Impuls do zmiany lub eksplozja 20. – 26.4.2020

Zamieszczony przez dnia Kwi 19, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: impuls do zmiany lub eksplozja / punkt zwrotny / bodźce i decyzje potrzebne do reorientacji / zmiana hierarchii wartości oraz perspektywy / ustalić priorytety, uszanować granice, pokonać przeszkody / pogodzić różne stanowiska i znaleźć wspólny mianownik

W trwającym od stycznia wielkim procesie zmiany zostanie osiągnięte kolejne apogeum. Teraz okaże się, w czym rzecz i o co tak naprawdę chodzi. Z drugiej strony wydarzenia i nagłe, a nawet spektakularne incydenty dostarczą istotnych impulsów do reorientacji.

Jak bumerang powracać będzie pytanie o priorytety – co jest istotne, co trzeba chronić i zachować, a gdzie dokonać przemiany i szukać nowych rozwiązań. W najlepszym razie nastąpi przełom i zostaną pokonane dotychczasowe (strukturalne) przeszkody lub ograniczenia. Tam, gdzie zdołamy połączyć pragmatyczne, rozsądne podejście do życia z kreatywnością i gotowością wypróbowania czegoś nowego, bieg wypadków może nas mile zaskoczyć. Niewykluczone jednak, że jakieś spektakularne wydarzenie o charakterze trzęsienia ziemi całkowicie zmieni nasz punkt widzenia.

 

Impuls do zmiany


Ogólnie zaznaczą się dwa różne trendy. Z jednej strony powoli opadnie napięcie i wzrośnie potrzeba reorientacji. W wielu dziedzinach zapanuje większy spokój. Miejsce impulsywnych, instynktownych, emocjonalnych reakcji zajmą te bardziej stonowane. W efekcie łatwiej będzie o zdystansowaną, rzeczową postawę wobec życia. Wyraźnie wzrośnie też gotowość do podjęcia negocjacji i otwartych rozmów, szukania kreatywnych rozwiązań dla istniejących problemów i trudności.

Powstałe dzięki temu możliwości wykorzystamy najlepiej, jeśli zainteresowane strony zdołają nawiązać relację i porozmawiać ze sobą. Tam, gdzie uda się otwarcie przedyskutować różne punkty widzenia i porozumieć zamiast toczyć spory, może zostać znaleziony wspólny mianownik. Ewentualnie pojawią się zalążki innej skali wartości i zostaną wykonane pierwsze kroki w nowym kierunku.

 

Lub eksplozja


Z drugiej strony w życiu codziennym nadal możemy odczuwać silne napięcie. Potrzeba uwolnienia nagromadzonych impulsów, lęków lub agresji w słowach czy gestach sprawi, że byle błahostki zostaną odebrane jako prowokacja i wywołają gwałtowne reakcje. W efekcie pozornie banalne, rzucone od niechcenia uwagi czy komentarze mogą stanowić iskrę, która zdetonuje bombę. Wtedy nastąpi eksplozja.
W osobistych kontaktach, w mediach społecznościowych, ale również na drodze będzie dochodzić do spektakularnych incydentów.

 

Teorie spiskowe


Równocześnie jakość czasu sprzyja badaniom naukowym, zbieraniu informacji i dociekaniom w sprawach, które są aktualne od początku roku. Niewykluczone, że w końcu nastąpi przełom związany z przyczynami lub kulisami aktualnych zdarzeń (dot. to również koronawirusa). Poza tym zostaną ujawnione dotychczas ukryte lub trzymane w tajemnicy ustalenia bądź machinacje. Większą uwagę przykują też teorie spiskowe, niejasne lęki, dramatyczne wizje czy wyobrażenia. Ryzyko eskalacji istnieje tam, gdzie górę wezmą uprzedzenia, jednostronne, radykalne poglądy oraz zacznie się szukanie winnych.
W takiej sytuacji spróbujcie nie robić krytycznych uwag i nie wydawać pochopnych osądów. Zastanówcie się raczej, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Zbadajcie własną motywację do działania, swoje intencje i przekonania. Jeśli będziecie absolutnie szczerzy ze sobą i z innymi, to możecie lepiej poznać siebie. W ten sposób stworzycie też solidne podstawy dla decyzji, które niebawem przyjdzie Wam podjąć.

 

Tydzień w szczególe


Większość opisanych na wstępie tematów dojdzie do głosu już na początku tygodnia. Po energetycznie spokojnej nocy PONIEDZIAŁEK rozbudzi w nas żądzę czynu. Podobna potrzeba będzie odczuwalna również we WTOREK i w ŚRODĘ. Jednak w tych dniach rozmaite przeszkody i problemy utrudnią lub spowolnią realizację zamiarów. Okiełznanie niecierpliwości, instynktów, popędów czy impulsów nie będzie łatwe. Taka skomplikowana kombinacja energetyczna może stanowić spore wyzwanie. Pod wieloma względami zrobi się ostro.
Jeśli zdołacie świadomie i uważnie stawić czoło wyzwaniom, to siły zrodzone w polu napięć pozwolą Wam sporo osiągnąć. Zadbajcie o odpowiednią porcję ruchu, zarówno fizycznego, jaki i intelektualnego. Warto poszukać sposobów, które umożliwią nakreślenie i omówienie z innymi dalszej strategii działania. Nie dajcie się jednak nakłonić do pochopnych posunięć.

W środę po dość intensywnym przedpołudniu napięcie zacznie opadać. W CZWARTEK wczesnym rankiem (o 4:25) nastąpi nów, który dostarczy nam ważnych impulsów do działania. Wyraźnie wzrośnie teraz potrzeba spokoju, bezpieczeństwa i stabilności. Jednak w powietrzu będzie wyczuwalny niepokój, swego rodzaju zapowiedź nadchodzących wydarzeń i procesów. Wykorzystajcie okazję, żeby określić swoją sytuację. Zastanówcie się, co jest dla Was ważne, warte ochrony i zachowania, a gdzie jesteście gotowi na zmiany, odnowę lub eksperymenty.

Również w PIĄTEK będziemy odczuwać sporą potrzebę spokoju i bezpieczeństwa. Musimy jednak wytrzymać rosnący niepokój i napięcie. Jeśli macie taką możliwość, to zajmijcie się pracą w ogródku lub na świeżym powietrzu. Ciało będzie Wam wdzięczne, jeżeli zrobicie dla niego coś dobrego.

 

Impuls do zmiany lub eksplozja


W czasie WEEKENDU zachodzące obecnie procesy osiągną swoje (kolejne) apogeum. W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ wzrośnie intensywność. Z jednej strony poczujemy ogromną potrzebę kontaktów i rozmów związaną z pragnieniem zgłębienia podstaw i motywacji określonych zachowań lub procesów oraz dotarcia do sedna jakiegoś problemu. Jeśli zrealizujecie tę potrzebę w sposób uczciwy i bezpośredni, nie unikając przy tym nieprzyjemnych pytań, to macie szansę przeprowadzić konstruktywne, owocne rozmowy, które będą drogowskazem na przyszłość. Gorzej, jeżeli górę wezmą lęki, chęć prowokacji, próby przejęcia kontroli, przymusy lub uprzedzenia. Nieciekawe będzie również wtedy, jeśli zechcecie osiągnąć swój cel przy pomocy gróźb, uporem, przekorą lub stosując uniki. Wtedy nastąpi eksplozja.

Potrzeba zmiany szczególnie dotyczy urodzonych 26 kwietnia oraz wszystkich, którzy w swoich horoskopach mają obsadę 7°-11° Byka, Lwa, Skorpiona, Wodnika. W Waszym przypadku Uran przez cały najbliższy rok sprzyja radykalnym zwrotom. Pamiętajcie: Change is the only constant!
Wydarzenia i doświadczenia niedzieli dostarczą nam dalszych impulsów do zmiany hierarchii wartości i związanej z nią reorientacji, jaką wymuszą najbliższe miesiące. Bądźcie uważni, ostrożni i gotowi ruszyć nową drogą.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »