Kalendarz tygodniowy 10.12.-17.12.2012

Zamieszczony przez dnia Gru 9, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana obrazu świata, spojrzenie wstecz i w przyszłość, możliwe drogi; marzenia, tęsknoty i wizje; zamęt, niepokój i wątpliwości; wewnętrzna jasność i określona, konkretna postawa kluczem do sukcesu.

W trakcie tego tygodnia ogarnie nas przedświąteczna atmosfera. Nawet osoby mało religijne poczują tęsknotę za nowym, wspaniałym albo piękniejszym światem, a także nadzieję na lepsze czasy. Dominującą w ubiegłych tygodniach potrzebę zgłębiania problemów, docierania do ich sedna oraz poszukiwania drugiego dna, jak również skłonność do badania kontekstu spraw zacznie zastępować ukierunkowanie na przyszłość. Naszą uwagę zaabsorbują potencjalne możliwości, „co mogłoby być, gdyby …” – czyli wizje, oczekiwania i nadzieje. W niektórych sferach życia dodatkowo da o sobie znać wiara w korzystny rozwój wypadków. Jednak konstelacje tylko w częściowym zakresie pozwolą nam cieszyć się niczym niezmąconą radością. Jedni zaczną w tych dniach intensywnie roztrząsać kwestię, jaka droga jest właściwa, jakie działania i zachowania mogą zagwarantować więcej szczęścia czy radości oraz zapewnić lepszy rozwój. Inni ogólnie zajmą się tym, co może przynieść przyszłość.

Druga działająca obecnie konstelacja sprawi, że weźmiemy pod lupę zdarzenia ostatnich tygodni i miesięcy. Doświadczenia związane z tymi procesami niejednokrotnie przybiorą ambiwalentny charakter. Możemy teraz poczuć i dostrzec istniejący potencjał oraz możliwości wynikające z aktualnego rozwoju wypadków. Uzyskane rezultaty i postępy dadzą nam nadzieję na lepszą przyszłość, ale do głosu dojdą też wątpliwości, lęki czy niepewność. Dodatkowo stanie się jasne, że nie sposób urzeczywistnić określonych nadziei bądź ideałów. W wielu przypadkach dotychczasowe koncepcje okażą się już nieprzydatne i trzeba będzie znaleźć inne założenia czy spojrzenie na sprawę, ewentualnie przypomnieć sobie bardzo stare mądrości. Warto podkreślić, że odróżnienie tego, co jest możliwe (przy zaangażowaniu odpowiednich sił), od spraw wymagających poddania się biegowi wypadków, nie przyjdzie nam łatwo. Opisane powyżej procesy zaowocują bardzo różnymi reakcjami. W najlepszym razie zdołamy spojrzeć krytycznym okiem na nasze plany, projekty oraz wizje. Zobaczcie, gdzie nadmierny optymizm przesłonił Wam widok rzeczywistości i bądźcie gotowi wyciągnąć stosowne wnioski. Jednocześnie należy dostrzec potencjał ukryty w sytuacjach, które na pierwszy rzut oka wyglądają na trudne, a nawet beznadziejne, i zaufać wewnętrznemu głosowi. Nie dajcie się zwieść czy zbić z tropu i uparcie podążajcie obraną drogą. Kto zrobi to w uważny sposób, a na dodatek uwzględni dotychczas pomijane warianty oraz przyjmie wsparcie od innych, ten znajdzie kreatywne rozwiązania i przekona się, że dzięki zaskakującym zwrotom akcji niejedne drzwi staną przed nim otworem. Sytuacja ulegnie jednak komplikacji, jeżeli utarte przekonania czy wyobrażenia nie pozwolą nam spojrzeć na życie z innej perspektywy albo fanatyzm, bezkrytyczne podejście do siebie czy zbyt wysokie mniemanie o sobie doprowadzą do niestosownych czy wręcz niebezpiecznych zachowań, ewentualnie naszą postawę życiową zdominuje rozczarowanie czy zgorzknienie. W takich przypadkach możemy stracić z oczu szerszy kontekst i, gardząc czyjąś dobrą wolą, zniszczymy wiele dobrego.

Na pierwszy plan wysuną się następujące tematy: wiedza, kształcenie, komunikacja, transport i podróże, polityka, gospodarka i finanse, władza sądowa, kwestie etyczne i moralne, kultura i religia, związki i relacje partnerskie. Powyższe dotyczy zwłaszcza wszystkich zodiakalnych Bliźniąt oraz Strzelców, jak również osób mających w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę tych znaków lub pierwszego dekanatu Panny i Ryb. Bądźcie otwarci na nieoczekiwane zmiany i dokładnie przyjrzyjcie się swojej drodze, nie tylko, żeby dostrzec szczegóły, ale również szerszy kontekst i wzajemne powiązania między elementami. Brońcie tego, co w głębi serca uznacie za słuszne i prawdziwe, ale nie próbujcie niczego wymusić.

Tydzień rozpocznie się dość powściągliwie. Wciąż jeszcze wybrzmiewać i przykuwać naszą uwagę będą tematy oraz doświadczenia minionych dni. Głównie w PONIEDZIAŁEK (10.12.) ogarnie nas refleksyjny, a nawet melancholijny nastrój. Tego dnia warto zająć się wszelkimi sprawami, które na ogół wypieramy albo tuszujemy śmiechem. Bądźcie gotowi stawić czoła swoim ciemnym stronom, lękom, obawom, ale również ambicji i wymaganiom. Zainteresujcie się nielubianymi i zazwyczaj unikanymi tematami. Osoby, które to uczynią, mogą uzyskać ważne wglądy oraz coś zrozumieć. To również dobry moment na porządki i pozbycie się ciążących zobowiązań. Istnieje spora szansa, że przy okazji odkryjecie dotychczas niezauważone skarby.

WTOREK (11.12.) przyniesie mieszany program. Z jednej strony nadal czekają nas porządki, dodatkowo będziemy musieli zająć się informacjami uzyskanymi na początku listopada i kontaktami, jakie wówczas nawiązaliśmy. Teraz wyjdzie na jaw, które z poczynionych wówczas uzgodnień, są pożyteczne, jakie pomysły mogą być kontynuowane, a gdzie fałszywe założenia lub nieporozumienia wymagają korekty. Jednocześnie nabierzemy ochoty na spotkania z innymi ludźmi. Osoby gotowe porozmawiać o własnych uczuciach, lękach, tęsknotach i wizjach, mogą tego dnia liczyć na poruszając do głębi przeżycia i ważne wglądy.

ŚRODA (13.12) i CZWARTEK (14.12.) stoją całkowicie pod znakiem reorientacji. W CZWARTEK rano (9:41) nastąpi nów. Tego dnia warto zająć się własnym obrazem świata, swoimi przekonaniami i dogmatami. Zadajcie sobie pytanie, co w głębi duszy uważacie za prawdziwe i co w chwili obecnej jest właściwe. Nie zamykajcie się na nowe pomysły i dotychczas niezauważane perspektywy. W tych dniach możliwe są przełomowe odkrycia, poza tym otwartość na inspirację i gotowość do eksperymentów dostarczy nam ważnych bodźców na przyszłość. Jednocześnie silne i częściowo sprzeczne energie mogą spowodować dużą niepewność, a w efekcie bardzo gwałtowne i nieobliczalne reakcje. Cokolwiek będzie się działo, zachowajcie spokój i zaufajcie swojemu wewnętrznemu głosowi. Unikajcie pochopnych osądów i reakcji. Nadchodzące dni wyjaśnią wiele spraw.

W PIĄTEK (15.12.) będziemy musieli wnikliwiej zająć się konkretem. Poświęćcie nieco czasu na określenie swojej pozycji, zadbajcie też o rzeczy, które mają dla Was znaczenie. Uświadomcie sobie, czego w głębi duszy chcecie, w co wierzycie i jakie są Wasze życzenia. Nie zapominajcie o realnych uwarunkowaniach, czyli twardej rzeczywistości. Zadajcie sobie pytanie, w co jesteście gotowi zaangażować swoją wolę i energię. Osoby, które znają własną wartość i odważnie podążają obraną drogą, mogą tego dnia wiele osiągnąć. Bądźcie jednak gotowi zaakceptować fakt, że na pewne rzeczy nie macie wpływu. W miarę możliwości unikajcie gierek o władzę i nie dajcie się sprowokować do reakcji, których potem będziecie żałować. Uwaga: w piątek i w SOBOTĘ (16.12.) mogą również nastąpić nieoczekiwane zwroty akcji i tajemnicze incydenty. W czasie weekendu atmosfera zrobi się bardziej luźna, poczujemy potrzebę spotkania z przyjaciółmi. Do głosu dojdą rozmaite tęsknoty i pragnienia, jak również gotowość do romantycznych uniesień. Zorganizujcie w tych dniach coś, co poruszy zarówno Waszego ducha, jak i duszę.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »