie osądzać nikogo i nie obarczać winą. Niewykluczony jest również spór o wartości. W NIEDZIELĘ poświęćcie nieco czasu na marzenia i fantazje, niech wyobraźnia zainspiruje Was i uskrzydli! Pomysły, które teraz przyjdą Wam do głowy, mogą w późniejszym czasie ciekawie zaowocować.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »