Kalendarz tygodniowy 10.9.- 16.9.2012

Zamieszczony przez dnia wrz 11, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: okres przejściowy, przygotowanie do wykonania następnego, dużego kroku; zmiana fazy.

Jest to tydzień przejściowy. W takim okresie energie zwykle nie są wyraźnie ukierunkowane i jednorodne – jednocześnie do głosu dochodzą różne trendy. W związku z powyższym o tym, jakie tematy będą dominować, zadecyduje indywidualny punkt widzenia, horoskop oraz postawa wobec życia. Przyjdzie nam rozliczyć się z doświadczeniami minionych tygodni oraz ich skutkami. W niektórych przypadkach trzeba będzie kontynuować obraną drogę, zadbać o drobiazgi, które pozostają nierozstrzygnięte, a w razie potrzeby wprowadzić stosowne poprawki, w innych – dogłębnie zbadać tło sprawy, dokonać trzeźwej oceny sytuacji, a potem znaleźć realistyczne rozwiązanie pozwalające wykorzystać istniejące zasoby. Nie zaleca się teraz wykonywania spektakularnych posunięć ani (ponownego) rozpoczynania czegoś. Energie bieżącego tygodnia sprzyjają natomiast opracowywaniu i obrabianiu już zainicjowanych projektów, dopieszczaniu szczegółów albo porządkom. Zachowajmy jednak ostrożność i bądźmy uważni, ponieważ pojawią się również pierwsze zwiastuny silnych tąpnięć, które odczujemy za tydzień! W powietrzu wyczuwalne będzie stłumione napięcie, niektóre sytuacje mogą wręcz nasuwać skojarzenie z nadciągającą burzą. Wprawdzie jeszcze panuje cisza, lecz wiejące od czasu do czasu gwałtowne podmuchy wiatru zapowiadają zawieruchę, niewykluczone, że usłyszymy nawet huk piorunów. W takim przypadku należy świadomie przygotować się na gwałtowny rozwój wypadków, wykonanie ruchu albo kryzys i rozważyć podjęcie kolejnego dużego kroku w ważnym procesie. W większości przypadków jest jeszcze za wcześnie, aby próbować sprokurować zmianę albo umyślnie forsować jakiś proces. Najlepiej, jeśli będziecie uważnie przyglądać się zachodzącym przemianom, wykażecie gotowość płynięcia z prądem albo odebrania impulsu. Konstelacje nadchodzącego tygodnia (od ŚRODY) dostarczą nam bowiem silnych, energetycznych bodźców. Osoby przygotowane na taką okoliczność, mogą wykorzystać dostępne energie, aby doprowadzić do przełomu w ważnej dla siebie sprawie.

Jednak nadchodzący tydzień przyniesie również bardzo przyjemne, a nawet upojne chwile. Z inspiracji czy kreatywnych pomysłów skorzystają przede wszystkim osoby aktywne twórczo oraz artyści. W związkach możliwe są pobudzające i stymulujące doświadczenia, nie powinniśmy również narzekać na brak rozrywek i wolnego czasu. Ogólnie rzecz biorąc, uważajcie jednak, aby nie przesadzić, w przeciwnym razie skutki będą nieprzyjemne.
PONIEDZIAŁEK (10.9.) zaoferuje bardzo mieszany program. Przede wszystkim na polu uczuć energie tego dnia zaserwują nam ostrą jazdę. Silne emocje i namiętności wywołają wewnętrzne i zewnętrzne napięcia. Zależnie od indywidualnych skłonności poczujemy potrzebę ucieczki, uwolnienia od istniejących struktur, zapragniemy rzucić komuś wyzwanie albo sprowokować kogoś do określonego zachowania, ewentualnie obudzą się w nas głębokie lęki, dziecinne impulsy i wzorce zachowań, skłonność do szukania ochrony i chowania się. Jeśli jednak zdołacie zachować wewnętrznie jednoznaczną postawę, to możecie wykorzystać energie tego dnia do tego, aby rozpoznać kulisy jakiejś historii albo uwolnić się od czegoś starego bądź przestarzałego. W każdym razie liczcie się z nieoczekiwanymi zmianami i gwałtownymi reakcjami.

Już we WTOREK (11.9.) fale emocji wyraźnie opadną. O naszym zachowaniu zadecyduje potrzeba wspólnoty i przynależności. Wyraźnie łatwiej będzie nam mówić o tym, co nas wewnętrznie porusza i zajmuje, istnieje też większa szansa, że zostaniemy wysłuchani i potraktowani poważnie. Energie tego dnia nadają się najlepiej do wspólnych przedsięwzięć albo działań związanych z domem oraz rodziną. Świadomie znajdźcie czas, żeby zadbać o swoje dobre samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

W ŚRODĘ (12.9.) i w CZWARTEK (13.9.) zapragniemy przystąpić do działania, a także zrobić coś, co sprawia radość i frajdę. W związkach wzrośnie chęć eksperymentowania i gotowość do otwartych, bezpośrednich spotkań. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna tylko wówczas, jeśli na pierwszym planie staną egoistyczne żądania czy niespełnione oczekiwania albo spróbujecie manipulować innymi. Brońcie swoich interesów, ale bądźcie też gotowi potraktować poważnie sprawy partnera, nawet jeśli mają zupełnie odmienny charakter. Tam, gdzie uda się przezwyciężyć sprzeczności, uwolnione zostaną potężne, twórcze siły. Energie tego dnia nadają się doskonale do wszelkiego rodzaju projektów o twórczym, kreatywnym albo artystycznym charakterze.

W PIĄTEK (14.9.) nastrój ulegnie wyraźnej zmianie, zrobi się poważnie i refleksyjnie. Na pierwszy plan wysuną się sprawy codzienne, zdrowie oraz wszelkiego rodzaju rzeczy do załatwienia. Tylko z rzadka rozbłyśnie płomień namiętności albo pojawi się ochota na zabawę. Wyraźnie wrośnie też wrażliwość i zatęsknimy za lepszym, piękniejszym światem. Nieprzebiegające zgodnie z oczekiwaniami drobnostki mogą zakłócać spokój i boleśnie nas dotykać. Najlepiej, jeśli wykorzystacie ten czas na zrobienie porządków w swoim życiu i we własnej duszy. Zadbajcie o to wszystko, co pozwala Wam na zachowanie zdrowego podejścia do życia. Astrologiczne konstelacje szczególnie sprzyjają załatwianiu kwestii organizacyjnych, czyli również przygotowaniu się do podjęcia kolejnych, ważnych kroków.

W NIEDZIELĘ (16.9.) nad ranem (4:10) przypada nów. Chociaż wciąż jeszcze panować może stłumiony nastrój, to już po południu odczujemy pierwsze impulsy zapowiadające tematy kolejnego tygodnia. Da o sobie znać rosnący niepokój, a jednocześnie potrzeba szukania sojuszników, ludzi, z którymi moglibyśmy omówić swoje pomysły.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »