Jowisz w znaku Lwa

Zamieszczony przez dnia Lip 8, 2014 | 0 komentarzy

Jowisz w znaku Lwa

Jowisz, nazywany planetą szczęścia, pomyślności i dobrobytu, 16 lipca wejdzie do znaku Lwa, gdzie pozostanie do 11 sierpnia przyszłego roku. Jego pobyt w Raku (od lipca 2013) sprzyjał głównie kwestiom domu, rodziny, macierzyństwa (temat in vitro i Program Leczenia Niepłodności), ojczyzny (przy układzie Uran/Pluton również radykalnym nastrojom nacjonalistycznym, które zaowocowały silną reprezentacją eurosceptyków w PE), jedzenia i gotowania (program Top Chef, ogromna popularność blogów kulinarnych), a na poziomie indywidualnym: szczęściu rodzinnemu, uczuciom, pracy wewnętrznej, duchowym procesom rozwoju, trosce o siebie (swoje Wewnętrzne Dziecko) i innych.

Jowisz w znaku Lwa na pierwszy plan wysunie ego, ambicję, interes własny, sprawy sercowe, autoekspresję oraz kreatywność, wzbudzi radość życia, szczodrość, odwagę i pewność siebie. Warto jednak pamiętać, że ta planeta daje też przerosty i nadmiary, dlatego łatwo będzie o autorytaryzm, zarozumiałość, skłonność do popisów i działania na pokaz, brawurę, egotyzm czy poczucie omnipotencji.
Wcześniej Jowisz przebywał w Lwie od 18 sierpnia 1990 do 12 września 1991, a ostatnio od 1 sierpnia 2002 do 27 sierpnia 2003 roku. Warto sięgnąć pamięcią wstecz i sprawdzić, co wówczas zaszło – w jakich sferach naszego życia dokonał się szczególny postęp, ponieważ nastąpi nawiązanie do tamtych wątków, a istotną rolę mogą przy tym odegrać zodiakalne Lwy.

Znak Lwa patronuje osobom na wysokich, przywódczych stanowiskach, cieszącym się dużym prestiżem: królom, menadżerom, organizatorom, ambasadorom, politykom, ordynatorom, oficerom, reżyserom, aktorom – wielkim gwiazdom sceny, filmu i teatru zwanego życiem. Poza tym jest on związany między innymi z romansami, dziećmi, teatrem, luksusem, handlem złotem, biżuterią, dziełami sztuki, wyposażeniem mieszkań, twórczością, hazardem. Jowisz jako benefik będzie sprzyjał wymienionym profesjom i dziedzinom, sprawi, że wszystko co błyszczy, epatuje luksusem, będzie jeszcze bardziej widoczne i ekscytujące, złoto i kamienie szlachetne przykują większą uwagę (w związku z jakąś rewolucją handlową, konfliktem czy skandalem), a wydarzenia na świecie podkreślą ostry kontrast pomiędzy życiem i śmiercią (Jowisz w Lwie kwadratura Mars a później Saturn w Skorpionie); z jednej strony zaakcentuje moralność, sprawiedliwość, wartości, pragnienie pouczania innych, głoszenia swoich przekonań, z drugiej nasili potrzebę wielkości, uznania, podejmowania ryzyka i używania życia, co może prowadzić do ekscesów, wynaturzeń, nieuzasadnionego optymizmu, nadmiernych oczekiwań, rozrzutności i przesady.
Szczególnie powinny o tym pamiętać osoby urodzone od 26 lipca do 5 sierpnia oraz od 20 do 22 sierpnia, a także mające w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę 1°-5°, 27°-29° Lwa i Skorpiona (w mniejszym stopniu Byka i Wodnika).
W pierwszym przypadku, w okolicach nowiu w Lwie (26 sierpnia 2014) czeka nas kwadratura Marsa do Jowisza i Merkurego, w drugim – weryfikację wszelkich nadmiarów i wypaczeń przyniesie kwadratura Jowisza z Saturnem (3 sierpnia 2015 r., w 29° Lwa/Skorpiona).
Trzykrotny trygon Jowisza Uranem (25 września 2014 i 3 marca 2015 r. w 15° oraz 22 czerwca 2015 w 21°) będzie jednak sprzyjał gwałtownym zmianom na lepsze, szczęśliwym zbiegom okoliczności, rewolucyjnym pomysłom, genialnym wynalazkom, kreatywnym przełomom albo nieoczekiwanym spotkaniom, które odmienią nasze życie.
Na poziomie globalnym na pierwszy plan wysuną się teraz osoby obdarzone silną charyzmą – przywódcy gospodarczy i polityczni, którzy mogą dokonać ogromnych przełomów, ale również doprowadzić do aktów terroru, a nawet wybuchu wojny (podczas ostatniego pobytu Jowisza w Lwie George W. Bush, ascendentalny Lew z Plutonem, Wenus i Merkurym w I domu, zadecydował o dokonaniu ataku na Irak; w październiku 2002, podczas kwadratury Wenus w Skorpionie do Jowisza, nastąpił atak na moskiewski teatr na Dubrowce [teatry są  sygnifikowane przez znak Lwa]).
Na poziomie indywidualnym zechcemy większą uwagę poświęcić własnemu rozwojowi i autoekspresji. Warto postawić na pewność siebie, autopromocję i – w pozytywnym tego słowa znaczeniu – sprzedać siebie, podejść do życia z radością, odważnie, wiarygodnie i przekonująco reprezentować własne interesy, wyjść z cienia i podkreślić swoje atuty.
Przez ten rok każdy z nas może być Królową czy Królem – na miarę własnych możliwości, na moment stanąć w świetle jupiterów i mieć swoje pięć minut 🙂

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »