Jak skąpiec wygrał w lotto i kupił diamenty. Cz. 2.

Zamieszczony przez dnia Lis 8, 2011

Diamenty stanowią odmianę węgla ciasno sprasowanego za sprawą wysokiego ciśnienia panującego wewnątrz ziemi. Ich nazwa pochodzi od stgr. adamas – niepokonany, niezniszczalny i odnosi się do wyjątkowej twardości tego minerału (jest on najtwardszą znaną substancją występującą w przyrodzie). Naukowcy przewidują że na Neptunie i Uranie – ze względu na panującą temperaturę i ciśnienie oraz to że węgiel jest popularnym pierwiastkiem w naszym układzie słonecznym – mogą występować oceany ciekłego diamentu na powierzchni którego unoszą się diamentowe góry.

Astrologicznie diamenty są kojarzone:

ze Słońcem i znakiem Lwa (kamienie szlachetne) oraz z Saturnem (twardość) i znakiem Koziorożca (kopaliny);

wg „The Rulership Book” ze Słońcem, znakiem Lwa, Wagi i Barana (Rex. E. Bills).

***

Pan X urodził się 24 lutego 1949 roku, o godzinie 15:04 w Wiedniu. W jego horoskopie uwagę zwraca posadowienie Księżyca, który zajmuje 29°18 Koziorożca.

Jak wiadomo ostatni stopień każdego znaku zwany jest stopniem anaretycznym, losu, niszczącym albo zgubnym. Przebywający w nim sygnifikator przejawia się w sposób problematyczny, jest osłabiony przynosi trudności, straty i działanie na zasadzie: hulaj dusza, piekła nie ma! (niem. Narrenfreiheit).

Stopień anaretyczny posiada szczególne znaczenie w astrologii karmicznej, wskazuje bowiem na to, że osiągnięta została ostatnia, decydująca faza rozwoju i zgromadzono dostateczne doświadczenie, aby poradzić sobie z zadaniami, jakie przed właścicielem horoskopu stawia natura danego sygnifikatora w kontekście znaku i domu jego posadowienia. Stanowi on podsumowanie  jednego etapu i przygotowanie do rozpoczęcia kolejnego (następny znak), czyli nowej inkarnacji.

Wyładowanie sygnifikatorów znajdujących się na granicy znaków, które następuje poprzez dyrekcje, progresje oraz solariusz, zawsze sprowadza bardzo gwałtowne i niezwykłe zdarzenia. Przykładem opisana wcześniej (Jak skąpiec wygrał w lotto i kupił diamenty. Cz. 1.) historia pana X.

21 czerwca 1987 roku nasz bohater wygrał w lotto kwotę odpowiadającą 2 milionom euro (wówczas w Austrii oficjalną jednostką monetarną był jeszcze szyling austriacki). W tym czasie:

progresywny Jowisz (władca domu 5. = loterie, hazard) uściślał aplikacyjną koniunkcję z natalnym Księżycem w 29°18 Koziorożca (w celu powiększenia horoskopu proszę kliknąć na zamieszczoną obok grafikę),

solarna Wenus i Księżyc stanęły na Jowiszu radix,

Słońce przebywało w solarnym domu 5.,

solarny Jowisz w 29° znaku Ryb w pobliżu gwiazdy Scheat (oznaczającej przemożne chciejstwa);

solarna Lilith w koniunkcji z MC wskazywała natomiast na złudność całej sytuacji, jej zwodniczy i nietrwały charakter.

 

Po dwóch latach mężczyzna podjął decyzję o zainwestowaniu wygranej. Progresywny Jowisz wciąż tworzył koniunkcję z Księżycem, a tranzytujący Saturn opuścił dom 5. i wraz z Neptunem wszedł do domu 6.

W sprawach posiadania Saturn odgrywa tutaj bardzo ważną rolę:

jest władcą Księżyca (w stopniu anaretycznym) oraz Jowisza (czyli władcy Słońca, a także domów 5. = loterie i 9. = zagranica, kontakty z obcokrajowcami);

przebywa w domu 2. horoskopu natywnego (pieniądze uzyskane z pracy, stan posiadania, moc tworzenia majątku, hierarchia wartości); zapobiegliwość, gospodarność ze skłonnością do przesadnej oszczędności, a nawet skąpstwa;

tworzy półkrzyż z posadowionym w domu 8. Słońcem (władcą domu 2.) i Chironem w domu 5.

20 lutego 1989 roku miało miejsce zaćmienie Księżyca w koniunkcji z Saturnem radix, podczas którego Głowa Smoka utworzyła koniunkcję z natalnym Słońcem (grafika obok).

Na kluczowe znaczenie tego zaćmienia i jego ścisły związek z omawianą kwestią wskazuje fakt, iż przebywający w znaku Koziorożca Księżyc (per analogiam połączenie Saturn-Księżyc) tworzy w natywniku kwadraturę z węzłami księżycowymi (mamy zatem do czynienia z powtórzeniem aspektu).

Zaćmienia Księżyca działają na psychikę, potęgują lęki, skłaniają do irracjonalnych, nieprzemyślanych działań podejmowanych pod wpływem emocji (w tym przypadku: strach przed stratą).

Wiosną 1989 roku pan X okazyjnie nabył „diamenty” (zaćmienie na Saturnie w opozycji do Słońca radix), które wkrótce potem… okazały się cyrkoniami.

Żadna z planet określających status mineral nie jest tutaj szczególnie silna ani korzystnie aspektowana. Jowisz – władca domu 5. – wprawdzie tworzy koniunkcję z Księżycem, ale ten znajduje się w stopniu anaretycznym, na dodatek w znaku swojego upadku, w domu 6., (który wszystko trywializuje i sprowadza do poziomu codzienności: praca, służba, rutyna) i włada domem 12. (bardzo poważne problemy, straty, ukryci wrogowie).

Chiron w domu 5., w kwadraturze do Saturna w domu 2. i Słońca (władcy 2. w 8. domu) mówi, że kwestie piątodomowe, a zwłaszcza te dotyczące pieniędzy będą dla człowieka niczym jątrząca się rana, przyniosą straty i bolesne doświadczenia. Najsilniejszy w tym natywniku jest natomiast Trickster-Merkury, który poprzez władztwo zodiakalne trzyma w garści Księżyc, Jowisza i Saturna.

Możliwość wygranej i sukcesy w operacjach finansowych (np. w grze na giełdzie) zapowiadają następujące układy horoskopowe:

sygnifikator dobrze posadowiony w domu 5., w dobrych aspektach ze Słońcem i Księżycem albo z Wenus i Jowiszem lub władcą domu 2.;

dobre aspekty pomiędzy władcami domów 2. i 5., wspomagane przez Słońce i Księżyc;

benefik jako władca domu 5. posadowiony w domu 2. lub 10. i w swojej godności;

władca domu 2. lub 10. w koniunkcji z MC i w dobrych aspektach z władcą horoskopu, pozbawiony aspektów maleficznych;

władca domu 2. w domu kardynalnym, nieatakowany przez malefiki, a Jowisz w domu 2. lub 5. w swojej godności;

gwiazdy stałe Spica, Betelgeza, Regulus w koniunkcji ze Słońcem, Księżycem albo Punktem Szczęścia oraz władcami domów 5., 10., 11.

Zainteresowanym odpowiedzią na pytanie „Czy astrolog może rozbić bank?”, czyli jakie konfiguracje horoskopowe zapowiadają wygraną, polecam książkę Pana Leona Zawadzkiego „Ariadna. Labirynt”, w której ten temat został szczegółowo omówiony.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »