Kalendarz tygodniowy 1.8. – 7.8.2011

Zamieszczony przez dnia Lip 31, 2011

autorka: Verena Bachmann


Hasła tygodnia:
nadzieje i oczekiwania – konfrontacja z rzeczywistością, wiele spraw wygląda inaczej niż oczekiwano, nauka na błędach przeszłości; rozczarowanie, frustracja i ich skutki; nieporozumienia i niejasności; jednoznaczna postawa gwarantem sukcesu

Układy tego tygodnia zawierają iście wybuchową mieszankę. Z jednej strony dominować będą wspaniałomyślność, pragnienie obfitości i spełnienia, będziemy snuć wielkie plany i nosić się z zamiarem ich realizacji, siła woli oraz zapał pomogą uskrzydlić niejeden pomysł. Jednocześnie wyraźnie da o sobie znać chęć zabawy, twórczego i spontanicznego wyrażania siebie, najchętniej wspólnie z innymi. Jeśli zdołacie zachować wyczucie i w razie konieczności okazać respekt, istnieją duże szanse na sukces i zadowolenie. Trudności pojawią się jednak wtedy, jeżeli górę wezmą buta, nieumiarkowanie albo ośli upór, ewentualnie, przekroczone zostaną granice przyzwoitości i uprzejmości; wówczas grozi eskalacja konfliktu i bolesny upadek.

W wielu przypadkach będzie chodziło głównie o powrót do spraw, które były aktualne wiosną. Na tapetę powrócą zwłaszcza tematy, działania i wydarzenia z początku kwietnia. Teraz okaże się, które ze wspaniałych pomysłów i wizji wytrzymają konfrontację z rzeczywistością, posiadają dostatecznie mocne podstawy pozwalające na skuteczne kontynuowanie podjętych wówczas kroków i zainicjowanych zmian.

Wszędzie tam, gdzie nie ma rozziewu pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem, czyli zamiarem a zachowaniem, gdzie pragmatyczna postawa zdoła okiełznać zachwyt oraz nadmierny zapał i skoncentrować je na konkretnym zadaniu mającym realne szanse realizacji, może teraz nastąpić przełom. Jeżeli jednak przeważają działanie na oślep, nadmiernie wymagania albo dziecięca przekora, istnieje duże niebezpieczeństwo niepowodzenia.

Również kwestie wartości zostaną w tym tygodniu poddane stress testowi, a oczekiwania i wyobrażenia skonfrontowane z rzeczywistością. Przetrwa wszystko, co posiada dostatecznie silne podstawy. Natomiast ci, którzy budowali swoje plany wyłącznie na wierze i nadziei, powinni liczyć się z rozczarowaniami. Ewentualny kubeł zimnej wody potraktujcie jako okazję do przeprowadzenia trzeźwej analizy sytuacji. Wtedy będziecie mogli zobaczyć, co jest możliwe i wykonalne, a gdzie trzeba sobie odpuścić.

Na szczególną uwagę zasługują kwestie komunikacji. W tych dniach może częściej niż zwykle dochodzić do nieporozumień oraz błędnych posunięć. Dlatego, jeśli planujecie albo  organizujecie coś ważnego, upewnijcie się, że wasze intencje zostały właściwie zrozumiane. Uwaga: mogą wystąpić tajemnicze incydenty i procesy, których nie sposób racjonalnie wytłumaczyć (Merkury opozycja Neptun). Szczególnie dotyczy to osób mających w swoim horoskopie obsadzone pierwsze stopnie znaków Bliźniąt, Panny, Strzelca oraz Ryb (pozycja Słońca dla urodzonych: 21-26 maj, sierpień, listopad, luty), jak również kwestii zdrowia, spraw społecznych, środowiska i przyrody.

Już na początku tygodnia mocno zaznaczy się kontrast pomiędzy dużymi wymaganiami i oczekiwaniami związanymi ze skłonnością do przeceniania siebie (Słońce w znaku Lwa kwadratura Jowisz w Byku) a niepewnością, wrażliwością i tendencją do nadmiernego krytycyzmu (Księżyc i Merkury w znaku Panny). Dlatego w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK liczcie się z doświadczeniami i zdarzeniami, które sprowadzają na ziemię i frustrują. Bądźcie szczególnie ostrożni, jeśli idzie o podejmowanie ryzyka albo popadanie w nadmierny zachwyt. W razie konieczności zwolnijcie tempo i trzymajcie się tego, co jasne oraz klarowne. Pozwólcie sobie na radosne i kreatywne działanie, ale z umiarem, poza tym cieszcie się małymi radościami życia codziennego. Zwróćcie uwagę na potrzeby Waszego ciała. Zdrowie i portfel będą Wam za to wdzięczne! We wtorek Merkury z perspektywy Ziemi przechodzi do ruchu wstecznego (pozostanie w retrogradzie do 26 sierpnia). W tym czasie istnieje duże niebezpieczeństwo błędnych posunięć i nieporozumień, głównie w sferze organizacji, planowania, w obszarze pracy, kwestiach socjalnych, zdrowia oraz środowiska. Jeśli to możliwe nie rozpoczynajcie teraz niczego nowego – oszczędzicie sobie frustracji i straty czasu. Ten okres sprzyja jednak przerabianiu już istniejących projektów i korygowaniu popełnionych błędów.

Od ŚRODY wyraźnie wzrosną napięcie i drażliwość. Będziemy bardziej podatni na gniew i skorzy do gwałtownych uniesień, nawet błahostki mogą wywołać nadspodziewanie impulsywne reakcje. Zwłaszcza w sferze związków i rozmaitych form partnerstwa należy liczyć się z gwałtownymi przełomami na polu prawa i sprawiedliwości, ojczyzny i poczucia bezpieczeństwa. Ewentualnie wrócą na tapetę tematy aktualne ostatniej wiosny albo nawet w sierpniu ubiegłego roku. Zadbajcie świadomie o rzeczy, które przyczyniają się do Waszego dobrego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, i wykorzystajcie istniejące energie do zrobienia porządków lub wprowadzenia zmian w najbliższym otoczeniu.

CZWARTEK i PIĄTEK stać będą pod znakiem związków i partnerstwa (Księżyc w Wadze). Czwartek sprzyja wyjaśnianiu otwartych kwestii i nieporozumień oraz znajdowaniu kreatywnych rozwiązań dla istniejących problemów (Księżyc koniunkcja Saturn, opozycja Lilith). Bądźcie gotowi przeskoczyć sami siebie i zaryzykować. Zwróćcie jednak uwagę na to, aby przy okazji nie naruszyć interesów oraz granic drugiej osoby.

W PIĄTEK z jednej strony będzie wiele zapału i radości życia, z drugiej – odezwą się różnego rodzaju namiętności (o 13:57 Księżyc wchodzi do znaku Skorpiona). Pojawi się skłonność do działania zgodnie z zasadą „wszystko albo nic” i podejmowania ryzyka. Jeśli coś pójdzie niezgodnie z oczekiwaniami, to będziemy skłonni do bardzo gwałtownych reakcji. Fale emocji mogą tego dnia sięgnąć naprawdę wysoko! Energie doskonale nadają się jednak do pracy nad twórczymi i kreatywnymi projektami, jak również do działań pozwalających wyrazić uczucia i nastroje.

WEEKEND minie pod znakiem dwóch przeciwstawnych trendów. Z jednej strony podkreślona będzie radość życia i kreatywność. Z tych energii skorzysta wszystko to, co pomaga twórczo wyrazić siebie – flirt, taniec czy kreatywna i/lub artystyczna działalność. Jednocześnie dadzą o sobie znać lekka niepewność i podwyższona wrażliwość. Dlatego radosne, ekstatyczne działania mogą szybko przejść we frustrację i rozczarowanie. Bądźcie uważni i liczcie się z możliwością wystąpienia niejasności oraz z tajemniczych incydentów (Merkury opozycja Neptun).

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »