Jeszcze będzie przepięknie… 25. – 31.5.2020

Zamieszczony przez dnia Maj 24, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: jeszcze będzie przepięknie / przygrywka do kolejnej fazy / żyć wedle własnego widzimisię / zabawa z nowymi pomysłami / erotyczne napięcie – ukryte tęsknoty, lęki i obawy

 

Gdyby wyrazić aktualną sytuację astrologiczną w języku meteorologii, to w najbliższych dniach zapanuje pogoda wyżowa. Ogólnie będzie przepięknie i słonecznie. Rozkład ciśnienia sprawi jednak, że pozornie banalne zmiany wywrą wielki wpływ na dalszy bieg zdarzeń. Przedsmak tego mieliśmy już przed tygodniem. Pamiętajmy – jesteśmy przed zaćmieniem Księżyca, dzieją się rzeczy wielkie i znaczące, powoli rośnie też ogromne napięcie.

 

Będzie przepięknie…


Przede wszystkim zapanuje teraz luźna atmosfera. Nie zabraknie nam fantazji, kreatywności, chęci do zabawy, ani zainteresowania nowymi pomysłami. Zależnie od horoskopu, okoliczności, upodobań
i zaangażowania, sprawy przybiorą jednak różną postać.
Jakości czasu odpowiadają ekscytujące rozmowy, flirty, projekty artystyczne oraz spotkania ze znajomymi.
Z łatwością pozwolimy nieść się prądowi zdarzeń, bez celu czy konkretnych zamiarów popłyniemy na fali
i poświęcimy temu, co akurat przynosi nam życie. Przede wszystkim osoby, dla których minione tygodnie były trudne, stresujące i frustrujące, mogą zrobić sobie przerwę i odpocząć od szarej codzienności.

Ponieważ – ogólnie rzecz biorąc – nie mamy teraz do dyspozycji zbyt wielkiej energii, to ochota na trudne, wymagające przedsięwzięcia pozostanie raczej ograniczona. W efekcie wszyscy, którzy potrzebują akcji i adrenaliny, mogą się nudzić. Podwyższona skłonność do dekoncentracji albo rozdrobnienia nie sprzyja też zadaniom wymagającym jasnego ukierunkowania, wytrwałości czy dyscypliny.

 

Ubrać w słowa


Zgodnie z innym odpowiednikiem może obudzić się w nas świadomość tematów i doświadczeń, które w minionych tygodniach nie zyskały należnej uwagi. Głównie w sprawach dotyczących związków nadarzy się okazja, aby omówić istotne problemy, poszukać słów opisujących przeżycia i dzięki temu zyskać jasny obraz sytuacji. Na poziomie globalnym trudno określić konkretny kierunek zdarzeń. Naszą uwagę zaabsorbują plotki, newsy i błahostki, które na chwilę podgrzeją atmosferę. Niewykluczone, że będą kontynuowane negocjacje dotyczące finansów, sojuszy i umów. Nie przyniosą one jednak definitywnych rezultatów ani rozstrzygnięć.

Wprawdzie większość ludzi odniesie wrażenie, że niewiele się teraz dzieje, jednak pod powierzchnią zachodzą procesy, które będą miały długotrwałe znaczenie. W sposób nieświadomy do głosu dojdą niespełnione, ukryte tęsknoty, nadzieje, obawy i lęki. Wszystkie one wywrą znaczący wpływ na nasze zachowanie. W takim przypadku zaskakujące zarzuty, oskarżenia i gwałtowne ataki agresji wzbudzą spore emocje i doprowadzą do wybuchu.
Jednocześnie narastające podskórne napięcie i niecierpliwość nasilą potrzebę rywalizacji i konkurencji. Prawdziwe konsekwencje aktualnych rozgrywek ujrzymy dopiero w najbliższych tygodniach.
W trudnych chwilach pamiętajmy jedno: jeszcze będzie przepięknie!

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK na pierwszy plan wysunie się potrzeba przynależności, wspólnoty
i ojczyzny. Przede wszystkim spotkajcie się teraz z ludźmi, których lubicie. Jeżeli macie odwagę otwarcie opowiedzieć o swoich nadziejach, tęsknotach oraz pragnieniach, to istnieją spore szanse, że zostaniecie poważnie potraktowani.
Gorzej, jeśli – zwłaszcza we wtorek wieczorem – do głosu dojdą zranione uczucia czy zawiedzione nadzieje. Zarzuty bądź szukanie winnego mogą teraz narobić nam sporo kłopotu. Będzie też nieciekawie, jeżeli nieproszeni spróbujemy kogoś «uszczęśliwić». Wtedy przyjemna atmosfera nagle się zepsuje. Z jakości czasu skorzystają też prace domowe i sprawy rodzinne.

 

Merkury w Raku, czyli romantyczne rozmowy


W ŚRODĘ i w CZWARTEK wróci radość życia, nie zabraknie nam kreatywnych pomysłów ani ochoty na zabawę. Najlepiej wykorzystacie ten czas, poświęcając się twórczym projektom czy własnemu hobby albo organizując coś wspólnie z innymi. Warto też podjąć spontaniczną decyzję. Jednak uważajcie, żeby nie przeholować i nie naruszyć obowiązujących reguł lub granic. Bo w takim przypadku konsekwencje będą bardzo nieprzyjemne.

W PIĄTEK nastrój ulegnie zmianie, do głosu dojdą drażliwość i wyczulenie. W związku z tym poczujemy potrzebę, aby w możliwie najbardziej konkretny sposób urzeczywistnić własne pragnienia i tęsknoty. Wykorzystajcie piątkowe popołudnie, żeby zrobić coś dobrego.

W SOBOTĘ spełnienie nadziei i oczekiwań będzie wyraźnie trudniejsze. Ponieważ możemy mieć problem z zaspokojeniem sprzecznych potrzeb i impulsów, to powoli da o sobie znać rosnące napięcie. W takich momentach subiektywne urazy mogą szybko przejść we frustrację, poczucie zranienia, agresję czy zgryźliwą krytykę. Poświęćcie dostatecznie dużo czasu, żeby uświadomić sobie swoje starania i potrzeby. Zobaczcie też, które z nich są w danej chwili faktycznie możliwe do zrealizowania. W razie niepowodzenia, nie szukajcie winnego, nie bądźcie też zbyt krytyczni wobec siebie czy innych. Uważność i ostrożność opłacą się.

W NIEDZIELĘ rano warto poświęcić się potrzebom i impulsom, które napłynęły poprzedniego dnia. Czas sprzyja podjęciu bardzo konkretnych kroków, niewykluczone też, że zyskacie nagłe wsparcie. Po południu wzrośnie chęć kontaktów i rozmów. Spotkajcie się z przyjaciółmi, zrealizujcie jakieś głębokie pragnienie lub zajmijcie się kreatywnym projektem. Pamiętajcie: jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie!

 

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »