Jowisz w Koziorożcu 2.– 8.12.2019

Zamieszczony przez dnia Lis 28, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: Jowisz w Koziorożcu / wyjaśnić sytuację w związku oraz kwestie dot. wartości / sens i zaufanie, moralność i etyka / moralność, uczciwość i wytrwałość opłacą się

 

W tym tygodniu nastąpi kolejna istotna zmiana. Po rocznym pobycie w Strzelcu do Saturna i Plutona dołączy Jowisz w Koziorożcu! Tam, gdzie wcześniej panowały nadmierne oczekiwania, optymizm, zachwyt i skłonność do przesady, teraz pojawią się rzeczowość, powaga i refleksja. Wprawdzie nie zabraknie nam wizji, tęsknot czy ideałów, ale trzeba będzie zejść na ziemię. Coraz większą uwagę zacznie przykuwać konkretna rzeczywistość ze wszystkimi swoimi niuansami. Częściej będziemy też musieli stawiać czoła nieprzyjemnym, a nawet bolesnym faktom.

 

Jowisz w Koziorożcu


Wydarzenia i doświadczenia tego tygodnia można potraktować jako preludium do nowego rozdziału zatytułowanego „Czas porządku, sprzątania i oczyszczenia”. Dlatego osoby, które są gotowe spojrzeć na rzeczywistość bez różowych okularów, ale również bez uprzedzeń czy czarnowidztwa, mogą wykorzystać najbliższe dni, żeby uzyskać jasny obraz sytuacji. Spróbujcie odróżnić fakty od fikcji, to, co możliwe od tego, co wykonalne, pragnienia albo lęki od realiów. Rzeczy realne, istotne i zasadnicze trzeba potraktować poważnie, zachować i ochronić. Natomiast mrzonki, iluzje oraz wszelkie monstra karmione strachem czy frustracjami powinny zostać rozpoznane i usunięte.

W tym kontekście na pierwszy plan wysuną się związki. Na poziomie społecznym i zbiorowym główną rolę odegrają tutaj zasady etyczne i moralne, zaufanie do prawa i sprawiedliwości. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu są one naznaczone religijnymi, kulturalnymi czy politycznymi przekonaniami (Jowisz w Koziorożcu). Wydarzenia i doświadczenia tych dni uzmysłowią nam jak często oceny zdarzeń i zachowań są rozbieżne, zależnie od punktu widzenia.
Jednocześnie pojawi się pytanie, jakie konkretne wartości i dobra są trwałe i warte zachowania, a gdzie trzeba pożegnać się ze starymi wyobrażeniami.

 

Koncentracja na tym co najważniejsze


Na indywidualnym poziomie chodzi o osobiste ideały, przekonania, zamiłowania i pragnienia. Zastanówcie się, co jest dla Was sensem życia? Co sprawia, że czujecie się zadowoleni albo nieszczęśliwi? Jakie macie oczekiwania względem życia i innych? W co jesteście gotowi zaangażować swój czas, swoje siły i pieniądze? Brońcie tego, co dla Was ważne i rozstańcie się z tym, co już Wam ciąży i nie ma znaczenia.

 

Spojrzeć wstecz


Ogólnie w tych dniach często będziemy spoglądać w przeszłość. Powrócą ideały, wizje i nadzieje, które były aktualne wiosną. Teraz zobaczymy, w jakim stopniu udało się je zrealizować. Ewentualnie uznamy, że mimo sporego zaangażowania pewne rzeczy nie są możliwe. Równocześnie naszą uwagę przykują rozmaite związki, umowy i partnerstwa. Tutaj zadamy sobie pytanie, które z nich warto wzmocnić i pogłębić, a gdzie trzeba przygotować się na zmianę, a nawet rozstanie. Związane z tym procesy osiągną w najbliższych tygodniach swoje apogeum i punkt zwrotny.
Na codziennym poziomie czas najbardziej sprzyja porządkom, zadumie i refleksji. Nie dajcie się porwać przedświątecznej gorączce! To dobra pora, żeby przemyśleć pewne sprawy i poczuć, co tak naprawdę jest w życiu ważne, co ma sens i znaczenie.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK ma charakter przejściowy. Zasadniczo ten dzień, podobnie jak miniony weekend, stoi pod znakiem otwartości. Wykorzystajcie okazję, żeby spotkać się z innymi oraz przedyskutować istotne kwestie.

 

Od poniedziałku Jowisz w Koziorożcu


Wieczorem (o 19:18) Jowisz wejdzie do znaku Koziorożca. W efekcie odczujemy opisaną na wstępie zmianę klimatu. Zamiast – jak dotychczas – koncentrować się na wizjach i możliwościach, dążyć do optimum i ekspandować (Jowisz), zaczniemy zwracać większą uwagę na konkret, (samo)dyscyplinę oraz porządek. Jowisz w Koziorożcu znacząco przesunie punkt ciężkości na powagę, rzeczowość i obowiązek. W efekcie, dołączając do Saturna i Plutona w tym znaku, wyznaczy klimat całego nadchodzącego roku.

We WTOREK, ŚRODĘ i CZWARTEK zapanuje przedświąteczny, nieco romantyczny nastrój. Teraz wyraźnie wzrośnie wrażliwość, do głosu dojdzie potrzeba harmonii, miłości, piękna i więzi, chętnie oddamy się marzeniom lub zanurzymy w innych światach. Dlatego to doskonała pora na zadumę, projekty muzyczne, artystyczne i wizjonerskie. Z uwagi na dużą skłonność do dekoncentracji czas nie sprzyja zadaniom wymagającym dyscypliny.

W CZWARTEK wieczorem poczujemy żądzę czynu! Wysoka wrażliwość i podatność na zranienie mogą jednak sprawić, że byle błahostki wytrącą nas z równowagi. Dlatego okażcie wyrozumiałość i obchodźcie się delikatnie ze sobą oraz z innymi.

PIĄTEK będzie najbardziej dynamicznym dniem tego tygodnia. Teraz zacznie nas rozpierać energia i zapragniemy coś zrobić. Dlatego warto zająć się projektami, które wymagają zaangażowania i siły woli.
Z jakości czasu skorzysta również aktywność sportowa. Ale nie jest to dobra pora na zadania wymagające cierpliwości, rezerwy czy powściągliwości.

WEEKEND zaserwuje nam niełatwy program. Z jednej strony będziemy chcieli aktywnie działać i coś osiągnąć. Z drugiej strony – jeśli sprawy nie będą przebiegać po naszej myśli – szybko poczujemy niecierpliwość i frustrację albo wybuchniemy agresją. Dodatkowo te dni zdominuje tęsknota za lepszym światem. W efekcie łatwo ulegniemy rozczarowaniu. Liczcie z niespodziewanymi utrudnieniami i przeszkodami. Zadbajcie o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu i postarajcie się nikogo nie prowokować.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »