Prognoza tygodniowa 9. – 15.7.2018 (zaćmienie Słońca)

Zamieszczony przez dnia Lip 8, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zaćmienie Słońca / rzucić światło na kwestie zasadnicze oraz decyzje, które wkrótce przyjdzie nam podjąć / władza i bezsilność / wspaniałomyślnie czy wspaniale / kto decyduje o tym, co uważamy za prawdziwe i sprawiedliwe? / serce jest atutem – zamiast emocjonalnych wybuchów, prób manipulacji czy przejęcia nad kimś kontroli

 

W tym tygodniu będzie miało miejsce pierwsze z dwóch zaćmień Słońca. Z jednej strony dostarczy ono impulsów do zdarzeń nadchodzących tygodni i miesięcy, z drugiej napisze wstęp do całkowitego zaćmienia Księżyca (27 lipca) i kolejnego zaćmienia Słońca (11 sierpnia).

Warto zatem spojrzeć na to, co się teraz dzieje, jak na część większego procesu. Zaćmienia tradycyjnie wskazują na ważne kolektywne doświadczenia. Przy okazji często istotną rolę odgrywają osoby piastujące wpływowe stanowiska. Zachowanie tych ostatnich może być postrzegane jako symboliczne odzwierciedlenie zachodzących aktualnie procesów zbiorowych.

Najpierw na pierwszy plan wysuną się stosunki władzy panujące w danej społeczności (rodzinie, narodzie, świecie), istniejące w nich zależności i zobowiązania. Poza tym do tematów zaćmieniowych należą też rozbieżności światopoglądowe, związane z tym ideologie i „prawdy”, konflikty wokół kwestii prawnych oraz roszczenia dotyczące władzy. Niewykluczone, że nasunie się pytanie, kto w jakim systemie komu powinien okazywać lojalność oraz kto z członków danej wspólnoty zasługuje na ochronę i obronę, a kogo trzeba zwalczać lub wykluczyć, ponieważ jest buntownikiem czy zdrajcą. W tym kontekście oprócz głównych bohaterów warto zwrócić też uwagę na tych, którzy z drugiego planu pociągają za sznurki, ewentualnie jako szare eminencje, lobbyści czy ideolodzy wywierają istotny wpływ na bieg zdarzeń.

Na arenie światowej przede wszystkim zostaną zainicjowane zmiany w zakresie ugrupowań politycznych, narodowościowych, społecznych, gospodarczych i religijnych albo zaćmienie da początek ważnemu procesowi o długofalowym charakterze.

Na poziomie indywidualnym chodzi teraz o to, żeby odważnie wyrazić własne zdanie, zadeklarować swoje motywacje i zamiary, uświadomić sobie swoje podejście do tematu władzy, asertywności czy siły woli, głównie w sytuacjach związanych z lojalnością, wiernością, ojczyzną oraz przynależnością. Szczególnie dotyczy to osób, które w swoich horoskopach mają obsadę trzeciego dekanatu Barana, Raka, Wagi i Koziorożca (np. urodzeni w końcówce znaków), jak również pierwszych dziesięciu stopni Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika (np. urodzeni na początku znaków).

 

Kto pociąga za sznurki?


Zastanówcie się, co decyduje o Waszej postawie, Waszym zachowaniu i podejmowanych działaniach. Czy jesteście swoim panem/-ią, czy, decydując, co jest dla Was słuszne i prawdziwe, faktycznie kierujecie się swoim wewnętrznym głosem? Może na Wasze wybory wpływają stare nieprzepracowane doświadczenia, koncepcje czy przekonania? Albo idziecie za człowiekiem, którego podziwiacie i któremu oddaliście władzę? Co decyduje o tym, że jesteście lojalni wobec konkretnej osoby czy jakiegoś ugrupowania? Czy to Wasza świadoma i dobrowolna decyzja?

A może o Waszym zachowaniu zadecydowały lęki, niepewność, potrzeba porządku i stabilności? Wykorzystajcie okazję, żeby skorygować własne stanowisko i zastanowić się nad podjęciem kolejnych działań. Unikajcie jednak wyciągania pochopnych wniosków i podejmowania impulsywnych kroków. Bo w takim przypadku pokierują Wami stare wzorce, historie oraz wdrukowania i nie sprostacie aktualnej sytuacji. Bądźcie jednak świadomi, że wszystko to, czego teraz doświadczycie, stanowi część dłuższego procesu, a następne tygodnie i miesiące dopiszą do niego dalsze rozdziały.

Ogólnie sytuacja zrobi się nieprzyjemna wszędzie tam, gdzie górę wezmą przestarzałe koncepcje i ideologie, roszczenia związane z posiadaniem władzy lub poczucie bezsilności. W takich przypadkach grozi eskalacja konfliktu, która może przynieść bardzo destrukcyjne konsekwencje. Jeżeli osoby zaangażowane zdołają jednak zachować spokój, wiedzą, co jest dla nich ważne, jeżeli przed podjęciem istotnej decyzji pragmatycznie, bez uprzedzeń i na trzeźwo ocenią okoliczności oraz możliwości, będą otwarte na nowe pomysły i zmiany – wydarzą się rzeczy naprawdę zdumiewające. Wtedy zostaną uwolnione potężne energie, które pozwolą nam góry przenosić i nastąpią prawdziwe cuda. Niewykluczone, że nagle znajdą się także nowi sprzymierzeńcy.  Każdy, kto ma jasne intencje i jest rzeczowy, ale również okaże serce i będzie gotowy pójść nową, pionierską drogą, może teraz liczyć na spore szanse.

Na codziennym, konkretnym poziomie uaktywnią się bardzo zróżnicowane energie oraz potrzeby. Dlatego zależnie od horoskopu i poruszonej tematyki czekają nas rozmaite doświadczenia.
Z aktualnych oddziaływań skorzystają prace domowe mające na celu zaprowadzenie porządku. Osoby zajmujące się historią rodu i tematem rodziny mogą pozyskać ciekawe informacje. W związkach będzie chodzić o konkretne warunki bycia razem albo o planowanie kolejnych, wspólnych zadań.

W sprawach dotyczących informacji, komunikacji, mediów, handlu i ruchu będziemy musieli skonfrontować się z kreatywnymi pomysłami, szeroko zakrojonymi planami, z różnymi przekonaniami i światopoglądami. W tym przypadku uwagę skupią nadzieje i oczekiwania, ale również wątpliwości i uprzedzenia. W związku z tym nasunie się też pytanie, co prawdziwe, a co jest fejkiem.

W każdym razie nie podejmujcie teraz żadnych pochopnych, ostatecznych decyzji, ponieważ kolejne tygodnie przyniosą nieoczekiwane zwroty akcji. Dopiero pod koniec sierpnia albo nawet na początku września będziemy mogli odnaleźć dalszą drogę lub wyznaczyć jasny kurs.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK w centrum uwagi znajdą się pomysły, przekonania i światopoglądy. O ile w poniedziałek będziemy raczej skłonni trwać przy tym, co znane i bezpieczne [Księżyc w Byku], o tyle we wtorek wzrośnie gotowość do rozmów [Księżyc w Bliźniętach]. Jeśli jesteście gotowi porozmawiać o swoich pomysłach czy wizjach oraz wysłuchać tego, co w tym zakresie mają do powiedzenia inni, to możecie zrozumieć wiele ważnych rzeczy. Bądźcie jednak ostrożni, jeśli u siebie lub kogoś innego odkryjecie misjonarskie zapędy czy skłonność do narzucania własnej prawdy o świecie.

ŚRODA z astrologicznego punktu widzenia będzie miała charakter przejściowy. W efekcie tego dnia wiele może się zdarzyć, ale nie ma nic stałego ani pewnego. W najlepszym razie warto wykorzystać energie, żeby poeksperymentować z różnymi pomysłami. Warunkiem sukcesu są jednak jasne zamiary, jednoznaczna postawa, ale także elastyczność. Tego dnia możecie też po prostu płynąć z prądem albo zrobić coś, co sprawi Wam dużą frajdę.

 

Zaćmienie Słońca


CZWARTEK i PIĄTEK stanowią energetyczne apogeum bieżącego tygodnia. W tych dniach w ten czy inny sposób do głosu dojdą opisane na wstępie tematy. W piątek wczesnym rankiem (5:01) w południowej Australii i na Antarktyce nastąpi częściowe zaćmienie Słońca. Wykorzystajcie okazję, żeby zastanowić się nad swoimi zamiarami, celami, pragnieniami i lękami. Nie dajcie się sprowokować do zachowań, których potem możecie żałować. [Słońce/Księżyc w opozycji do Plutona]

W czasie WEEKENDU z astrologicznego punktu widzenia zrobi się nieco spokojniej i znowu zaświeci słońce. Warto teraz skorzystać z przyjemnych stron życia! Jednak tam, gdzie w poprzednich dniach energie zostały spożytkowane do zablokowania napływających impulsów i uniknięcia konfrontacji, rozładowanie atmosfery uwolni kontrolowane wcześniej siły i napięcia. W takim przypadku nastąpią nieoczekiwane, gwałtowne, a nawet wybuchowe procesy. [Księżyc w Lwie]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »